Netflix Aşk 101 (Love 101) - Dizi Yorumları

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,009
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Onun konusu var mı buraya yazayım mı izleyince

Onu da açmıştım. :A

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,009
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
lm5afvm.jpg

Aşk 101, yeni ve final sezonu bölümleriyle bugün itibaren Netflix'te yerini alıyor!

Yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği, senaryosunu Meriç Acemi'nin kaleme aldığı dizinin başrollerini; Kubilay Aka, Mert Yazıcıoğlu, Alina Boz, Selahattin Paşalı, İpek Yazıcı, Ece Yüksel, Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu paylaşıyor.

Merakla beklenen yeni sezon bölümleriyle ilgili yorum ve paylaşımlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz. İyi seyirler!

Aşk 101, yeni ve final sezonuyla bugünden itibaren Netflix'te!

Önemli Not: Dizi hakkında spoiler butonu kullanmadan spoiler vermek yasaktır, bu kurala uymayanlar forumdan uzaklaştırılacaktır. Spoiler butonu kullanmadan önce de hangi bölüme dair spoiler içerdiği, kitap veya diğer kaynaklardan spoiler içeriyorsa belirtilmelidir.

• Harika
Reactions: Angelica

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,009
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
2x1
Çete ve Necdet'in Işık üzerinden anlaşma yaptığını anlamıştım, bu adamdan her şey beklenir. Çetede mevzu Işık olunca anlaşmayı mecbur kabul etti. Halleri cidden kötüydü. :(

Önce Kemal ile Burcu sonrada Işık bu anlaşmayı öğrendi. Işık''ın öğrendikten sonra boyayı boşaltması ve küfür ettikten sonra yaptığı hareket harikaydı. :A

Geçen sezon Sinan'ın babasına küfür edip duruyorduk da annesi de farklı değilmiş sanki. Sezonun başlangıcında böylelerse devamında ne haldeler merak ettim.

İlk sezon boyunca sürekli uyuyan dede, bu sezon dayanamadı. Hareketini yaptıktan saatler sonra gitti, üzüldüm. :(

Ben geçen sezondan Necdet'i müdür diye hatırlıyordum ama değilmiş, baya bir şaşırdım. :eek: Keşke sezon gelmeden önceki bölümlere tekrar baksaydım. Her neye "kazıya kazıya geldim" diyor da önceki müdürü kovdurmak için elinden geleni yapmış, tam kendisine yakışan hareket. :A
8/10

Son düzenleme:

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,009
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
2x2
Ece Yükse de bir olmamışlık var ama daha ne olduğunu anlamadım. Fragmandandır vs. demiştim ama dizide de öyle. Sanki başkası oynasa o karakteri daha iyi olurdu.

Sinan dedesi öldükten sonra durmadı, gitti. Oradan çetenin haberi ne zaman olacak merak ediyorum.

Çete, Necdet'i müdürlükten düşürmek için plana başladı ve başarılı olacaklar gibi. Burcu bir yandan, Elif bir yandan destek veriyor...

Kapı açıldı ve heyecan uyandırıcı bir şekilde bitti. İzlemeye devam. :Z
9/10

Son düzenleme:

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,009
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
2x3
Kerem ve Eda'nın öpüşme sahneleri çok güzel ya. :A Ayrıca, Kerem'in Elif ile konuştuktan sonra Eda'yı güzel sanatlar kursuna yazdırması... :bhr: Bunca şeye rağmen Kerem'in gelip "senin önündeki engel biziz" deyip "gitmem lazım" demesi... :( Bir kere de böyle şeylere bağlamadan mutlu olsalar.

Kemal'in Sinan'ın durmunu fark ettikten sonra belli etmeden yardım etmeye çalışması da çok iyiydi, sonrasında ne olacak bilmiyorum.

Necdet'in cidden koltuktan kalkmaya niyeti yok. Müdüre attığı iftiarları şimdi de Refik'e attı. :eek: Şu adamdan bir an önce kurtulmalarını istiyorum çetenin. :A

Kemal ile Burcu sıktı artık. Evet uyumları güzel, yakışıyorlar ama olmuyor. Burcu da uzaklaştırma aldı şaka gibi.
İlk iki bölüme göre pek sevemedim, 7/10

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,009
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
2x4
Refik atılınca Cevdet pisliği müdür oldu. Başarılı olacaklar gibi dururken bu Işık'ı yıktı. Işık'ın tepkisi de Sinan'ı yıktı. Konuştuktan sonra Eda, Kerem ve Osman'ın Sinan'a sarılması... :T

Kemal ile Burcu olayı içinden çıkalamayacak bir hal almışken çıktı gibi... Üstelik Billur gibi bir bela varken. :A İlk bölümde bahsi geçen elbiseyi sonunda giydi Burcu, çokta yakışmış elbise. :bhr: Bölüm sonu harika bitti en azından.

