Cehalet Mutluluktur 😂

İşte ne bileğim. Cahil olsam mutlu olurdum dediğim gibi :D

Kadın olsa belki gideceği yere eşlik bile ederdim de adamdı :F

Senden beklenir öyle hareketler :A
Ben artik kadin erkek fark etmez kimseye yardim etmemeye karar verdim. Cünkü bir kere ben bir yer ariyordum kimse bana yardim etmemisti. Herkes cahil cikti. :D

• Güldürdün
Reactions: RüzgarGülü
Ben artik kadin erkek fark etmez kimseye yardim etmemeye karar verdim. Cünkü bir kere ben bir yer ariyordum kimse bana yardim etmemisti. Herkes cahil cikti. :D
Bilmiyorum demek biraz zor geliyor ondan mecbur tarif ediyorum :D

Kadın olunca degisiyoruz ya bilmemem demek daha da zor. Egomuza yön vermek.

Herkesin cahil çıktığı ortamda kasıt vardır. Öyle ortamda bilen olmak lazım ayrıcalık :D

• Güldürdün
Reactions: Yakamoz-Asi
Bilmiyorum demek biraz zor geliyor ondan mecbur tarif ediyorum :D

Kadın olunca degisiyoruz ya bilmemem demek daha da zor. Egomuza yön vermek.

Herkesin cahil çıktığı ortamda kasıt vardır. Öyle ortamda bilen olmak lazım ayrıcalık :D
Ben ve arkadasim gecen sene yurumekte zorlanan bi teyze gorduk, beni surdan suraya goturun size dua ederim felan dedi biz de yardim ettik, hikayenin sonunda bize Allah belanızı versin dedi... :F

Ben ve arkadasim gecen sene yurumekte zorlanan bi teyze gorduk, beni surdan suraya goturun size dua ederim felan dedi biz de yardim ettik, hikayenin sonunda bize Allah belanızı versin dedi... :F
Teyze doğru söylemiş dua etmiş ama Bad dua olmuş o :F

İyilik et kötülük bul olmuş bu durum :D

Ben Mayıstan bu yana birine ara ara beddua ediyorum ama gelip beni buluyor (Bknz kaburgalar kırıldı). Yani o beddua teyzeyi bulmuṣ olabilir. :D

@RüzgarGülü

• Güldürdün
Sebep çok, çare yok. :D
Felsfefik konularda diyor ki; bildiğin şeyi değiştirecek cesaretin yoksa yada elinden birsey gelmiyor ona çare bulamıyorsan bu seni daha çok mutsuzluğa, karanlığa itiyor.

Bu gibi durumlarda doğan Cehalet Mutluluktur kavramı ilgimizi çekiyor :D

@EmreCan

• Üzücü
Bilmiyorum o işlerden anlamam ama beddua genelde edeni bulur derler :D

Sen beddua ettiysen vardır sebebi. :D

Sebep çok, çare yok. :
Felsfefik konularda diyor ki; bildiğin şeyi değiştirecek cesaretin yoksa yada elinden birsey gelmiyor ona çare bulamıyorsan bu seni daha çok mutsuzluğa, karanlığa itiyor.

@EmreCan

Kesinlikle doğru :(

• Beğendim

@EmreCan
Buna ne diyorsun madem felsefe ilgin var yorumlarini merak ediyorum @EmreCan :)

@EmreCan
Bence bunun için illa bilmek gerekmez yaşamakta gerekir

Valla şu günlerde bu tarz durumdayım bu tarz durumlar insanı özüne götürüyorsa güzel ama götürmüyorsa kötü :D

Çare bulunmasa bile aşırı negatif olmamaya çalışırım bu tarz durumlarda eğer insan bazı şeyleri değiştirmeye çalışacaksa önce kendisinden başlamalı gerisi çorap söküğü gibi gelir...

Yok benim alim olup içsel huzura erişmem lazım. Cehalet mutsuzluktur. :A

• Güldürdün
Bence bunun için illa bilmek gerekmez yaşamakta gerekir

Valla şu günlerde bu tarz durumdayım bu tarz durumlar insanı özüne götürüyorsa güzel ama götürmüyorsa kötü :D

Çare bulunmasa bile aşırı negatif olmamaya çalışırım bu tarz durumlarda eğer insan bazı şeyleri değiştirmeye çalışacaksa önce kendisinden başlamalı gerisi çorap söküğü gibi gelir...

Yok benim alim olup içsel huzura erişmem lazım. Cehalet mutsuzluktur. :A
Misal hiç düşündün mü? Seni herşeyi kafa yorup ogrendikten sonra mutlu olmanı sağlayacak olan ne?

Bir düşünceye kafayı yorup çözdükten sonra amacın kalmayabilir. Sorunları çözerken ki gittiğin yok sarfettiğin çaba çok zevkli sonra sonuna geldiğinde boşluk hissi daha kötü oluyor. Tatmin ederrse ne ala ama etmezse keşke bilmeseydim demez misin? :)

Misal hiç düşündün mü? Seni herşeyi kafa yorup ogrendikten sonra mutlu olmanı sağlayacak olan ne?

