FK3 Celda 211 / Hücre 211 (2009) Film Bilgileri & Yorumları

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
1242422.jpg

Hücre 211 - Celda 211 (2009)

Türü: Aksiyon, Dram, Gerilim
Yönetmen: Daniel Monzón
Senaryo: Jorge Guerricaechevarría, Daniel Monzón, Francisco Pérez Gandul

Oyuncular:
Luis Tosar
Alberto Ammann
Antonio Resines
Manuel Morón
Carlos Bardem

IMDb Sayfası

Filmin Özeti
Juan gardiyan olmak üzeredir. İşe bir gün erken gelir. İki meslektaşı ona hapishaneyi gezdirirken, birdenbire tavandan düşen bir parçanın çarpmasıyla bayılır. Gardiyanlar onu ayıltmak için 211 numaralı numaralı boş hücreye götürür. Juan bilinci kapalı halde hücrede yatarken hapishanede bir ayaklanma patlak verir. Ayıldığında güç bir durumla karşı karşıyadır: Hayatta kalmak için mahkûm rolü oynamak zorundadır.

Filmin Fragmanı

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Film başladı, bir anda filmin içinde buldum kendimi. Dur durak bilmeyen hareketlilik vardı. Mekan olarak neredeyse tek mekanda geçti. Rol içinde rol yapıldı, o daha başka yerlere götürdü filmi. Hele sonlara gelirken öyle sahneler vardı ki; filmin kalitesi daha bir ortaya çıktı.

Film hakkında;
Juan Oliver, gardiyan olmak iste ve ilk gününde karşılaştığın manzaralara bak. Sonrası rol içinde rol. Juan Oliver'in hamile olan eşi Elena'nın Utrilla tarafından joplanmasında çok kötü oldum. Juan Oliver içinden geleni yaptı, öldürdü. Elinden başka ne gelebilirdi ki. Hele son sahne çok iyiydi. Hareketlilik tavan yaptı ve ölümler. Bir anda adam satmacalar da gösterdi kendini. Juan Oliver kadar Mala Madre de kendini iyi gösterdi.

Alberto Ammann da iyiydi ve özellikle Luis Tosar çok iyiydi. Her iki oyuncu da ödül aldığını belirtelim. Aynı zamanda filmde ödül aldı. Açıkcası klasik hapishane filmleri gibi değildi, farklıydı.

9/10

berkann

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Önceki yorumum:

"FF Film Kulübü 3. Sezon için önerdiğim filmlerden birisiydi ancak seçilme ihtimalini çok düşük görüğümden izlemek istedim. Aslında filmle ilgili enteresan bir anım da var. Yıllar yıllar önce IMDb şifremi kaybetmiştim. Geri bulduğumda izleme listemde 3 film vardı. Birisi de bu filmdi. İspanyolca ve hapishane filmi olmasını geç filmi izlediğimi bile hatırlamıyordum. Şimdi izledim, hiçbir sahnede önceden izledim izlenimi bırakmadı. Neden o listedeydi hiçbir zaman anlayamayacağım. :D

Neyse filme gelecek olursak bence çok çok iyi bir gerilim filmiydi. İyi senaryo, iyi sayılabilecek oyunculuklar vardı. Bir iki yerde bana saçma gelen yerleri vardı.
İlki görevinden ayrılan gardiyanın hapishaneye gönderilip, ardından o içerideyken Juan'ın karısının öldüğünü söylemeleriydi. Adamı bile bile yem ettiler. İkincisi ise filmin başından beri kıvrak zeka bir arkadaş olarak tanıtılan Juan'ın karısının ölmediği ihtimali olduğunu düşünmemesi. Evet bu ilk anda aklına gelmez ama günler geçtikçe düşünürsün bi "Bu adamlar beni dışarıya çıkartmak için mi uydurdular acaba bu ölüm işini?" Tabi kadının ölüp ölmediği kesin değil ama ölmemiş olacağını düşünüyorum.
Genel olarak inşallah etkinliğe seçilir de böylesine bir filmi herkes izler ama..."

berkann ödülleri'nde iddialı olduğu adaylıklar: En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Senaryo, En İyi Kurgu.

9/10

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,419
Puanı
911
Prison Break izledikten sonra hapishane konulu filmleri seviyordum. Bu filmide sevdim. Başından sonuna kadar temponun hiç düşmediği, neler olacak diye merak ettiren bir film. İşin içine birazda dram girince tam tadında güzel bir film olmuş.

Oyunculuklar çok iyiydi. Özellikle Malamadre'yi oynayan adam resmen döktürmüş müthişti.