Kemal ile Burcu yetmiyormuş gibi şimdi de Kerem ile Eda başladı. Kerem'in babası ile konuştuğu sahnedeki tipi garipti. Sonrasında basketbol oynarken hayal görmeye bile başladı.

Sezon ortasına gelmişken Osman ile Eli arasında hala daha ciddi bir şey yok. Madem getirdiniz, olacakları son dört bölüme bırakmasaydınız tabi o da olacaksa. Geçen sezon Işık'ta olduğu gibi bu sezonda Elif yoldan çıktı... Hadi hayırlısı... :A

Bu seferki plan ilkinden daha mantıklı, olacak gibi ki olacakta. :A
9.5/10

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,009
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
2x5
40 küsur dakikalık bölümün 10-15 dakikası gereksiz ve müzikler ile doluydu. Ama müzikler ve çekim açıları bir şekilde idare etti diyebilirim.

Kalan 3 bölüm nasıldır bilmiyorum ama Sinan ve Işık sahneleri bu sezon oldukça az. Öpüşme sahneleri de iyi ki oldu. :A Meriç Acemi, bu çifti de çok güzel şekilde batırmış diye şimdiden emin konuşuyorum. Umarım yanılırım.

Elif'in fındığa alerjisi olmasına rağmen Osman verdi diye elinde tutması... Sonunda bu bölüm ikisi için (kiss dahil) güzel sahneler izleyebildik. Elif'e de alıştım gibi artık. :A

Kerem ile Eda'nın bir küs, bir barışık devam edip söz kesildiği gün birlikte kaçmaları... :A Sonrasındaki sahneler güzeldi, karıştıkları kavgada fena değildi gibi. :A

Kemal ile Burcu'nun da "şimdilik" ayrılması kötü oldu. Bu arada Ogeday sanırım sadece Kemal'in gözüktüğü son sahnede gözüktü. :A
Öyle abartılacak kadar güzel bir bölüm değildi, ama yine de iyiydi. O yüzden 7.5/10

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,009
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
2x6
Ogeday'ı bu bölüm az da olsa gördük. :A Ben önceki bölümden sonra gözükmez diye düşünüyordum, rolü önemsiz. Böyle bir şeyi niye kabul etmiş acaba? :A

Kapıyı çalan hakkında geçen sene baya bir konuşmuş, teoriler üretmiştik. Hatta Sinan'ın babası bile demişlerdi. :A Ama kapıyı çalan yetişkin Kerem'miş. Geçen seneden konuşuluyordu Mert Fırat'ın konuşulacağı o yüzden pek şaşırmadım. Ama Kerem değilde Sinan'ın yetişkin halini oynayabilirmiş sanki.

En güzel sahnenin içinetin be Yıldıray. Ne güzel izliyorduk Elif ile Osman'ı. Kaset planlarının ortaya çıkması kötü oldu, kaseti koyup kaçıyordu Elif. :A Elif'in ailesinin de bu kadar baskı yapması sinir bozucu.

Eda, Kerem, Sinan ve Osman'ın turşucu da yaptıkları muhabbet iyiydi. Sanki hayatın sonuymuş gibi insanları 3 saatlik bir sınav için strese sokmak dünyadaki en gereksiz şey olabilir. Bu sınav mevzusunun işlenmesi güzel olmuş.

Burcu'ya Tuncay'ın gelmesine şaşırdım açıkcası. Bir daha adı geçmez, gözükmez diyordum. Bir de evlenmiş, karısı ile geliyor. Ama Burcu'cum güzel konuştu. :bhr:

Kerem ile Eda'nın arası ne güzel düzeldi, hatta evlenme planları yapıyorlar diye izlerken yine bir şey oldu ve ayrıldılar. Her bölüm bir şey olması cidden can sıkıcı bir hal almaya başladı 8 bölümlük bir dizide. Günümüzde biri büyük ceza avukatı olmuş, diğeri de hayalindeki mesleği yapıyor. Bakalım günümüzde daha ne olacak.

