Klasik Dexter - Dizi Yorumları

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan bazinga
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
hele biraz daha ilerle görücem ben seni :A
Oy tamam tamam sakın daha fazla ipucu verme Umut gibi dizinin sonunu söylemeye kalkma da, Lost'ı bıraktım sayesinde güzelim diziden oldum. :(

@sokak sanati gel Dexter'ın da sonunu söyle hadi gel Friends'in de sonunu söyle, mutlu ol. :):):):):):)

7x1

Yaklaşık 20 günlük aranın ardından yeniden Dexter izlemek güzel. Ama ilerledikçe sona yaklaşıyor olmak üzücü. :(

Bölüm çok iyiydi. Zaten çok iyi bir sezon finaliyle noktalamıştık 6. sezonu. Aslında bu bölüm Dexter için de farklıydı. Çünkü genelde sezonun en iyi bölümleri sezonun son bölümleri oluyordu ama bu sefer ilk bölümü olacak sanırım. :D

Deb'in Dexter'ın gerçek kimliğini bu kadar erken öğrenmesini beklemiyordum şaşırdım.

Oyun yapan adam da çok gıcık bir karakter bence.

Kapanışı 10 puanla yapmıştık açılışı da öyle yapalım. :D

Puanım: 10/10
Ne bölümlerdi ama ya. :):)

7. sezonun bende yeri çok ayrı. Çünkü gerçek anlamda her hafta merakla yeni bölüm beklediğim ilk sezondu.

6. sezonda günceli yakalamıştım aslında ama 6. sezon bence en zayıf sezon olduğundan merakla beklemek bir yana, bölümleri biriktiriyordum zaman zaman. :D Ama 7. sezonu cidden çok sevmiştim. (Tabii bu sezonda katılan bir oyuncuyu çok sevmemle de alakalı biraz bu durum. :D)

Ayrıca Dexter ve Breaking Bad aynı yaz bitti. O zamandan beri de her bölümü iple çektirten dizi gelmedi. :( (Not: Game of Thrones hariç tabii ama o da yeni gelmedi sonuçta :D)

Oy tamam tamam sakın daha fazla ipucu verme Umut gibi dizinin sonunu söylemeye kalkma da, Lost'ı bıraktım sayesinde güzelim diziden oldum. :(

@sokak sanati gel Dexter'ın da sonunu söyle hadi gel Friends'in de sonunu söyle, mutlu ol. :):):):):):)
sen inanmasana o miksere :( sakın diziyi bırakma tez dön.
deme öyle söyler ciddi ciddi :F

Ama hepsi rüyaymış daha ne izleyeceğim ki. :(

Söyler ben de biliyorum işte cinayet işlemem için sebepler sebep beğenirim kendime. :F
rüya falan değil bak ne dedim yapımcılar söyledi rüya değildi her şey yaşandı diye :D hem rüya olsa bile böyle bir efsaneyi kaçırmana değmez

dünden beri seni lost'a ikna etmeye çalışıyorum. sarkozy bee

rüya falan değil bak ne dedim yapımcılar söyledi rüya değildi her şey yaşandı diye :D hem rüya olsa bile böyle bir efsaneyi kaçırmana değmez

dünden beri seni lost'a ikna etmeye çalışıyorum. sarkozy bee
O postunu görmemiştim. Devam edeyim o zaman. İnşallah beni kandırmıyorsundur.... :(

Ne bölümlerdi ama ya. :):)

7. sezonun bende yeri çok ayrı. Çünkü gerçek anlamda her hafta merakla yeni bölüm beklediğim ilk sezondu.