Finalide iyiydi ama karısının gerçekten ölüp ölmediği açıklansaydı daha iyi olurdu. İlk başta öldü dediklerinde bende numara yapıyorlar diye düşündüm ve hala da öyle düşünüyorum ama cevabı öğrenemedik işte.

Film zaten listemdeydi. Etkinlikte olması filmi biraz daha önce izlememe sebep oldu. İyi ki de şimdi izlemişim.

9/10

Moderatörün son düzenlenenleri:

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,738
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Etkinliğin erken favorilerinden biri olacak anlaşılan. Tıpkı ilk sezondaki What's Eating Gilbert Grape gibi. Birkaç güne ben de izleyeceğim inşallah. :):)

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Etkinliğe bomba gibi girdi film.Ben de az önce bitirebildim filmi.Dün spoiler yememe rağmen yine de izlemek istedim.

Film çok iyiydi.Konusu çok çok ilginç olan bir filmdi.Zekice işlenen bir kurgusu vardı.Karakterler çok iyiydi.Malamadre reyize hayran olmamak elde değil.Zaten oyuncular çok iyiydi.Hiç sıkılmadım filmi izlerken.

Karısı öldü bence.Çünkü gardiyan adam açıklarken zorlanıyordu söylemekte yani aynı ölüm haberi verir gibiydi.Zaten ilk başta da kıvırıyordu yatıştırıcı verdiler diye.Utrilla da şerefsizin önde gideniymiş kanım dondu jopu vururken.Ben olsam ben de öldürürdüm.

Müzikler sağlam,finali iyiydi.

Film mükemmel,etkinliğe katılan herkes izlesin.Viva Malamadre!

8/10

Edit: 9 olan puanımı 8'e indirdim.

Son düzenleme:

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Film aldı başını gidiyor. Etkinlikteki en iyi film olacak gibi gözüküyor. Doğrusu bunu hakediyor. :)

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,738
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Farklı ve başarılı bir hapishane filmiydi.

Genellikle filmlerde ilk kısımlar biraz sıkıcı geçer ve film sonradan açılır ama bu film tam aksine çok çok iyi bir giriş yaptı, sonrasında biraz düşüşe geçer gibi oldu. :)

Bence filmin en iyi yanı senaryosuydu. Her açıdan başarılı bir senaryoydu. Pek bir açığı da yoktu bence.

Kadının öldüğü bariz bence. Sizin yorumlarınızda görmesem şüphelenmek aklıma gelmezdi bile. :)

Oyuncular genel olarak gayet iyilerdi. Malamadre'yi canlandıran adam bu role çok yakışmış. Sesi kullanışı harikaydı. :) (Bilmiyorum ama kendi sesi öyledir büyük ihtimal)

Film hakkında şurası kötüydü diyebileceğim pek bir şey yok ama nedense filmin ikinci kısmından pek etkilenmedim. Oldukça etkileyici bir konuydu aslında ama bana o duyguyu yaşatmadı. Bilmiyorum yönetmenlikle mi alakalı karakterleri çok benimseyememle mi alakalı ama etkileyici sahneleri sıradan sahnelerle aynı dozda heyecan duyarak izledim. :) İlk baştaki duyguyu filmin sonuna kadar yaşasaydılar daha da yüksek verirdim ama şu anki haliyle:

7.5/10

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
@OzaN, filmin ortalamasını düşürdün. Ne güzel yüksek gidiyordu. Gerçi yine yüksek bir ortalamaya sahip. :D

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,738
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Filmde 'Malamadre' karakterini canlandıran Luis Tosar'ın sesi demişken, hemen belirteyim; aynı zamanda kendisi şarkıcı. Sesini çok iyi kullanabiliyor haliyle. Buradaki sesi de büyük ihtimalle gerçek sesidir. Sonuçta bu filmle ödül almış bir isim ve övülen bir isim. Açıkcası şarkı söylerken sesi de çok iyi.

Bu da seslendirdiği bir şarkısı;

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,738
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Filmde 'Malamadre' karakterini canlandıran Luis Tosar'ın sesi demişken, hemen belirteyim; aynı zamanda kendisi şarkıcı. Sesini çok iyi kullanabiliyor haliyle. Buradaki sesi de büyük ihtimalle gerçek sesidir. Sonuçta bu filmle ödül almış bir isim ve övülen bir isim. Açıkcası şarkı söylerken sesi de çok iyi.

İlginçmiş, adam resmen Haluk Levent çıktı. :D

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560

Adamın sesi de çok iyiymiş.:D