Netflix Dark - 3.Sezon Yorumları

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
3x8

Yazacak fazla bir şey yok. Dizi baştan sonra efsane bir şekilde kurgulanmış. Final bölümünün her bir saniyesi epikti.

Sezonun başından beri Jonas'ı tutuyordum ama dizinin orta yolu bulup bitmesi çok güzel oldu. O son sahnelerde tüylerim diken diken oldu.

Gerçekten yazacak bir şeyim yok ya. Son sezon bana buzdolabını 8 kat sırtımda taşımış gibi bir yorgunluk bıraktı. Olayları takip etmekten beynim çok yoruldu. Almanlar bu diziyle sektörü zirvede bırakabilir.

10/10
Bir daha kolay kolay gelmez böylesi bir dizi....

• Harika
Reactions: mesmeso

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
o6eos4qaj0951.jpg

Creatus Covid-Ondokuz...

• Güldürdün
Reactions: MEnes and mesmeso

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Off off şu detayları tekrar izleyince daha bir zevke geldim, tek kelimeyle üstün Alman mühendislik harikası... Şu dizi son senelerin kesinlikle en underrated dizisi...

Spoiler içerebilir:

@Sherlock @MEnes @Forumdash @mesmeso61

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Ne diziydi be aylar geçse de etkisi hiç geçmiyor.. @kerem

Bizzat çekimlere gidip senaristle konuşma fırsatı buldum, bana ''Aslında ben hep anormaldim sadece normal insan taklidi yapıyordum'' demişti. Katolik bir ailenin çocuğu olduğu için de hep bastırmış ama bunu mesleğine dökeceğini o bile bilmiyordu. :D

Dizi hakkında uzun uzun konuştuk, kompozisyon bile çıkarma fırsatı bulduk. :D Gerçekten son bir kaç yılda kendini hayran bıraktıran tek dizi diyebilirim. Ne desem az kalıyor. :D

Anlamayanlar için her şeyi açıklayan resmi bir sayfa bile kuruldu bu arada. :A

• Harika
Reactions: Tolstoyevski

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Bizzat çekimlere gidip senaristle konuşma fırsatı buldum, bana ''Aslında ben hep anormaldim sadece normal insan taklidi yapıyordum'' demişti. Katolik bir ailenin çocuğu olduğu için de hep bastırmış ama bunu mesleğine dökeceğini o bile bilmiyordu. :D

Dizi hakkında uzun uzun konuştuk, kompozisyon bile çıkarma fırsatı bulduk. :D Gerçekten son bir kaç yılda kendini hayran bıraktıran tek dizi diyebilirim. Ne desem az kalıyor. :D

Anlamayanlar için her şeyi açıklayan resmi bir sayfa bile kuruldu bu arada. :A

Son yılların dünya çapında en iyi dizisi bence de fakat değeri bilinmeyen, underrated bir yapıt ve bunun da esas nedeni Almanca oluşu. Aynı dizi, aynı oyuncular, aynı konsept, aynı senaryo fakat ABD'de geçseydi ve HBO kanalında yayınlansaydı GoT etkisi yaratırdı tüm dünyada.

O siteyi incelemiştim ama akışına bırakmak daha kolay gelmişti, zaten 3.sezonda bir yerden sonra sorgulamadan akışına bırakmak zorunda kalıyorduk bir yere kadar tabi. :A

Bu dizinin en büyük başarısı tadında ve muhteşem bir finalle noktalamış olması. Çok az dizi bunu başarabildi şimdiye dek.

• Harika
Reactions: kerem

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Son yılların dünya çapında en iyi dizisi bence de fakat değeri bilinmeyen, underrated bir yapıt ve bunun da esas nedeni Almanca oluşu. Aynı dizi, aynı oyuncular, aynı konsept, aynı senaryo fakat ABD'de geçseydi ve HBO kanalında yayınlansaydı GoT etkisi yaratırdı tüm dünyada.

O siteyi incelemiştim ama akışına bırakmak daha kolay gelmişti, zaten 3.sezonda bir yerden sonra sorgulamadan akışına bırakmak zorunda kalıyorduk bir yere kadar tabi. :A

Bu dizinin en büyük başarısı tadında ve muhteşem bir finalle noktalamış olması. Çok az dizi bunu başarabildi şimdiye dek.
Haklısın ama nedense benim hep klasik bir sözüm vardır, bir şey popüler olunca ben o şeye ister istemez anti oluyorum. Gerçekten hakedilenin çok fazla altında ilgi gördü ama nedense ben bu durumdan memnunum. Biz bizeyiz en azından. :A

Birde diziyi bitirmek için çok fazla sabretmek gerekiyor, sabırsız arkadaşlarım ikinci sezondaki durağanlıktan dolayı sinir bozucu buldukları için bitirmeden bırakmışlardı diziyi. :D Bu arada Berlin'de diziyi ağır toplarla gömenler de çok oldu. ''Her şey bir trafik kazasına mı bağlanmış? Bu mudur'' diye eleştiren bir çok kişi oldu maalesef.

Genel bir yorum belki yazarım ama baştan sona ''Kurgu dediğin, dizi dediğin budur'' dedirten bir başyapıt izledik. Amerikan dizileri gibi finale doğru çizgisini bozmadan ilerledi ve o kadar bölümün hakkını fazlasıyla verdi. O yüzden bütün ekip alkışı hakediyorlar tabii ki. :D

• Harika
Reactions: Tolstoyevski

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,950
Puanı
710
Katharina sonunda Ulrich'i buldu adam 1 sezondur yoktu. :D
------

2 bölümdür ortalıkta 3 şeytan var herkesi katlediyor ismi ne cismi ne açıklanmadı.

• Beğendim
Reactions: Angelica

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,950
Puanı
710
Benim anlayamadığım birşey var bu dizide bir insanın ölmesi için bir başına taşla veya yangın tüpüyle vuruyorlar çok sırıtıyor bir insanın başını 10 kere de taşla yarmazsın çok saçma. :A

Katharina'yı annesi geçmişte öldürdü ama ileride yaşıyor orası da çok ilginç beynimi bırakıyorum bunu izlerken.

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,950
Puanı
710
Beyin yaktığı yetmezmiş gibi dizideki olayları karşı tarafa anlatamıyorsun, çok karışık. :A Finale son 2 bölümüm kaldı.