ATV Bir Zamanlar Çukurova - Dizi Yorumları

cokiyitvci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,302
Puanı
1,060
Eskisi gibi değil maalesef dizi bıraktım.
2. Sezon olmamalı ama olacaktır düşer az az ..

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
@Yiğitt ne yaptın 16. bölümü izlemişmiydin? Ben unutmuşum yorumlamayı, gününde izlemiştim halbuki. Aklıma şuan ilk gelen Gaffur ve Saniye'nin maceraları :A Bölüm ağırlığı onlardaydı.
Geriye baktımda sen spoi kutusuna atmıyormuşsun, bende yapmayayım :A

16. Bölüm
Sanayi odasının başkanı Demir oldu, fakat 1 oyla. Doğru kişi oldu. Adanalı Demir duruken daha dün gelmiş İstanbul'lu Yılmaz'ın neredeyse birinci olacak olması saçma zaten. "Yazıklar olsun Çukurova'ya" Hünkar'ında dediği gibi :A
Demir 2 oyla kazanmış ama öyle havalara girdiki sanırsın ezerek aldı :A
Demir'in Gaffur'u Yılmaz'ı öldürmek istedi diye kovması, boğmaya çalışmasına anlam veremedim pek. Züleyha'nın gözünü boyamak ve ona söz verdi diye galiba.
Züleyha nihayet adam akıllı bir plan yapıp Şermin'i bir güzel oyuna getirdi :A bu hamle ile Demir'in güvenini iyi kazanmış oldu. Şermin'e biraz acıdım :A
Veli acaba gerçekten öldümü? pek ihtimal veremiyorum.
Gülten'in kaşığından sonra Züleyha'nın yastığı ile uğraşacaz :A
Gelelim Gaffur ve Saniye'ye. Baya olaylar yaşadılar. Yazık bi keyif yapmak istediler o da nasip olmadı. Gitti paralar. Eee türlü türlü oyunlarla elde edilen para böyle uçar gider. En azından Saniye'ye elbise aldılar diğer paralar çalınmadan ve yedikeri kebaplar falan kâr kaldı :A Köydeki halleride komikti. Gaffur ne yaptı etti yine kendini konağa atabildi ama :A

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
@Yiğitt ne yaptın 16. bölümü izlemişmiydin? Ben unutmuşum yorumlamayı, gününde izlemiştim halbuki. Aklıma şuan ilk gelen Gaffur ve Saniye'nin maceraları :A Bölüm ağırlığı onlardaydı.
Geriye baktımda sen spoi kutusuna atmıyormuşsun, bende yapmayayım :A

16. Bölüm
Sanayi odasının başkanı Demir oldu, fakat 1 oyla. Doğru kişi oldu. Adanalı Demir duruken daha dün gelmiş İstanbul'lu Yılmaz'ın neredeyse birinci olacak olması saçma zaten. "Yazıklar olsun Çukurova'ya" Hünkar'ında dediği gibi :A
Demir 2 oyla kazanmış ama öyle havalara girdiki sanırsın ezerek aldı :A
Demir'in Gaffur'u Yılmaz'ı öldürmek istedi diye kovması, boğmaya çalışmasına anlam veremedim pek. Züleyha'nın gözünü boyamak ve ona söz verdi diye galiba.
Züleyha nihayet adam akıllı bir plan yapıp Şermin'i bir güzel oyuna getirdi :A bu hamle ile Demir'in güvenini iyi kazanmış oldu. Şermin'e biraz acıdım :A
Veli acaba gerçekten öldümü? pek ihtimal veremiyorum.
Gülten'in kaşığından sonra Züleyha'nın yastığı ile uğraşacaz :A
Gelelim Gaffur ve Saniye'ye. Baya olaylar yaşadılar. Yazık bi keyif yapmak istediler o da nasip olmadı. Gitti paralar. Eee türlü türlü oyunlarla elde edilen para böyle uçar gider. En azından Saniye'ye elbise aldılar diğer paralar çalınmadan ve yedikeri kebaplar falan kâr kaldı :A Köydeki halleride komikti. Gaffur ne yaptı etti yine kendini konağa atabildi ama :A
Yok, son bölümü izlemedim daha. Diziler başlamadan önce izleyeceğim, yorumunu okumuyorum o nedenle :A

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
16. BÖLÜM

Şermin'e güvenilmeyeceği ortadaydı, Züleyha güzel bir plan yaptı. Şermin'e İstanbul'a kaçacağını söyledi, Şermin de Hünkar ve Demir'e söyledi hepsi gidip bekledi boş boş orada. Helal Züleyha. :bhr:

Gaffur ve Saniye bayağı güldürdü, konaktan atılınca epey rezil oldular. Hünkar'ın girişimiyle konağa döndüler.

