Netflix Dark - 1.Sezon Yorumları

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
c245fb206fecea20e4f18e26dc8fa74aae6f80b5.jpg

Dünyanın gözü iki küçük çocuğun kaybolduğu, bir Alman kasabası olan Winden’dadır… Çocukların kaybolması, dört aile arasındaki karmaşık ilişkileri ve yaşanan çifte hayatları ortaya çıkarır. Her biri bir saatlik, on bölümden oluşan dizide, izleyici gizemli bir şekilde aynı kasabada 1986 yılında yaşanan olaylara sürükleniyor.

Geçtiğimiz Şubat ayında düzenlenen 89. Akademi Ödülleri’nde, Yabancı Dilde En İyi Film kategorisinde aday gösterilen Danimarka yapımı Land of Mine filmiyle tanınan 20 yaşındaki Louis Hofmann‘ın başrolünde yer aldığı Dark’ta Hoffman’a Anna König, Roland Wolf, Louis Hofmann ve Jördis Triebel gibi sektörde ismini çok sık duymadığımız oyuncular eşlik ediyor.

Dark 1. Sezon bölümleri ile ilgili bölüm yorumlarını bu başlık altından yapabilirsiniz...

@destere @mrt-06 @Forumdash @XanTier @xemrexxx @cookies @Harunnn60

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Son düzenleme:
  • Güldürdün
Reactions: xemrexxx

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x1. Bölüm

ilk bölüm güzel başladı soru işaretleri çoğaldıkça dizilere olan ilgim iki katına çıkıyor :)
zaman doğrusal bir yönden ilerlemezmiş bunların hepsi ilüzyonmuş ?

Şu sözüde bir arkadaşımız tercüme etse harika olacak :) ''dünya bir simülasyonsa dejavu matris hatası yüzünden olur ?'' ne demek istediki burda :) özellikle @Tolstoyevski ve @Forumdash dan bir açıklama bekliyoruz :)

jonas babasını kaybetmiş babası intihar etmiş gizemli bir şekilde? intihar eden babanın bıraktığı mektubuda anası saklıyor, denilen gün ve saatte açıp okumak için... orda ne yazmıştır acaba ?
diğer ailede martha, mikkel ve magnus var, babaları ulrich ise at gibi karısı dururken gidip jonas ın annesiyle oynaşıyor :) neyse kendi bilecekleri iş? bu ulrich in kardeşide 33 yıl önce kaybolmuş? 33 yıl sonra bu kez ufak oğlan mikkel kayboldu
mikkel in kaybolduğu yerde jonah ın ölen babasının hortlağı, mağaradan yükselen çığlık ve de nükler santral tesisleri içiçe ... mikkeli kim yok etti acaba? mikkelin başına gelen 33 yıl önce amcasının başına gelenlerle aynı durum mu? bunları ilerleyen bölümlerde çözeceğiz :)
ilk bölümde martha ve fransizka gözüme çarptı , martha güzel ama biraz itici bir tip, fransizka ise karadelikler üzerine sohbet etmeyi seviyor :) ilerde NASA da görev alacak sanırım :)

birde ulrich le hannah ın güreşe tutuştuğu bu sahne çarpıcıydı :)
vJrdzA.png

not : saygıdeğer görümceğim @mrt-06 , görsele dokunmayalım rica ediyorum :)

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x2. Bölüm

bölüm başları yağmurdan dolayı kasvetli olsada sonlara doğru güzelleşti durumlar ,
sanırım mağara kapısı zaman tuneli görevi görüyor kaybolan mikkel 1986 da çıkıverdi hemde babasının evinde? ama mal ulrich tanıyamadı gelecekteki veledini :) anne katharina ise mikkel e bayağı bir bakış attı kan çekti sanırım :)
ulrich in babasıda bir işler çeviriyor geceleri kanlı elbiselerle eve gizlice giriyor çamaşırlarını makinaya atıyor onun durumu nedir tam çözemedim ..
oteldeki vatandaşta acaba geçmişte kaybolan(33 yıl önce ) ulrich in 12 yaşındaki kardeşi mads mi ? öyle bir şüphe oluştu bende, geleceğe büyümüş olarakmı geldi ?
mikkel in kayboluşu en çok jonas ın annesi hannah ı etkiledi artık kadın her istediğinde ulrich le oynaşamıyor :)
konu olarak çok ilginç gerçekten @MEnes le @OzaN ıda diziye bekleriz :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
1x3. Bölüm

