Netflix Aşk 101 (Love 101) - Dizi Yorumları

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,613
Puanı
860
1x2

Dizi güzel ilerliyor. Kemal çok iyi bir karakter olmuş. Bu bölüm Necdet hocanın olmaması yüzünden komik değildi. :D Sinan'ın düşünme tarzını sevdim. Osman'dan büyüyünce iyi bir pazarlamacı olur. Bu arada ben o çocuğu Ali Yörenç'e çok benzettim.

7/10

• Beğendim
Reactions: Aserat

Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
Tüm sezonu bitirdim. İlk 2 bölüm sonrası açıkcası beni çok şaşırtdı. Baya sürükleyici bir iş ve yerde kalan 6 bölümü bugüne yayarak izledim.

Uzun bir eleştireyim. :D

Öncelikle 3. bölümden itibaren dizideki olaylar daha çok insanı içine alıyor ve izletiyor. Ama maalesef olaylar çok az ve yüzeysel geçilmiş. Yani tüm olaylar nerdeyse Kemal ve Burcu-yu birleştirmek için irelliyor. Team içindeki kişisel duygular bu konunun alt konusu olarak irelliyor. Ben mesela Işık-Sinan ve Eda-Kerem aşklarının daha derin şekilde işlenmesini isterdim. Eda-Kerem neyse de, Sinan gibi birisinin öyle kolayca Işığa aşık olup değişmeye başlaması falan güzel değildi. :D Bu arada Sinan çok kafa birisi, ben de aşık olurdum şahsen. Mert Yazıcıoğlu çok yakışıklı idi bu dizide. :A

Şunu söyleyeyim 6. bölüm en muazzamı idi, tüm olayların en zirvesi o bölümdü. Sadece o bölüme 10 üzerinden 9,5 kolayca veririm. :D
Genel olarak son 4 bölüm çok iyiydi.

Çekimlere gelirsek, ben 90-larda geçen dizi olduğu için çekim renklerinin kesinlikle daha sarı tonlarda, daha cool alt tonlarla olmasını isterdim. Çekim çok şeyi değişiyor çünkü. Mesela Atiye-deki gri tonlar o gerginliği daha iyi yansıtıyordu.

Ayrıca daha önceki yorumumda dediğim gibi bazı kısımlarda çok gereksiz şarkılar koymuşlar, aşırıya kaçmıştılar bu konuda. Bazıları iyi olsa da bazıları o andaki duyguyu da veremiyordu. Buna et atmalılar.

Oyunculuklar genel olarak okay idi. Alina Boz favorim oldu bu dizi ile. Paramparça sonrası böyle hırçın karakter yakışmış. :Z

Günümüz olayları ise hiç açılmamıştı. O konu bomboş kaldı, ne erkekler geldi, ne de 8 bölüm boyunca Işık neden oraya döndü o gösterilmedi yani asıl nedeni. 2. sezona sakladılar günümüz konularının hepsini.
Bu arada Tuba Ünsal-ın oyunculuğu iyi değildi ve çok yaşlanmış. Belki de çok zayıfladığı için yüzü öyle gözüküyordu bilemedim.
Ama bu günümüzün konuların böyle havada kalması beni üzdü.

Genel olarak sezona puanım 7
6. bölüm ise en iyisi olduğu için seve seve 9,5 veriyorum. :D

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,613
Puanı
860
1x3

Geçiş bölümü gibi bir şey olmuş. Bu bölüm daha çok karakterlerin kötü taraflarını gördük. Artık hikayenin hızlanmasını bekliyorum. Ayrıca daha çok Necdet hoca sahneleri olmalı. :D

7/10

• Beğendim
Reactions: Aserat

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Geçtiğimiz gün tamamladım diziyi ama yorum yapmayı unutmuşum. Gerçekten beni şaşırtan, çok güzel ve sürükleyici bir iş olmuş. Bir kez daha anladım ki gençlik dizilerine hasret kalmışız...

Dizinin benim için en büyük sürprizi Işık karakteri olmuştu, çok tatlı ve çok güzel iş çıkarmış. Çok sevdim Işık'ı... Sinan karakteri güzeldi, Mert Yazıcıoğlu'na yakışmış böyle bir tip. Osman ve Eda'yı da sevdim, Eda bir tık önde tabi şaşırtıcı şekilde yakışmış rolüne. Dizide tek sevemediğim Kerem karakteri oldu, zorlama olmamış mı ya? Bana biraz zorlama geldi, Kubilay Aka'yı tam gözüme oturtamadım bu karakterde maalesef.

Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz'i de beğendim, Burcu hocam çok yakışmış. :D

Dizideki olumsuz durum olarak aşırı müzikli sahneler vardı, müziği açıp açıp karakterleri sessiz izlettiler. Çok dikkatimi çekti bu durum, gençlik dizisinde çok rahat olay bulup doldurabilirlerdi yani.

Son bir eleştiri daha, dizinin 1998'de geçtiğini bilmesem tahmin edemezdim herhalde. Görüntüler falan hiç o dönemi yansıtamamış, biraz daha hissedilseydi bu durum keşke...
Sinan ve Işık karakterlerini çok sevdim, çok tatlı bir çift oldular. Diğer sezonda ikiliyi izlemeyi epey istiyorum.

Osman karakteri eşcinsel diye okumuştum yorumlarda, sezon boyu onu bekledim de tek sahnesi yoktu ona dair? Birisi deliğe taş atmış, herkes atlamış yani. Ha oladabilir bilmiyorum, bu konu diğer sezona bırakıldı anlaşılan.

Burcu hocanın nişanı bozması iyi oldu, son sahnede Kemal beye kavuşması da güzeldi. İkiliyi izlemek isterim daha fazla. :bhr:

Genel olarak beğendiğim bir iş oldu, kesinlikle izlemeye değer. Yeni sezonunu da şimdiden merakla bekliyorum, fazla geciktirmeden yayınlarlar umarım. :Z

7/10

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Geçtiğimiz gün tamamladım diziyi ama yorum yapmayı unutmuşum. Gerçekten beni şaşırtan, çok güzel ve sürükleyici bir iş olmuş. Bir kez daha anladım ki gençlik dizilerine hasret kalmışız...

Dizinin benim için en büyük sürprizi Işık karakteri olmuştu, çok tatlı ve çok güzel iş çıkarmış. Çok sevdim Işık'ı... Sinan karakteri güzeldi, Mert Yazıcıoğlu'na yakışmış böyle bir tip. Osman ve Eda'yı da sevdim, Eda bir tık önde tabi şaşırtıcı şekilde yakışmış rolüne. Dizide tek sevemediğim Kerem karakteri oldu, zorlama olmamış mı ya? Bana biraz zorlama geldi, Kubilay Aka'yı tam gözüme oturtamadım bu karakterde maalesef.

Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz'i de beğendim, Burcu hocam çok yakışmış. :D

Dizideki olumsuz durum olarak aşırı müzikli sahneler vardı, müziği açıp açıp karakterleri sessiz izlettiler. Çok dikkatimi çekti bu durum, gençlik dizisinde çok rahat olay bulup doldurabilirlerdi yani.

Son bir eleştiri daha, dizinin 1998'de geçtiğini bilmesem tahmin edemezdim herhalde. Görüntüler falan hiç o dönemi yansıtamamış, biraz daha hissedilseydi bu durum keşke...
Sinan ve Işık karakterlerini çok sevdim, çok tatlı bir çift oldular. Diğer sezonda ikiliyi izlemeyi epey istiyorum.

Osman karakteri eşcinsel diye okumuştum yorumlarda, sezon boyu onu bekledim de tek sahnesi yoktu ona dair? Birisi deliğe taş atmış, herkes atlamış yani. Ha oladabilir bilmiyorum, bu konu diğer sezona bırakıldı anlaşılan.

Burcu hocanın nişanı bozması iyi oldu, son sahnede Kemal beye kavuşması da güzeldi. İkiliyi izlemek isterim daha fazla. :bhr:

Genel olarak beğendiğim bir iş oldu, kesinlikle izlemeye değer. Yeni sezonunu da şimdiden merakla bekliyorum, fazla geciktirmeden yayınlarlar umarım. :Z

7/10

AŞK 101 (Sezon Yorumu)
Ama bu kaçıncı aynı düşüncemiz :bhr:

Ben de geçenlerde izedim ve fırsatım olamamişti ama senin dediklerine Eda hariç %100 katılabilirim :bhr:

Sinan ve İşik karakterleri hem birbirlerine olan aşkı hem de oyuncularin uyumlari çoooook tatlı. Dizinin en olmamiş tarafı kesinlikle o dönemi hissettirmıyor. 90lara dair tek emare cep telefonu ve belki soba :F Şarkılar da beni yakalamadı malasef :X Senaryoya hiç değinmeye gerek kalmaz bildiğin özenti abd havası çizmişler:F
Öğrenci ile öğretmen ilişkisi ne ya:F Kerem'in Edaya 1 gecede anında aşik olması:A

Ben de genel olarak seyirlik gözüyle bakıyorum ve hiç fena değil diyorum. İzle ve geç bişeye takılmazsan keyifli vakit geçirtiyor :X