Sanayi odası başkanı bir oy farkla Demir oldu, Yılmaz epey bozuldu. :T:

Son sahne bayağı güzeldi, Züleyha'nın elleriyle yaptığı yastığı bakalım kim alacak? Demir pek bırakmaz gibi geliyor bana. :D

Göğsü açık yakışıklı Veli öldü mü? :eek: Çok üzüldüm, dizinin en tatlişlerindendi. Ama ölümü ve olaylar gösterilmedi, pat gazete köşesinde gördük. Ölmedi bence. :D @Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Cumhurbaşkanı Özel programı çok kötü sonuçlar almış... Sırayla 48, 59 ve 53. sırada yer almış.

Arda'nın Mutfağı harika gidiyor, 19. sırada yer almış. :Z

Çukurova'nın tekrarı da başarılı sonuçlar elde etmiş, sevindim. :D
Çukurova'ya yorum yapmıyorsun hiç?:A İzlemiyorum ama arada denk geliyorum biraz ve fragmanlara bakınıyorum. Eğer fragman yanıltıcı değilse bir olay gerçeğe kavuşuyor.
bir kaç bölüm önce Yılmaz, Şermin'e evini bana sat demişti. Sonra ne oldu bilmiyorum.
Mesajını burda alıntıladım. Boş kalmasın burası :A
Bir kısa videoda Hamine bülbül gibi şakıdıyordu en son bölümde :A Kadın sürprizlerle dolu :A Çok açıklama yapmayayimda spoi yeme
En son 16. bölüm yorumlamışsın. 19-20 bulmuştur herhalde yeni bölümleri. Bir de sen genelde baya geriden geliyordun :A

• Güldürdün
Reactions: Yiğitt

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Çukurova'ya yorum yapmıyorsun hiç?:A İzlemiyorum ama arada denk geliyorum biraz ve fragmanlara bakınıyorum. Eğer fragman yanıltıcı değilse bir olay gerçeğe kavuşuyor.
bir kaç bölüm önce Yılmaz, Şermin'e evini bana sat demişti. Sonra ne oldu bilmiyorum.
Mesajını burda alıntıladım. Boş kalmasın burası :A
Bir kısa videoda Hamine bülbül gibi şakıdıyordu en son bölümde :A Kadın sürprizlerle dolu :A Çok açıklama yapmayayimda spoi yeme
En son 16. bölüm yorumlamışsın. 19-20 bulmuştur herhalde yeni bölümleri. Bir de sen genelde baya geriden geliyordun :A
Hahaha izlemedim henüz zaten. Poyraz'ı bitireceğim diye haftalık dizilerimi bırakmıştım ne zamandır. İki gündür Bizim Hikaye'yi tamamladım, bugün Kuzgun'un iki bölümünü izleyeceğim. Hafta içi de Çukurova'yı tamamlayacağım. :D Dört bölümüm var maşallah...

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
17. BÖLÜM

Ben bu bölümü izlemiştim ya, @Dosi beni yanılttın en son 16'yı mı izledin diye. :A Demek ki bölümü izlerken diğer işlerle ilgilenmişim, çünkü çoğu sahneyi hatırlamadım bile...

Züleyha'nın yastığını Yılmaz aldı, ardından eve yolladı yastığı. Demir de yaktı yastığı, o mevzu fazla uzamadı.

Ve Müjgan diziye dahil oldu, baya da güzel görünüyor. Yılmaz ile sahneleri ufaktan başladı diyebiliriz, Züleyha da görünce kıskandı doğal olarak.

Hanime'nin sürekli seni Ali Rahmet'e vermem, Adnan Yaman'lara vereceğiz demesi de güldürdü. Olan garibim Hünkar'a oluyor. :F

Gaffur yeniden başa geçti, Saniye sevinsin azcık. :D

Demir, Fekeli ve Yılmaz'ın pamuklarını yaktırdı... Bakalım bizimkiler ne yapacak Demir'e karşı?

Adnan Yaman'ı öldürenin Fekeli olmadığı anlaşılıyor artık, kumpas anladığım kadarıyla.

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
17. BÖLÜM

Ben bu bölümü izlemiştim ya, @Dosi beni yanılttın en son 16'yı mı izledin diye. :A Demek ki bölümü izlerken diğer işlerle ilgilenmişim, çünkü çoğu sahneyi hatırlamadım bile...

Züleyha'nın yastığını Yılmaz aldı, ardından eve yolladı yastığı. Demir de yaktı yastığı, o mevzu fazla uzamadı.

Ve Müjgan diziye dahil oldu, baya da güzel görünüyor. Yılmaz ile sahneleri ufaktan başladı diyebiliriz, Züleyha da görünce kıskandı doğal olarak.

