Disney Plus'a Lisans Çıktı!

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
1628857520503-1.jpg

Disney Plus'a lisans çıktı!

ABD'de 2019'un sonlarına doğru yayına başlayan ve oldukça popüler bir platform haline gelen Disney Plus, 2022 yılı itibariyle Türkiye'de yayına başlayacak. RTÜK, Disney Plus'a 10 yıllık yayın hakkı tanıyan lisans verdi. Çok önceden Türkiye'de yayın hayatına başlayan Netflix, geçtiğimiz yıl yayın hayatına başlayan Amazon Prime'ın ardından Disney Plus da yeni yıl itibariyle yayın hayatına başlayacak. Ayrıca HBO Max de yeni yılda Türkiye'de yayın hayatına başlaması beklenen platformlardan.

Yeni yılda Türkiye'de yayın hayatına başlayacak olan Disney Plus'ta aynı zamanda Kaçış dizisi ve Atatürk filmi gibi yerli yapımlar da yayınlanacak.​

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,613
Puanı
860
Makul bir fiyat verirler umarım. Platformda izleyecek çok yapımım var.

Jonsnow

Favori Üye
Reaksiyon puanı
653
Puanı
155
Disney Plus ve HBO max ile kalite geliyor... Blu tv ne yapacak acaba?

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,643
Puanı
1,060
Türkiye'de içerik/fiyat bakımından nasıl olur bilemem ama en azından burada fiyatını hakeden bir platform olduğunu söyleyebilirim. PR çalışması olarak Atatürk filmi iyi bir fikir. Başlangıçta çok iyi bir çıkış yapamayabilir belki ama zamanla yeni içerikler sayesinde beklediği ilgiyi görebilir kesinlikle.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Türkiye'de de ciddi ilgi göreceğine inanıyorum. Netflix'in kitlesinden pay alacaktır. :Z

İnşallah fazla gecikmeden ve düşük fiyat, yüksek içerik politikasıyla gelir. :Z

Kesin gelir, çoğu ülkede Disney Plus'ta yayınlanıyor. Türkiye'de de çok uzun süredir yayıncısı yok. :Z

• Beğendim
Reactions: Tolstoyevski

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Netflix gibi abartmaz fiyatları umarım da yıllık paket alana indirim de olsun pls:A

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Disney Plus ve HBO max ile kalite geliyor... Blu tv ne yapacak acaba?
BluTV içerik yönünden kaliteli bir platform, yani sorun olacağını sanmıyorum. Yerli platform yönünden iyi bir alternatif. Ayrıca HBO Max ile ortak iş de yapabilirler. WarnerMedia'ya baktığımızda Discovery ile ortak, Discovery de HBO ile ortak. Yani HBO, bir anlamda BluTV ile ortak. BluTV'nin Discovery ortağı olmasıyla, HBO Max'in ya da herhangi bir platformun gelmesiyle çok büyük zararlı çıkacağını sanmıyorum. Şu anda BluTV, en iyi yerli platform. Tabii genele yaydığımızda en iyi platform Netflix, o da şimdilik. Muhtemelen işler değişebilir Disney Plus ile HBO Max gelince.

• Beğendim
Reactions: Gizmen

Jonsnow

Favori Üye
Reaksiyon puanı
653
Puanı
155
BluTV içerik yönünden kaliteli bir platform, yani sorun olacağını sanmıyorum. Yerli platform yönünden iyi bir alternatif. Ayrıca HBO Max ile ortak iş de yapabilirler. WarnerMedia'ya baktığımızda Discovery ile ortak, Discovery de HBO ile ortak. Yani HBO, bir anlamda BluTV ile ortak. BluTV'nin Discovery ortağı olmasıyla, HBO Max'in ya da herhangi bir platformun gelmesiyle çok büyük zararlı çıkacağını sanmıyorum. Şu anda BluTV, en iyi yerli platform. Tabii genele yaydığımızda en iyi platform Netflix, o da şimdilik. Muhtemelen işler değişebilir Disney Plus ile HBO Max gelince.
Yani HBO max Blu Tv'nin içinde olacağını düşünmüyorum olsa çok iyi olur tabi de ama sanmıyorum ve HBO max dizilerinin Blu Tv de yayınlanmasına izin vereceğini düşünmüyorum.

Blu Tv'nin içerik olarak iyi olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Kaç yıldır piyasadalar yerli olarak hala Pi kadar sansasyon yaratamadılar. Onu da geçtim yerli olarak da en iyi işler Netflix'te. 1)Netflix 2)Gain 3) Blu Tv 4) Exxen

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Yani HBO max Blu Tv'nin içinde olacağını düşünmüyorum olsa çok iyi olur tabi de ama sanmıyorum ve HBO max dizilerinin Blu Tv de yayınlanmasına izin vereceğini düşünmüyorum.