7/10

Son olarak şunu da paylaşayım :bhr: @sokak sanati @kerem @Ahmed

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
AŞK 101 (Sezon Yorumu)

Ben de geçenlerde izedim ve fırsatım olamamişti ama senin dediklerine Eda hariç %100 katılabilirim :bhr:

Sinan ve İşik karakterleri hem birbirlerine olan aşkı hem de oyuncularin uyumlari çoooook tatlı. Dizinin en olmamiş tarafı kesinlikle o dönemi hissettirmıyor. 90lara dair tek emare cep telefonu ve belki soba :F Şarkılar da beni yakalamadı malasef :X Senaryoya hiç değinmeye gerek kalmaz bildiğin özenti abd havası çizmişler:F
Öğrenci ile öğretmen ilişkisi ne ya:F Kerem'in Edaya 1 gecede anında aşik olması:A

Ben de genel olarak seyirlik gözüyle bakıyorum ve hiç fena değil diyorum. İzle ve geç bişeye takılmazsan keyifli vakit geçirtiyor :X

7/10

Benim için de geçerli. Favori çift kesinlikle Sinan ve Işık. İki kaybolmuş genç kendini bütünlüyor:bhr:

• Harika
Reactions: Forumdash and Ahmed

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
AŞK 101 (Sezon Yorumu)

7/10

Müzikler benim de ilgimi çekemedi, daha güzel seçimler yapılabilirdi. Eda'ya neden katılmadın? Ben Alina Boz'dan böyle havalı, serseri bir kız profili çıkacağını düşünmemiştim. O beni şaşırttı açıkçası. :A

• Güldürdün
Reactions: Forumdash

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,643
Puanı
1,060
AŞK 101 (Sezon Yorumu)

7/10

Ben izlemeyecegim. Kalsin. :bhr:

• Güldürdün
Reactions: Forumdash

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Müzikler benim de ilgimi çekemedi, daha güzel seçimler yapılabilirdi. Eda'ya neden katılmadın? Ben Alina Boz'dan böyle havalı, serseri bir kız profili çıkacağını düşünmemiştim. O beni şaşırttı açıkçası. :A
Karakterin hiçbir amacı yok. Olayı ne? neden isyan ediyor. Hiçbir meramını anlamadım. Yada anlatamadılar:X
Ben izlemeyecegim. Kalsin. :bhr:
Üzdün:( Umarım gizli gizli izliyorsundur:A

• Güldürdün
Reactions: Yiğitt

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
İzlerken Meriç Acemi'nin yine insaları kötü huylu ve iyi huylu olarak ayırması dikkatimi çekmişti. UTC'de de bu kadın Merve'lere kötü tabiatlı, Oya'lara iyi tabiatlı diyordu. Burada da Sinan bir konuşmasında Kemal öğretmen için İyi tabiatlı, Burcu'nun nişanlısı için Kötü tabiatli dedi. Bu kadının böyle keskin çizgileri var. İyi yada kötüsün. Değişik bir kafa yaşıyor.:A
Uzun uzun düşünmüştüm kötü yada iyi ne diye izlerken..

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Ben de ne eksik diyordum meğer kalan bölümlerin yorumlarını yapmamışım. :F Cuma ve cumartesi 7 bölüm izleyip son bölümü dün akşama bıraktım niyeyse. :F

Genel olarak dizi ciddi anlamda beklentimin üstündeydi. Çok güzel müzikler kullanılan, çok güzel yazılan, çekilen, oynanan ve gülümseten sahneler vardı... Oyunculuklar Kubilay Aka ve Tuba Ünsal dışında beni tatmin etti. Kubi’ye belli bir süreden sonra alıştım da Tuba Ünsal o nasıl kötü bir oyunculuk. :( Kadronun geri kalanının her biri rolüne inanmıştı. Meriç Acemi önümüzdeki sezonu da düşünerek ucu açık birçok şey bıraktı. İkinci sezonu merakla bekliyorum. :Z
Ben en çok grup neden ve nasıl dağıldı onu merak ediyorum.
Burcu Hoca’nın son bölümde kurul toplantısı sahnesi harikaydı. Hem harika yazılmış hem de Pınar harika oynamış. Yine son bölümdeki özür meselesi kısmı çok iyiydi. :A

Günümüz sahneleri keşke daha çok olsaydı :( Işık’ın gençliği ve günümüz benzerliği süper ama Tuba Ünsal’dan Eda olmuş mu allah aşkına. Çıktığı sahneleri atlayasım geldi. Küfürler de ağzına yakışmamış zaten. :F Ki Eda gibi sivri bir genç nasıl böyle olmuş onu da anlamadım. :F

