Dark - 3. Sezon (Final) Tanıtımı Yayınlandı! | 27 Haziran'da Netflix'te!

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Aslinda Netflix ilk Avrupa'dan basladi önce. Suan hala Netflix'in Alman icerigi Türkiye'nin iceriginden cok daha genis. Ve Dark 3 sezon olarak planlanmisti, isteseler daha da uzatabilirlerdi, baya ilgi görüyordu cünkü. :D
Türkiye içeriği yok ki Netflix'in zaten, kıyaslama yanlış. Diziler yeni yeni geliyor, filmler de öyle. Avrupa anlamında bizim ülke sonradan başladı faaliyete. :D

En iyisini yaptılar tadında bırakmakla. Ne kadar uzarsa, o kadar çok kabak tadı verir. :)

• Beğendim
Reactions: kerem

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ben, @Tolstoyevski ve sanırım @Sherlock, @MEnes ve @MasacRE de tekrar izleyecek. :A

Ağır dizi diye bırakacak mısın, onu da görelim hem. 9 Haziran'da başlayalım. 27'sinde yeni sezona geçmiş oluruz. :D
Ben bir kere bırakmıştım zaten. İkinci denemem olacak. :A

Daha önce izleyenlerle izlemenin pek bir zevki olmaz ki. Konuşacağın kişi ilerisini biliyor olacak sonuçta. :A

• Güldürdün
Reactions: Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Ben bir kere bırakmıştım zaten. İkinci denemem olacak. :A

Daha önce izleyenlerle izlemenin pek bir zevki olmaz ki. Konuşacağın kişi ilerisini biliyor olacak sonuçta. :A
Spoiler vermeden, bilmiyormuş gibi yorumlarsa karşındaki, o zaman zevkli oluyor konuşması. :D

İkinci denemen nasıl sonuçlanacak o zaman, onu görelim. :D

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Baştan asla izlemem :A Ama sezonların genel analizlerini yapan videoları izlerim :D

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Yine bir adet hainliğe uğramışım... Şaşırdım mı? Tabii ki hayır. :A Adaşım zaten korona var diye böyle söylemiştir, kendisi normalde hiç yapmaz böyle şeyler. :A
Tabiiii hiiiiç yapmama öyle şeyler, benlik şeyler değil zaten... :A
Ya kardeşim @MEnes ile birlikte çıktığı gün bütün sezonu tamamlayacağınızı bilmiyoruz sanki.. :A @Tolstoyevski @Maskeli Fedai @Araf
Haklı bir yorum. Hele bir de Cuma akşamına denk getiriyorlar kimseyi beklemeden direk yok edeceğim diziyi... :A Bölüm bölüm yorum yapmamı falan kimse beklemesin yani... :A
Ben, @Tolstoyevski ve sanırım @Sherlock, @MEnes ve @MasacRE de tekrar izleyecek. :A

Ağır dizi diye bırakacak mısın, onu da görelim hem. 9 Haziran'da başlayalım. 27'sinde yeni sezona geçmiş oluruz. :D
Diziyi daha çok yakın zamanda izlediğim için tekrar izlemeyi düşünmüyorum. :A Bir çok mevzu aklımda net olduğu için, unutma ihtimalim de düşük olduğu için tabiii... :A

• Güldürdün
Reactions: MasacRE and Araf

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Tabiiii hiiiiç yapmama öyle şeyler, benlik şeyler değil zaten... :A

Haklı bir yorum. Hele bir de Cuma akşamına denk getiriyorlar kimseyi beklemeden direk yok edeceğim diziyi... :A Bölüm bölüm yorum yapmamı falan kimse beklemesin yani... :A

Diziyi daha çok yakın zamanda izlediğim için tekrar izlemeyi düşünmüyorum. :A Bir çok mevzu aklımda net olduğu için, unutma ihtimalim de düşük olduğu için tabiii... :A
Gerçi herkes @Tolstoyevski olamaz, onu unuttum bak. Adam üçüncü kez izleyecek; anlamadığı için ya da tekrar anlamak istediği için değil, zevkten. :A

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Gerçi herkes @Tolstoyevski olamaz, onu unuttum bak. Adam üçüncü kez izleyecek; anlamadığı için ya da tekrar anlamak istediği için değil, zevkten. :A
İkinci kez belki daha sonra izlerim ama 3. sezon çıktıktan sonra keyif için yaparım bunu en fazla... :A Daha 3 4 ay önce izledim ilk 2 sezonu tekrar izlemem şu anda yani. :A

• Güldürdün
Reactions: Araf

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060

Öncelikle bunun yaşanması imkansız, yeni sezonunu izleyeceğim hiçbir dizinin geçmiş sezonlarını tekrar izlemedim bugüne kadar. :A Bunu Dark için de yapmam, çünkü dizinin abartıldığı kadar karışık olmadığını düşünüyorum. Hatta abartayım biraz, Westworld daha karışık bir dizi...

