Spor Alex de Souza

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,729
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Yayın bulursam arada maçlarını bile izlerim cidden çok merak ediyorum :A
Ya Guardiola, Zidane gibi hem üst düzey futbolcu hem de teknik direktör olacak ya da Hagi gibi ortalama altı bir hoca. Umarım ilki olur da hoca olarak da şampiyonluklar kazandırır..
Ben de çok istiyorum başarılı olmasını. Oyun zekası çok yüksek bir oyuncu olması ilki gibi olma ihtimalini yükseltiyor. Tabii hiç belli olmuyor bu işler. Biraz şans faktörü de var. Özellikle ilk tecrübelerini nasıl takımlarda ve nasıl bir teknik ekiple yaptığın çok önemli. Kariyere kötü başladıktan sonra yukarılara çıkması çok zor oluyor. Bu nedenle Sao Paolo'daki kariyerini ben de olabildiğince takip etmeye çalışacağım. Maçları izlemesem de. :A

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Ben de çok istiyorum başarılı olmasını. Oyun zekası çok yüksek bir oyuncu olması ilki gibi olma ihtimalini yükseltiyor. Tabii hiç belli olmuyor bu işler. Biraz şans faktörü de var. Özellikle ilk tecrübelerini nasıl takımlarda ve nasıl bir teknik ekiple yaptığın çok önemli. Kariyere kötü başladıktan sonra yukarılara çıkması çok zor oluyor. Bu nedenle Sao Paolo'daki kariyerini ben de olabildiğince takip etmeye çalışacağım. Maçları izlemesem de. :A
U-20 takımı olması avantaj bence. İstediği futbolu, artıları, eksileri çok daha rahat görür baskı olmadan.
Alex cidden zeki adam. Futbolu bırakır bırakmaz hemen bu işlerin içine girmedi bence mutlaka kendini geliştirmiştir. Volkan, Emre sıfır tecrübeyle işe başlamaması büyük artı olacak bizde. Zira bu sezondan sonra ne Volkan ne Emre bir daha bizde zor görev alır.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam and bazinga

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,729
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
U-20 takımı olması avantaj bence. İstediği futbolu, artıları, eksileri çok daha rahat görür baskı olmadan.
Alex cidden zeki adam. Futbolu bırakır bırakmaz hemen bu işlerin içine girmedi bence mutlaka kendini geliştirmiştir. Volkan, Emre sıfır tecrübeyle işe başlamaması büyük artı olacak bizde. Zira bu sezondan sonra ne Volkan ne Emre bir daha bizde zor görev alır.
Aynen öyle. Zamanında Rıdvan Dilmen de aynı hatayı yaptı mesela. Oğuz Çetin de aynı şekilde...

Her ne kadar beğenmesek de aynı kuşaktan gelen Aykut Kocaman daha küçük adımlarla başlayıp şampiyonluk yaşayan bir hoca oldu...

• Beğendim

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Aynen öyle. Zamanında Rıdvan Dilmen de aynı hatayı yaptı mesela. Oğuz Çetin de aynı şekilde...

Her ne kadar beğenmesek de aynı kuşaktan gelen Aykut Kocaman daha küçük adımlarla başlayıp şampiyonluk yaşayan bir hoca oldu...
Öyle en iyisi geç olması fakat güzel olması.

• Beğendim
Reactions: bazinga and 12.Adam

Gerekli24

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,393
Puanı
710
Fenerliler Mesut geldiğinde falan Alex'ten iyi falan gibi durumlara girdiler. İsterse Messi gelsin Alex gibi olamaz Fenerde. Gerçek efsaneler arasında mutlaka Alex olacaktır.

• Beğendim
Reactions: 12.Adam

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Romantiklik değil de bilinmezlik :A Lefter Alex'ten 1 tık üstte bana göre ama efsanelik sıralamasında. Lefter-Can Bartu'dan sonra Alex gelir ama tartışmasız o.
Can Bartu bambaşka bir mevzu ya sporcu anlamında Türk Sporu'nun en büyük efsanesi dahi olabilir. Lefter'in manevi değeri çok yüksek ama ben rasyonel bakıyorum biraz. :A

Son düzenleme:
  • Beğendim

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Can Bartu bambaşka bir mevzu ya sporcu anlamında Türk Spor'unun en büyük efsanesi dahi olabilir. Lefter'in manevi değeri çok yüksek ama ben rasyonel bakıyorum biraz. :A
Maneviyi geç sayısal olarak Lefter zamanında kazanılan şampiyonluk sayısı da fazla üstüne attığı gol sayısı da baya fazla. O dönemde Fiorentina'ya transfer olmak çok absürt şeyler.

• Beğendim

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Maneviyi geç sayısal olarak Lefter zamanında kazanılan şampiyonluk sayısı da fazla üstüne attığı gol sayısı da baya fazla. O dönemde Fiorentina'ya transfer olmak çok absürt şeyler.
Arada çok gol farkı yok ya. Alex de Fenerbahçe'nin en büyük Avrupa'daki başarısında başrol. Bir de modern zamanda bu kadar katkı yapmak daha zor. :D

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Arada çok gol farkı yok ya. Alex de Fenerbahçe'nin en büyük Avrupa'daki başarısında başrol. Bir de modern zamanda bu kadar katkı yapmak daha zor. :D
Modern olmayan zamanda da futbolcuların kendini geliştirmesi daha zor denir o zaman da :A
Benim için sıralama Lefter-Can-Alex diye gider. Şu rezil yönetim Emre Belözoğlu'nun adını Lefter, Can'la andı en büyük rezilik o mesela :A

