Netflix Aşk 101 (Love 101) - Dizi Yorumları

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,951
Puanı
1,061
Ranoş teyze senaryo pek iyi değil tarzı yorumlar yapmıştı ama umarım daha önce pek çok dizide olduğu gibi haksız çıkar da başlamadan eleştirenlere laflarını yutturur. :A

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
1. Bölüm

Öyle aman aman olaylı bi dizi değil. İlk bölüm tamamen karakterleri ve okulu tanıdık. Ben karakterleri sevdim. Eğlenceli karakterler olmuş. Müdür dahil.:A

Bade İşcil'i yine 98 yılında bi kız canlandırıyor. UTC'de kız değil galiba baya benziyorlar:D

Eda ve Kerem'in sert halleri bi ateş yakacak belli oldu.:A

Tarihte ki ilk cep telefonunu görüp nostalji yaşadım.

Hiç sıkılmadım direk diğer bölüme geçiyorum.:Z

7.5 /10

• Harika

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,102
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
1. Bölüm

Öyle aman aman olaylı bi dizi değil. İlk bölüm tamamen karakterleri ve okulu tanıdık. Ben karakterleri sevdim. Eğlenceli karakterler olmuş. Müdür dahil.:A

Bade İşcil'i yine 98 yılında bi kız canlandırıyor. UTC'de kız değil galiba baya benziyorlar:D

7.5 /10

Sıkılmaman güzel, ben de gece izleyeceğim... Twitter'da bir kaç olumsuz vardı, sarmadı vs. diye. :A

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
1. Bölüm

7.5 /10

Bölüm sonunda yaşanan olaya değinmeyi unutmuşum:(

Aralarından biri hapse girmiş.:( Sinan mı?

Billy Kane

Emekli
Reaksiyon puanı
17,835
Puanı
1,061
Dizinin şu an ilk 2 bölümünü izledim, yıllardır istediğim ve beklediğim bir gençlik dizisi vardı hep o özlemle izledim ve çok beğendim. :D Dizideki tek abartı kurgu, hocaları birbirlerine aşık etme döngüsüydü.

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
2. Bölüm

Ben yine sıkılmadan bayıla bayıla izledim. Çocukların Burcu ile Kemal'i bir araya getirirken ki oyunları güzeldi. Arada hüzünlendirmiyor değil dizi. Özellikle Sinan sahneleri bi tık hüzünlü:(

Eda ve Osman eğlence konusunda favorim oldu. İkiside güzel karakter. Işıl'ın annesi ile konuşurken ki Eda krize soktu beni:F

Burcu ile araba sahneleri ve Tuvalet sahneleride iyiydi. Araçta Onursuz olmasın Aşkı duymak güzeldi. Burcu'nun şuursuzca yaptığı şeyler komik oluyor:D

8/10

• Beğendim

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
1x1

Diziyle ilgili aylardır o kadar saçma sapan şeyler yazılıyordu ki. İsmi, gençlik dizisi olması, Netflix TR’den bir türlü beklenen içeriklerin çıkmaması ve en son çıkan fake hesabın attığı tweetle ayaklanmalar yüzünden birçok insan ön yargıyla yaklaşıyor diziye. Ama bence güzel bir gençlik dizisi olmuş. :Z İlk bölüm yer yer saçma bulduğum birkaç aksiyon olsa da müzikleri, görüntüleriyle ve geçmiş, günümüz sahneleriyle su gibi akıyor, hemencecik bitiyor.

Tek sıkıntı dönem ruhunu yakalayamamış olması ve Kubilay Aka. :( Müzikler ve kullanılan birkaç aksesuar dışında sanki günümüzde geçiyor gibi bir his veriyor dizi. Genç oyuncuların kullandığı bazı kalıplar çok günümüz. Bakınca çok zaman geçmemiş diye düşünülüyor ama 22 yıl var arada. :F

Dizinin karakterleri çok orijinal. Özellikle Osman ve Sinan. :A Ve evet Osman ve Sinan net shiplemelik. :A

Osman’ın tüm aksiyonların içinde olup hepsinde de fındık yemesi, o rahatlığı, özgünlüğüne bayıldım. :F Sinan’ın evine geldiği sahnede harikaydı. :Z Sinan ve Osman’ın sakinliğini çok sevdim. :bhr:

Son sahnede gördük ki gençlerden biri günümüzde hapiste. Kesin Kerem’dir. Zaten karakteri hiç sevemedim. Kubilay’ın kötü oyunculuğunun etkisi var bunda yoksa kavgacı karakter ilgi çeker her zaman ama Kubilay öyle oynamış ki adam 7/24 agresif. :F Tuvalet sahnesi komikti. :A

Bade İşçil sanırım Işık’ın büyümüş hali. İpek Filiz Yazıcı’yla daha çok benziyorlar zaten. Ama yanılmıyorsam 3 mektup yolladı. Acaba biri öldü mü? Ya da Eda ve Kerem evlendi de çiftten sadece birine mi yolladı. :A Ya da çete tümden dağıldı mı. :A

Aşk oyunu işi baya keyifli olacak gibi. Pınar Deniz su gibiydi. :bhr:

Kaan Urgancıoğlu’nu çok az gördük ama girişi harikaydı. :Z

7/10

Son düzenleme:

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
8 bölüm boyunca Osman’ın ilişki konusunda hiçbir şey söylenmemiş. Şuan muallakta. :A Hem sosyal medyada bir yazıda gördüm hem de bir inceleme videosunda söyleniyordu. :A

Bende öyle gördüm. O yorumları okudum:D

Bu arada mektubu sınama yazdı bence. Çünkü ev Sinan'ın evi ve oraya geliyor gördüğüm kadarı ile. Sinan hapse düşüyorvebunu bilmiyor bence. Birisi Sinan'a iletiyor gibi yorumladım ben:D

• Güldürdün
Reactions: Özgür