CW Crazy Ex-Girlfriend - Dizi Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Amerikan ulusal kanallarının son yıllardaki ilgi çeken yeni dizilerinden birisi Crazy Ex-Girlfriend oldu.

Müzikal komedi türündeki dizi, başrolünde yer alan ve aynı zamanda dizinin yaratıcısı olan Rachel Bloom'a Altın Küre ödülü kazandırdı.

İlk sezonu 18 bölümden oluşan diziyle ilgili yorumları bu başlıktan yapabilirsiniz...

3054248-poster-p-1-crazy-ex-girlfriend-star-rachel-bloom-on-creating-the-years-most-unique-show.jpg

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,950
Puanı
1,061
1x1 , 1x2

Bu aralar yabancı komedi dizilerine sardım, sıradaki durağım ise bu oldu. Açıkçası ilk 2 bölüm itibariyle güzel, renkli ve eğlenceli bir dizi olduğunu söyleyebilirim. Kafa yormuyor ve her şeyiyle çok sevimli bir yapım. Bunda en büyük pay ise Rachel Bloom'un harika oyunculuğu. Rebecca zaten sevilesi bir karakter, ama onun olması karaktere olan sempatimi daha çok arttırdı. Zaten bir sürü de ödül almış, umarım bu başarısını yeni sezonda da sürdürür. Erkeklerde Josh'ı canlandıranı fazla beğenmesem de Greg iyiydi. Ayrıca Rebecca'nın arkadaşı ve yeni patronu da komik. :X

Bu iki bölümün en öne çıkan 3 şarkısını da paylaşmadan geçmeyeyim:

Puanım: 8/10

Son düzenleme:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1 , 1x2

Bu aralar yabancı komedi dizilerine sardım, sıradaki durağım ise bu oldu. Açıkçası ilk 2 bölüm itibariyle güzel, renkli ve eğlenceli bir dizi olduğunu söyleyebilirim. Kafa yormuyor ve her şeyiyle çok sevimli bir yapım. Bunda en büyük pay ise Rachel Bloom'un harika oyunculuğu. Rebecca zaten sevilesi bir karakter, ama onun olması karaktere olan sempatimi daha çok arttırdı. Zaten bir sürü de ödül almış, umarım bu başarısını yeni sezonda da sürdürür. Erkeklerde Josh'ı canlandıranı fazla beğenmesem de Greg iyiydi. Ayrıca Rebecca'nın arkadaşı ve yeni patronu da komik. :X

Bu iki bölümün en öne çıkan 2 şarkısını da paylaşmadan geçmeyeyim:

Beğenmene sevindim, bundan sonra Galavant'a da bak bence, müzikal seviyorsun anlaşılan. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Ayarlamaya çalışırım artık. Bu arada sen bu dizinin tüm bölümlerini izledin mi, yoksa herhangi bir yerde mi kaldın? :X
Yorumlarımı buraya taşımayı unutmuşum. :(

4 bölüm mü ne izledim ya :( Sevmiştim ama süresi uzun, bölüm sayısı az değil. :( Arada sırada devam etmeyi düşünüyorum ama. :D

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,950
Puanı
1,061
Yorumlarımı buraya taşımayı unutmuşum. :(

4 bölüm mü ne izledim ya :( Sevmiştim ama süresi uzun, bölüm sayısı az değil. :( Arada sırada devam etmeyi düşünüyorum ama. :D
Aslında 40 dakika olması da iyi, insan ancak doyuyor. Gerçi 20 dakikalık dizileri daha çabuk tüketiyorum, bu da öyle olsaydı en azından 5-6 bölüm izleyebilirdim. Şarkılar da güzel olunca hızlı geçiyor. Tabii Rachel Bloom'un sempatikliğini de unutmamak lazım, aldığı ödülleri hak etmiş gerçekten. :bhr:

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Aslında 40 dakika olması da iyi, insan ancak doyuyor. Gerçi 20 dakikalık dizileri daha çabuk tüketiyorum, bu da öyle olsaydı en azından 5-6 bölüm izleyebilirdim. Şarkılar da güzel olunca hızlı geçiyor. Tabii Rachel Bloom'un sempatikliğini de unutmamak lazım, aldığı ödülleri hak etmiş gerçekten. :bhr:
Bence çok geliyor 40 dakika bölümlük konular fazla uzuyor. 20 dakika olsa tam tadında olacak. Rachel Bloom muhteşem tabii, her türlü ödülü hak ediyor. :D

