Show Alev Alev - Dizi Yorumları

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Hikaye bire birdi ya yangından sonra her şey aynıydı tabi ufak farklılıklar var ama güzeldi beğendim ben. Yangın sahnesi harika çekilmişti. :Z

Karşılaşmayı mı diyorsun. :eek:
Evet. Orjinalde 6 veya 7. bölümdü ama burda hemen 2. bölüm :A
Yalnız bu hemen 2. bölüm olduğu için hikayeleri çok farklı olacaktır.
Orjinalde Çiçek, kocası onu böyle görünce beğenmez kaçar diye onunla karşılaşmamaya özen göstermişti ve kocası maskeli halini görüp şüphe etmişti ve aralarındaki diyalog duygusaldı (çok detay vermiyeyim) ama uyarlama bence alakası bile olmayacak :A

• İlginç
  • Güldürdün
Reactions: Aserat and Özgür

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Evet. Orjinalde 6 veya 7. bölümdü ama burda hemen 2. bölüm :A
Yalnız bu hemen 2. bölüm olduğu için hikayeleri çok farklı olacaktır.
Orjinalde Çiçek, kocası onu böyle görünce beğenmez kaçar diye onunla karşılaşmaya özen göstermişti ve kocası maskeli halini görüp şüphe etmişti ve aralarındaki diyalog duygusaldı (çok detay vermiyeyim) ama uyarlama bence alakası bile olmayacak :A
Bu sahneler heyecanlandırdı artık izlemeliyim orijinalde kalan bölümleri. :A İzleme listem çok kabardı ama hiçbir şey izleyemiyorum. :(

• Güldürdün
Reactions: Dosi

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,532
Puanı
860
Yangın başladı. Cihangir abimi sevdim. Selim sende az şerefsiz değilsin.

Sherlock

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Dilan Çiçek Deniz ağlarken gülesim geliyor :A
İsmail beyciğim bile Six Feet Under izlemeyi bırakıp, Dilan Çiçek’i gömmeye gelmiş. :A

Kadını @Emre Ozansoy ve Yarım Kalan Aşklar’da “Ozan, Ozan” diye sayıkladığı için @bazinga dışında kimsenin beğendiğini görmedim ama hep kaliteli, en kötü ihtimalle popüler projelerde yer alıyor. Çok garip. :A

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,823
Puanı
1,060
İsmail beyciğim bile Six Feet Under izlemeyi bırakıp, Dilan Çiçek’i gömmeye gelmiş. :A

Kadını @Emre Ozansoy ve Yarım Kalan Aşklar’da “Ozan, Ozan” diye sayıkladığı için @bazinga dışında kimsenin beğendiğini görmedim ama hep kaliteli, en kötü ihtimalle popüler projelerde yer alıyor. Çok garip. :A

Dilanı bende beğendiğim dile getiriyordum beğenmenleri az görmüyorum ben :D bence gayet iyiydi alev alev de

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
1. Bölümü izledim ve Cemre karakterini çok iyi uyarlamışlar, kadına şiddet kısmı iyi harmanlanmış. Demet Evgar farkıda kendini hissettirmiş.
Baya bir değişiklik yapılmış dizide ve bu yüzden de ara ara bakınırım. Olayların farklı ilerleyeceği kesin ve ne gibi değişiklikler var merak ediyorum.

Dilan Çiçek Deniz bence sırıtmaz bu rolü, ben orjlinali izlerken hep canlandırdım onu o karaktere ve uyumlu bir seçim ama Ömer karakteri ile uyumları olmamış.

Şu kapak resmini görünce bi gülme tuttu beni nedense :A klişe - fakir ama mert cesur karakter yaratıyorlar anlaşılan ama hazır cevaplılığını sevdim.

Ali karakteri fena değilmiş :A

@Aserat @Özgür normalde Cemre ve gazeteci sevgiliydi artı Cemre ondan gizli kızına ulaşmıştı. Burada not yerine resimi tamamlamış. Birlikte kaçış işi bıraktığı not ile olacaktı ama o detay yoktu ve o kısımlar çok değişir o kısımda baya baya değişikliğe gitmişler. Eski ve yeni zaman faktöründen dolayı tabiki.

Şimal onun ölüm sahnesi çok etkileyiciydi :( ezilip öldü.
İlk bölüm yangın nedeni ile oldukça iyi olmuş. Tüm bunlara rağmen bir süre sonra tıkanacağını hâlâ düşünmekteyim.

@Özgür burayı okuma büyük spoi : @Aserat bence gazetecinin sonu uyarlamada aynısı olmaz. Olacaksada bunu finalde yaparlar

Angelica

Favori Üye
Ayın En Favori Üyesi
Reaksiyon puanı
56,823
Puanı
1,060
Evet bölümü şimdi tamamlayabildim oyuncuların hepsi özellikle Demet Evgar karaktere çok güzel uymuş bayıldım ona Cihangir ceylan role inanılmaz uymuş bu arada onu çok sevdim artık bir oyuncunun daha fanıyım :D orjinalin ilk bölümü ve ikinci bölümün yarısını izlemiştim hemen hemen uyarlamışlar ufak tefek değişiklikler yaparak ama uyarlamayı güzel yapmışlar çok beğendim ya
yangın sahnesi orjinalindeki gibi etkileyici olmuş bayıldım valla

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,087
Puanı
1,060
Zap yaparken takıldım ,reklamsız olduğu içinde ilk bölümü izledim.
Bazı sahneleri sarsıcı geldi...Yangın sahnesini görsel açıdan iyi yapmışlar,bilgisayar efectleri çok sırıtmamış.
Etkileyeci sahnelerdi özellikle o itiş kakış,korku,panik çok gerdi .( yeni depremden çıkan biri olarak)

Merak uyandıran bir konusu var ki sanırım orjinaliyle aynıymş.

2.bölümü izleme durumum yüksek.

Carpe Diem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,140
Puanı
860
Ekli dosyayı görüntüle 94747

Show TV'nin merakla beklenen yeni dizisi Alev Alev, bu akşam yayın hayatına başlıyor.

Yapımcılığını Ay Yapım'ın yaptığı, yönetmen koltuğunda Ahmet Katıksız'ın oturduğu dizinin kadrosunda Demet Evgar, Hazar Ergüçlü, Dilan Çiçek Deniz, Cihangir Ceyhan, Berker Güven, Berkay Ateş ve Zuhal Olcay gibi birbirinden ünlü isimler yer alıyor.

Alev Alev, ilk bölümüyle bu akşam saat 20.00'da Show TV'de!

Dizi ile ilgili tüm yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz.
Show çok akıllı dizinin 2. Bölümüne özet koymuş