2017 Coco - Film Yorumları

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Animasyonlar kadar gözlerimi dolduran bişey yok yaa :bhr: Normal filmlerde bile zorolur ama animasyonlar çok kolay başarıyorlar. Masumiyetinden kaynaklanıyor sanırım:( @destere @Çiğdem-

Ninesinin babasıyla olan küçüklük anısı çoook güzeldi. Ninesi baya yaşamiş :A Şimdi annesi ve babasının yanında nine gibi:A Biraz saçma görünen bir tabloydu ama olası bişey heralde bu olacak:X

Acaba oğlan müzisyen olacak mı?

Üzerinde çok yorum yapılası değil, izlenesi bir film olmuş. Pixar'a tebrik koydum ve etkinliğin en yuksek verdiğim puanı olacak. Başlarda biraz sıkıldıgım için 8.5/10
hanı pazara ertelemiştin filmi anında tüketmişsin :) güzel gidiyoruz puanlar birbirine oldukça yakın :)) hemen big sick filmine geçiş yapın @Çiğdem- le birlikte orda çok yalnız kaldım , hem acelemiz var daha bir 20 film daha tüketeceğiz :)

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
hanı pazara ertelemiştin filmi anında tüketmişsin :) güzel gidiyoruz puanlar birbirine oldukça yakın :)) hemen big sick filmine geçiş yapın @Çiğdem- le birlikte orda çok yalnız kaldım , hem acelemiz var daha bir 20 film daha tüketeceğiz :)
Pazara değil bu akşama ertelemiştim:X Bu gece Big Sick'i izlerim de sen niye önden önden gidiyorsun(b) 20film ne yaa? Ayın 23ü gelsin diye bekliyorum artık. Adaylar belirlensin adaylardaki eksikliğimi tamamlayıpjubilemi yapıcam:A Kötü çıkanlar hayatımdan 2 saatimi yiyor artık moduna yatay geçitim resmen:X

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,926
Puanı
1,061
Pixar zaten en sevdiğim animasyon şirketidir ve bunun için de yorumlar çok iyi gelince merakım iyice arttı. Kesinlikle Inside Out ve Wall-E derecesinde harika bir film olmuş. Özellikle son 10-15 dakikada gözlerin dolmaması mümkün değil. Film biraz daha sürse ağlayabilirdim belki. :A

Kesinlikle çok küçük çocuklara göre bir film değil. Yani o kadar karanlık değil ama bazı sahneler korkutabilir. Yine de 7'den 70'e herkesin izlemesi gereken bir yapım. Aslında öldüğümüzde değil, unutulduğumuzda yok oluruz mesajı muhteşem bir şekilde verilmiş.

Miguel'in babasının Cruz değil de Hector çıkması güzel bir ters köşeydi. Yine Hector'u Cruz'un zehirlemiş olması da sürpriz oldu. Son sahnede Miguel'in Coco'ya şarkıyı çalması ve babasını yeniden hatırlaması, bir yıl sonra da Ölüler Diyarı'nda onlarla birlikte olması çok duygusaldı. Bir de filmin başalrında Miguel'in ailesine fena gıcık olmuştum da sonda toparladılar. :A
Kısacası yılın en iyi animasyon filmi. Hem çok eğlenceli, hem de depresif bir tarafı var. Ölüme karşı çok hassas bünyeleri ruhen mahvedebilir ama yine de mutlaka izlenmeli. :Z

9/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Pixar zaten en sevdiğim animasyon şirketidir ve bunun için de yorumlar çok iyi gelince merakım iyice arttı. Kesinlikle Inside Out ve Wall-E derecesinde harika bir film olmuş. Özellikle son 10-15 dakikada gözlerin dolmaması mümkün değil. Film biraz daha sürse ağlayabilirdim belki. :A

Kesinlikle çok küçük çocuklara göre bir film değil. Yani o kadar karanlık değil ama bazı sahneler korkutabilir. Yine de 7'den 70'e herkesin izlemesi gereken bir yapım. Aslında öldüğümüzde değil, unutulduğumuzda yok oluruz mesajı muhteşem bir şekilde verilmiş.

Miguel'in babasının Cruz değil de Hector çıkması güzel bir ters köşeydi. Yine Hector'u Cruz'un zehirlemiş olması da sürpriz oldu. Son sahnede Miguel'in Coco'ya şarkıyı çalması ve babasını yeniden hatırlaması, bir yıl sonra da Ölüler Diyarı'nda onlarla birlikte olması çok duygusaldı. Bir de filmin başalrında Miguel'in ailesine fena gıcık olmuştum da sonda toparladılar. :A
Kısacası yılın en iyi animasyon filmi. Hem çok eğlenceli, hem de depresif bir tarafı var. Ölüme karşı çok hassas bünyeleri ruhen mahvedebilir ama yine de mutlaka izlenmeli. :Z

9/10
sanırım bu sene forumda en yüksek ortalamayı bu film tutturacak, umarım oscardada animasyon dalında şampiyon olur :)

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,696
Puanı
1,060
Yorumlamak için geç kaldığım filmlerden birisi daha: Coco.

Son zamanlarda izlerken bu kadar çok duygulandığım bir animasyon hatırlamıyorum, tek kelimeyle bir baş yapıt Coco.

Görsellik, senaryo, karakterler, müzikler ve ters köşeler. Bir filmde ne görmek istiyorsak hepsini içinde barındırıyordu Coco. Ve içinde barındırdığı her şey mükemmeldi. İzlerken hiç sıkılmadım, hatta bitmesin istedim diyebilirim.

Filmin verdiği her mesaj kıymetli ve önemliydi bence. Onun dışında şarkılar ve bu şarkıların sözleri... Gerçekten muazzamdı, "Remember Me" şarkısının her sözü ayrı bir anlam barındırıyordu.

Spoilerlı yorum yapmayacağım, zaten gerekli her şey söylenmiş. Herkesin izlemesi ve dersler çıkarması gereken, her dakikası dolu dolu bir baş yapıt olmuş Coco.

Bu muhteşem şarkıyı da buraya bırakıyorum:

MasacRE

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,160
Puanı
1,059
Harika bir animasyon. Çok keyif aldım izlerken. Filmin eğlence yönü bir yana, ortada çok sağlam, anlamlı bir hikaye var. Her yaşa hitap edecek bir iş çıkarılmış ortaya. Çocukları, büyükleri farklı farklı yerlerden yakalayabilecek bir konuya sahip.

Öldükleri zaman değil hayatta kalan kimse seni hatırlamayınca ölüler dünyasından da tamamen yok olmaları çok iyiydi. Sonra nineye oğlunun şarkısını çalarak tekrar hatırlattığı sahne duygulandırdı, çok etkiliydi o da. Ayrıca hırs, aile baskıları gibi bir sürü şey anlatılıyordu filmde.

Müzikler de çok güzeldi. Remember Me güzel melodisiyle diline dolanıyor insanın, onun da Oscar alması güzel olmuş.

Dolu dolu bir filmdi kısacası, Oscar'ı hak etmiş sonuna kadar.

9/10