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
  • Güldürdün

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Bu görüşe de saygı duyarım tabii çok uç bir görüş değil :A
Kıymetini bilmezler ama Tuncay falan bu Emre'den de Volkan'dan da 10 kat daha efsane.
Tuncay benim en sevdiğim yerli Fener topçusu. :D Volkan ve Emre FB efsanesi değil zaten. Yalnız Alex-Lefter ve Can Bartu'dan sonra gelen kişi bence malum kişi. Sence? :D

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Tuncay benim en sevdiğim yerli Fener topçusu. :D Volkan ve Emre FB efsanesi değil zaten. Yalnız Alex-Lefter ve Can Bartu'dan sonra gelen kişi bence malum kişi. Sence? :D
Bence Rıdvan. Çünkü bir takımın efsanesi olmakta o kulübün en çok imrenilen futbolcusu, yüzü olmanın da çok büyük bir artısı var ve bunun en iyi örneği Rıdvan Dilmen.
Aykut bana göre efsane değil simge bir isim. El değmemiş temiz lig istiyoruz diyen, Alex'i ve Daum'u yiyen adamı ben Fenerbahçe efsanesi olarak göremiyorum. Teknik direktörlük kariyeriyle futbolculuğunda yaptıklarını benim için unutturdu.
Ki ben bunun araştırmasını da yaptım bazı büyükler aracılığıyla :A Aykut hiçbir zaman takımın en sevilen futbolcusu olmadı diyorlar o dönemi görenler. Evet iyi golcüydü ama hiçbir zaman taraftarla arasındaki kimya tam olarak uymadı diyorlar. Mesela Tanju bize geldiğinde bile birçok taraftar Tanjucu olmuş. Hiçbir zaman Rıdvan ve Oğuz kadar da sevilmemiş.

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Bence Rıdvan. Çünkü bir takımın efsanesi olmakta o kulübün simge futbolcusu, yüzü olmanın da çok büyük bir artısı var ve bunun en iyi örneği Rıdvan Dilmen.
Aykut bana göre efsane değil simge bir isim. El değmemiş temiz lig istiyoruz diyen, Alex'i ve Daum'u yiyen adamı ben Fenerbahçe efsanesi olarak göremiyorum. Teknik direktörlük kariyeriyle futbolculuğunda yaptıklarını benim için unutturdu.
Ki ben bunun araştırmasını da yaptım bazı büyükler aracılığıyla :A Aykut hiçbir zaman takımın en sevilen futbolcusu olmadı diyorlar o dönemi görenler. Evet iyi golcüydü ama hiçbir zaman taraftarla arasındaki kimya tam olarak uymadı diyorlar. Mesela Tanju bize geldiğinde bile birçok taraftar Tanjucu olmuş. Hiçbir zaman Rıdvan ve Oğuz kadar da sevilmemiş.
Aynen o muhabbeti biliyorum. Oğuz Çetin underrated kalıyor biraz o ikisine nazaran yoksa çok iyi o da. Aykut bence futbolculuğuyla efsane, teknik direktörlük kariyeri kötü olsa da.

Aykut koyu Beşiktaşlı bu arada. :A O değil de şimdi kafama dank etti senin isim ondan mı geliyor? :A

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Aynen o muhabbeti biliyorum. Oğuz Çetin underrated kalıyor biraz o ikisine nazaran yoksa çok iyi o da. Aykut bence futbolculuğuyla efsane, teknik direktörlük kariyeri kötü olsa da.

Aykut koyu Beşiktaşlı bu arada. :A O değil de şimdi kafama dank etti senin isim ondan mı geliyor? :A
Galatasaray'ı da çalıştırırım, Beşiktaş'ı da ölene kadar Fener'i bekleyemem açıklaması da var zaten :A

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
O çok mantıksız değil ya bugün Okan'a gel desek koşarak gelir. Profesyonel hayat. :A
Efsane adam işte bunu demez :A Derse ve giderse efsane falan değildir :A

Efsane böyle olur işte. Rıdvan bizde kadro dışı kaldığı zaman sen sanıyor musun ki Beşiktaş ve Galatasaray istememiştir. Ama izle videoyu beni öldürseler başka takıma gitmem ben Fenerli Rıdvanım öyle de ölecem diyor.
Günün birinde Alex de ben profum Gs'yi çalıştırırım derse onun da efsaneliği benim için biter.

HeisenBerg

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,855
Puanı
910
Efsane adam işte bunu demez :A Derse ve giderse efsane falan değildir :A

Efsane böyle olur işte. Rıdvan bizde kadro dışı kaldığı zaman sen sanıyor musun ki Beşiktaş ve Galatasaray istememiştir. Ama izle videoyu beni öldürseler başka takıma gitmem ben Fenerli Rıdvanım öyle de ölecem diyor.
Günün birinde Alex de ben profum Gs'yi çalıştırırım derse onun da efsaneliği benim için biter.
Rıdvan'ın da GS formasıyla fotosu var. :A İlk teklifi GS yapıyor ama biz araya girip alıyoruz. :A

Rıdvan sakatlandığında bir Alman ya da Avusturyalı doktor ameliyat edecek Rıdvan'ı, ameliyattan önce birazdan ameliyatına gireceğin adam cumhurbaşkanından bile değerli ona göre diyorlar. Öyle bir topçu.

• Beğendim