Diğer Doctor Foster (Sadakatsiz) - Dizi Yorumları

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
MV5BMWE4ZGExZTItNGEyZC00M2Y1LWE5MTctMjU4NGQyYzIwMTA1XkEyXkFqcGdeQXVyMjExMjk0ODk@._V1_.jpg

Doctor Foster, 9 Eylül 2015'te yayınlanan bir BBC One drama televizyon dizisidir. Dizi 2 sezonda toplam 10 bölümden oluşmaktadır Ülkemiz dahil bir çok ülkede uyarlanmıştır.
Mike Bartlett tarafından yazılan dizi, kocasının bir ilişkisi olduğundan şüphelenen Dr Gemma Foster hakkındadır.

Dizide, Suranne Jones, Bertie Carvel, Robert Pugh, Adam James ve Jodie Comer yer almaktadır.

Dizinin hem 1. hem de 2. sezonu hakkında tüm yorumlarınızı bu başlıktan yapabilirsiniz...

Önemli Not:
Dizi hakkında spoiler butonu kullanmadan spoiler vermek yasaktır, bu kurala uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır. Spoiler butonu kullanmadan önce de hangi bölüme dair spoiler içerdiği, kitap veya diğer kaynaklardan spoiler içeriyorsa belirtilmelidir.

• Harika
  • Beğendim
Reactions: Angelica and STAR

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,791
Puanı
1,061
  • Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Harika :Z
Ben böyle pat diye karar veriyorum dizilere. Atiye'de bir anda aklıma esti ve başlamıştım :A
Nezaman el atarsın? :A ben öyle bir oturuşta bitirmeyeceğim. Kendimi frenleyip günde 1 bölüm izlemeye çalışacağım :A
Son dönemde yerli diziler yüzünden yabancıları izleyemez oldum ama aklımın bir köşesinde bulunsun yine de. :A
Mesaj alınmıştır. İzlemeyeceksin, en azından uzun süre :A

• Harika
  • Güldürdün
Reactions: Aserat and Yiğitt

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
  • Harika

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Ben böyle pat diye karar veriyorum dizilere. Atiye'de bir anda aklıma esti ve başlamıştım :A
Nezaman el atarsın? :A ben öyle bir oturuşta bitirmeyeceğim. Kendimi frenleyip günde 1 bölüm izlemeye çalışacağım :A

Günde bir bölüm iyidir, sen de öyle git. Yoğunum çünkü, geri kalmayayım. İlk bölümü bu gece izleyebilirim duruma göre. :A

• Beğendim

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,791
Puanı
1,061

Belki bir gün izlerim orası hiç belli olmaz. :A

• Güldürdün

Hazem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
7,584
Puanı
1,060
İlk bölüm çok iyidi. Alışmışız sanırım türk dizilerinde olayların yavaş gelişmesine ve ağır sahnelere bu dizide herşey çok çabuk gelişti ve hiç sıkıcı sahne yoktu. 10 bölüm olması çok iyi 3-4 güne bitiririm.

• Beğendim

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
1. BÖLÜM

Güzel bir açılış yaptı, uyarlamadan dolayı neler olup bittiğini/karakterleri de oturttuğum için çok rahat izledim diziyi. Anlamlandırmakla uğraşmadım yani. 'Gemma' karakterini canlandıran kadın ile Cansu Dere arası kıyas yapsam valla çok güzel seçim olmuş ikili adına, Cansu Dere çok benzer ilerletmiş. Tam tipi seçilmiş yani, saç kesimine kadar. Ha bence Cansu Dere daha etkili, orası ayrı. :X

@Dosi diğer bölümü yarına bırakıyorum, doya doya gidelim. :D

• Harika

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
1. BÖLÜM

Güzel bir açılış yaptı, uyarlamadan dolayı neler olup bittiğini/karakterleri de oturttuğum için çok rahat izledim diziyi. Anlamlandırmakla uğraşmadım yani. 'Gemma' karakterini canlandıran kadın ile Cansu Dere arası kıyas yapsam valla çok güzel seçim olmuş ikili adına, Cansu Dere çok benzer ilerletmiş. Tam tipi seçilmiş yani, saç kesimine kadar. Ha bence Cansu Dere daha etkili, orası ayrı. :X

@Dosi diğer bölümü yarına bırakıyorum, doya doya gidelim. :D
Ben de günde 1 bölüm olarak gidiyorum. Normalde 2 günde bitirirdim tüm sezonu ama dediğin gibi doya doya gitmek daha iyi.
Sonra atarım yorumlarımı😊

• Beğendim
Reactions: Yiğitt

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Dizinin Türkçe versiyonunu izlemedim. Sadece tanıtımda dolayı yemek masası artı koca karakteri arkadaşına 2 kadını da çok sevdiğini belirttiği sahneyi tek izlemiştim. Bu sahne 3. Bölümde gerçekleşti ama daha yorum yazamadım. Onu sonra yazarım.
1. Bölüm
Oldukça güzel bir başlangıç oldu. Özellikle bagaj sahnesini çok beğendim. Tüm arkadaşlarının kendisine ihanet ettiğini öğrenmiş oldu. Başta 1 saç teli ile şüphe başlayıp tam yapıldığını düşündüğü an kaynanasının kaldığı yerde raporlama defterde kocasının imzasını görmeyince iyice şüphesi arttı.

