Bu Mesleklerden Haberiniz Var mı? Sonra Ben İş Bulamıyorum Demeyin :)

The_Erinch

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,278
Puanı
1,060
Dünya üzerinde aslında ismi bilinmeyen yada ismini farklı bildiğimiz yada varlığından haberimiz bile olmayan meslek çeşitleri var.
Bu nadir yada az bilinen türlerin nedenleri belli ülke yada kültürlere has olması denebilir.
Açıkçası ilginç meslekler doğrusu.

Biraz göz atalım isterseniz;

**Köpek Gezdiricisi**
1598088644895.png

İnsanların yoğun iş temposu ya da farklı nedenlerden dolayı yapamadığı köpek gezdirme işi, başkaları tarafından yapılıyor. Ülkemizde genellikle öğrenciler tarafından yapılan iş, tam bir kazan-kazan alışverişi oluyor.

**Profesyonel Yas Tutucu
1598088728349.png

İngiltere çapında hizmet veren “Rent a Mourner” şirketleri, insanlara profesyonel yas tutucuları sağlıyor. Kişinin kendi cenazesi ya da başkasının cenazesi için yararlanabileceği hizmette, profesyonel yas tutucuların nasıl giyinmesi, davranması gibi birçok detaya dikkat ediliyor. Hatta bu iş yapacak kişiler, yer alacakları cenazede nasıl yas tutacaklarını önceden prova ediyor.

**Profesyonel Uykucu
1598088795203.png

Profesyonel uykuculuk, tembel insanlara en çok para kazandıran meslekler arasında yer alıyor. Günümüzde pek çok firmanın başvurduğu bu kişiler, uyku deneyimlerini rapor ederek kazanç sağlıyor. Örneğin bir yatak firması, profesyonel uykucu kiralıyor ve ürünü hakkında fikir ediniyor. Yöntem; oteller, konaklama tesisleri, hatta hastaneler tarafından da sık sık kullanılıyor.

**Profesyonel Sıra Tutucu
1598088918466.png

Çalışkanlığıyla tanınan Japonya’da insanlar, onların yerine sıra bekleyecek kişilere para ödüyor. Böylece her iki taraf da işten kazançlı çıkıyor.
Japonyada densede biz bu işi Rahmetli Kemal Sunal filmlerindede görmüştük, çok uzağa gitmeye gerek yok ;)

**Havaalanında Kuş Kovucusu
1598089002831.png

Alman gazete FAZ tarafından iş, bir nevi canlı korkuluk olarak açıklanıyor. İşi yapan kişi uçağın ineceği pistte kuş sürüsünün bulunduğunu haber aldığında sürüyü dağıtmak üzere arabasına atlayıp piste gidiyor. Gerekli durumlarda uyarı ateşi atan kişi, dolayısıyla havaalanı korkuluğu olarak adlandırılıyor.

**Profesyonel Kucaklayıcı
1598089079407.png

Profesyonel ‘kucaklayıcı’ Samantha Hess ilk sarılma merkezini açtı. Müşterilerini, 60 dolar karşılığında bir saat boyunca kucaklayan Hess’in merkezine, açıldığı ilk hafta 10 bin başvuru geldi.

**İtici (Oshiya)
1598089239359.png

Size komik gelebilir. Ancak Oshiya profesyonel bir meslek. Özellikle Japonya ve Çin gibi nüfusun yoğun olduğu kentlerde trenlerin maksimum kapasiteyle seyahat etmesi için görev alan ve trene binmeye çalışanları arkadan itenlere Oshiya deniyor. Bu mesleği genelde en gelir elde etmek isteyen öğrenciler tercih ediyor. Not: Tabi Pandemiden sonra bu mesleğin yok olduğunu söyleyebilir miyiz? Tartışmak gerekir.

**Profesyonel idrar üreticileri
1598089298245.png

Geyiklerden idrar toplamanın oldukça karlı bir iş olduğunu biliyor muydunuz? Özellikle çiftçilik meseleğiyle uğraşanların tercih ettiği bu işin oldukça basit olduğu söyleniyor. Öte yandan yalnızca bir geyiğin idrarından 300 bin dolar kazanmak mümkün.

**Mobilya deneyicisi
1598089351847.png

Mobilya deneyicileri firmaların mobilyalarını test ederek para kazanırlar. Mobilyaların üzerinde kıvranırlar, sallanırlar, arkaya yaslanırlar, öne yaslanırlar ve bütün rahatlık seviyelerini değerlendirirler. Yaptıları değerlendirme sonunda firmalara sonuçları ve varsa önerilerini sunarlar.

** Su Kayağı Denetleyiciliği
1598089543447.png

İngiliz tatil firması First Choice tarafından yükseklik, hız, hız kalitesi, iniş ve aynı zamanda güvenliğin test edilmesi açısından görevlendirilen Tommy Lynch’ e göre havuzlar ve su kaydırakları ailecek çıkılan tatillerin en önemli parçalarından biri ve bu nedenle her şeyin doğru çalıştığından emin olunması gerek.

Aslında bunlar gibi daha çok az bilinen yada belli bir kültüre özgü meslek çeşitleri mevcut dünyamızda; yıllarca üniversite oku,iş bulmak için didin ama bir adam büyün gün yataklarda yatarak senden daha çok kazansın ;) ;) İşte hayatta böyle birşey dostlar.
Peki siz bunlardan hangilerini yapmak isterdiniz ?

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Evet, kazandıkları rakamlar inanılmaz!!! Konu için gezerken başka biryerde ortlama kazançlarını gördüm...Ben neden yaşıyorum dedim :D
Kaç saat çalışıp asgari ücret alanlar var bunları gördükçe insan ne diyeceğini şaşırıyor. İçlerinde en normali köpek gezdiricisi geldi bana.

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,888
Puanı
360
köpek gezdiricileri biliyorum. Son zamanlarda ülkemizde de baya popüler oldu. Genelde türkmen olan insanlar 5 belki 10 tane köpeği sahiplerinin köpeği alıp gezdirmeye üşendiğinden mütevellit gezdirip birde para alıyorlar. İyi iş. :D