2017 Dunkirk - Film Yorumları

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Nolan'ın ismini ile ticari kazanç elde etmek amaçlı kullanmışlar sanırım çünkü Nolan filmi değil bu.

Savaş psikolojisinin işlendiği filmleri severim bu filmde de öyle bir tat vardı. Biraz gerilim dozu katılmış oda güzeldi. Film konu olarak guzeldi ama senaryo çok boştu. Konu ne kadar muhteşem olursa oldun senaryo iyi olmayınca olmuyor. Karakterlerin hikayeleri yetersizdi ve bi amaç doğrultusunda değildi. Bi şeyler eksikti senaryo yada kurguda malesef. O yüzden sıkıldım biraz ve film bitince waow olmadım.

Görsel efektler muhteşemdi onun dışında pek muhteşem bi şey yoktu.

5.5/10

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Nolan tarzına uzak ama yine onun filmi olduğunu belli eden tarzda bir film olmuş. 3 farklı zamandan kurgulanıp sonda birleştirilmesi iyi bir hava katmış filme. Aynı zamanda alışık olduğumuz savaş filmlerinden de çok farklıydı. Başrol diyebileceğimiz adamların bile doğru düzgün repliği yok, isimlerini bile bilmiyoruz bazılarının veya birkaç kere duyuluyor o kadar. Belgeselimsi tarzda o olay aktarılmış izleyenlere. Bunu yaparken de bir savaş filminden bekleyeceğin kol, bacak kopmaları, kanlar falan da yok, yalnızca askerlerin psikolojisi üzerinden gidilmiş ve bu da muhteşem yansıtılmış. Karşı taraf olan Almanları bile görmüyoruz filmde zaten, yalnızca İngilizlerin oradaki durumları. Her an onlarla birlikte o çaresizliği yaşadım resmen izlerken. Uçaklar devamlı bombalıyor ve senin yapabileceğin hiçbir şey yok beklemek dışında.

Müzikler yine enfesti zaten bir Hans Zimmer klasiği olarak, o gerilim dolu sahnelerde heyecanı bir kat daha yukarıya çıkarıyordu. Görsellik de yine aynı şekilde çekimlere falan diyecek bir söz yok. Keşke sinemada izleseymişim dedim izledikten sonra, orada o hava çok daha farklı hissedilirdi.

Dunkirk, bence Nolan'ın en iyi filmi olmasa da yine diğer filmlerinden aşağıda değil. Kötü film çıkmıyor adamdan her filmini izlemek ayrı bir zevk. Ayrıca bu tarz bir film, yönetmenin sıradaki işini daha bir merak ettirdi. Bakalım bir sonraki filmde nasıl bir şey çıkacak karşımıza

9/10

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
harbiden oscar adayı filmleri nasıl ayırdedeceğizki @OzaN da bişey yazmamış biz tüm 2017 filmlerini tüketecekmiyiz bu şekilde
@OzaN in sitesinde de tüm filmler var 23 Ocakta adaylar açıklancakmiş 25 mart oscar gecesiymiş. Bu haftadan sonra film izlemicem oscarın tarih uzatması da güzel olmuş Adaylar acıklanınca adaylardan izlerim.

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
o zaman bundan vazgeçelim sonra izleriz bunu oscarlık bir film bulsun @Forumdash
@OzaN in sitesinde de tüm filmler var 23 Ocakta adaylar açıklancakmiş 25 mart oscar gecesiymiş. Bu haftadan sonra film izlemicem oscarın tarih uzatması da güzel olmuş Adaylar acıklanınca adaylardan izlerim.
@OzaN ın açtığı konular olucak ve filmleri cumartesi pazar açmış hafta sonu ozanın açtığı filmlerden bakın

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Sen bul ugraştırma beni @mesmeso61 izlemiş, @Aserat da izlemiş. Duvar yazılarında birbirlerine gönderme yapıyorlar Bizde izleyelim de çıksın aradan, film büyük mü küçük mü görelim
tamam izleyelim bu saatte başka film nerden bulacağız @Çiğdem- bunu izleyelim, bu filmi senin kütük benim sıvadaşım @MasacRE- de önermiş bize aradan çıkaralım bunuda

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
tamam izleyelim bu saatte başka film nerden bulacağız @Çiğdem- bunu izleyelim, bu filmi senin kütük benim sıvadaşım @MasacRE- de önermiş bize aradan çıkaralım bunuda
Oscar filmi değil derken şeyi diyorum @OzaN ın etkinliğini kapsamıyor Etkinliği kapsayan filmleri hafta sonu açmış

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Bu kadar şeyi yazmak kaç dakikanı aldı bilmiyorum ama ben beğenmezsem ayıp olacağını düşündüm. Eline sağlık.