En Sevdiğiniz Et Türleri Nelerdir?

Sevdiğiniz et türleri nelerdir?

• Av eti (Geyik, tavşan vs)

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    7

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,922
Puanı
1,060
IMG_20201216_234700.jpg

Hangi et çeşitlerini seversiniz ve hangilerini yemek isterdiniz?

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,922
Puanı
1,060
Farklı olarak geyik eti yedim. Babamın arkadaşının çiftliği vardı ve bize bol bol geyik eti getirirdi.

Ve şunlar çok yaygın burada. Eti satılır yani.
Trafikte karşınıza çıkarsa arabadan canlı çıkma şansınız az. Bazı bölgelerde çoklar ve ağır oldukları için koşarken karşınıza çıktığı an trafik kazası kaçınılmaz.
alg.jpg
------

Kırmızı et, balık ve beyaz et
Az önce tavşan diyordun hani :A

• Güldürdün
  • İlginç
Reactions: xdragxx and dreamy

dreamy

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
11,729
Puanı
710
Farklı olarak geyik eti yedim. Babamın arkadaşının çiftliği vardı ve bize bol bol geyik eti getirirdi.

Ve şunlar çok yaygın burada. Eti satılır yani.
Trafikte karşınıza çıkarsa arabadan canlı çıkma şansınız az. Bazı bölgelerde çoklar ve ağır oldukları için koşarken karşınıza çıktığı an trafik kazası kaçınılmaz.
------

Az önce tavşan diyordun hani :A
Bu hayvanı küçükken oynadığım bir video oyununda görmüştüm ve korkardım o zamanlar. :A

Aynısı...

images

• Güldürdün
Reactions: bazinga and Dosi

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Sıralama yapacak olursam;

1-) Kırmızı Et
2-) Beyaz Et
3-) Balık eti

bazen balık bazen beyaz et öne geçebiliyor ama kırmızı et hep zirvede... Az pişmiş, bol kanlı biftek... Ne yazık ki Türkiye'de çok pahalı ve haliyle hep olmuyor...
Az pişmiş bol kanlı et... gece gece canımı çektirdim, spoilere bakmayın canınız çekebilir...

s-44f1c555cd3c82f1f881e6c29e66b36b20722508.webp

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,922
Puanı
1,060
Midye de su ürünlerine yani balık camiasına yakın sayılır ve oldukça severim. Bir oturuşta bir kova yenir... :A

41e387d7-2023-4cc5-8df4-fdd109111755.jpg
Hiç ilgimi çekmeyen bir yiyecek..
Bu hayvanı küçükken oynadığım bir video oyununda görmüştüm ve korkardım o zamanlar. :A

Aynısı...

images
Korkmakta haklısın :A
İsveççesi Älg, tercüme etmeye çalıştım, Kanada geyiği diye çıkardı. Ne kadarı doğru bilemem :A ama burada çok yaygın, hatta bir bölgenin siması ve bazı markalarda fotoğrafları oluyor amblem yani.
Avrupa 'Älg'i yaklaşık 380-700 kg ağırlığında oluyor.
Bu da trafikte uyarı levhası
14-svyle-24200755c09471cf173.jpg

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi

İsveççesi Älg, tercüme etmeye çalıştım, Kanada geyiği diye çıkardı. Ne kadarı doğru bilemem :A ama burada çok yaygın, hatta bir bölgenin siması ve bazı markalarda fotoğrafları oluyor amblem yani.
Ankette neden geyik şıkkını değil diğerini işaretledin :eek: :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Av eti kısmı çekimser yaptı :F
Güvercin eti de çok lezzetli oluyormuş diyorlar ama henüz tatmadım, hatta geyik, tavşan, güvercin, sincap, domuz (bunu zaten tatmam :A ) ve daha birçoğunu hiç tatmamışım hayatımda. :eek:

Bir ara 5 sene içinde yapılacaklar diye bir liste oluşturmuştum forumda ve o listede bunların çoğu vardı aslında, 2017'den bugüne gram ilerlemedi ama liste. :A

• Güldürdün

dreamy

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
11,729
Puanı
710

Yola çıkma riski kötü ya. Kazaya neden olmasından ziyade, bir yayaya da saldırarak zarar verebilecek bir hayvan gibi gözüküyor karşıdan. Korkutucu...

• Beğendim

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,922
Puanı
1,060
Güvercin eti de çok lezzetli oluyormuş diyorlar ama henüz tatmadım, hatta geyik, tavşan, güvercin, sincap, domuz (bunu zaten tatmam :A ) ve daha birçoğunu hiç tatmamışım hayatımda. :eek:

Bir ara 5 sene içinde yapılacaklar diye bir liste oluşturmuştum forumda ve o listede bunların çoğu vardı aslında, 2017'den bugüne gram ilerlemedi ama liste. :A
Kuş yemişliğim var küçükken. Amcam avlanırdı. Kuş, tavşan ordan geliyor :T:
Sincapın yendiğini bilmiyordum :eek:

Yola çıkma riski kötü ya. Kazaya neden olmasından ziyade, bir yayaya da saldırarak zarar verebilecek bir hayvan gibi gözüküyor karşıdan. Korkutucu...
Yerleşim alanlarında yoklar ama trafikte çıkmakta ve hızlı koştukları için pat diye çıkabiliyor yola. Ağır oldukları için hasar büyük oluyor. Özellikle av mevsimi bu yaygın olmakta.
Eskiden başka bir şehirdeydim ve mutfak penceremizin önüne geyik çok gelirdi. İşe orman yolundan giderkende çok görürdüm. Eskiden çok cesurmuşum. Şimdi olsa hayatta orman yolundan gitmem bir yere :A yada burası büyük şehir diye ve büyük şehirler daha riskli oluyor bazı dönem ve saat diliminde

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,127
Puanı
1,060
Ben hem beyaz et yani yani tavuk hemde kırmızı eti çok severim balığıda çok severim genelde tavuk ve dana eti olur evimizde balığıda sık sık alırız :D