6. sezonda günceli yakalamıştım aslında ama 6. sezon bence en zayıf sezon olduğundan merakla beklemek bir yana, bölümleri biriktiriyordum zaman zaman. :D Ama 7. sezonu cidden çok sevmiştim. (Tabii bu sezonda katılan bir oyuncuyu çok sevmemle de alakalı biraz bu durum. :D)

Ayrıca Dexter ve Breaking Bad aynı yaz bitti. O zamandan beri de her bölümü iple çektirten dizi gelmedi. :( (Not: Game of Thrones hariç tabii ama o da yeni gelmedi sonuçta :D)
Yvonne Strahovski'den bahsediyorsun sanırım. :D Benim de aslında dizi başladığından beri en merak ettiğim kişilerden birisi. İlk bölüm görürüm diye düşünüyordum ama göremedim. Sonraki bölümlere inşallah. :D

Dexter, bittikten sonra muhtemelen benim de çok arayacağım dizilerden birisi olacak. Şu anki Boardwalk Empire gibi. Bu ayarda dizi bulmak gerçekten zor. :(

Yvonne Strahovski'den bahsediyorsun sanırım. :D Benim de aslında dizi başladığından beri en merak ettiğim kişilerden birisi. İlk bölüm görürüm diye düşünüyordum ama göremedim. Sonraki bölümlere inşallah. :D

Dexter, bittikten sonra muhtemelen benim de çok arayacağım dizilerden birisi olacak. Şu anki Boardwalk Empire gibi. Bu ayarda dizi bulmak gerçekten zor. :(
Evet o tabii. :D Sen de şimdiden ilgiliysen bu sezonu seveceksindir. :D

7x2

Yine çok iyi bir bölümdü. Sezon çok iyi gidiyor. Maşallah diyelim. :D

LaGuerta, Doakes'ın Liman Koyu Kasabı olmadığını anladı sanırım. Aslında Dexter'a da yaklaştı. Çünkü o gece kiliseye gidileceğini Deb biliyordu. Eğer başkaları da biliyorsa sıkıntı. :)

Dexter'la Deb arasındaki sahneler güzeldi.

Wayne Randall'ın bölümün sonundaki intiharı da etkileyici bir sahneydi.

Bu arada Isaak da çok karizma ve eli güçlü bir adam. Dex'i yine uğraştıracak bir karakter. :D

Puanım: 9/10

7x3

Yine oldukça akıcı ve iyi bir bölümdü.

Isaac Dexter'a baya yaklaştı hatta buldu diyebiliriz. Erken oldu sanki biraz. :D Dexter ile Isaac arasındaki diyalog da güzeldi.

Hannah'ı bu bölüm gördük. :D Dexter'la nasıl yakınlaşacaklar onu merak ediyorum. :)

Oyun yapımcısı gıcık karakterden de Isaac sayesinde kurtulduk, iyi oldu. :D

Sonlara doğru bölüm baya heyecanlıydı. Psikopat herif evin içine labirent kurmuş, korkmadım diyemem. :D

7x4

Güzel bölümdü yine. :)

Bölümün sonu güzeldi. Deb, Dexter'a biraz olsun hak vermiş gibiydi. Ama Deb'in tepkisi şaşırttı yine de. Ben yine adalet sistemini savunur diye düşünüyordum. :D

Adını unutttuğum psikopat adamdan da kurtulduk bu bölüm. Ama her zamanki gibi yine biraz uğraştırdı. Adamın "Run" yazısına Dexter'ın "Stay" yazısıyla karşılık vermesi güldürdü. :D

Puanım: 8.5/10

1x7
Ahahaha Masuka ve cinsel şakaları :F
dna.png
Dexter Jeremy'yi affetti ama o kendini affetmedi. :) Ice Truck Killer kim acaba çok merak ediyorum :):):)

7x5

Bölümü izleyeli uzun zaman oldu. Yorum yapmayı unutmuşum. Şimdi de bölüm hakkında tam net bir şey hatırlamıyorum. :D Ama genel olarak güzel bölümdü hatırladığım kadarıyla.

7x6

Beklenmedik olaylar yaşansa da şaşırtmayan sonla bitti bölüm.

Şaşırtmadı çünkü masada Hannah gibi bir kadın yatarken onu öldürmesi sadece Dexter için değil tüm erkekler için de neredeyse imkansız bir durum. :D

Hannah baya kirli çıktı. Kitap yazan adamın Hannah'la ilgili teorisi Debra'yı da olayların içine çekecek gibi.

