Klasik Arrested Development - Dizi Yorumları

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
2003 yılında yayın hayatına başlayan ve Jason Bateman, Michael Cera, Will Arnett, Tony Hale, Jeffrey Tambor gibi isimlerin kariyerinde büyük sıçramaya yol açan Arrested Development televizyon tarihinin en iyi komedi dizileri arasında gösteriliyor.

İlk sezonuyla kazandığı "en iyi komedi dizisi" Emmy ödülü dahil pek çok ödül kazanan dizi buna karşı reyting başarısı gösteremeyince üçüncü sezon sonunda erken final yapmıştı.

2013 yılında Netflix tarafından yeniden canlandırılıp dördüncü sezonu yayınlanan dizinin beşinci sezonun da ilerleyen yıllarda geleceği Netflix tarafından doğrulandı.

Diziyle ilgili tüm yorumları bu başlıktan yapabilirsiniz.

arrested-development.jpg

Not: Bu başlık 3 Mayıs 2015'te açıldı.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Arrested Development 1x21,1x22

Çok iyi bölümlerdi yine. İlk sezonu bitirdik araya başka dizileri aldıktan sonra 2. sezon ile tahminen yazın ortalarında devam edeceğim. :):)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Arrested Development 3x6

Özlemişim dizimi, uzun bir zorunlu ara oldu. :D Bu dizinin absürtlüğüne bayılıyorum. :D

Charlize Theron'lu bölümler de iyiydi. :(

8/10

Bu konuya yazılacak bir dizi daha izledim onu da sonra yazarım daha detaylı yorum olacak çünkü. :D

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Arrested Development 1x1

Dizinin ne kadar absürd olduğunu anladık. Bu bölümde genelde karakter tanıtımları vardı. Fazla güldürmedi ama bir yerde kahkaha attırdı. :F

Başlangıç olduğu için; 7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Arrested Development 4x1

Yıllar sonra yayınlanan yeni sezona başladım sonunda. :)

Yıllar geçince tabii dizi yeniden başlamış gibi olmuş, bölümün başlarını pek beğenmedim hayal kırıklığına doğru ilerlerken gittikçe açıldı ve çok iyi bir hale geldi. :)

Meaby'nin büyümesi hoş olmamış, sadece ondaki değişikliği yadırgadım. :(

Bölümler 25-30 dakika civarına çıkmış herhalde. Bölüm sayısı az olduğundan itirazım olmaz bu duruma. :)

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Arrested Development 4x2

Açık ara dizinin şu ana kadarki en kötü bölümüydü.

George Sr. ve Oscar'ı zaten pek sevmem, bütün bölüm onları izlemek sıkıcıydı. Her bölümü bir karaktere ayırmak kötü karar olmuş. Fakat diğer karakterleri genel olarak sevdiğimden pek sorun olmaz gibi. :)

5/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Arrested Development 4x3

Güzelim efsane diziyi harcamışlar sanırım bu sonradan çekilen sezonla. İkinci bölüm için açık ara dizinin en kötü bölümü demiştim, bu bölüm ondan da kötüydü. :( Neyse ki imdb'ye bakarsak diğer bölümler çok daha iyiymiş, umarım öyledir.

Michael'sız, George Michael'sız, Gob'suz, Meaby'siz bir Arrested Development istemiyoruz ey yapımcılar. :(

Umarım bir daha bu kadar düşük puan vermek zorunda kalmam diziye:

4/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Arrested Development 4x4

Berbat iki bölümün ardından dizi kendine geldi. Demek ki keramet Michael'daymış. Michael olunca komedi yönü de daha iyi oluyor, seyir zevki de daha farklı oluyor. Yeni başladıkları konu da hoşuma gitti. Ron Howard, Conan O'Brien, Andy Richter gibi konukları da görmek güzeldi. :):)

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Arrested Development 4x5

4. bölüme güzel dedim ama 5. sezon yine dizinin ortalamasının çok çok altındaydı. Böyle bölümler çekeceklerine hiç çekmeselerdi 4. sezonu. :(

Neyse en azından 2. ve 3. bölüme göre biraz güzeldi. Absürtlük yine üst düzeydi ve yer yer güldürdü de. :D

