2015 Delibal - Film Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,782
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
5076214.jpg

Delibal (2015)

Türü: Dram, Romantik
Yönetmen: Ali Bilgin
Senaryo: Yildirim Türker

Oyuncular:
Cagatay Ulusoy
Leyla Lidya Tugutlu
Mustafa Avkiran
Laçin Ceylan
Hüseyin Avni Danyal

IMDb Sayfası

Filmin Özeti
Başrollerini Çağatay Ulusoy, Leyla Lydia Tuğutlu, Hüseyin Avni Danyal, Laçin Ceylan, Mustafa Avkıran, Nazan Kesal, Toprak Sağlam'ın paylaştığı romantik filmde aynı üniversitede öğrenci olan Barış ve Füsun’un tutku dolu aşk hikayesine tanıklık edeceğiz. Mimarlık öğrencisi olan ve hobi olarak müzik yapan Barış hayatın tadını çıkarmaktan keyif alan birisidir. Füsun’u ilk gördüğü anda hayatında hiç bilmediği bir duyguya kapılmıştır. Hep teğet geçen aşk bu defa Barış’ı yakalamıştır. Aşkı ona tattıran bu kız kimdir? İsmini bile bilmediği ama aşık olduğu bu kıza bir şekilde ulaşmak ister ve ulaşır da… Füsun’u bulmak, ulaşmak tamamdır da; aklında üniversiteyi derece ile bitirip Amerika’da master yapmaktan başka şey olmayan Füsun’u bir de aşka ikna etmek lazımdır. Yakışıklı, akıllı ve içten olan Barış, sonunda bunu da başarır. Füsun’u kendine aşık eder, evlenirler. Her şey masallardaki gibidir. Ta ki masal bir gün bozulana kadar.

Filmin Fragmanı

Μαнoni

Favori Üye
Reaksiyon puanı
699
Puanı
684
Özledim müzikler güzel senaryo çalıntı klasik türk filminden uzak olmasına rağmen vasat

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Beklediğime değdi, Kerem Çatay yaş işe ayak basmaz zaten. :)

Öncelikle bazıları filmde sıkılabilir yani Barış ve Füsun'un aşk dolu sahneleri bazılarını sıkabilir ama ben hiç sıkılmadım. Çağatay Ulusoy çok samimi oynamış ve insanın kendisini izledikçe izleyesi geliyordu.

Filmin sürprizini bence Leyla Lydia Tuğutlu yaptı. Gerçekten çok değişik ve güzel bir tip. Ekranlarda olması gereken, önü açık olan bir oyuncu. :) Kendisini çok beğendim ben.

Yan roller de müthişti. Zaten yan rollerdeki isimlerin hepsini tanıyorum diyebilirim, Ay Yapım tanıdık yüzlerle gelmiş karşımıza. :)

Gerisi spoilerde:
Filmin sonu güzel bağlanmıştı. Sinemada bazıları o sahnede ağladı da ben en çok Füsun'un Barış'ın bıraktığı videoyu izlerken bittiği yerde bir duygulandım. Orada ekrana yapıştı falan. Müthişti oyunculuğu.

Yine Füsun'un annesinin öldükten sonra Füsun'un babası ve ablasının sarılması, daha sonra Füsun ile Barış'ın sarılması duygulandırdı.

Filmin son kısımlarında Çağatay Ulusoy'un saçları aşırı uzundu yani kızlar gibi bıraksan bele gelirdi. O hali hiç olmamıştı, tamam kısa biraz olur da o çok uzundu bence. :(

Dediğim gibi ben izlerken hiç sıkılmadım, başrol seçimleri süperdi. Ekibin eline, emeğine sağlık. :)

Filmde Barış'ın ''Mutlu son olmasın, mutsuz son olsun'' şarkısına da çokca yer verilmesi hoşuma gitti. :) Ben bir yerde verirler diyordum ama ilk olarak gitarla melodisi, sonra Barış söyledi, sonra yine arkadaşlarının düğününde söyledi.