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,950
Puanı
1,061
Bence çok geliyor 40 dakika bölümlük konular fazla uzuyor. 20 dakika olsa tam tadında olacak. Rachel Bloom muhteşem tabii, her türlü ödülü hak ediyor. :D
Zaten geçen gün TCA'yı da almış. Sen git neredeyse aday olduğun tüm ödülleri kazan, ama Emmy yüz vermesin. :A

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,740
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Zaten geçen gün TCA'yı da almış. Sen git neredeyse aday olduğun tüm ödülleri kazan, ama Emmy yüz vermesin. :A
Emmy bazen çok gıcık. Rachel Bloom, Constance Wu, Gina Rodriguez gibi eleştirmen ödüllü isimler varken tuhaf (veya hep aday olan) isimleri aday gösteriyor. :(

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,950
Puanı
1,061
1x3 , 1x4 , 1x5

3'te Rebecca'nın Josh ile yalnız olma çabalarının sonuçsuz kalması, Paula'nın ev yaşantısı, Rebecca'nın partisi; 4'te Rebecca'nın Josh'ı unutmak için başka bir adamla randevuya çıkması, Greg ile olan randevusu ve Josh'ı işe almaya çalışması; 5'te ise Paula'nın geçici bir süreliğine ofisin başında olması, Rebecca'nın iyi bir insan olduğunu Greg'e kanıtlamak istemesi komikti.

Bu arada önceki yorumda bahsetmedim, ama jenerik müziği de şarkılar gibi harika. :X

3 bölümün en iyi şarkıları:

Hepsi için puanım: 8/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,950
Puanı
1,061
1x6 , 1x7 , 1x8

6'da Rebecca'nın Josh'ın ailesine kendini sevdirmeye çalışması, buluşmayı izleyen Paula'nın verdiği tepkiler; 7'de Josh ve sevgilisinin birlikte eve çıkması nedeniyle Rebecca'nın çözümü ilaçlarda araması; 8'de ise Rebecca'nın ataları ve annesinin ziyarete gelmesiyle yaşananlar güzeldi. :)

Bölümlerin öne çıkan şarkıları:

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,950
Puanı
1,061
1x9 , 1x10 , 1x11

9'da Rebecca'nın ekiple birlikte plaja giderken yaşadıkları ve konuşacak kimseyi bulamadığı için direk dansı yapması; 10'da Rebecca'nın yaz kampında yaşadıkları, Josh'tan yüz bulamadığı için kızlarla dertleşmesi; 11'de ise Rebecca'nın yanlışlıkla Josh'a mesaj göndermesi, toplantıdakilerin tepkileri, Paula ve Scott'un evliliklerini kurtarmaya çalışması iyiydi. :)

Şarkılar:

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,950
Puanı
1,061
1x12 , 1x13

12'de Rachel ve Paula'nın planı, Rebecca'nın apartmandaki herkesi davaya dahil etmesi; 13'te de Rebecca'nın sahte erkek arkadaşının ona gerçekten aşık olması, su davasında yaşananlar iyiydi. Bu arada Rebecca ve Josh 13 bölüm geçse de sonunda dudak dudağa gelebildi. :)

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,950
Puanı
1,061
1x14 , 1x15 , 1x16

14'te Rebecca'nın fakir olduğunu öğrenmesi, 15'te Rebecca'nın rüyasında eski anılarını ziyaret etmesi, 16'da ise Rebecca'nın Valencia'yı iyi göstermeye çalışması komikti. Bu arada Rebecca da şimdilik Josh defterini kapadı, ama kalan iki bölümde nelerin yaşanacağı hiç belli olmaz. :)

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,950
Puanı
1,061
1x17 , 1x18 (Sezon Finali)

17'de Rebecca'nın Greg ile ilişkiye girmesi ve Paula ile birlikte gizlice turta dükkanına sızması, 18'de de Paula'nın Rebecca'ya olan öfkesi komikti. Sezon finalinde Rebecca ve Josh sonunda bir araya geldi, Valencia Josh'tan ayrıldı ve Greg Rebecca'yı sevdiğini söyleyemedi. Sonuç olarak ilk sezon güzel, eğlenceli ve bir romantik komedinin olması gerektiği gibiydi. İzlemek isteyenlere öneriyorum. :)

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,950
Puanı
1,061
2x1 (Yeni Sezon)

Sezona güzel başladık. Rebecca'nın Josh ile birlikte yatabilmek için yaptıkları iyiydi, Greg'in haline üzüldüm. Paula da Rebecca ile olan arkadaşlığını sadece tavsiye ve destek ile sınırlı tutup ünivesiteye başvurması da merakta bıraktı. Ayrıca yeni jenerik de ilki kadar olmasa da güzel olmuş. :)

8/10