Disney Plus'a Lisans Çıktı!

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,276
Puanı
1,060
Netflixden pay alması için Fiyatları makul olmalı.

Ama şunuda unutmamalı Netflix neredeyse Tüm Televizyonların içine entegre edilen bir platform haline geldi.

Ama Disney ve HBO ciddi yapımlar var ve iki firmanında çok ciddi sahip olduğu lisanslı yapımlar var.

Netflix dışındakilerin hepsini kapattırabilir.

• Beğendim
Reactions: Jonsnow

Jonsnow

Favori Üye
Reaksiyon puanı
653
Puanı
155
Netflix'i düşünüyorum mesela yerli içerik olarak, bir tek Bir Başkadır var orijinal içerik olarak iyi olan, daha da var ama kalitesi tartışılır bence. Birkaç dizisi daha var ama "iyi" denilebilecek, onun dışında Netflix bence yerli içerik konusunda iyi değil. BluTV ise, Yeşilçam, Bozkır, Alef, Masum, İlk ve Son gibi dizileriyle adını sık sık duyurdu. Börü 2039 var mesela şimdilerde gündem olan. Kalitesiz içerikleri de var ama bence yerli içerik olarak bakarsak "iyi" denilebilir ama daha da genişlemeli.

Yeşilçam, Saygı, Yarım Kalan Aşklar, İlk ve Son, Doğu, Bartu Ben, Alef, Masum...

Şu ana kadar yerli orijinal içerikte açık ara en önde platform BluTV bence.

Ya sadece dizi yapmakla olmuyor o işler. Hangisi Bir Başkadır kadar konuşuldu????
Kulüp ile Yeşilçam'ı bir kıyaslayın aradaki farkı anlayacaksınız. Sadece prodüksiyon da değil senaryo bile..
Salih Bademci İlk ve Sonda da mükemmel oynuyor. Neden herkes Kulüpte ki performansından bahsediyor?
Bozkır dediğin diziyi acaba etrafında kaç kişi izlemiştir?
Valla ben internette Blu Tv'nin adını SIFIR BİR ya da Sokağın Çocukları yeni sezon çıkınca duyuyorum.
Emin olun ben çoğu işini izlemeye çalışıyorum ama yok yani SAKLI diye bir uyarlama yapmışlar bu kadar kötü olur.

Bu arada Börü 2039 baya duyuldu izlenmiştir belki ilk bölüm ama Börü mükemmel bir diziydi ama Börü 2039 baya kötü bir ilk bölümle geldi, halaa bilim kurgu işini yapamıyoruz

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ya sadece dizi yapmakla olmuyor o işler. Hangisi Bir Başkadır kadar konuşuldu????
Kulüp ile Yeşilçam'ı bir kıyaslayın aradaki farkı anlayacaksınız. Sadece prodüksiyon da değil senaryo bile..
Salih Bademci İlk ve Sonda da mükemmel oynuyor. Neden herkes Kulüpte ki performansından bahsediyor?
Valla ben internette Blu Tv'nin adını SIFIR BİR ya da Sokağın Çocukları yeni sezon çıkınca duyuyorum.
Emin olun ben çoğu işini izlemeye çalışıyorum ama yok yani SAKLI diye bir uyarlama yapmışlar bu kadar kötü olur.

Bu arada Börü 2039 baya duyuldu izlenmiştir belki ilk bölüm ama Börü mükemmel bir diziydi ama Börü 2039 baya kötü bir ilk bölümle geldi, halaa bilim kurgu işini yapamıyoruz
Netflix global ve popüler bir platform. Haliyle kalkıp Türkiye'de herhangi bir platformla, o platformdaki diziyle kıyaslanılamaz. Netflix'le BluTV'nin gücü bir değil ki. Netflix'in yapımları ayrıca daha kolaylıkla kitleye ulaşabiliyor, BluTV öyle değil. BluTV sıfır bir platform, Netflix yıllar önce kurulup Türkiye şubesi açılmış bir platform. Netflix'in büyük bir gücü var, daha geniş kitelye ulaşabiliyor, haliyle prodüksiyon anlamında da, ses getirme anlamında da çok iyi olacak.

BluTV ise daha çok yerel bölgede etkin ve bu arada Kulüp her ne kadar prodüksiyon anlamında konuşulsa da, senaryo anlamında zayıf. Prodüksiyon bir yere kadar önemli yan, önemli olan içinin doldurulması. Bir iş Netflix'te yayınlandığı için konuşulur ama kaliteli olup olmaması ayrı bir meseledir. BluTV bence yerli yapım anlamında Netflix'ten daha iyi ama kalite anlamında söylüyorum bunu, popülerlik anlamında değil. Popülerlik ve geniş kitleye ulaşma ayrı bir mesele, kalite ayrı bir mesele.

• Olmamış
Reactions: Jonsnow

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,733
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

PR konusunda Netflix açık ara önde zaten o tartışmaya açık bir konu değil. Fakat konu dizi kalitesiyse BluTV çok daha önde.

Netflix'in Bir Başkadır ve Atiye dışında pek iyi çıkan yerli işi yok. (Kulüp'ü henüz izlemedim belki o da iyidir.)

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,276
Puanı
1,060
Gelsin bişey dediğimiz yok tabi de 1 aylık üyelik acılacak mı bakalım:A Diğer ulkelerde acık. Hem ulkeye kapat denemeyi hem de pahalı oldugu için eleştirildiğinde laf et:A

Amazon Prime 8 TL bu arada:A
Aynen adamlar 8 tl bildim bileli.
O yüzden nereden ödeniyor onu bile bilmiyorum :F

• Güldürdün
Reactions: Forumdash