Bir İnsanın Şiddete Meyilli Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

AteşBöceği

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,664
Puanı
410
Malum şiddet günümüzün en büyük sorunu peki sizce bir insanın şiddete meyilli olduğu nasıl anlaşılır?

• Beğendim
Reactions: NES and Doğan
Empati yeteneğine bakılmalı diye düşünüyorum. Bir insan karşısındakinin yerine kendini koyabiliyorsa şiddete daha az meyillidir. Kitap okumak empati yeteneğine geliştirebilir. Önemli bir ölçüt bence.🙂

Asabi hareketler sergileyip sinirli sinirli dolaşıyorsa o insanda kesin şiddet vardır. Fiziksel olmasa bile psikolojik şiddet uyguladığı kesindir

• Beğendim
Reactions: AteşBöceği
Şiddet tek dayakla da olmuyor psikolojik şiddet hepsinden de kötü zamanında ufak tefek kim yaşamadı ki:)
Şimdi Alişan Kapaklıkaya'nın Siyah Pantolon kitabını okuyorum öğretmenden ayrı şiddet görmüş annesinden ayrı
Ekonomik şiddet ,yol parası vermeme kölelik ,gezmemek herşey engel .Siyah pantolon okursam psikolojım dayanmaz acılı kitap harelde

Ekonomik şiddet ,yol parası vermeme kölelik ,gezmemek herşey engel .Siyah pantolon okursam psikolojım dayanmaz acılı kitap harelde
Onun videosu var hiç izlemedin mi aslında ibretlik bir video ama vicdanları da kanatıyor o hikaye cok tutunca yazar kitap haline getirdi işte bir dram yatıyor aslında bende dayanamam onun kitaplarını okurken hem içime batıyor hem kendimi sorguluyor hem de kendimden cok şeyler buluyorum

• Beğendim
Reactions: Doğan
Onun videosu var hiç izlemedin mi aslında ibretlik bir video ama vicdanları da kanatıyor o hikaye cok tutunca yazar kitap haline getirdi işte bir dram yatıyor aslında bende dayanamam onun kitaplarını okurken hem içime batıyor hem kendimi sorguluyor hem de kendimden cok şeyler buluyorum
Kitabı ilk kez duyuyom.Videoyoyu bura atarmısın?

• Beğendim
Reactions: AteşBöceği