Bir önceki yorumda dediğim gibi yine müzikler ile dolu bir bölüm izlettirdiler. Ama Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz'i böyle de izlemek çok güzel. :bhr:

Bölüm sonunu böyle beklemiyordum. :eek: Piyano çalmaya başladıktan sonraki boğulma sahnesi ve sonrasında ki elini yakma sahnesi baya iyiydi Elif'in.
8/10

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,009
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
2x7
Bu b** Necdet iyice kötü bir hal almaya başladı. Adam her şeyin içinden bir şekilde çıkmayı başarıyor ve o koltuğa yapıştı. Önce müdür, sonra Refik Hoca şimdi de Yıldıray. İftira ata ata bir şekilde kazanıyor. Okulda yaptığı (teneffüslerin kaldırılması, okula giriş-çıkış saatlerinin değiştirilmesi) da saçmalığın daniksası resmen.

Kemal'in İstanbul'a döndükten sonra Burcu ile olan sahnesi çok ama çok güzeldi, tüm sezon boyunca böyle sahneler izleseydik keşke ama araya gereksiz şeyler sokuşturup durmuşlar.

Işık, dedesi, evden ayrılması sonra da Paris... Ah Sinan üzümlü kekim. :( Yüzünü güldürmedi bu sezon Meriç Acemi. Yangından Kemal kurtarır diye bekliyordum durumunu az çok bildiğinden ama Kerem kurtardı, tabi okulda olduğu için. Yangon sonrasında Kerem'in konuşması ve "senin için yapacağım" demesi baya iyiydi. :T Sezonun en iyi 3 sahnesinden biri olabilir.

Sinan'ı (Uraz) ve Kerem'i (Mert) başka birisi oynayabilirdi. Ama Osman'ı Fatih Artman'ın oynaması baya iyi olmuş. Girişi de baya iyiydi.
9/10

Emre Ozansoy

Konu Sahibi
Moderatör
Reaksiyon puanı
57,009
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
2x8
B** Necdet yüzüne bir aşk daha başlangıcında sona erdi. Elif ile Osman'ın vedalaşması çok duygusaldı. Elif'in gitmek istememesi ve Osman'a "bir şeyler yap sen Osman'sın" demesi. :T

O kadar baskıya, o kadar strese az bile yaptılar... Türkiye'de böyle bir şeyin olması asla mümkün değil ama böyle bir sahnenin çekilmiş olması bile çok güzel, hatta az bile yapmışlar. :A Burcu'nun bankta oturup olanları izlemesi ve öğrenciler almaya geldiğinde kalkması, harikaydı. :Z

Emlakçı kefil istediğinde Kemal kefil olur demiştim kendi kendime, ama sonra yangın olayı ve Kerem'in anlamasından dolayı rafa kalktı demiştim. Sonrasında düşündüğüm gibi olmuş, sınava girmek şartıyla Kemal kefil olmuş ve Sinan'ın hayatı böylece toplanmış. Paris'e bir şey olmaması ve tekrar yanına alması da çok güzel olmuş. :bhr:

Bir şekilde yaşadıkları her olayın üstesinden gelen çetenin, "birbirimize zarar veriyoruz, tosksikiz" deyip ayrılmaları çok komik ve saçma geldi. Bu çete zaten bunları bile bile bir araya gelmemiş miydi? Pek tatmin etmedi bu birbrinden kopma sebepleri açıkçası.

Kerem'in sınava Eda'nın çalışırken kaydettiği notlar ile hazırlanması ve derece yapması. Çok ama çok iyi düşünülmüş. Osman söylediğinde aklıma böyle bir şey gelmemişti doğrusu. :A

Ayrıldıktan ve sınava girdikten sonra hiç birinin bir daha görüştüğünü düşünmüyordum ve yine yanıldım. Hepsi bir kez daha görüşmüş hatta Sinan ile Işık görüşmek ile kalmamış, evlenmişler. :A

Elif'in günümüzde piyano çalmaya başlamadan önce üzüm yemesi detayı... :bhr: Keşke Osman ile bir şekilde görüşmeleri olsaydı, ne güzel olurdu. En azından karakter boşuna girmemiş olurdu. Osman'ın Elif'i buluştuklarında tekrar araması da güzel olmuş.

Kemal ve Burcu'nun hala daha okulda olması... :eek: Kemal'in de müdür olması şoku... Pınar Deniz'in imajı olmamış günümüz imajı olmamış maalesef. :(

Görüntüsü ve çekimleri ile ilk sezonun kat be kat üstünde, ama senaryo olarak pek tatmin etmeyen bir sezon olmuş. Sezona 7/10, son bölüme 10/10.