Hanime'nin sürekli seni Ali Rahmet'e vermem, Adnan Yaman'lara vereceğiz demesi de güldürdü. Olan garibim Hünkar'a oluyor. :F

Gaffur yeniden başa geçti, Saniye sevinsin azcık. :D

Demir, Fekeli ve Yılmaz'ın pamuklarını yaktırdı... Bakalım bizimkiler ne yapacak Demir'e karşı?

Adnan Yaman'ı öldürenin Fekeli olmadığı anlaşılıyor artık, kumpas anladığım kadarıyla.
Ay benim ne suçum var, sen yorumlamamışsın, ve izlerken anında farkedememende senin suçun :A Ama baya komikmiş bu durum :F

yastık yakma kısmını izlemiştim bende. Senin göğsü açık Veli'n hâla piyasada yok galiba :A

• Güldürdün

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Ay benim ne suçum var, sen yorumlamamışsın, ve izlerken anında farkedememende senin suçun :A Ama baya komikmiş bu durum :F

yastık yakma kısmını izlemiştim bende. Senin göğsü açık Veli'n hâla piyasada yok galiba :A
Bu diziyi yorumlardım genelde, niye kaçmış o gözümden. (b)

Birazdan 18. bölüme başlayacağım, inşallah türer oralardan. Bence ölmedi Veli, çıkacak bir yerlerden. :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Bu diziyi yorumlardım genelde, niye kaçmış o gözümden. (b)

Birazdan 18. bölüme başlayacağım, inşallah türer oralardan. Bence ölmedi Veli, çıkacak bir yerlerden. :A
çünkü senle sistemli yorumluyorduk. ben hemen ayni gün yada ertesi gün yorumluyordum sende yeni bölüm gelmeden ama ben bıraktım ve konu upplanmayınca seninde aklına gelmedi :A

• Güldürdün

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
çünkü senle sistemli yorumluyorduk. ben hemen ayni gün yada ertesi gün yorumluyordum sende yeni bölüm gelmeden ama ben bıraktım ve konu upplanmayınca seninde aklına gelmedi :A
Aslında senlik değil, durum benlik. O dönem Poyraz'ı izliyordum ya birkaç bölümü araya sıkıştırmıştım, Bizim Hikaye'yi de yorumlamamışım mesela. :A

• Güldürdün

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
18. BÖLÜM

Demir'in üzerine heyelan düştü, güzeldi o sahne. Demir'e bir şey olmadı, yani ağır yaralanadı ama toplandı sonradan.

Züleyha ve Yılmaz karşılaştı, konuştular. Yılmaz, Züleyha defterini tamamen kapattığını söyledi. Bakalım neler çıkacak? :A

Son sahnede Yılmaz ve Müjgan yemek yerken, Demir ve Züleyha ile karşılaştı...

Şermin ve Sabahattin boşanacaktı ki Demir'in tehditine kaldılar, kızlarının parasını kesti. Haliyle vazgeçtiler şimdilik. :D

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
20. BÖLÜM

Bayağı olumlu bölümdü, Demir hapise girdi Sait'i öldürmek suçundan. Fekeli'nin girişimiyle Demir hapisten çıktı, Demir değer bilmez tabi...

Son sahnede Demir ve Hünkar'ın arası gelirdi, Demir ve Züleyha konağı terk ediyor...

Fekeli ve Hünkar'ın sahnesi de güzeldi, Fekeli'nin masum olduğunu da öğrendi Hünkar.

Şermin'in evini Yılmaz aldı, bu ortaya çıkınca da epey karışacak ortalık. :A

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
21. BÖLÜM

Demir ve Züleyha evden ayrıldı, yeni bir villa yaptırmayı bile kararlaştırdılar ama yakında konağa dönerler. Diğer bölüme garanti yani.

Mutfağa Seher geldi, Seher ile Gaffur'un aşkı başlar. Saniye delirir, oradan bayağı eğlence çıkar. :Z

Hamine bölüme damga vurdu, kadın döktürüyor vallahi. Fekeli ile olan sahnesi de güzeldi. :D

Tamamladım eksikleri ama şimdi de 22. bölüm çıktı. :A @Dosi

• Güldürdün
Reactions: Dosi and Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
21. BÖLÜM

Demir ve Züleyha evden ayrıldı, yeni bir villa yaptırmayı bile kararlaştırdılar ama yakında konağa dönerler. Diğer bölüme garanti yani.

Mutfağa Seher geldi, Seher ile Gaffur'un aşkı başlar. Saniye delirir, oradan bayağı eğlence çıkar. :Z

Hamine bölüme damga vurdu, kadın döktürüyor vallahi. Fekeli ile olan sahnesi de güzeldi. :D

Bütün bölümü özet geçerim şuan :F

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
20. BÖLÜM

Bayağı olumlu bölümdü, Demir hapise girdi Sait'i öldürmek suçundan. Fekeli'nin girişimiyle Demir hapisten çıktı, Demir değer bilmez tabi...

