Aşk-ı Memnu vs Galip Derviş | 5.Tur - En Özlenilen Dizi

Ankette yer alan hangi dizi çeyrek finale yükselsin?

• Kullanılan toplam oy
    42
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,897
Puanı
1,061
Diğer ülkelerin senaryolarından maya çalan dizileri napalım? En orjinal ve en iyi dizimiz olabilir. Başka ülkelerin senaryosundan araklanmamış mesela, hatta diğer birçok ülkede uyarlanmış olan bir türk dizisinden bahsediyoruz. Gurur duyacağın yerde gömmek için elinden geleni yapıyorsun, çok ayıp. :A
Araklanma mı? Araklanma ve parasını verip uyarlama arasındaki farkı bildiğini düşünüyorum o yüzden o kısmı uzatmayacağım. :A En azından Türk edebiyatının en önemli eserlerinden birini popüler kültüre meze edip yazarını mezarında ters döndürmeyen (hatta bazı kişilerce orjinalinden bile daha çok beğenilen) bir diziden bahsediyoruz açtırma bayramlık ağzımı. :A

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,897
Puanı
1,061
Ayşen Gruda, Canan Ergüder, Nurgül Yeşilçay, Erkan Can, Yiğit Özşener, Özkan Uğur, Devin Özgür Çınar, Memet Ali Alabora, Şebnem Bozoklu, Celil Nalçakan, Esra Dermancıoğlu, Mustafa Uğurlu, Ayşenil Şamlıoğlu, Serdar Orçin, Perihan Savaş, Salih Kalyon, Yılmaz Gruda, Yeni Türkü ve daha pek çok önemli ismi ağırlayan bir dizinin benzerleri elli yıldır Latin Amerika'da yapılan klasik köşklü yasak aşk balonuna yenilmesi ne kadar acı gerçekten yazık.. Bugün de forum adına utandık #şükür :A

• Olmamış
Reactions: Özgür

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Ayşen Gruda, Canan Ergüder, Nurgül Yeşilçay, Erkan Can, Yiğit Özşener, Özkan Uğur, Devin Özgür Çınar, Memet Ali Alabora, Şebnem Bozoklu, Celil Nalçakan, Esra Dermancıoğlu, Mustafa Uğurlu, Ayşenil Şamlıoğlu, Serdar Orçin, Perihan Savaş, Salih Kalyon, Yılmaz Gruda, Yeni Türkü ve daha pek çok önemli ismi ağırlayan bir dizinin benzerleri elli yıldır Latin Amerika'da yapılan klasik köşklü yasak aşk balonuna yenilmesi ne kadar acı gerçekten yazık.. Bugün de forum adına utandık #şükür :A
Türk yapımı olarak komedi hariç izlediğim dizi 3 falandır galiba :A Ben bile bu türe karşı soğuk olmama rağmen Aşk-ı Memnu tuhaf şekilde akıp gitmişti. Gerek oyunculuklar gerek konusu baya iyi ve niye gömdüğünü de anlamak güç :A

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,897
Puanı
1,061
Türk yapımı olarak komedi hariç izlediğim dizi 3 falandır galiba :A Ben bile bu türe karşı soğuk olmama rağmen Aşk-ı Memnu tuhaf şekilde akıp gitmişti. Gerek oyunculuklar gerek konusu baya iyi ve niye gömdüğünü de anlamak güç :A
Belki bu kadar abartılıp balon seviyesine getirilmese ben de ılımlı bakabilirdim ama sosyal medya sağolsun tiksindirdi. :A

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,897
Puanı
1,061
Sosyal medyanın tonla abarttığı iş var :A Onlara bakıp diziden soğumak yanlış olur bence :A
Maalesef soğuttular. :A Kötü bir dizi değildir elbet ama abartılmayı hak eden onca iş varken Aşk-ı Memnu, Doktorlar, Adını Feriha Koydum gibileri abartılıyor ne vasıfları varsa. :A

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

Özgür

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
28,119
Puanı
1,059
Bak yine sinirlendi... :A @Özgür
Beter olsun. :A

İzlemeden konuşmak kolay. Ben de izlemeyip bir süre işe saldırabilirim. :A İnsanların bir diziyi sevmesi niye bu kadar laf oluyor anlamıyorum. Hadi sosyal medyada çok konuşulduğu için balon oldu, televizyonda defalarca yayınlanan tekrarların iyi gitmesi de mi abartı? Denekler de balon seviyor demek. :A

Allah herkese bu dizinin balonluğundan versin ne diyelim. :A

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,897
Puanı
1,061
Beter olsun. :A

İzlemeden konuşmak kolay. Ben de izlemeyip bir süre işe saldırabilirim. :A İnsanların bir diziyi sevmesi niye bu kadar laf oluyor anlamıyorum. Hadi sosyal medyada çok konuşulduğu için balon oldu, televizyonda defalarca yayınlanan tekrarların iyi gitmesi de mi abartı? Denekler de balon seviyor demek. :A

Allah herkese bu dizinin balonluğundan versin ne diyelim. :A
İnan ki izlememe gerek kalmadı sosyal medyada her şeyini yüz kere paylaştıkları için denk geliyorsun ve en az yarısını bu şekilde izlemişimdir. :A

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,622
Puanı
1,060
Araklanma mı? Araklanma ve parasını verip uyarlama arasındaki farkı bildiğini düşünüyorum o yüzden o kısmı uzatmayacağım. :A En azından Türk edebiyatının en önemli eserlerinden birini popüler kültüre meze edip yazarını mezarında ters döndürmeyen (hatta bazı kişilerce orjinalinden bile daha çok beğenilen) bir diziden bahsediyoruz açtırma bayramlık ağzımı. :A
Kelime oyunu mu oynuyoruz? Satın alıp uyarlayınca araklamış olmuyorlar mı? Gören de dizileri orjinaline yakışır bir şekilde uyarlıyoruz zanneder. :A Az ötede elemini kusmaya devam et, kazanan belli ikinciyi arıyoruz sadece. :A

• Beğendim
  • Güldürdün
Reactions: 12.Adam and xdragxx
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...