Geçen adaşım bitirince dizinin üzerine konuştuk, birçok detayı hatırlıyorum. Bir kez daha konuşuruz, bir kez daha hatırlarım. Dark’ı dikkatli izlediğin zaman pek karıştırılacak noktası kalmıyor aslında. :A

• Güldürdün
Reactions: MEnes and Araf

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Bu arada konu fragman konusuymuş ve ben buna hiç dikkat etmemişim. Dizinin fragmanının çıktığını bile görmemişim ve etikete cevap verip geçmişim sadece... :A Tabi ki ben durmayıp fragmanı izleyecektim... :A

Fragmanı izledim ve yine karmaşıklığı hissettim. Anladığım kadarıyla yeni yüzler göreceğiz. Bu yüzler yer alan karakterlerin paralel evrendeki yaşlılık halleri olabilir veya başkaları da olabilir. Belki diğer evrendeki düşmanlar olabilir... 2. sezon sonu itibarıyla paralel evren muhabbetine gireceğimizi anlamıştık çünkü. Benim için önemli olan şey ilk 2 sezondaki boşlukları doldurabilecekler mi?

Son döngü deniyor. Döngü denilen şey teoride Bootstrap Paradox diye geçiyor. Bunu çoklu evrenler teorisi ile nasıl destekleyecekler. Dizi çok ilginç çizgilerde geziyordu ve çoklu evrenlerin oluşmama ihtimali çok düşüktü ilk 2 sezondaki yaşananları düşününce. Geçmişe müdahele vardı sonuçta. Bu yüzden paralel evrenler zaman makinesi sayesinde bir şekilde oluşmuş ve dizide de denildiği gibi son parça olan evrenler arası geçiş yapan aleti görmüştük Martha'nın elinde. Bu evrendeki Jonas'ı alıp kendi evrenine götürmüştü. Diğer evrende veya (varsa) evrenlerde çok çok farklı şeyler izleyebiliriz. Ama elimizdeki evrenin gizemlerini noktalayabilir miyiz, tüm boşlukları bu final sezonunda doldurup bizi ağzımız açık kalacak bir finalle gönderebilirler mi? Bunları büyük bir merakla bekliyorum...

• Beğendim
Reactions: Sherlock

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Bu arada konu fragman konusuymuş ve ben buna hiç dikkat etmemişim. Dizinin fragmanının çıktığını bile görmemişim ve etikete cevap verip geçmişim sadece... :A Tabi ki ben durmayıp fragmanı izleyecektim... :A

Fragmanı izledim ve yine karmaşıklığı hissettim. Anladığım kadarıyla yeni yüzler göreceğiz. Bu yüzler yer alan karakterlerin paralel evrendeki yaşlılık halleri olabilir veya başkaları da olabilir. Belki diğer evrendeki düşmanlar olabilir... 2. sezon sonu itibarıyla paralel evren muhabbetine gireceğimizi anlamıştık çünkü. Benim için önemli olan şey ilk 2 sezondaki boşlukları doldurabilecekler mi?

Son döngü deniyor. Döngü denilen şey teoride Bootstrap Paradox diye geçiyor. Bunu çoklu evrenler teorisi ile nasıl destekleyecekler. Dizi çok ilginç çizgilerde geziyordu ve çoklu evrenlerin oluşmama ihtimali çok düşüktü ilk 2 sezondaki yaşananları düşününce. Geçmişe müdahele vardı sonuçta. Bu yüzden paralel evrenler zaman makinesi sayesinde bir şekilde oluşmuş ve dizide de denildiği gibi son parça olan evrenler arası geçiş yapan aleti görmüştük Martha'nın elinde. Bu evrendeki Jonas'ı alıp kendi evrenine götürmüştü. Diğer evrende veya (varsa) evrenlerde çok çok farklı şeyler izleyebiliriz. Ama elimizdeki evrenin gizemlerini noktalayabilir miyiz, tüm boşlukları bu final sezonunda doldurup bizi ağzımız açık kalacak bir finalle gönderebilirler mi? Bunları büyük bir merakla bekliyorum...

Ne bağırıyorsun be adam yine...

• Güldürdün
Reactions: MEnes

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,755
Puanı
1,061
Bakabilir, biraz kurcaladım ama çok detaylı değil. :A
2.sezon finali...

Şu paralel evrenleri güzelde olsa 2.sezon sonu iyi bağlayamadılar. Kız öldü orada mesela iyi bir duygu sahnesi vardı. 5 dk sonra tekrar yeniden geldi Jonas'a hadi gidiyoruz dedi. Saçlar zaten felaket .. Yani son kısım sanki bir ergen dizisi gibi oldu dizi. :F

• Güldürdün
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
2.sezon finali...

Şu paralel evrenleri güzelde olsa 2.sezon sonu iyi bağlayamadılar. Kız öldü orada mesela iyi bir duygu sahnesi vardı. 5 dk sonra tekrar yeniden geldi Jonas'a hadi gidiyoruz dedi. Saçlar zaten felaket .. Yani son kısım sanki bir ergen dizisi gibi oldu dizi. :F
Aynı Martha değildi işte, saçlarının farklı olma sebebi başka ne olabilir. :A Aslında onu yaparak dizi çok farklı bir topa girdi diyebiliriz. Orda öldü duygusaldı ve sonra yeniden geldi şeklinde bakmak doğru olmaz. Döngü bitişinde Noah Martha'yı öldürdü ve Jonas da bunu görüp acı çekti. Sonrasında da hiç görmediği başka bir evrenden gelen Martha ile onun gerçekliğine yol aldı... Başka evrenden gelen Martha ile ilgili zaten bir çok bilinmez var şuan. Onu buraya kimin gönderdiği bile başlı başına bir soru işareti. Ergen dizisi demek çok alakasız oldu sanki, bu kadar bilinmezin olduğu bir ortamda. :A

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060