En Son İzlediğiniz Film? 🎞

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan şirin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Evet çok mantıklı.Ama benim anlamadığım,Fener'de hiçbir şeyin olmaması.Çünkü onun üstüne bir sürü teori yapıldı.Ama hicbisey çıkmadı.Acaba öyle bir olay yok mu ? Varsa da gizli girişi felan mı var ? Buda adamın deliliğiyle örtüşüyor.Kendi kafasından uydurduğu bir teori olabilir.

Ama en sonunda adam fenere götürülüyor diye hatırlıyorum?
Bence gerçek bir teori.

Ama bir de adadan kaçtığı düşünülen kadını mağarada görüyor sonra da hemşire olarak görüyor. Bu da o kadınında işin içinde olduğunu gösterebilir. Ya da adamımız kafasından böyle bir hikye uydurduğun da gösterebilir.
Bence çok iyi bir filmdi. Scorsese'nin 2 filmini izledim 2'sine de hayran kaldım.

Karışık bir film ya herşey olmuş olabilir.
Ama gerçekten çok iyi bir filmdi.

gundix123 post: 1412403' Alıntı:
Karışık bir film ya herşey olmuş olabilir.
Ama gerçekten çok iyi bir filmdi.

Aynen.
Yönetmenin böyle kafa karıştırıcı filmler yapması dileğimle.

Çılgınlar Gemisi (2002)

İzlediğim en iyi komedi filmlerinden biriydi. Konusu basit gibi görünsede birçok yerde sesli güldürdü
2 arkadaş 1 erkeğe 3 kız düşen bir gemi seyahatine katılcaklar ama bir takım terslikler sonucu Gayların olduğu gemiye biniyorlar ve olaylar başlıyor. Bence güzel bi komediydi hiç sıkılmadan izledim. Komedi filmi arayanlara tavsiye ederim.

8/10

Uzunluk?? 😱

Saw 3D: The Final Chapter

Saw VI'dan sonra en kötü 2. filmi oldu bu serinin. Leigh Whannell gittikten sonra filmi çok değiştirdiler, o değişiklik de hiç ama hiç güzel olmadı

Fargo (1996)

Gazetelerde gördüğümüz ilginç haberlerden biri üzerine kurulmuş gerçek hikayeyi anlatan bir film...

Filmde izlediğim üç farklı diziden başarılı bulduğum üç oyuncuun olması beni çabuk bağladı olaylara. Fakat yönetmenin oldukça farklı bir tarzı vardı. Film boyunca bu tarzı hangi filme benzetiyorum diye düşündüm durdum. İzledikten sonra filmin yönetmeni olan Coen'in diğer filmlerinden birinin "No Country For Old Men" olduğunu öğrendim. Sanırım ona benzettim işleyiş tarzını. Fakat biraz Kubrick tarzını da andırdı gibi bazı kısımları...

Filmin konusu iyiydi, olaylar akıcıydı, oyunculuklar harikaydı ama bu tarzı çok fazla sevmedğimden ötürü "iyi" demekle yetineceğim.

Oyunculuklara ayrı parantez açmak gerekirse o yıl oscarı alan Frances McDormand oldukça iyi bir performans sergilemiş. Haketmiş mi bunun kararını verebilmek için diğer adayları da izlemem gerekir ama filmi izlerken "oscar alır" dedirten çok çok aşırı bir performans yoktu.

Yine o yıl oscar adaylığı kazanan William H. Macy bunu haketmiş, zaten çok sevdiğim bir oyuncu ki burada da çok başarılıydı.
Prison Break'ten Abruzzi olarak tanıdığım Peter Stormare de çok başarılıydı. İzlediğim en psikopat karakterlerden birini canlandırmış.
Steve Buscemi de yine çok iyiydi.

Neyse uzun lafın kısası iyi filmdi ama akıcı konuya rağmen biraz durgun bir tarzı olduğu için puanım:

7.5/10

Klass (2007)

İzlediğim ilk Estonya yapımı filmdi ve beğendim diyebilirim. Sınıfta bir grup öğrenci tarafından ezilen ve onu korumaya çalışan bi öğrencinin dramı anlatılmış. Konuyu işleyişleri çok iyiydi hiç sıkılmadan izledim. Oyuncu seçimleride iyiydi. Genel olarak iyiydi Gençlik/Dram filmi izlemek isteyenlere tavsiye ederim.

8/10

Estonya mı yapımı? Estonya'da film yapılıyor muymuş?

The Shining (1980)

İzlerken hayran kaldığım ve bir o kadarda korktuğum bir film oldu.
Gerçekten süper bir filmdi.Korku türünün bence en iyi 2-3 örneğinden biri.

Filmin kurgusu zamanına göre iyiydi.Oyunculuklar çok iyiydi.Özellikle Jack Nicholson'a hayran kaldım.Müthiş bir oyunculuk sergilemiş.Rolünün hakkını fazlasıyla vermiş.

Filmi izlerken yaptığım bir hata gece izlemeye başlamamdı.Bu bence çok büyük bir hataydı.
Bence siz siz olun bu filmi gündüz izleyin.Yoksa filmin etkisinden çıkamıyorsunuz.Hele ki evde tek başınaysanız hiç izlemeyin derim ben.

Korku türünü seven herkese öneririm.Gerçekten izlenilmesi gereken bir film.

Puanım: 9.5/10

Gladiatör mü?

Sil baştan mı?

Shining mi?

Bu 3 filmden hangisini bugün izleyim yardım.

@gundix123 @berkann @cevaa @OzaN

Gladiatör mü?

Sil baştan mı?

Shining mi?

Bu 3 filmden hangisini bugün izleyim yardım.

@gundix123 @berkann @cevaa @OzaN

Sil Baştan'ı izlemiştim ben.

Shining'in etkisi gece daha kötü olur.

Gladyatior'u izlemişimdir ama hatırlamıyorum. Yani kanallarda filan.
Bence yukarıdaki iki filmden birisini seç.

Ben bu hafta biraz zor izlerim gibi.
İzlersem gece yarısından sonra.

Gladiatörü 1 haftadır bekletiyorum nerdeyse hatta daha fazla.

Sil baştanıda kate için indirdim yalan yok tatlı bir rolde bekliyorum onu.

Shiningide daha dün indirdim hayırlısı.