Laguerta da yavaş yavaş Dexter'a yaklaşıyor. Lumen'ın adı geçti birkaç yerde. Umarım tekrar karşılaşmak zorunda kalmayız. :(

Bu geceyi de Dexter repliklerine bakıp duygulanma gecesi ilan ediyorum :( arka planda da blood theme&party çalsın.ss

7x7

Yine biraz uzun bir aradan sonra bir sonraki bölüme geçebildim. :D Diziyi özlemişim yine. Genel olarak güzel bölümdü. :)

Dexter'ın Hannah'la olan ilişkisine yaptığı kimya benzetmesi iyiydi :D Zaten bölüm de kimya üzerine kuruluydu.

Sal Price iyi karakterdi aslında, erken gitti. Hannah işi yine zekice halletmiş. :D

Bölümün sonunda Debra'nın Dex'e Hannah'ı öldürme komutu vereceğini tahmin etmiştim. Bakalım Dexter ne yapacak? :)

Bu arada bölümün sonunda LaGuerta Dexter'ın ismini bir listede buldu ama o ne listesiydi tam anlayamadım. Onu da sonraki bölümde anlarız herhalde. :)

7x8

Gerçekten güzel bölümdü. Özellikle son 3-4 bölüme göre. :)

Debra'nın hislerini söylemesi ani oldu. Güzel sahneydi. Dexter yine her zamanki gibi "Ne diyeceğimi bilmiyorum." cümlesini kullandı. :D

Isaak ve Dexter'ın barda konuştukları sahne de çok iyiydi. Isaak'tan niyeyse Dexter'ın önceki sezonlardaki düşmanları kadar nefret etmiyordum. Bu bölümden sonra nefret edeceğimi de düşünmüyorum.

Bu arada her bölümün sonunda LaGuerta'nın Dexter'la ilgili bir şey bulmasını görmekten sıkılmaya başladım artık. :T:

7x9

Güzel bölümdü. Sezonun her bölümü gibi.

Isaak'ın ölümü üzdü. :( İyi ve karizma bir karakterdi. En geç sezon sonunda gideceğini az buçuk tahmin ediyordum da yine de üzüldüm.

Hannah da adamı öldürdü ama nefsi müdafa olduğu için bir sorun çıkmaz herhalde.

İnsan yakan yeni bir psikopatımız oldu. Baya ilginç gibi duruyor konu ama bakalım. :D

Matthews'i de uzun zaman sonra tekrar gördük dizide. Muhtemelen LaGuerta'ya Dexter'ın seri katil abisinden bahsedecektir. :)

7x10

Güzel bölümdü önceki bölüm kadar olmasa da. :)

Hayalet yangıncı beklediğimden daha çabuk bulundu. :D

Dexter Hannah'ın babasını öldürerek kurallarından taviz vermiş oldu. İlk oldu sanırım bu? (b)

Hannah'ın babası da giderayak son dakika golü atmış oldu Debra'ya olanı anlatarak. :)

Matthews ve LaGuerta artık Dexter'ı şüpheli sıfatına eklediler. Dışarıdan bakınca da her delil Dexter'ı gösteriyor zaten. Yine de duygusal davranmaları bir polise yakışmayan bir hareket. Ayrıca çok da yakın değilller. Bana bu yüzden biraz mantıksız geldi açıkçası işlerin böyle ilerlemesi. :)

7x11

Oldukça iyi bir bölümdü. Sezonun en iyi bölümlerinden birisiydi :).

Hannah'ın yaptığı karakter olarak kendisine yakışsa da ben yakıştıramadım. Dexter'ın da mı hatırı yoktu? :(

Dexter baya acemilik yaptı bu bölümde. LaGuerta falan Hector Estrada'yı biliyorken gidip adamı öldürmeye çalışması başına bela açtı. LaGuerta artık emin olabilir poşetlerle kaplanmış konteynırı görünce. :(

Aslında 9 verdiğim bölümlerden biraz daha iyiydi ama 9.5 vermek de tam olarak içime sinmedi o yüzden;