8.5/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,058
Puanı
1,061
Aşk filmlerini sevmiyorum, ama Delibal'ın fragmanı hoşuma gitmişti. Bu yüzden geçtiğimiz hafta zar zor bilet bularak izledim. Öncelikle senaryo genel olarak iyiydi, Barış ve Füsun'un aşkının zamanla nasıl bir yıkıma dönüşeceği adım adım işlenmişti.

Tabii bu noktada Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu'nun oyunculukları da devreye giriyor, ikisi de başarılı performanslar sergilese de çoğunluğun aksine bence Leyla biraz daha öne çıktı, çünkü sevdiği ve hatta hayatının merkezine koyduğu adamı kaybetmek istemediği için çektiği acıyı daha gerçekçi yansıtmıştı. Gerçi Çağatay da iyiydi, ama başlarda bana biraz abartılı geldi. Yan rollerde oynayan Hüseyin Avni Danyal, Laçin Ceylan, Mustafa Avkıran ve Nazan Kesal da yine çok iyilerdi, kısacası kadro konusunda bir sıkıntı yoktu.

Füsun'un annesi çok çabuk öldü, öyle ki tüm salon şaşırdı. Bir an kocasının öldürdüğünü sandım, ama tansiyon hastası olduğu çok geçmeden aklıma geldi. Ayrıca Füsun'un arkadaşının gey çıkması da komik bir sürpriz oldu diyebilirim. Bu arada çoğu yerli filmin aksine kadının değil de erkeğin ölmesi de kendince bir farklılık sayılabilirdi.

Kısacası piyasadaki çoğu yerli aşk filmine göre güzel ve en önemlisi izlenebilir bir yapım olmuş. Ay Yapım'ın 3. filmini de şimdiden merakla bekliyorum. Bu arada Mutlu Sonsuz'u da mutlaka dinleyin. :X

7.5/10

Son düzenleme:

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Aşk filmlerini sevmiyorum, ama Delibal'ın fragmanı hoşuma gitmişti. Bu yüzden geçtiğimiz hafta zar zor bilet bularak izledim. Öncelikle senaryo genel olarak iyiydi, Barış ve Füsun'un aşkının zamanla nasıl bir yıkıma dönüşeceği adım adım işlenmişti.

Tabii bu noktada Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu'nun oyunculukları da devreye giriyor, ikisi de başarılı performanslar sergilese de çoğunluğun aksine bence Leyla biraz daha öne çıktı, çünkü sevdiği ve hatta hayatının merkezine koyduğu adamı kaybetmek istemediği için çektiği acıyı daha gerçekçi yansıtmıştı. Gerçi Çağatay da çok iyiydi, ama başlarda bana biraz abartılı geldi. Yan rollerde oynayan Hüseyin Avni Danyal, Laçin Ceylan, Mustafa Avkıran ve Nazan Kesal da yine çok iyilerdi, kısacası kadro konusunda bir sıkıntı yoktu.

Füsun'un annesi çok çabuk öldü, öyle ki tüm salon şaşırdı. Bir an kocasının öldürdüğünü sandım, ama tansiyon hastası olduğu çok geçmeden aklıma geldi. Ayrıca Füsun'un arkadaşının gey çıkması da komik bir sürpriz oldu diyebilirim. Bu arada çoğu yerli filmin aksine kadının değil de erkeğin ölmesi de kendince bir farklılık sayılabilirdi.