güzel bir bölümdü karakterlerin eski ve yeni hallerine gidiş geliş yaptık
mağara ve kapının zaman tuneli görevi gördüğü kesin gibi de bunun nükler santralle ilgisini tam çözemedim
mikkel 1986 da deli danalar gibi ailesini arıyordu kimseyi inandıramayacağını anlayınca geri kapıya doğru yöneldi , günümüzde ulrich geçmişte mikkel karşılıklı kapıda bekleşiyorlar bakalım baba oğul kavuşabileceklermi :)

nükler santralin başına geçen claudia nın olaydaki rolünü çözemedim
kulak zarlarını yırtan, koyunlar ve kuşların ölümüne neden olan etken nedir sesin kaynağı nedir anlayamadık ?
konuda tek çözülen reginanın memeleriydi şimdilik :)

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
1x2. Bölüm

bölüm başları yağmurdan dolayı kasvetli olsada sonlara doğru güzelleşti durumlar ,
sanırım mağara kapısı zaman tuneli görevi görüyor kaybolan mikkel 1986 da çıkıverdi hemde babasının evinde? ama mal ulrich tanıyamadı gelecekteki veledini :) anne katharina ise mikkel e bayağı bir bakış attı kan çekti sanırım :)
ulrich in babasıda bir işler çeviriyor geceleri kanlı elbiselerle eve gizlice giriyor çamaşırlarını makinaya atıyor onun durumu nedir tam çözemedim ..
oteldeki vatandaşta acaba geçmişte kaybolan(33 yıl önce ) ulrich in 12 yaşındaki kardeşi mads mi ? öyle bir şüphe oluştu bende, geleceğe büyümüş olarakmı geldi ?
mikkel in kayboluşu en çok jonas ın annesi hannah ı etkiledi artık kadın her istediğinde ulrich le oynaşamıyor :)
konu olarak çok ilginç gerçekten @MEnes le @OzaN ıda diziye bekleriz :)
İzlediğim dizileri bile 4 5 gün sonra anca izleyebiliyorum. Bunu ne ara izleyebilirim bilinmez, daha geçenlerde dediğin 8 bölümlük diziyi bile izleyemedim düşün. :)

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
1x1. Bölüm

ilk bölüm güzel başladı soru işaretleri çoğaldıkça dizilere olan ilgim iki katına çıkıyor :)
zaman doğrusal bir yönden ilerlemezmiş bunların hepsi ilüzyonmuş ?

Şu sözüde bir arkadaşımız tercüme etse harika olacak :) ''dünya bir simülasyonsa dejavu matris hatası yüzünden olur ?'' ne demek istediki burda :) özellikle @Tolstoyevski ve @Forumdash dan bir açıklama bekliyoruz :)

jonas babasını kaybetmiş babası intihar etmiş gizemli bir şekilde? intihar eden babanın bıraktığı mektubuda anası saklıyor, denilen gün ve saatte açıp okumak için... orda ne yazmıştır acaba ?
diğer ailede martha, mikkel ve magnus var, babaları ulrich ise at gibi karısı dururken gidip jonas ın annesiyle oynaşıyor :) neyse kendi bilecekleri iş? bu ulrich in kardeşide 33 yıl önce kaybolmuş? 33 yıl sonra bu kez ufak oğlan mikkel kayboldu
mikkel in kaybolduğu yerde jonah ın ölen babasının hortlağı, mağaradan yükselen çığlık ve de nükler santral tesisleri içiçe ... mikkeli kim yok etti acaba? mikkelin başına gelen 33 yıl önce amcasının başına gelenlerle aynı durum mu? bunları ilerleyen bölümlerde çözeceğiz :)
ilk bölümde martha ve fransizka gözüme çarptı , martha güzel ama biraz itici bir tip, fransizka ise karadelikler üzerine sohbet etmeyi seviyor :) ilerde NASA da görev alacak sanırım :)

birde ulrich le hannah ın güreşe tutuştuğu bu sahne çarpıcıydı :)
vJrdzA.png

not : saygıdeğer görümceğim @mrt-06 , görsele dokunmayalım rica ediyorum :)
Senle bölümleri topluca verilen diziler izlenmiyor hemen motor gibi gidiyorsun :F @MasacRE-

