Klasik Dexter - Dizi Yorumları

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan bazinga
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Showtime'ın genel müdürü David Nevins Bey, spinn-off'la ilgili "Ben bu koltukta oturduğum sürece konuşulmaya devam edecek ama şimdi aktif bir gelişme yok" demiş.

O aralık kapı bir gün açılacak itimadım tam!

6x1

Diziyi gerçekten özlemişim. Sezon başlangıcı için de gayet iyi ve ilgi uyandırıcı bir bölümdü.

Bu sezonki psikopatların olayı da baya ilginç duruyor. Bağırsak kesip yılan koymak falan değişik.
Bunu yapmalarındaki amaç ne acaba?

Dexter'ın her zamanki garip davranışlarını özlemişim. Oğlu için din konusunda gittiği sorgulamalar da yine farklılıktı. Daha önce hiç böyle görmemiştik. Öldürdüğü adamı da bu kadar çabuk halletmesini beklemiyordum, yanıldım.

Puanım: 8.5/10

Daha başlamasın be zaten çok bölüm var önümde.

o bölüm dex in dansı neydi öyle yaa

Daha başlamasın be zaten çok bölüm var önümde.
başlamaz zaten

6x2

Yine güzel bir bölümdü. Bu sezon sanırım inançlar üzerine kurulu bir sezon izleyeceğiz ilk iki bölümden anladığım kadarıyla.

Psikopatların bağırsak deşip yılan koymaları falan bir dini ayin gibi bir şey sanırım. Ama baba oğul arasında gerçekten değişik bir ilişki var. Daha tam çözemesem de.

Papaz da masum mu değil mi çözemedim. İlerleyen bölümlerde Dexter'la iyice yakınlaşırlar herhalde.

çok dayandım ama artık yeter. şu capsi paylaşmadan gidersem olmaz

6x3

Güzel bölümdü, özellikle sonu çok iyiydi. Baya etkileyiciydi.

Bölümün sonunda atların sahneye çıkışı çok iyiydi. O sahnede ürktüm.
Bu sezonki seri katiller gerçekten ürkütücü...

Walter Kenney'in diş perisi çıkacağını düşünmüyordum hiç öyle bir havası yoktu.
Zaten adamın da pek havası yokmuş.

6x4

Bölüm çok iyiydi. Hatta sezonun şimdiye kadarki en iyi bölümüydü bence.

Travis ve akıl hocası olan adamın sırrı çabuk çözüldü. Travis çok saf oğlan ya adam ne derse inanıyor.
Kadına yazık oldu ama öldüğü sahne çok iyiydi.

Sezon nasıl başladıysa öyle gidiyor inançlar üzerine kurulu bir sezon var. Dexter böyle devam ederse doğru yolu bulacak gibi.

Bölümün sonunda Dexter'ın Travis'i fark etmesi de iyi oldu. Bundan sonra ne olacak merak konusu.

Puanım: 9.5/10

Son düzenleme:
6x5

Güzel bölümdü yine. Sonları yine iyiydi.

Travis özünde iyi çocuk.
Dexter'ın öldürmemesine sevindim açıkçası. Dexter Gellar'a baya yaklaştı ama bu arada olan Travis'e olacak gibi.

Peder Sam'in bölümün sonunda vurulması beklemediğim bir olaydı. Yüksek ihtimal de ölecek gibi ama bakalım.

6x6

Genel olarak durgundu bölüm ama iyiydi yani.

Bölümün sonunda Rudy görmek sürpriz oldu. Güzel bir sürprizdi ama.
Yalnız o sahne neye işaret ediyordu onu anlamadım.

Nick'in ölümü Dexter'ın öldürme prensibine aykırıydı ama yine de iyi oldu öldüğü.

Travis kadını bırakarak baya risk aldı. Gellar cezalandıracak sanırım.

Puanım: 8/10

6x7

Çok farklı bir bölümdü ama güzeldi.

Rudy'nin bölüm içinde bu kadar uzun süre kalacağını düşünmüyordum. Güzel oldu özlemişiz.

Polisler Marshall'a yaklaşıyor. Dexter Jonah'la uğraşacağım diye çok zaman kaybetti. Gellar'a odaklanması lazım artık.

Bu arada Gellar gerçekten tehlikeli ya adam timsah kasaplığına başlamış.

6x8

Beklenen olaylar oldu bu bölümde. Genel olarak güzel bölümdü.

Gellar'ın Marshall'ın ablasına bir şey yapacağı belliydi. Ama daha sonra Marshall'ın kendisine yeniden yardım edeceğini düşünmesi saçmaydı bence. Yalnız Gellar'ın kürekle Marshall'ın karşısına çıktığı sahnede baya ürktüm.

Dexter ve Marshall'ın birlikte hareket etmesiyle bundan sonraki bölümler daha hareketli olacaktır. Her sezon olduğu gibi.

6x9

Harika bir bölümdü. Dizi yine ters köşe yapmayı çok iyi başardı.

Ya diziyi izlerken bazen kendimi saf gibi hissetmeye başlıyorum. Yani dizi bizi o konuma sokuyor ya da en azından beni.

Travis meğersem şizofrenmiş ben şok ben iptal. 😱 Meğersem her şeyi kendisi tek başına yapıyormuş. Rita'nın ölümünden sonra yaşadığım en büyük şok bu oldu dizideki.

İnek tipli oyun yapımcısı adamda da bir şeyler olduğu belliydi. Masuka'nın da zaten doğru düzgün bir stajyeri olmadı. Biri kolu satılığa çıkardı öteki de aldı. Gerçekten ilginç.

Bölüm açık ara sezonun şimdiye kadarki en iyi bölümüydü bence.

Puanım: 9.5/10

6x10

Sezon standartının biraz altında bir bölümdü bence.

Gellar'ın bu işlerin içinde olmaması sanki bütün olayların büyüsünü bozdu gibi. Travis'e bakınca Gellar daha ürkütücüydü.

Batista'ya bir şey olmaz inşallah. Olacağını zannetmiyorum gerçi. Polisler de işin içine iyice girdi artık.

Sezon finaline artık son 2 bölüm kaldı. Bakalım neler göreceğiz?

6x11

Aslında daha iyi bir bölüm bekliyordum. Çünkü 5 sezonluk Dexter deneyimim bana bunu göstermişti.
Yine de iyi bölümdü ama beklediğimin altındaydı açıkçası.

Dexter'ın Wormwood etkisi tam da gösterecek zamanı buldu.
Neyse ki bir şeyler olmadan atlatıldı. Artık sezon finalinde Travis'in ölümünü izleyebiliriz.

Debra'nın Dexter'a karşı his beslemesine normalde baya şaşırırdım ama bu konuda tam olarak ne yediğimi hatırlamadığım ufak bir spoiler yemiştim önceden.
O yüzden pek şaşırmadım. Ama ilerleyen zamanlarda bu duygulardan uzaklaşa da bilir belli olmaz yani.

Oyun yapan adamın olayı ne acaba o da ilginç bir hal almaya başlıyor.