En İyi Cover Hangisi? | Ofra Haza - Im Nin Alu

En iyi cover hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    12

xBUGRAx

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
19,807
Puanı
1,060
ada.jpg

1988 yılında Dünya'da hit olan Ofra Haza'nın 'Im Nin Alu' adlı parçası ülkemizde iki şarkıcı tarafından coverlanmıştır.

Bu coverlardan ilki, yine 1988 yılında Zerrin Özer tarafından 'Dünya Tatlısı' albümünde Türkçe sözleri Aysel Gürel imzalı olarak 'Hani Yeminin' adıyla yapılmıştır.

İkinci cover ise 2003 yılında İzel tarafından 'Şak' adıyla yapılmıştır. Türkçe sözleri Zeynep Talu'ya ait olan şarkının klibi MTV Almanya'da da gösterime gireceği için şarkıya Kapalıçarşı'da, İzel'e yabancı dansçıların eşlik ettiği bir klip çekilmiştir. Klipte İstanbul'un tarihi ve turistik mekanları arka plan olarak kullanılmıştır.

Zerrin Özer - Hani Yeminin

İzel - Şak

Sizce en iyi cover hangi şarkı olmuştur?

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Başlığı asla anlamadım. :A

Izel'in ritmi güzel Zerrin'in sesi. Buğra'nın bu olayı bize karşı kullanma ihtimaline karşı Zerrin diyorum.:A

Son düzenleme:
  • Güldürdün
Reactions: xBUGRAx

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
İzel orjinaline pek sadık kalmamiş. Zerin orjinale daha çok yakın ve müzikteki o etniği hissettiriyor:X İzel biraz hareket katmiş :X Bilmiyordum cover oldugunu :X

• Harika

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Hayır baktım açmadan tekrar o konuya. :A Bu yabancı şarkı uyarlaması o aynı şarkının farklı versiyonları. :A @Dosi Zaten başka bildiğim örneği yok devamı gelmeyecek. :A
haftaya başlatıyorum ben yine. Artık katılım gösterirsin herhalde :A
Bu tarz farklı etkinliklerde var aklımda ama herşey zamanla :A

• Güldürdün