2. Bölüm:
Genç kızı muayene etti sahnedeki gerilim çok iyi yansıtılmış. Kaynanasından 3 aylık değilde 2 yıllık ilişki olduğunu öğrenmek yeniden yıkılmasını sağladı. Kocasından itiraf bekledi, aldattıysan anlat affederim falan dedi ama kocası yalan söylemeye devam etti.

Biraz merak unsuru var.

o masada genç kızın ailesine dediği sahneyi bildiğim için o kısma kadar nerdeyse herkesin zaten bilmesi beni şaşırtıyor. Gemma herkese anlatıyor aldatıldığını. Bakalım iş ne zaman intikam boyutuna geçecek

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Günlük 1 bölüm olarak devam ediyorum.
3. Bölüm.

Bu bölümde şaşırdığım detaylar oldu.
öncelikle Gemma'nın komşusu ile olmasına şaşırdım. Bir ihtimal olmaz sandım ama sonra amacı belli oluncada çok garipsemedim. Tr uyarlamasında o detay olurmu bilemem. Sonuçta kültürel fark var ve bir şekilde aldatanı o da aldatmış oldu ama hem arkadaşından intikam almış oldu hem de istediği bilgilere ulaşmak içln böyle bir şey yaptı.
O masa sahnesi olacağı için o bebekten vazgeçilmiş olduğunu sanmıyorum. Gemma çok çabuk affetti kocasını ve iş arkadaşına karşı hep bir güvensizlik hissettim ama yeni bölüm tanıtımında Gemma'ya söylediklerini düşününce gerçekten Gemma'nın tarafında olduğunu düşünüyorum. Bakalım neler olacak.

Yarına 4. Bölüme geçiş yaparım

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
@Yiğitt yorumlar nerde? :A

4. Bölüm
Galiba şuana kadar en güzel bölümdü.

Güzel bir bölümdü. İkinci kez aldatılışını bu kez kendi gözleri ile gördü ve o anı aslında kameraya çekebilirdi fakat sekreterden de fotoları alarak eline delil almış oldu. Kimseye güven olmayacağını bu bölümde tekrar gördük. Gemma yine defalarca hem eşi hem de etrafındakiler tarafından ihanete uğradı. Yardımcı olduğu kız sırtını çevirdi ve iş yerindeki arkadaşı o da mı sırttan bıçaklama tam emin değilim. Herşey üst üste geldi ve meşhur yemek sahnesine son 1 bölüm.

@Özgür yarın 5. Bölüm ve Salı start verebilirsin 2. sezona :Z

• Harika
  • Beğendim
Reactions: Yiğitt and Özgür

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
@Yiğitt yorumlar nerde? :A

4. Bölüm
Galiba şuana kadar en güzel bölümdü.

Güzel bir bölümdü. İkinci kez aldatılışını bu kez kendi gözleri ile gördü ve o anı aslında kameraya çekebilirdi fakat sekreterden de fotoları alarak eline delil almış oldu. Kimseye güven olmayacağını bu bölümde tekrar gördük. Gemma yine defalarca hem eşi hem de etrafındakiler tarafından ihanete uğradı. Yardımcı olduğu kız sırtını çevirdi ve iş yerindeki arkadaşı o da mı sırttan bıçaklama tam emin değilim. Herşey üst üste geldi ve meşhur yemek sahnesine son 1 bölüm.

@Özgür yarın 5. Bölüm ve Salı start verebilirsin 2. sezona :Z
Ben çok yoğunum yine, izleyemedim. Yetişeceğim inşallah. :A

• Güldürdün

Dosi

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
5. Bölüm:
Baya heyecanlı bir bölümdü. Yemek sahnesi zaten harikaydı ama sonları da mükemmeldi. Gemma'nın kocası ile yüzleşmesi ve oğlunun annesini o halde görmesi. Gemma böyle olacağını öngörüp kocasının kontrolden çıkmasını sağladı. Tüm olaylar çözüldü ve herkes kendi halinde takılmaya başladı. Büyük olasılıkla sonradan yeni sezon onayı alınmıştır. Bundan sonra olaylar nasıl ilerleyecek merak ediyorum çünkü herşey aslında çözüldü ve bitti gibi.

4. bölüm için izlediğim en iyi bölüm demiştim ama bu bölüm çok çok üstünde oldu. Final tadı olduğu için yeni sezonda durgun bölüm ile karşılaşma durumumuz olabilir.

• Beğendim
Reactions: Angelica

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
5. Bölüm harika ama sadece o meşhur fragman görüntüleri değil, çok daha iyi şeyler var :Z @Özgür
Tr uyarlaması bence bu bölümün sonuncu sahnesine kadar bi en az 10 bölüm çıkarırlar :A
Demek bitirdin. :Z

Benim 2.sezona başlayasım pek yok bazı yerlerde 2.sezonun ilk sezon gibi güzel olmadığını söylemiş ama bir yandan da 5 bölüm alt tarafı ne kaybederim ki diyorum. :A

• İlginç