6/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Arrested Development 4x7

Bazı yerleri sıkıcıydı ama bazı yerlerde de sesli güldürdü. :D

Gob ve Michael'ın sahnelerinin oluşu iyiydi. Zaten bölümü kurtaran ikisiydi. :D

7/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Arrested Development 4x7

İşte gerçek Arrested Development bu. Gob üzerine yoğunlaşılmış bir bölümdü ve Gob'un dizi için ne kadar önemli olduğu bir kez daha ortaya çıktı. :)

Bol bol güldürdü, hiç sıkmadı. Sezonun şu ana kadarki açık ara en iyi bölümüydü. :)

9/10

@ozgur2113 spoiler içine aldım o kısmı izleyen, izleyecek varsa okumamalı. :):)

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Arrested Development 4x12

Güzel bölümdü. Meaby zaten sevdiğim karakterlerden ve genel olarak sezonun iyi bölümlerinden biriydi. :):)

8/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Arrested Development 4x14

Sezonun en komik bölümüydü bence. Pek çok yerde sesli güldürdü. :D

Buster zaten dizi için çok önemli bir karakterdi ama bu sezon çok çok az görmüştük. Bu bölümün komple ona ayrılması çok iyi olmuş. :):)

Sezon finalinin daha özel bir bölüm mü olacağını yoksa sıradan mı olacağını merak ettim. :)

9/10

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,737
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Arrested Development 4x15 (Sezon Finali)

Yine iyi bölümlerden biriydi özellikle ikizlerle ilgili yerler sesli güldürdü. :D

Sezon finali de baya beklenmeyecek bir yerde bitti. Ben yarı final havasında biter diyordum ama öyle yapmamışlar, bekliyoruz bakalım 5. sezonu, artık 3 sene sonra mı olur 5 sene sonra mı olur? :):)

Sezonla ilgili genel yorumu ilgili konuda yaparım daha sonra.

8/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Arrested Development 1x1

Bu dizi de güzel gibi duruyor. :D Bu gece gülmek istememden kaynaklı mı yoksa dizilerden mi bilmiyorum ama gerçekten gece gece baya güldüm Allah ağlatmasın. :D

Dizideki kameranın sabit durmama özelliği tuhaf geldi başta ama ona da alıştım gibi. :)

Puanım: 8.5/10

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Arrested Development 1x2

Güzel bölümdü. Yine güldüren sahneler vardı. :D

Tobias'ın "Tractor" u "Actor" diye okuması güldürdü. :D Günlük hayatta da ara sıra benzer olaylar yaşadığımdan baya samimi geldi o sahne. :D

Muz standının içindeki 250.000 doları yakmaları da yine komikti. :D

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Seinfeld 1x3

Geçen bölümle neredeyse eşdeğer bir bölümdü. :)

Kiralık ev olayı iyiydi genel olarak. :D

Puanım: 8/10

Arrested Development 1x3

Yine güzel bölümdü. Dizi üç bölümdür belli bir standartta ilerliyor ve iyi de gidiyor. :D

Aslında diziyi izlemeden önce böyle bir şeyi beklemiyordum ama dizide beni en çok güldüren karakterlerden birisi George Michael. :D Yani bir çocuk karakterin bende komedi anlamında bu kadar önde olmasını beklemiyordum ama ilk bölümlerden kaynaklı bir şey de olabilir, ilerde görürüz inşallah. :D Tabii tüm karakterler iyi ama Tobias'a da ayrı bir parantez açmak isterim o da baya güldürüyor. :D

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Arrested Development 1x4

Yine güzel bölümdü ama bu bölüm Tobias yoktu ve George Michael da nerdeyse hiç görünmedi. Gözüm onları da aramadı değil. :D

Gob'ın hapise girmesi ve sonrasında çıkamaması komikti. :D

Michael ile Marta arasında bir şeyler olabilirdi ama Gob'ın Marta kararı bu ilişkiyi başlamadan bitirdi. Gerçi sonradan verdiği karardan dolayı pişman oldu ama neyse. :D

Puanım: 8/10