Kısacası piyasadaki çoğu yerli aşk filmine göre güzel ve en önemlisi izlenebilir bir yapım olmuş. Ay Yapım'ın 3. filmini de şimdiden merakla bekliyorum. Bu arada Mutlu Sonsuz'u da mutlaka dinleyin. :X

8/10
Ya Barış'ın hastalığı neydi, neden intahar etmiş ben o kısımları anlayamadım? (b)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Film çok güzeldi. Sıkmadan izlettirdi. Çağatay oyunculuğu baya ilerletmiş. Ses de var eski manken. Tr'de tutana aşk olsun. Warner Bros filmin köşesinden kıyısından tutmuş jenerik sonu gördüm. Belli olmaz hollywood yolcusu olur:X

Leyla kızım sen niye oyunculuğunu Karadayı da gösteremedin? Burda da gayet güzel oynamiş. Engin Gunaydınla olan filmde de güzeldi.

Filmin tek sıktığı yeri
kızla oğlan ayrıldıktan sonra tekrar barişana kadar ki kısım gayet sıkıldım foruma bile döndüm baktım.
Bipolar çıkması beni hiç şaşirtmamdı. Bu hastaliği bilenler fragmanda bile anlarlar:) sonu aniden bitti. Bi Çağatayın ölü suratına baktım bi leylanın ağlak suratına pat kapkara bi ekran jenerik akıyor.

Her filmin jenerik sonu Sezenle bitse:bhr: öyle güzel şarkıydı ki jeneriği tekrar sardırdım.

8/10

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
133,064
Puanı
1,061
Film çok güzeldi. Sıkmadan izlettirdi. Çağatay oyunculuğu baya ilerletmiş. Ses de var eski manken. Tr'de tutana aşk olsun. Warner Bros filmin köşesinden kıyısından tutmuş jenerik sonu gördüm. Belli olmaz hollywood yolcusu olur:X

Leyla kızım sen niye oyunculuğunu Karadayı da gösteremedin? Burda da gayet güzel oynamiş. Engin Gunaydınla olan filmde de güzeldi.

Filmin tek sıktığı yeri
kızla oğlan ayrıldıktan sonra tekrar barişana kadar ki kısım gayet sıkıldım foruma bile döndüm baktım.
Bipolar çıkması beni hiç şaşirtmamdı. Bu hastaliği bilenler fragmanda bile anlarlar:) sonu aniden bitti. Bi Çağatayın ölü suratına baktım bi leylanın ağlak suratına pat kapkara bi ekran jenerik akıyor.

Her filmin jenerik sonu Sezenle bitse:bhr: öyle güzel şarkıydı ki jeneriği tekrar sardırdım.

8/10
Çaça sini da nasil savunurmuş o ka memeye rağmen @Çiğdem- bile beğenmezken :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
133,064
Puanı
1,061

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Film sonunda nete düştü, DVD geçtiğimiz günde çıktı. Çıkar çıkmaz nete de düşmüş film. :Z İkinci kez izledim.

Ne filmdi bee! Hele o Çağatay'ın buradaki oyunculuğu yok böyle birşey. Ne kadar sempatik olmuş dizide, bu kadar başarılı olabilir mi bir insan? Bir daha hayran kaldım kendisine, helal olsun kendisine.

Füsun yani Leyla zaten mükemmeldi, yorumum üstte var ama şimdi izleyince o heyecanla bir daha yazmak istedim. :bhr:

''Ben senin annen de olurum sevgilim''​

Bully

Emekli
Reaksiyon puanı
49,711
Puanı
1,060
Filmi izleyebildim bugün sonunda. :X Güzel bir filmdi fazla sıkılmadan izledim. Tabii filmin en güzel yani Çağatay'ın muhteşem oyunculuğuydu. Bambaşka bir rolle karşımıza çıktı. Adamın oyunculuğunu eleştirenler bu filmi izlesinler de oyunculuk görsünler. Kendini baya geliştirmiş helal olsun. :)

Leyla Lydia Tuğutlu'yu da çok beğendim o da rolünün altından iyi kalkmış ve Çağatay'la da çok uyumlulardı. :X Kızı Tatlı İntikam'da keşfetmiş ve çok sevmiştim bu filmde de çok tatlıydı :bhr:

Barış'ın hastalığı çok iyi işlenmişti.Gerçi hastalığı ile ilgili spoiler yemiştim ben daha önceden o kötü oldu. :(

Barış'ın Füsun'a veda ettiği video iyiydi ama daha bir duygusal olabilirdi tabii yine de duygulandım. :( Kızı öyle sevdi ki onu kendinden korumak için intihar etti :(

Yan rollerden dikkatimi çeken biri yoktu fazla zaten film Barış'la Füsun üzerine kuruluydu tamamen. Bazı konular da havada kalmış ve aceleye gelmiş gibi sanki ama normaldir 2 saatlik filme anca bu kadar sığdırabilirdi zaten.

Mutlu Sonsuz şarkısını beğeniyordum zaten ama filmde dinleyince daha bir güzel geldi :bhr: Mutlu son olmasın, mutlu sonsuz olsun.. Filmi özetleyen cümle..

Sonuç olarak beğendiğim bir film oldu.

Puanım: 8/10

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Sahurdan sonra film izleyeyim dedim, Digitürk iblisi bedava film hakkı vermiş Mad Max ve Delibal vardı ben de yerliden yana kullandım hakkımı :A Neyse gereksiz ayrıntıları geçip bir iki bişey çiziktirelim :A

Filmi çok beğendim. Aslında bu kadar iyi olacağını beklemiyordum, biraz da beklentiyi düşük tuttuğum için hoşma gitmiş olabilir :)

Oyunculuklar muazzamdı ki özellikle Leyla Lydia Tuğutlu'dan bu performansı görmek şaşırttı. Çağatay'ı saymıyorum o zaten beğendiğim bir oyuncuydu, bu filmde de döktürmüş. Oyunculuğunu beğendiğim Hüseyin Avni Danyal da baba rolüne cuk oturmuş.

Filmde en sevdiğim ve gülerek izlediğim kısımlar Barış'ın Füsun'a açılma daha doğrusu ikna etmeye çalışma sahneleriydi. Keşke o kısımlar biraz uzasaydı kız hemen atladı oğlanı görünce :A

Dayak sahnesinde baya bi kalayladım Barış'ı :) Kaçsana evladım niye dalıyorsun :A Hastalık bence ilk orda baş gösterdi. Daha sonra kuş öldükten sonraki ağır tepkisi ve ismini şu an hatırlayamadığım yanında gezen elemana attığı dayakta kayışı kopardığı net bir şekilde belli etti kendini.

Sonlara doğru zamanda ileri geri giderek durumu özetlemeleri hoş bir ayrıntı olmuş filme heyecan katmış.

Final sahnesi de gerçekten çok pis duygulandırdı. Utanmasam ağlayacaktım :A Füsun'un CD'yi arayışı izleyişi, sonda ekrana yapışması falan hüzünlendirdi.

Herif aşkı için kendi canına kıydı vay arkadaş. Şahsen ben o durumda olsam bunu yapar mıyım, sanmıyorum. Belki de o kadar ütopik bir aşk yaşayacak potansiyel göremedim kendimde :)

Çağatay'ın söylediği Mutlu Sonsuz şarkısını da beğendim. Filmde iki defa çalmasaydı keşke. Sanki şarkının viral reklamını yapar gibi olmuş. :A

8/10

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,202
Puanı
860
Filmi izledim bende iyi bir film olmuş.leyla lydia Tuğutlu ile Çağatay çok uyumlulardı.ayrıca oyunculuklarda çok iyidi.filmde bazı sahneleri güldürdü baya ama filmin dram tarafını da baya iyi yansıtmışlar.komedi ile dramı birarada olan filmi çok beğendim.film çok iyidi..filmde ayrıca dikkat çekmiş bir durumda oyunculukların baya başarılı olmasıydı..mutlu sonsuz şarkısıda ayrıca iyi olmuş.