Bir düşünceye kafayı yorup çözdükten sonra amacın kalmayabilir. Sorunları çözerken ki gittiğin yok sarfettiğin çaba çok zevkli sonra sonuna geldiğinde boşluk hissi daha kötü oluyor. Tatmin ederrse ne ala ama etmezse keşke bilmeseydim demez misin? :)
Normalde içsel motivasyonum, idealler falan yazicaktim ama böyle yazmaya karar verdim... :A

Şimdi bunun cevabı bende normalde çok uzun ama kisa yazicam oncelikle ben bu mesaji kimseyi küçümsemek amaçlı yazmiyorum. Bildiğin üzere bizim ülkemizde daha ne icin buraya geldiğini hangi amaca hizmet ettiğini bilmeyen çok kişi var şimdi bunu bir tarafa birakalim. Ben bu tarz kıyaslamalar da hep benim elimden ne gelir boyutuna bakıyorum yani bir nevi onlarla esitken onlarla yarışıyorum gibi düşün

Daha ne yapmak istediğini bile bilmeyen bi kitleden olmaktansa onlardan 1-0 onde olmayi, o sıradan kitleye nazaran farklı olmayi daha hayırlı görüyorum. Bu arada bu en küçük bi aliskanlikta olabilir.

Tabii ki bu asıl amaç bu olmamalı Allah rızası, topluma fayda için yapılacak gönüllülük çalışmaları vs vs sıralama uzar gider yine de bilmeseydim demem çünkü hayat bana bunu ogrettiyse pratiğe dökmek için de bir şans verecektir diye düşünüyorum 😊

• Güldürdün
Normalde içsel motivasyonum, idealler falan yazicaktim ama böyle yazmaya karar verdim... :A

Şimdi bunun cevabı bende normalde çok uzun ama kisa yazicam oncelikle ben bu mesaji kimseyi küçümsemek amaçlı yazmiyorum. Bildiğin üzere bizim ülkemizde daha ne icin buraya geldiğini hangi amaca hizmet ettiğini bilmeyen çok kişi var şimdi bunu bir tarafa birakalim. Ben bu tarz kıyaslamalar da hep benim elimden ne gelir boyutuna bakıyorum yani bir nevi onlarla esitken onlarla yarışıyorum gibi düşün

Daha ne yapmak istediğini bile bilmeyen bi kitleden olmaktansa onlardan 1-0 onde olmayi, o sıradan kitleye nazaran farklı olmayi daha hayırlı görüyorum. Bu arada bu en küçük bi aliskanlikta olabilir.

Tabii ki bu asıl amaç bu olmamalı Allah rızası, topluma fayda için yapılacak gönüllülük çalışmaları vs vs sıralama uzar gider yine de bilmeseydim demem çünkü hayat bana bunu ogrettiyse pratiğe dökmek için de bir şans verecektir diye düşünüyorum 😊
İşte kendini 1-0 önde gördüğünde cahil kalan kesim yada kişiye karşı zafer kazanmış gibi dusunebilirsin. Ama sonuçta baktığında o senden daha mutlu yaşaması cahillikten geliyor değil mi?

Sense herşeyin farkında olup hatta onların bile dert etmediği şeyleri deert edip duzeltebilmek icnn zamanını paranı harcarsın. Ama sonunda sen mutsuz onlarsa her türlü mutlu olduguni görürsün bahsettiğim durum bu. Ama sen orda gösterdiğin çaba gayret büyük zevk ve mutluluk verir bu doğrudur.

Kendi alkolünu de yaptın mı var ya üzüm felan ekilir hani. Sadece ihtiyacın kadar hayat seni sen hayatı yaşamış olursun. Saç sakal hiç kesmeden mükemmel olur da cesaret lazım. :)
@Yakamoz-Asi

İnan hatırlamıyorum. İyi bari güzel anılarımız olmasına sevindim. Bende zaman algısı çok gitti misal şu an @sokaksanati hortlasa gelse beni çok üzdün dese hatirlamma o derece. Alkollüydum hakim bey :D

Yani iyiyi hatırlanmak kötü oluyor ama kötüyü unutmak bilmemek çok güzel. Cehalet Mutluluktur :D

Cehaletin son savunucusu gibi oldum. Giderek bu konu hakkında araştırma da yapmaya başladım konuyu açtığından Beri. Cahilligim gidecek az kaldı bu konu hakkında :D
ben kendi alkolümü yapıyorum vallahi hemde her sene hatta bir ara yaparken şarap imal edeceğim diye nerdeyse evi havaya uçuruyordum damıtılırken şişelerde gaz birikiyormuş bir patladı dedim bomba attılar heralde :A

• İlginç
ben kendi alkolümü yapıyorum vallahi hemde her sene hatta bir ara yaparken şarap imal edeceğim diye nerdeyse evi havaya uçuruyordum damıtılırken şişelerde gaz birikiyormuş bir patladı dedim bomba attılar heralde :A
Nasıl yapıyorsun. Tebrik ederim. İyi ki patlamadın yoksa seni taniyamazdik. İyi ki yaşın 17. 27 ne geldiğinde kendi markanı çıkarırsın :D

• Güldürdün
Reactions: tekin