İngiliz Downton Abbey - Dizi Yorumları

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
6x7. Bölüm

yine güzel bir bölüm
mary nin bulduğu kertenkele henry talbot tüm ahaliyi araba yarışına davet etti yarıştan çok o dönemki arabalar ilgi çekiciydi
yarış sonunda henry yerine arkadaşı charlie nin ölmesi iyi olmadı henry ölse daha mutlu olacaktım :) gerçi mary ayrıldığını falan söyledide pek ayrılacaklarını sanmam :)
violet nenenin paris seyahatine gitmeden önce robert a yaptığı sürpriz güzeldi uzun zamandır evin köpeğini göremiyorduk yeni hediye edilen köpeği görünce robertın sevinçten bamyası düştü diyebiliriz :)
edith bu sefer doğru adamı buldu sanırım, bertie ile edith'e mutluluklar dileriz :) marigold un kendi kızı olduğunuda açıklasaydı keşke :)
tom'un da edith'in editörüyle fingirdeşeceğini tahmin ediyorum :)
thomas yumoşu itilmiş kakılmışı oynuyor bir kaç bölümdür, kendine uygun parlak bulamadı üzüldüm kerkeneze :)
bay mosley in sınavda başarılı olup öğretmenliğe geçiş yapması sürpriz oldu daisy de umarım böyle bir başarı gösterir kızın geleceği parlak :)
bölümün en komik sahnesi yeni gelin teyzemiz hughes'un, carson amcaya yemek yaptırıp bulaşık yıkattığı yerdi :)

sana yetişmeme kaldı bir bölüm @xemrexxx :))

Son düzenleme:

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,129
Puanı
1,061
6x5. Bölüm

bölüme damgasını vuran sahne robert ın mide kanaması geçirdiği sahneydi masayı mahfetti o nasıl bir kan kusmadır ortalığı rezil etti deve :)
robert ın hastalığı maggie neneyide bayağı sarstı gibi oysaki hastane için kulis yapacaktı bakanı dahi çağırtmıştı :)
daisy mason adlı ihtiyarıyla birlikte domuz besliyor bu yanlarındaki andy denen velet daisy emi göz kırpıyor thomas yumuşağınamı göz kırpıyor anlamadık oğlancık okuma yazma bilmiyormuş her gece thomasla birlikte iki posta ingilizce öğrenecekler :)
denker teyzenin doktora atarı işinden ediyordu neyseki spratt ricacı olduda denker yerinde kaldı
mary fik kafalı talbotla oynaşmaya başladı gibi
edith ise bertie adlı yuvarlakla haşır neşir

tek tek çökertiyorum bölümleri @xemrexxx :)
@sürgünüm @sokak sanati @Harunnn60 @mrt-06 @Çiğdem- bir ara fırsat bulursanız CW dizilerinden bu harika diziyede bakın :)

@turkuazz senide bu diziye bekleriz :))

Vayy be bu dizi de bitti he. :D

Maggie Smit bozuk plak gibi her sene Emmy de aday oluyordu artık olmaz. :kiki:

Ben hayatımda bir tane CW dizisi izledim zannımca başka da hatırlamıyorum. Seni duyanda beni CW başından kalkmıyor sanacak. :)

İngiliz dizilerini pek sevmiyorum. :(

sette son anlar violet babaanneme çiçek veriyorlar :D neyse yine ödül alsın da kadın 82 yaşına gelmiş ödül almak için ingiltereden abd ye git gel git gel uçaklarda ölecek.ss artık ödüller onun ayağına gelmeli bence:D kız donu zilli @Çiğdem- azörnek al belki birkaç gram asillik öğrenirsin:A
10001563_932743026819522_4201046478312967988_n.png
10399785_932742956819529_6968124111067366781_n.jpg
12391917_932742953486196_7042689354921282401_n.jpg
12391307_932743116819513_2223500480406777553_n.jpg

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
sette son anlar violet babaanneme çiçek veriyorlar :D neyse yine ödül alsın da kadın 82 yaşına gelmiş ödül almak için ingiltereden abd ye git gel git gel uçaklarda ölecek.ss artık ödüller onun ayağına gelmeli bence:D kız donu zilli @Çiğdem- azörnek al belki birkaç gram asillik öğrenirsin:A
Harry Potter'daki profesör Mcgonagall bu dizide mi oynuyordu. Ben bu kadını öldü sanıyordum. :eek:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Harry Potter'daki profesör Mcgonagall bu dizide mi oynuyordu. Ben bu kadını öldü sanıyordum. :eek:

çok ayıp valla :) 6 sezondur devam ediyordu artık dizi bitiyor birkaç güne sen yeni yeni keşfediyorsun :))

maggie nenenin kucakladığı teyze kim :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
@xemrexxx senin glu glu vak vak bitmemişmiydi ? onuda doktorlar dizisi gibi her gün yayınlıyorlar sanırım :)
hafta içi hergün 17:30 da fox izle mutlu ol :) haftasonuda aynı saatte regl izlersin :)

