Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
Netflix'teki Fransız dizisinden uyarlamaymış. Ay Yapım da taktı Fransız işlerine. :A

images
Bu dizinin uyarlaması olursa gerçekten enfes olur. Orjinalini ilzemiştim. Ne şanslıyım hep orjinalini izlediğim diziler uyarlanıyor. 😂.

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,791
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
umarım. Fakat ilk bölümde ki yangın sahnesini çekebilecek Türk alt yapısı var mı emin değilim. Tekrardan ilk bölümüne şöyle bir baktım ben ısımdım yangını izlerken :D

İzlemediğim için bilmiyorum ama belki göz atarım buna da. Call My Agent'ı bitirdim geçen hafta, bunu da izlerim büyük ihtimalle. :Z

• Beğendim
Reactions: Gizmen

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
Aynen, normalde hiç yabancı dizi izlemem ama uyarlama olunca mutlaka orjinalini izliyorum. :D The Good Doctor'u da izlemiştim.
Aynen onun gerçi ben abd versiyonunu izlemiştim ama o sektör de bizim kafada baya şeyi değiştirmişlerdi kore dizisinden. XD Orjinali izleyip uyarlama neleri ekleyip neleri çıkarmış gelecek bölümleri bilmek hoşuma gidiyor :D

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,791
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Aynen onun gerçi ben abd versiyonunu izlemiştim ama o sektör de bizim kafada baya şeyi değiştirmişlerdi kore dizisinden. XD Orjinali izleyip uyarlama neleri ekleyip neleri çıkarmış gelecek bölümleri bilmek hoşuma gidiyor :D

Ben de neler olduğunu önceden öğrenip izleyince daha keyif alıyorum nedense. :D Bir tek izlediğim uyarlamalarda Shameless'ı izlememiştim.

• Güldürdün

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,791
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Bu arada Alevlerin Ardından'da şöyle bir şey var dizi 1897 fransız yangınını anlatıyor. Bizde büyük istanbul yangını mı anlatılacak acaba XD

Dönem dizisi yani... :( Dönem dizilerini pek sevmem, ama olaylı bir şey olursa da kaçırmam. :A Eğer yangın sahnesini uyarlarsa ki yaparlar bence nasıl bir şey olur merak ediyorum.

• Beğendim

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
Ben de neler olduğunu önceden öğrenip izleyince daha keyif alıyorum nedense. :D Bir tek izlediğim uyarlamalarda Shameless'ı izlememiştim.
Ona ilk başta başladım baya izledim ama sonra dizi öyle bir hal aldı ki her bölümü aynı gibi gelmeye başladı sonradan da bırakmıştım.

• Beğendim

Gizmen

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,857
Puanı
360
Dönem dizisi yani... :( Dönem dizilerini pek sevmem, ama olaylı bir şey olursa da kaçırmam. :A Eğer yangın sahnesini uyarlarsa ki yaparlar bence nasıl bir şey olur merak ediyorum.
Ya aslında şöyle o dönemde kermeste çıkan bir yangın anlatılıyor. 126 kişi mi ne ölüyor ve çoğu kadın. Yani bildiğin tarihi dizilerden değil de çok tarihten sapmaya açık bir konusu var.

• Beğendim

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,791
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Ona ilk başta başladım baya izledim ama sonra dizi öyle bir hal aldı ki her bölümü aynı gibi gelmeye başladı sonradan da bırakmıştım.

Türkiye'ye orjinalinden daha farklı uyarlandığı için izlemek istemiştim aslında. Karakterlerin özellikleri vs. değiştirilmişti, ama daha izleyemedim. :D İzleyemem de galiba. :A

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
56,791
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Ya aslında şöyle o dönemde kermeste çıkan bir yangın anlatılıyor. 126 kişi mi ne ölüyor ve çoğu kadın. Yani bildiğin tarihi dizilerden değil de çok tarihten sapmaya açık bir konusu var.

Aaaa, o zaman iyi. :D Dönem dizisi deyince aklıma Diriliş ve Kuruluş gibi diziler geliyor. :A Olay iyi aslında, böyle bir uyarlamayı da ya Medyapım yapardı ya da Ay Yapım. Güzel bir iş çıkar gibi hissediyorum.

• Harika