Benim neredeyse tüm karakterler favorim oldu. :Z Dizi gerçekten aşka girişi güzel anlattı. Burcu’nun, Işık’ın, Sinan’ın kendini keşfetmesi güzeldi bence. :Z Kemal Hoca’nın daha çok sahnesi olabilirdi. Özellikle de Burcu’yla. :bhr: Burcu’nun Tuncay’dan kurtulmasına çok sevindim. :A

Dizide herkesin favorisi genelde Osman veya Sinan olmuş ama bence Kerem hariç tüm gençler favoriydi. Burcu Hocam da öyle. :A

Dizide geçen repliklerden birinde “insanların hayatını manipüle edeceğimizi sanmıştık ama sonuçlarını düşünememiştik” gibi bir cümle geçiyordu. Bunun üzerine Twitter’da büyük teoriler gördüm. Şöyle diyorlardı. Burcu İstanbul’da kalıyor ve 99 depreminde hayatını kaybediyor bizim grup da bunun üzerine suçluluk duyuyor, dağılıyor vs. diye. Bence çok üzücü ama mantıklı... Evin sürekli bir yerlerinin dökülmesini de buna bağlıyorlar hatta.

Çok bir şey yazmadım belki ama ben diziyi çok beğendim. Süresi iyi, bölüm sonları heyecanlı... Müzikler çok iyi. :Z 2.sezonu merakla bekliyorum. :A

8.5/10

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,944
Puanı
1,061
Ben de ne eksik diyordum meğer kalan bölümlerin yorumlarını yapmamışım. :F Cuma ve cumartesi 7 bölüm izleyip son bölümü dün akşama bıraktım niyeyse. :F

Genel olarak dizi ciddi anlamda beklentimin üstündeydi. Çok güzel müzikler kullanılan, çok güzel yazılan, çekilen, oynanan ve gülümseten sahneler vardı... Oyunculuklar Kubilay Aka ve Tuba Ünsal dışında beni tatmin etti. Kubi’ye belli bir süreden sonra alıştım da Tuba Ünsal o nasıl kötü bir oyunculuk. :( Kadronun geri kalanının her biri rolüne inanmıştı. Meriç Acemi önümüzdeki sezonu da düşünerek ucu açık birçok şey bıraktı. İkinci sezonu merakla bekliyorum. :Z
Burcu Hoca’nın son bölümde kurul toplantısı sahnesi harikaydı. Hem harika yazılmış hem de Pınar harika oynamış. Yine son bölümdeki özür meselesi kısmı çok iyiydi. :A

Günümüz sahneleri keşke daha çok olsaydı :( Işık’ın gençliği ve günümüz benzerliği süper ama Tuba Ünsal’dan Eda olmuş mu allah aşkına. Çıktığı sahneleri atlayasım geldi. Küfürler de ağzına yakışmamış zaten. :F Ki Eda gibi sivri bir genç nasıl böyle olmuş onu da anlamadım. :F

Benim neredeyse tüm karakterler favorim oldu. :Z Dizi gerçekten aşka girişi güzel anlattı. Burcu’nun, Işık’ın, Sinan’ın kendini keşfetmesi güzeldi bence. :Z Kemal Hoca’nın daha çok sahnesi olabilirdi. Özellikle de Burcu’yla. :bhr: Burcu’nun Tuncay’dan kurtulmasına çok sevindim. :A

Dizide herkesin favorisi genelde Osman veya Sinan olmuş ama bence Kerem hariç tüm gençler favoriydi. Burcu Hocam da öyle. :A

Dizide geçen repliklerden birinde “insanların hayatını manipüle edeceğimizi sanmıştık ama sonuçlarını düşünememiştik” gibi bir cümle geçiyordu. Bunun üzerine Twitter’da büyük teoriler gördüm. Şöyle diyorlardı. Burcu İstanbul’da kalıyor ve 99 depreminde hayatını kaybediyor bizim grup da bunun üzerine suçluluk duyuyor, dağılıyor vs. diye. Bence çok üzücü ama mantıklı... Evin sürekli bir yerlerinin dökülmesini de buna bağlıyorlar hatta.

Çok bir şey yazmadım belki ama ben diziyi çok beğendim. Süresi iyi, bölüm sonları heyecanlı... Müzikler çok iyi. :Z 2.sezonu merakla bekliyorum. :A

8.5/10
Çok bir şey yazmamış halin mi bu. :A

• Güldürdün
Reactions: Özgür

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,944
Puanı
1,061

8.5/10
Görünce aklıma geldi teori mantıklı ama Meriç Acemi inadına gidip alakasız bir şey yazarsa şaşırmam. :A

• Güldürdün
Reactions: Özgür