Klasik Dexter - Dizi Yorumları

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan bazinga
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
İlk sezonun 8 bölüm yorumu:

Vay be gerçekten güzel diziymiş, @yatutarsa bu tutkunu şimdi anlayabiliyorum.

İlk bölümde Rita'yı pek donuk bulmuştum ve pek sevememiştim. Son bölümlerde baya hoşuma gitmeye başladı. Dizinin başından beri Dexter'in kız kardeşi Debra'yı çok sevdim, samimi geliyor bana baya.

Baya da bağımlılık yaptı.

8. bölümün sonu 8 bölümdür uğraşılan sorunun cevabını verdi, ben şok tabi.

Vay anasını be.
O meşhur buz katili doktor çıktı ya la. Onda bir şey olduğunu ben anlamıştım da bunun çıkacağını düşünmemiştim. Baya şaşırdım.
Bu doktor kim, ne acaba da uğraşıyor Dex ile anlayamadım. Çıkar kokusu 1-2 bölüme.

Rita'nın kocası Paul'a yol verse artık Dexter.

Dexter hem bu katiliyle uğraşıyor, hem adli tıptaki diğer gelişmelerle uğraşıyor, hem de kendi ihtiyacını karşılıyor.
Çok hoşuma gidiyor bu iş de.

Babası ile olan sahneleri de hoşuma gidiyor. Normalde ben böyle geçmişe dönülen yerleri hiç sevmem ama bu diziyle sevdim. Baya dikkatimi çekiyor o aralar.

Bu arada söylemeden geçemeyeceğim dizinin jeneriğine bayılıyorum. Bir diziye böyle mi oturur?
Diziden çok jeneriğe odaklanıyorum, o greyfurtu sıkış sahnesi, etleri yiyişi/kızartışı falan.

Jeneriği ben de çok seviyordum da genelde vakit geçmesin diye atlıyordum
Tabii son bölümlerde geçmeye kıyamadım. :/

Sezon sayısı fazla gibi ya, 8 yerine 5-6 olsaymış.

Aslında her gün evde olsam 10 günde bitiririm de evde değilim.
Sekiz sezon bize yetmedi bile.
Şarap gibi dizi.
O kadar kısa sürede tüketme bence. Ben bile bu aşırı sevgime rağmen frenledim kendimi sekiz aya yaydım.

Sekiz sezon bize yetmedi bile.
Şarap gibi dizi.
O kadar kısa sürede tüketme bence. Ben bile bu aşırı sevgime rağmen frenledim kendimi sekiz aya yaydım.
Vay babam vay.

Valla ben 1 ayda bitirmeyi hedefliyorum, daha başlayacak çok dizi var.
Aklımdaki dizilerden birisini ki bu dizi çok uzun çıkarırsam fena rahatlarım.

Vay babam vay.

Valla ben 1 ayda bitirmeyi hedefliyorum, daha başlayacak çok dizi var.
Aklımdaki dizilerden birisini ki bu dizi çok uzun çıkarırsam fena rahatlarım.
Dexter dünyanın en çabuk biten dizilerindendir bakma sekiz sezon olduğuna. Araya 1-2 dizi daha bulup 2 sezon ondan 2 sezon bundan yap bence.

Dexter dünyanın en çabuk biten dizilerindendir bakma sekiz sezon olduğuna. Araya 1-2 dizi daha bulup 2 sezon ondan 2 sezon bundan yap bence.
Şu an aklımda yabancı dizi yok, Türk dizileri var.
O nedenle ilk bunu bitirip bakınacağım duruma.

1. SEZON

Ne sezondu ama be.

Buz Kamyonu Katili, Dexter'in abisi Rudy çıktı. Yani tamam suçlu olduğunu öğrendik de sonda bir de abisi olduğunu öğrenince şaşırdım. Dexter öldürdü ve herkesi kurtardı şu psikopat adamdan.

Rita ise Paul'un dediklerine takıldı, ayakkabıyı bahçede gördü. Paul'dan kurtulduk derken iyice karıştırıyor ortalığı. Dexter öldürmeliydi.

Sezona puanım: 9/10

2. SEZON

Yine çok iyi bir sezondu. Sezon finali de güzeldi, konuk oyunculara veda ettik de üzücü şeyler oldu.

Lila öldü.
Kadın diziye büyük renk getirmişti, çok güçlü bir roldeydi. Unutamayacağım karakterlerden olacak.

Çavuşun ölümü de üzdü.
Seviyordum aslında ama bu sezon baya Dexter'a takmıstı. O nedenle Lila iyi yaptı.

Debra yine ortada kaldı, kız ne azgın ya.
O FBI ajanı olan Lundy aslında kalsa iyiydi de o da gitti. Debra yeni sezonda kimi bulacak bakalım

Yeni sezona yarın başlarım.

3x6

Bölüm bölüm pek yazmıyorum ama bu bölüme özel yazmak istedim:
Camilla'nın ölümü üzücüydü. İlk bölümde görünmüş, daha sonra ara sıra birkaç bölümde görünmüştü. Akciğer kanserinden gitti garibim.
Yeşil limonlu turta diye diye yiyerek öldü. Dexter ilk kez iyi anlamda öldürdü.

Bu sezon biraz sıkıcı, diğer sezon daha iyi bekliyoruz artık.

8/10​

4. sezon baya efsane, dayan.

4. sezon baya efsane, dayan.
Dizipubtan izliyorum, alttan yorumlara baktım da herkesle aynı düsüncedeyim. Rudy ve Lilalı sezonlardan sonra

Bu arada:
Camilla şu arşivdeki kadındı değıl mi? Dexter çörek alip gidiyordu, ailesi hakkında soruları da ona sormustu? Doğru hatırlıyorum inşallah.

Üçüncü ve beşinci sezon benim gibi hard bir Dexter fanı için bile biraz ortalama altıydı valla.
Özellikle de beşinci sezon.
Aynen o kadın.

Nerde kaldığımı hatırlasam devam ederdim ben de.