Haftada 1 verilen bölümlü dizileri beraber izleyebiliriz ancak :A :A :A

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Senle bölümleri topluca verilen diziler izlenmiyor hemen motor gibi gidiyorsun :F @MasacRE-

Haftada 1 verilen bölümlü dizileri beraber izleyebiliriz ancak :A :A :A

@MasacRE- kendisi güzel torrentler bakıyor bana pis torrentler öneriyor bir türlü dediği yerlere giremedim :)
Kendi indirdiğim yeri söylüyorum sana destere, sen beceremiyorsan ben ne yapayım :A

Dark'a da başlayacağım bugün de, Çiğdem'in de dediği gibi sana yetişmek mümkün değil :A @Forumdash ne yaptı acaba :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Kendi indirdiğim yeri söylüyorum sana destere, sen beceremiyorsan ben ne yapayım :A

Dark'a da başlayacağım bugün de, Çiğdem'in de dediği gibi sana yetişmek mümkün değil :A @Forumdash ne yaptı acaba :D
@Forumdash bugün kuluçkaya yatmış:) uyuyarak geçirecekmiş günü, haftanın 4 günü uyuyor 3 günü uyanık artık ne zaman denk gelebilirsek:)

Sen geçens ezonu naısl izlemiştin torrentten yapıyordun hatta banada anlatıyordun böyle böyle yapacan diye :F
o siteyi yasaklamışlar zaten orayı yasaklamasaydılar işim kolaydı :) şimdi kötülere muhtaç kaldık :) ( bu lafta kötü masacre oluyor :) )

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
@Forumdash bugün kuluçkaya yatmış:) uyuyarak geçirecekmiş günü, haftanın 4 günü uyuyor 3 günü uyanık artık ne zaman denk gelebilirsek:)
Şimdi uyuyorsa o da gece hortlayıp izler bölümleri :A

Başka kim izler acaba diziyi sizle bir gidemeyeceğiz herhalde başka birilerini bulmak lazım :D Sanırım gizemli fantastik bir dizi. @Sherlock @Tolstoyevski sevebilir, bir çağıralım onları :D

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Şimdi uyuyorsa o da gece hortlayıp izler bölümleri :A

Başka kim izler acaba diziyi sizle bir gidemeyeceğiz herhalde başka birilerini bulmak lazım :D Sanırım gizemli fantastik bir dizi. @Sherlock @Tolstoyevski sevebilir, bir çağıralım onları :D
@MEnes le izlemeye kalkışmayasında yazdan yaza dizi izliyormuş :)

İzlediğim dizileri bile 4 5 gün sonra anca izleyebiliyorum. Bunu ne ara izleyebilirim bilinmez, daha geçenlerde dediğin 8 bölümlük diziyi bile izleyemedim düşün. :)
bak menes burda hemende izleyeceğini söylemiş @MasacRE- :)
öyle bir işinden bahsediyorki hanı görmemişin işi olmuş çekmiş pimini koparmış derler o hesap :)

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
@MEnes le izlemeye kalkışmayasında yazdan yaza dizi izliyormuş :)
Yok @MEnes e söylemiyorum artık zaten, o meşgul bir insan. Dizilere ayıracak vakti yok :A

o siteyi yasaklamışlar zaten orayı yasaklamasaydılar işim kolaydı :) şimdi kötülere muhtaç kaldık :) ( bu lafta kötü masacre oluyor :) )
Diğer söylediğim siteyi denedin mi? :D 1337x.to

Çiğdem

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060

Bilgisayarı kapatmasını bile bilmeyen destere torrentten izliyordu hayret ediyordum demek bilgisayar cahillerine göre çok basit bir sistemi vardı kaldırmışlar ama :A :A :A