2017 Call Me by Your Name / Beni Adınla Çağır - Film Yorumları

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Sus rica edeceğim. Habire bişeyleri anlamadım demenden anlamalıydık :A Yoklucam seni artık :A Şurda nolmuştu diye:X
Aaa o başka izlediğim sahneyi soruyorum anlamadım derken sahneyide analtıyorum :A

Ama film dizi izliyorsun sahnenin gelişinden gereksizmi anlıyorsun boş sahneler kendini belli ediyor ona mal gibi tv de oldu gibi beklemek zorunda değilsin al ileri dolu sahneye geç :A Türk dizilerinde zaten ecünnüleri direk geçiyorum netten izlemenin faydası mal gibi beklemek zorunda değilsin Boş sahneleri :A :A :A @sokak sanati @destere

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Aaa o başka izlediğim sahneyi soruyorum anlamadım derken sahneyide analtıyorum :A

Ama film dizi izliyorsun sahnenin gelişinden gereksizmi anlıyorsun boş sahneler kendini belli ediyor ona mal gibi tv de oldu gibi beklemek zorunda değilsin al ileri dolu sahneye geç :A Türk dizilerinde zaten ecünnüleri direk geçiyorum netten izlemenin faydası mal gibi beklemek zorunda değilsin Boş sahneleri :A :A :A @sokak sanati @destere
Edho'yu tvden mi izliyordun sen? Meryem cıkınca ekrana kitleniyorsundur emnim :A Annen Baban çay istediğinde bağiriyorsundur o an :F

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Edho'yu tvden mi izliyordun sen? Meryem cıkınca ekrana kitleniyorsundur emnim :A Annen Baban çay istediğinde bağiriyorsundur o an :F
Hahah Beşiktaş maçları olmadıkça Söz netten izlediğim ama her diziye netten tekrarına bakarım ozamanlar full geçiyorum gereksiz ecünnüleri :A

Bu arada @sokak sanati Otobüstemi izlemiş o sahneyi Milletin içinde :F

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Eşcinsel olması dolayısıyla mı hayatı harika yoksa şatafatlı ve sıkıcı bir hayatı olduğu için mi? Bu filmin bu kadar abartılmasıno anlamadım, dünya sinema Tarihinde binlerce daha gıpta edilesi gerçek karakterler vardır. Ama tabi bu sadece benim yorumum, herkesin yorumu kendisine sonuçta.
Hayatı sıkıcı değil. Yaşadığı yer, bir gün boyunca yaptıkları (bol bol kitap okuyabilmek, yüzmek, bisiklet sürmek...) vs. :D Film çok konuşuldu çünkü çok klişe bir yaz aşkı konusunu çok vurucu bir şekilde anlatmış bence. Anlatım tarzı, çekim teknikleri, müzikler, İngilizce-Fransızca-İtalyanca arası geçişler ve başrollerin uyumu filmi klişe olmaktan kurtarmış.

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
hogathanın yorumlarını okusan zaten itiraf etmesine gerek kalmaz ne kadar filmin kabasını alıp ince ayrıntısından bir haber olduğu ortaya çıkar :)
Okuyorum zaten de ne bileyim üşengeçlikten kısa yazıyor sanmıştım:X Ben de sıkıldıklarımı artık 2 kat hızda izlicem :A

Çiğdem

Emekli
Reaksiyon puanı
123,731
Puanı
1,060
Hee millet benim telefona kitlendi.:F
En köşede oturuyordum zaten millet ne:F

zaten daha başta filmleri izlerken @Çiğdem- itiraf etmişti atlata atlata izliyorum diye :) sırf bizi terketmesin diye ses etmemiştim hogathaya :))
Hhaha Aaa ecünnüleri direk geçin :Z:Z:Z Ben en gereksiz kısımları izlemeyerek zamandan kazanıyorum mesala bu filmin en gereksiz yerini bakmamıştım ama @sokak sanati yüzünden yine maruz kaldık :(

Köşede olsanda Otobüste o sahneyi izlemen ne bilim birinin gözü kayar sonra adın sapığa çıkar destere gibi :F :F :F

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
Hhaha Aaa ecünnüleri direk geçin :Z:Z:Z Ben en gereksiz kısımları izlemeyerek zamandan kazanıyorum mesala bu filmin en gereksiz yerini bakmamıştım ama @sokak sanati yüzünden yine maruz kaldık :(

Köşede olsanda Otobüste o sahneyi izlemen ne bilim birinin gözü kayar sonra adın sapığa çıkar destere gibi :F :F :F
delimiyim o filmi otobüste izleyeyim :) evde bile kendimizi kamuflaja alıp öyle bitirebildim :)

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,535
Puanı
860
Ben ne izledim ya? Artık bu tür filmlere rezalet bile demek istemiyorum. Herkes işin kolayını bulmuş arkadaş. Filmine güvenmiyorsun ancak sevilmesini mi istiyorsun? Yapıştır o zaman eşcinselliği. Nefret ettim artık bu türlerden.

Son zamanlarda sinema da artan eşcinsellik akımından aşırı rahatsızım. Önceden tek tük filmlerde olurdu ve sırıtmazdı ancak artık direkt bunun üstüne kurulu filmler çekiliyor. Ayrıca özür dileyerek söylemek istiyorum ki erkek eçcinselliğinden daha çok nefret ediyorum. Bu filmin kadın versiyonu olsa belki bu kadar sıkılmazdım.

Filmin iki güzel yanı vardı. Birisi çekimler diğeri ise Timothée Chalamet. Chalamet geçtiğimiz sezon adından epey bir söz ettirdi. Kendini gösterebileceği daha çok filmlerde oynamasını dilerim.

Mümkünse Oscar'dan eli boş dönsün bu film. İnşallah büyük baş ödüllerden kazanmazlar yoksa ödüllere olan saygımı hepten yitireceğim.

2/10

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Toplum binlerce yıldır eşcinsel bireyleri göz ardı ediyordu, şu koca insanlık tarihinde son 10-15 yıldır belli coğrafyalarda görece rahat ve kabul edilmiş bir hale geldiler ve sonuçlarını da bu gibi filmlere yapılan yorumlarla görüyoruz. Kusura bakmayınız, dünyada milyonlarca eşcinsel varsa onların filmleri de olacak, Oscar da alacak. Bu insanlar "popülarite"den ortaya çıkmadı, bir "moda"ya uymuyorlar; hepsi hep buradaydı, sadece görmek istemiyordunuz.

• Beğendim
Reactions: Hazem

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Filmi bir de sinemada izlemek istiyordum, sonunda bugün izleyebildim ve tekrar aşık oldum filme. Çıkarken bir kez daha izleyebileceğimi fark ettim. İlk izlediğimde bazı şeyleri fark edememişim, o açıdan iyi oldu tekrar izlemem. Bir de bazı sahnelerin sonrasını bilerek izlemek tuhaf hissettirsi biraz.
Oliver, Elio'num sırtıyla oynadığı sahnede merak etme yakında doktor olacağım deyince bayağı güldüm. :D İlk izlememden bu sözü hiç hatırlamıyordum. Bir de denizden çıkan heykeli görmeye gittikleri sahnede birbirlerine sesleniyorlar, malum beni adınla çağır kısmından önceki ilk seslenmeleriydi, o sahnede de tuhaf hisettim.
Tren istasyınunda Oliver'ın Elio'ya veda ettiği sahnede ve babasının Elio'ya yaptığı final konuşmasında da yine etkilendim.
Ve Oliver, sana tekrar kızgınım koçum. Dilerim Elio düğününü basar. :D