Son sahnede Demir ve Hünkar'ın arası gelirdi, Demir ve Züleyha konağı terk ediyor...

Fekeli ve Hünkar'ın sahnesi de güzeldi, Fekeli'nin masum olduğunu da öğrendi Hünkar.

Şermin'in evini Yılmaz aldı, bu ortaya çıkınca da epey karışacak ortalık. :A
21. BÖLÜM

Demekki Şermin'den ev alındi, en son sana yazdığımda Şermin'den evi alma teklifi vardı.
Şu Seher'i merak ettim :D Sanki Züleyha bir mektup yazmıştı Yılmaz'a bir kaç bölüm önce, ne oldu bilmiyorun. Fragmanlarla izliyoruz detaylari :A Hamine'nin ötüşünü YouTube'de izlemiştim. Belirtmiştim zaten sana. Veli daha yok galiba? :A :A

• Güldürdün

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Demekki Şermin'den ev alındi, en son sana yazdığımda Şermin'den evi alma teklifi vardı.
Şu Seher'i merak ettim :D Sanki Züleyha bir mektup yazmıştı Yılmaz'a bir kaç bölüm önce, ne oldu bilmiyorun. Fragmanlarla izliyoruz detaylari :A Hamine'nin ötüşünü YouTube'de izlemiştim. Belirtmiştim zaten sana. Veli daha yok galiba? ?A
Şimdi 22. bölümü de tamamladım. Veli ortada yok, hiç ses soluk da yok. İstanbul'dan bir kadın geldi, Müjgan'a Yılmaz ve Züleyha'nın eskiden sevgili olduğunu söyledi, oradaki herkes de duydu tabi. Müjgan da ortalığı terk etti, Yılmaz ile şimdilik ayrıldılar diyebiliriz. :A

Hamine'nin konuşmaları fazla tesir etmiyor zaten ya, kadın konuşuyor sonra Hünkar kafası yerinde değil deyip geçiştiriyor. :D

Müjgan'ın babası geldi İstanbul'dan, ya ben ya Yılmaz deyip resti çekti. Müjgan da Yılmaz'ı seçti, babası da onu evlatlıktan reddedip gitti. O adam rahat bırakmayabilir. :A

Son bölüm 2 saat 42 dakikaydı, maşallah. :(

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Şimdi 22. bölümü de tamamladım. Veli ortada yok, hiç ses soluk da yok. İstanbul'dan bir kadın geldi, Müjgan'a Yılmaz ve Züleyha'nın eskiden sevgili olduğunu söyledi, oradaki herkes de duydu tabi. Müjgan da ortalığı terk etti, Yılmaz ile şimdilik ayrıldılar diyebiliriz. :A

Hamine'nin konuşmaları fazla tesir etmiyor zaten ya, kadın konuşuyor sonra Hünkar kafası yerinde değil deyip geçiştiriyor. :D

Müjgan'ın babası geldi İstanbul'dan, ya ben ya Yılmaz deyip resti çekti. Müjgan da Yılmaz'ı seçti, babası da onu evlatlıktan reddedip gitti. O adam rahat bırakmayabilir. :A

Son bölüm 2 saat 42 dakikaydı, maşallah. :(
Müjgan Adana'ya gelmeden babası ile yemek yemişlerdi, tek o sahnede izledim kızı. sonrası pek yok bende :F Ha birde Gülten muayene için yanına gitmesi o kısma bakmıştım biraz. Ne ara Yılmaz'a kör kütük aşık olduda babasına rest çekti :eek:

Hamine illa birilerinin aklını bullandıracaktır.Şu Şermin'in kızı Betül bi giremedi diziye :A Senin Veli'nin gelişini bekleyişin gibi benimkide :A

• Güldürdün

Yiğitt

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Müjgan Adana'ya gelmeden babası ile yemek yemişlerdi, tek o sahnede izledim kızı. sonrası pek yok bende :F Ha birde Gülten muayene için yanına gitmesi o kısma bakmıştım biraz. Ne ara Yılmaz'a kör kütük aşık olduda babasına rest çekti :eek:

Hamine illa birilerinin aklını bullandıracaktır.Şu Şermin'in kızı Betül bi giremedi diziye :A Senin Veli'nin gelişini bekleyişin gibi benimkide :A
Babasına mektubu yazan da Gülten, yani Müjgan ile Yılmaz'ın arasında bir şey olduğunu Gülten ötmüş. :A

Betül bence 2. sezona girer, senaryo akıp ilerliyor zaten. Şu an gerekmiyor, harcamasınlar Betül'ü erkenden. :D

• İlginç