Blu Tv'nin içerik olarak iyi olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Kaç yıldır piyasadalar yerli olarak hala Pi kadar sansasyon yaratamadılar. Onu da geçtim yerli olarak da en iyi işler Netflix'te. 1)Netflix 2)Gain 3) Blu Tv 4) Exxen
Birlikte iş yapabilirler, binevi ortak sayılırlar, bundan bahsediyordum aslında. BluTV'yi özellikle bir yıldır yakından takip ediyorum, kötü bir platform değil. Özellikle 2021 yılında büyük gelişim gösterdi. Discovery ile ortak olduğu için Discovery içerikleri yüklendi. Yerli içerikler, yabancı içerikler sürekli yükleniyor. İçerik bakımından sürekli kendilerini geliştiriyorlar. Kötü bir platform değil yani. Ayrıca Netflix ile kıyaslamak bence yanlış. Netflix global bir platform, çok büyük bir şirket ama BluTV daha çok ülkenin yerel bir platformu. Yurt dışında da elbette izleniyor ama Netflix gibi köklü bir şirket değil. GAİN ve Exxen ile kıyaslanamaz bence, iki platform da çok yeni, özellikle Exxen'in alanı çok dar, sadece kendi içerikleri. Şu anda BluTV'nin içerikleri yılbaşına özel ücretsiz izlenebiliyor, istersen inceleyebilirsin. Bence oldukça geniş bir içeriği var, içerisinde kaliteli içeriği de fazlasıyla var. Bence fazlasıyla kendilerini geliştiriyorlar.

• Beğendim
Reactions: Jonsnow

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Netflixe pahalı mı diyosun ? Dolar olarak hiçbir şey kazanıyor adamlar.Disney en az 100₺ olmalı bence
Dolar zam yapıldıgında kaç paraydı? 18 üzerinden hesaplarsan evet kazanmıyordur.

Mart ayında dolar 7.5 euro 9~ TL
Birde bunu içerik sayısı olarak hesapla. Bizde ne kadar geniş bir arşiv var?

Aynı fiayt politakası izlenirse zaten 12'den 100TL bulacaktır. Rekabeti düşünürsek HBO - Disney filan yine fiyat kırmak zorunda yada 1 ay bedava üyeliği açmak zorunda kalacakalr:A

• Güldürdün
Reactions: cookies

Jonsnow

Favori Üye
Reaksiyon puanı
653
Puanı
155
Birlikte iş yapabilirler, binevi ortak sayılırlar, bundan bahsediyordum aslında. BluTV'yi özellikle bir yıldır yakından takip ediyorum, kötü bir platform değil. Özellikle 2021 yılında büyük gelişim gösterdi. Discovery ile ortak olduğu için Discovery içerikleri yüklendi. Yerli içerikler, yabancı içerikler sürekli yükleniyor. İçerik bakımından sürekli kendilerini geliştiriyorlar. Kötü bir platform değil yani. Ayrıca Netflix ile kıyaslamak bence yanlış. Netflix global bir platform, çok büyük bir şirket ama BluTV daha çok ülkenin yerel bir platformu. Yurt dışında da elbette izleniyor ama Netflix gibi köklü bir şirket değil. GAİN ve Exxen ile kıyaslanamaz bence, iki platform da çok yeni, özellikle Exxen'in alanı çok dar, sadece kendi içerikleri. Şu anda BluTV'nin içerikleri yılbaşına özel ücretsiz izlenebiliyor, istersen inceleyebilirsin. Bence oldukça geniş bir içeriği var, içerisinde kaliteli içeriği de fazlasıyla var. Bence fazlasıyla kendilerini geliştiriyorlar.
Blu'ya 2020'den beri yıllık üyeyim. Ücretsize ihtiyacım yok bende izleyip yorum yapıyorum zaten

Netflix'te kıyaslamam da sadece yerli içerikleri kıyaslıyorum. Blu tvden daha iyi yakalıyorlar

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Blu'ya 2020'den beri yıllık üyeyim. Ücretsize ihtiyacım yok bende izleyip yorum yapıyorum zaten

Netflix'te kıyaslamam da sadece yerli içerikleri kıyaslıyorum. Blu tvden daha iyi yakalıyorlar
Netflix'i düşünüyorum mesela yerli içerik olarak, bir tek Bir Başkadır var orijinal içerik olarak iyi olan, daha da var ama kalitesi tartışılır bence. Birkaç dizisi daha var ama "iyi" denilebilecek, onun dışında Netflix bence yerli içerik konusunda iyi değil. BluTV ise, Yeşilçam, Bozkır, Alef, Masum, İlk ve Son gibi dizileriyle adını sık sık duyurdu. Börü 2039 var mesela şimdilerde gündem olan. Kalitesiz içerikleri de var ama bence yerli içerik olarak bakarsak "iyi" denilebilir ama daha da genişlemeli.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

Yeşilçam, Saygı, Yarım Kalan Aşklar, İlk ve Son, Doğu, Bartu Ben, Alef, Masum...

Şu ana kadar yerli orijinal içerikte açık ara en önde platform BluTV bence.

• Beğendim
Reactions: Araf

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
Dolar zam yapıldıgında kaç paraydı? 18 üzerinden hesaplarsan evet kazanmıyordur.

Mart ayında dolar 7.5 euro 9~ TL
Birde bunu içerik sayısı olarak hesapla. Bizde ne kadar geniş bir arşiv var?

Aynı fiayt politakası izlenirse zaten 12'den 100TL bulacaktır. Rekabeti düşünürsek HBO - Disney filan yine fiyat kırmak zorunda yada 1 ay bedava üyeliği açmak zorunda kalacakalr:A
Netflixe yeni yılda kesin zam gelecek :A

• Güldürdün
Reactions: Forumdash