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,129
Puanı
1,061
@xemrexxx senin glu glu vak vak bitmemişmiydi ? onuda doktorlar dizisi gibi her gün yayınlıyorlar sanırım :)
hafta içi hergün 17:30 da fox izle mutlu ol :) haftasonuda aynı saatte regl izlersin :)
glu glu vak vak en efsane dizilerdendir hem ergenik olup hem de ödülleri süpüren başka dizi olmamış daha @Çiğdem- in cw kanalına nanik yapmışız:A

neyse @mrt-06 çok ayıp maggi teyzeyi bilmiyor musun yaşadığını sana inşallah laf sokar da kalırsın öyle.ss

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
6x8. Bölüm

ve yine harika bir bölümle sona yaklaştık :)

bölüme damgasını vuran edith di ?
çok soğuk bulduğum edith bu bölümde bana sempatik geldi mary kazmasıda umarım evlendiği fik kafalı toparlak adamla tez zamanda cehennemi boylar :)

mary soğuk kalpsiz ve aynı zamanda güzel olandı edith ise yine soğuk ve antipatik olandı ? bu bölümle mary kendisinden beklendiği gibi davrandı edith ise kardeşlik bağına verdiği değeri göstererek bizi şaşırtttı diyebilirim :)

babaanne violet huysuz ve aksi tavırlarından sıyrılıp kendisinden beklenmeyecek bir şekilde kardeşlerin arasına girerek gerektiğinde aile için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu violet neneye saygılar sunuyorum :)

tom un son iki bölümdür mary ile henry nin arasını yapmak için neden bu kadar çırpındığınıda anlamadım bunlar mary i bahane edip birbirleriylemi oynaşacak ne iştir :) tamam tom mary nin mutluluğunu düşünüyorda belki ama bu kadar müdahale etmemeliydi sanki henry i kendisi yatağa atmak istiyor gibi tuhaf halleri vardı :)
bu henry ile tom da öyle bir topoşluk olabilirmi acaba @xemrexxx ? :)
bayan patmore un büyük zahmetlerle açtığı evin ismi randevu evi olarak yayılınca müşteriler kesildi ? robert ve cora nın sadık hizmetkarlarının yardımına koşup orda fotoğraf çektirmeleri güzel hareketlerdi .. evsahiplerinin asaletini korumak carson amcamıza düştü ? vatandaşın uşaklık ruhuna işlemiş malikane sahiplerinin itibarını onlardan çok daha fazla düşünüyor :) adam kraldan fazla kralcı :)
gelelim thomas halka!sına :) yumoşa bu bölüm üzüldüm yalnızlıktan itilmiş ve kakılmışlıktan bileklerini kesecek kadar hayattan soğumuştu:) normalde çok karaktersiz biri aslında aralarında sınıf farkı olmasa bence thomas yumoşu karakter olarak mary ile örtüşüyor o derece kötü olabiliyorlar kimi zaman :) ama işte hem aralarında sınıf farkı var hemde thomas kadınlardan çok erkeklerle oynaşmaktan yana :)) bu yüzden bu projem suya düştü gibi :)
mosley in öğretmenlik macerası güzel gidiyor :) umarım daisy de bir gün öğretmen olur seviyorum daisy i, şu an dizideki en güzel kız? rose diziden ayrıldı ayrılalı dizideki favorim daisy:)

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,129
Puanı
1,061
6x7. Bölüm

yine güzel bir bölüm
mary nin bulduğu kertenkele henry talbot tüm ahaliyi araba yarışına davet etti yarıştan çok o dönemki arabalar ilgi çekiciydi
yarış sonunda henry yerine arkadaşı charlie nin ölmesi iyi olmadı henry ölse daha mutlu olacaktım :) gerçi mary ayrıldığını falan söyledide pek ayrılacaklarını sanmam :)
violet nenenin paris seyahatine gitmeden önce robert a yaptığı sürpriz güzeldi uzun zamandır evin köpeğini göremiyorduk yeni hediye edilen köpeği görünce robertın sevinçten bamyası düştü diyebiliriz :)
edith bu sefer doğru adamı buldu sanırım, bertie ile edith'e mutluluklar dileriz :) marigold un kendi kızı olduğunuda açıklasaydı keşke :)
thomas yumoşu itilmiş kakılmışı oynuyor bir kaç bölümdür, kendine uygun parlak bulamadı üzüldüm kerkeneze :)
bay mosley in sınavda başarılı olup öğretmenliğe geçiş yapması sürpriz oldu daisy de umarım böyle bir başarı gösterir kızın geleceği parlak :)
bölümün en komik sahnesi yeni gelin teyzemiz hughes'un, carson amcaya yemek yaptırıp bulaşık yıkattığı yerdi :)

geetti getti ekranın en asil dizisi :8 ortalık @Çiğdem- in memelilerine kaldı:( neyse dizi sergisini açacakmış bu arada BAFTA da diziye özel gece düzenlenmiş tabi düzenlicekler :T doğuk ingiliz dizilerinin efendisi:T neyse @Harunnn60 destere totoşuyla izlersiniz bir ara şu videoyu edith in baya gideri varmış yeni farkettim:(

