Beşiktaş - Sivasspor | Süper Lig 2021-22 Sezonu - 8. Hafta Maçı

Maç nasıl sonuçlanır?

• Berabere biter.

Oy: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    3
  • Anket kapatılmış .

Araf

Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Aykut Kocaman başardı, Bülent Korkmaz başardı ama Rıza Çalımbay başaramadı.

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,615
Puanı
860
Geçen hafta Hugo'nun direkt kırmızı gördüğü pozisyonun benzerinde Josef'e sarı verdiler. Kırmızı verseler Sivas maçı zora girecek Başakşehir ve GS maçlarında olmayacaktı. Tek bir kartla ligin kaderiyle oynuyorlar.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Geçen hafta Hugo'nun direkt kırmızı gördüğü pozisyonun benzerinde Josef'e sarı verdiler. Kırmızı verseler Sivas maçı zora girecek Başakşehir ve GS maçlarında olmayacaktı. Tek bir kartla ligin kaderiyle oynuyorlar.
Derin analiz. ✍️✍️✍️

Gerekli24

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Aykut Kocaman başardı, Bülent Korkmaz başardı ama Rıza Çalımbay başaramadı.
Rıza Çalımbay bize çok puan kaybettirdi. Bu sefer olmadı. Tam beklediğim bir maç oldu.

Maçta hakem çok kötüydü. Ama daha çok Beşiktaş tarafı şikayetçi. Josef'in isteyerek yaptığı bir müdahale değildi. Ayağını ilk koyduğunda o niyeti yoktu. Sonra da çekemedi.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

Benzer pozisyonlardan Galatasaray’lı futbolcular da defalarca kırmızı gördü, ki Josef GS’nin futbolcusu olsaydı ve maç GS maçı olsaydı şu an kaç maç ceza yiyeceğini tartışıyor olurduk çoktan kırmızı çıkmış olacağı için. Beşiktaş’a geçen sezon da böyle alttan alttan çok kayrılma yaşandı. Yaşansın yaşansın ama ayıp oluyor, bizi mi koparıyorlar anlamıyorum ki…

Rıza Çalımbay bize çok puan kaybettirdi. Bu sefer olmadı. Tam beklediğim bir maç oldu.

Maçta hakem çok kötüydü. Ama daha çok Beşiktaş tarafı şikayetçi. Josef'in isteyerek yaptığı bir müdahale değildi. Ayağını ilk koyduğunda o niyeti yoktu. Sonra da çekemedi.

Doğrudan kırmızı pozisyonlarının ya da penaltıların çoğunda zaten faulü yapan futbolcu bilerek yapmıyordur, dengesiz girmesi ya da yanlış hamle yapması sonucu kırmızı kart görülüyor. Mostafa hava topuna çıktığında da bilerek dirsek atmamıştı, ya da Diagne… Yani istemeden yapmış olması kırmızı kart olmasına engel değil, bileğe basılmış mı basılmış niyet okumaksızın direkt kırmızı gösterilmeliydi.

Gerekli24

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710

Benzer pozisyonlardan Galatasaray’lı futbolcular da defalarca kırmızı gördü, ki Josef GS’nin futbolcusu olsaydı ve maç GS maçı olsaydı şu an kaç maç ceza yiyeceğini tartışıyor olurduk çoktan kırmızı çıkmış olacağı için. Beşiktaş’a geçen sezon da böyle alttan alttan çok kayrılma yaşandı. Yaşansın yaşansın ama ayıp oluyor, bizi mi koparıyorlar anlamıyorum ki…

Doğrudan kırmızı pozisyonlarının ya da penaltıların çoğunda zaten faulü yapan futbolcu bilerek yapmıyordur, dengesiz girmesi ya da yanlış hamle yapması sonucu kırmızı kart görülüyor. Mostafa hava topuna çıktığında da bilerek dirsek atmamıştı, ya da Diagne… Yani istemeden yapmış olması kırmızı kart olmasına engel değil, bileğe basılmış mı basılmış niyet okumaksızın direkt kırmızı gösterilmeliydi.
Hugo'nun pozisyonunda ayak üstte. Aynı değil. Josef ayağını kaldırıp hareket etmiyor. Burada dengesi bozuluyor. Daha sonra çekmemesi pozisyonu aslında tartışmalı yapıyor ama sonra da istemli bir devam ettirme durumu yok. Ayağını çekemiyor.
------

Ayrıca her bileğe basılan topa kırmızı çıkmıyor.

• Güldürdün
Reactions: Tolstoyevski

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi

Oyna, devammmm. Tertemiz pozisyon.

• Güldürdün

Gerekli24

Konu Sahibi
Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Maçta Batshuayi'ye yapılan itme var. Ben eminim bu hareketi bizden biri yapsa penaltı verirdi. Ofsayt olmasa şaka gibi penaltı verdi. Maçta yaptığı ayrı hatalara girmiyorum bile. Rıdvan'ın kendi kalesine attığı gol öncesi faul tartışması da var. Tam bakmadım o pozisyona net bir şey diyemeyeceğim.
------

@Tolstoyevski Mustafa'nın geçen seneki pozisyonu aynı şeyi düşünüyorsak o büyük hata zaten kırmızı değil.
------

Şu maçta hakem neler yaptı yine Josef'in pozisyonu konuşuluyor. Hadi ona kırmızı olsun diyelim bence değil ama verse çok bir şey demezdim onu da dikkatli görse vereceğinden eminim. Batshuayi'nin pozisyonu. Rıdvan'ın golü öncesi faul. Ofsayt olmasa verdiği komik penaltı. Sergen'i atması doğru ama atarken yaptığı yüz ifadesi ve maç boyu takıldığı ifade ve kararlar bu hakemin art niyetli olduğunu gösterir. Bunu genelde çok az hakem için kullanırım. @Tolstoyevski

Son düzenleme:
  • Beğendim

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Ben Gerekli'nin yukarıda yazıkları hakkında bir şey diyemem çünkü onları görmedim. Ama bir zahmet Josef'in o pozisyonuna kırmızı verirsiniz ya.

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
Ben Gerekli'nin yukarıda yazıkları hakkında bir şey diyemem çünkü onları görmedim. Ama bir zahmet Josef'in o pozisyonuna kırmızı verirsiniz ya.
Ben stadyumda canlı canlı izledim o pozisyonu. Kırmızı kartlık bir şeyk yok.

EmreCan

Favori Üye
Reaksiyon puanı
11,968
Puanı
710
Çığlık atan oldu mufutbolcular için bari forum üyelerinden sinirlenen felan oldu mu :A