En Son İzlediğiniz Film? 🎞

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan şirin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Yazmasanda olur @berkann.
Fakat gelişmişten yaptığın için bir karakter girmelisin, boşluk bırakıp tamama bas sen.

Az biraz Cehennemin Ortasinda izledim dün güzel film tamamini izleyecegim

Se7en
Genel olarak filmi sevdim ama ilk başlarda çok sıkıldım. Filmde biraz daha gerilim olabilirdi. Çünkü buna açık bir filmdi. Klasik olarak başarılı bir dedektif ve hiperaktif genç bir dedektif birlikte çalışıyordu. Yani karakter klasikleşmiş karakterlerdi. Pek özgünlük yoktu.

Dedektiflik hikayelerini severim. Filmin kurgusu iyi gibiydi. Filmin sonunda 2 ceset daha var dediklerinde, herkesin aklına dedektifler gelmiştir. Benim de öyle oldu. Bir de aslında; o kadının hamile olduğunu nerden biliyordu da 2 ceset dedi? Sonuçta kadın bunu sadece William'a söylemişti??

Katilin fotoğrafçı olduğu anlaşılabilir bir şeydi aslında. oradan o şekilde uzaklaştırılan bir fotoğrafçı bundan şikayet etmeliydi normalde. Ama etmemişti. Anlaşılabilirdi yani.

Morgan Freeman ve Brad Pitt gerçekten ikisi de iyi oyuncular onları izlemek zevkti.

Puanım: 7.7/10

Se7en'a verilecek puanı vermişim tam: 7.7

Philadelphia

Filmin konusu güzeldi, değişikti. Ama bu konuyu daha farklı kullanabilirlerdi. Daha çok olay olabilirdi. En azından dava daha fazla ses getirmiş gibi gösterilebilirdi. Film sürükleyiciydi özellikle dava sahneleri çok etkileyiciydi.

Şuna karar verdim ki Tom Hanks gördüğüm en iyi oyuncu. Gerçekten de harika oynamış yine.

Puanım: 7.9/10

Dog Day Afternoon

Al Pacino'nun izlemediğim 2 filminden biriydi ve sonunda izledim.
Ve açıkçası daha önce izlemediğim için pişman oldum.
Bana göre tek kelimeyle süper bir filmdi.

Özellikle Al Pacino ve rahmetli John Cazale ikilisi harika bir ikili olmuşlar ve süper bir oyunculukla muhtesem bir iş çıkarmışlar.Bunu ikisininde oscara aday olmalarından anlayabiliriz ve bence özellikle Al Pacino'nun oscarı alamamasına şaşırdım ve üzüldüm.(O sene oscar Jack Nicholson'a gitmiş.)

Film konusunu gercek bir hikaye olan 1972 Brooklyn soygununu konu edinmiş.Kurgu ve özellikle senaryosu mükemmel.Kısacası mutlaka izlenilmesi gereken bir film.

Puanım: 10/10

Edward Scissorhands

Çok güzel bir filmdi. Her şey vardı filmde. Komedi, romantizm, dram... Filmin masalsı yönünün olması da hem çocuklara, hem de büyüklere yönelik olduğu anlamına geliyordu. Gerçekten de hem çocukların hem de büyüklerin izleyebileceği bir film olmuş.

Hikayeyi çok sevdim. Böyle farklı karakterlerin olduğu filmleri seviyorum. Edward da çok özgün bir karakterdi. Ama filmin yatak sahnesinde, yatağı patlatıyordu. Tekrar yatağa yattığında yatağın inmesi gerekiyordu. Bu bence büyük bir hata. Gözden kaçmamalıydı.
Filmin sonu da çok duygusaldı.
Yapamam demesi.

Filmi izlememin en büyük sebebi Johnny Depp'ti. Gerçekten de yine harika oynamış. Adam gözüyle oynuyordu, rolünü gözünde hissedebiliyorduk. Ellerini sevmediğini, tamamlanmadığı için ne kadar üzgün olduğunu gözünden anlıyorduk. Hayran kaldım.

Makyaj da gerçekten de çok güzeldi.

8.5/10

Cidden Al Pacino'nun bir filmi hariç diğer tüm filmlerini izledin mi?

Yakın zamanda izlemeyi düşündüğüm iki Al Pacino filminden biri bu film. Diğeri ise Scent of a Woman

Al Pacino'yu görmedim ama Jack Nicholson'un performansı harikaydı o filmde.

Ted filmini izledim.

Seth Macfarlane çok iyi iş çıkarmış mükemmeldi.

Evet hepsini izledim.
Belki ilginc gelebilir ama sadece ilk filmini izlemedim.
Çok seviyorum ya hani nasıl derler körü körüne sevmek aynen öyle.

Listen nasıl bilmiyorum ama bu filmi listenin başlarına çekebilirsin.
Ve film hakkındaki görüşlerini beklicem.Hem karşılaştırirız oscar konusunda Jack Nicholson'la Al Pacino'yu.

Bravo valla baya bi izlemişsin.

Bakalım, izlemeye çalışırım iki hafta içinde.

Forrest Gump

Uzun zamandır izlemek istediğim fakat izleyemediğim bir filmdi.Çok şükür bugün izledim.

Film çok güzeldi.Tom Hanks'i aşırı sevmesemde bence bu filmiyle taraflı tarafsız herkesin beğenisini kazanmıştır.Neredeyse kusursuz bir oyunculuk sergilemiş.
Konusu zeka seviyesi düşük bir insanı konu almış ve bence çok iyi bir oyunculukla işlenmiş karakteri neredeyse gerçek sandım.

Tabi bazı yerleri saçma buldum.Özellikle 3 yıl koşması.

Ama yakındığım bir nokta filmin süresi çok kısaydı 70 dk bana göre çok az ve tadı damağımda kaldı.Daha da uzatılabilirdi.

Genel olarak çok güzel bir film.Mutlaka izlenilmesi gereken filmlerden biri izlemeyen çok şey kaçırır.

Puanım: 9.7/10

Filmin süresi 142 dakika sen nasıl bir sürümünü izledin acaba?

Dün aksam 'Turist' filmini izledim. Film genel olarak güzel ama Angelina Jolie'nin performansi bence kötü. Düzgün bir aksiyon sahnesi yok Jolie'nin. Yinede filmi begendim. Basroldeki adam iyi oyuncu. Bazi sahnelerin cekimi cok iyi.

Puanim 7.5/10

Nasıl öyle bir hata yaptın hiç tuhaf gelmedi mi bir anda başlaması.

Aslında tuhaf gelmedi değil.
Film başladığında Forrest evleneceği kadını otobüsle bir yere uğurluyor hatta yanında serseri bi tane adam vardı kadının.
Film orda başladı benim.

- - - Ekleme - - -

​Sorma sabah 5'te kalkınca uyku sersemliğiyle olsa gerek.

Son düzenleme:
Forrest Gump

Önceki mesajımı hiç görmemiş ve hiç bir şey yaşanmamış gibi devam edelim.

Film çok güzeldi.Gerek oyunculuklar gerek senaryo gerek kurgu anlamında neredeyse kusursuzdu.Süresi bana göre gayet makuldu.(151 Dakikaymış.
)

Filmin tek beğenmediğim kısmı 3 yıl koşma olayı bu biraz hayali durmuş bence.Burda Tom Hanks'e ayrı parantez açmak lazım hem proje seçimi hemde oynadığı rolle aldığı oscarı sonuna kadar hakediyor.Filmde komik bölümler olsada trajik olaylar ağır basmış.Özellikle son kısımlar.

Fakat bu filmin en çok beğendiğim yönü ne kadar duygusal sahneler çok olsada filmin sonu üzücü bitsede bende üzüntü yerine bir tebessüm oluştu ve bu bence çok güzel bir şey.Film aldığı 6 oscarıda hakediyor kesinlikle.

İlk kısmıda izleyince puanda değişiklik oldu haliyle.

Puanım:9.9/10