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
senin yorumuna bakmadan buraya mesaj yazayım yine spoiler vermişsindir @xemrexxx son bölümü yarın izlerim büyük ihtimal :)

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,129
Puanı
1,061
senin yorumuna bakmadan buraya mesaj yazayım yine spoiler vermişsindir @xemrexxx son bölümü yarın izlerim büyük ihtimal :)
neyse edith ten yüzyılşın golü geldi 6 sezondur kız kurusu dendi,aşağılandı,hor görüldü ama finalde markizle evlendi (markizin üstü prens oluyormuş hiyararşide) neyse kaleye de kondu helal olsun artık oradan @Çiğdem- e nanik yapar bol bol :A @sürgünüm @Harunnn60
dsfsdgdf.png

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
6x9. Bölüm FİNAL

VEEEE MUTLU SON :)

herkes evlendi evlenecek nerdeyse :)
edith e büyük ikramiye çıktı kaynanasıda olur dedi, marigold un edith in yavrusu olduğunu öğrenmesine rağmen, bundan sonra bol bol mary kazmasına hava atsın edith :)
mary nin henry si tomla mutlu bir yuva kurdu pardon araba galerisi açtı :)
daisy andy ile ceviz kıracak :)
bayan patmore da daisy nin babalığına viricik :)
carson amcaya üzüldüm ya adam titrek oldu, bu sorun yüzünden thomas yuvarlağı dört ayak üstüne düştü artık evin kahyası :)
denkerle spratt arasındaki kovalamaca ve denker in spratt in gazetede çalıştığını ispiyonladığı esnada violet teyzemizin attığı kahkaha bölümün en güzel yeriydi :)
tom öğretmen kadını kaptı gibi, bayan crowler de anemik moruğu kaptı
veee anna nurtopu gibi oğlan pırtladı

bundan daha güzel mutlu sonmu olur :)

neyse edith ten yüzyılşın golü geldi 6 sezondur kız kurusu dendi,aşağılandı,hor görüldü ama finalde markizle evlendi (markizin üstü prens oluyormuş hiyararşide) neyse kaleye de kondu helal olsun artık oradan @Çiğdem- e nanik yapar bol bol :A @sürgünüm @Harunnn60 Ekli dosyayı görüntüle 48149

son bölümde herkes mutlu mesut olduda carson amcamıza üzüldüm :)

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,129
Puanı
1,061
6x9. Bölüm FİNAL

VEEEE MUTLU SON :)

herkes evlendi evlenecek nerdeyse :)
edith e büyük ikramiye çıktı kaynanasıda olur dedi, marigold un edith in yavrusu olduğunu öğrenmesine rağmen, bundan sonra bol bol mary kazmasına hava atsın edith :)
mary nin henry si tomla mutlu bir yuva kurdu pardon araba galerisi açtı :)
daisy andy ile ceviz kıracak :)
bayan patmore da daisy nin babalığına viricik :)
carson amcaya üzüldüm ya adam titrek oldu, bu sorun yüzünden thomas yuvarlağı dört ayak üstüne düştü artık evin kahyası :)
denkerle spratt arasındaki kovalamaca ve denker in spratt in gazetede çalıştığını ispiyonladığı esnada violet teyzemizin attığı kahkaha bölümün en güzel yeriydi :)
tom öğretmen kadını kaptı gibi, bayan crowler de anemik moruğu kaptı
veee anna nurtopu gibi oğlan pırtladı

bundan daha güzel mutlu sonmu olur :)

son bölümde herkes mutlu mesut olduda carson amcamıza üzüldüm :)
carson amca sana kalacak diye bekledin dimi totoş :)) annanın pırtlatma sahneleri harikaydı :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
carson amca sana kalacak diye bekledin dimi totoş :)) annanın pırtlatma sahneleri harikaydı :D

hemde kadın senin mary kazmasının yatağında pırtladı :) aslında carson için thomas yumoşunun kahyalığa getirilmesi bir şans oldu yoksa carson u şutlayacaklardı tamamen :)

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
132,129
Puanı
1,061
Vayy be bu dizi de bitti he. :D

Maggie Smit bozuk plak gibi her sene Emmy de aday oluyordu artık olmaz. :kiki:
6x7. Bölüm

yine güzel bir bölüm

Dizinin filmi Eylül ayında geliyormuş :X Maggie babaannem nasıl da asil duruyor ortada :bhr: @Dosi @vadikızı @MasacRE @DarkLegenD @Sherlock @Yiğitt @Forumdash @Aserat @xBUGRAx @Maskeli Fedai @turkuazz @dreamy @kerem
FB_IMG_1558380238044.jpg

Son düzenleme: