eTV Aşk İşleri - 6. Bölüm | Yeni Bölüm (Son 2 Bölüm)

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,939
Puanı
1,061
RTUK_Akilli_Isaretler_-_7_Yas_ve_Uzeri_Icin-logo-5C6FFF64E7-seeklogo.com.gif
rtuk_akilli_isaretler_olumsuz_ornek_olusturabilecek_davranislar_thumb.png

Sunar...

a%C5%9Ek-%C4%B0%C5%9Eler%C4%B0-png.55840

6. BÖLÜM

(Çiğdem, Yusuf'tan duyduğu haber karşısında şok olmuştur.)

Çiğdem: Ayrıldınız mı? Ama neden? Evlenecektiniz, her şey yolunda görünüyordu.
Yusuf: Bilmiyorum işte, her şey bir anda oldu...
Çiğdem: Biz en iyisi içeri girelim, hava soğuk.

(Çiğdem anahtarla kapıyı açarken Yusuf'u da içeri alır.)

Çiğdem: Bir kahve hazırlayayım, kendinize gelmeniz lazım Yusuf Bey.
Yusuf: Bana artık Bey deme lütfen. Nasıl olsa iş ilişkimiz bitti.
Çiğdem: Tamam o zaman... Yusuf... Dün gece neler oldu?
Yusuf: Restoranda yaşananlardan sonra ip koptu. Ben ona bağırdım, o bana bağırdı; sonra birbirimize nefretimizi kustuk... Ve bitti. 5 yıllık ilişki 5 dakikada yerle bir oldu.
Çiğdem: Sana bir özür borçluyum. Hem kendim, hem de Selim adına. Yaptıklarımız çok çocukçaydı.
Yusuf: Özre gerek yok, sonuçta hiçbirimiz tahmin edemezdik bunları.
Çiğdem: Bir şey yapmamı ister misin, Esra ile konuşurum mesela. Biliyorum çok iyi bir tanışmamız olmadı ama...
Yusuf: Hayır Çiğdem, gerek yok. Ben gidiyorum...
Çiğdem: Gidiyor musun? Nereye?
Yusuf: Bu akşam 7 uçağıyla Amerika'ya dönüyorum, buralardan uzaklaşmam lazım. Yaşananlar ikimizi de çok yıprattı; zamana ihtiyacımız var.
Çiğdem: Anlıyorum, gerçekten çok üzgünüm.

(Yusuf, Çiğdem ile vedalaştıktan sonra evden ayrılır. Çiğdem bu haberin etkisinden hala çıkamamışken Zeynep arar.)

Çiğdem: Alo Zeynep, hayrola bu saatte?
Zeynep: Asıl sen hayrola? Hafta sonları 11'den önce kafanı kaldırmazsın...
Çiğdem: Dün gece bir dizinin 5 bölümüne yetecek kadar olay yaşadım... Gerçi doğru ya, bilmiyorsun sen Yusuf'u.
Zeynep: Yusuf mu? Selim'in kırkı çıkmamışken yeni adam mı buldun kendine?
Çiğdem: Bana Selim falan deme ne olur. Kafam kazan gibi zaten...
Zeynep: Şimdi hatırladım, Melek bahsetmişti biraz. Dediği kadar yakışıklı mı bari?
Çiğdem: Şöyle söyleyeyim, Leonardo DiCaprio ve Çağatay Ulusoy'un karışımı.
Zeynep: Oha, harbiden daha yakışıklıymış Kaan'dan! Sen o haldeyken ben Kaan'ın gıcık kuzeni çıktı başımıza. Bana yenge diyor kazık kadar adam!
Çiğdem: Zeynep, sonra konuşsak olur mu? Çok yorgunum da.
Zeynep: Tamam canım, nasıl istersen. Zaten birkaç saat sonra sana geleceğim, kaçmaya ihtiyacım var.

(Çiğdem telefonu kapatırken derin düşünceler içinde yatağa girer ve kısa sürede uykuya dalar.)

11 Haziran Pazar, 11:18
(Çiğdem, Zeynep ve Melek salonda muhabbet etmektedir.)

Zeynep: Demek gitti ha? Bari gitmeden önce bir görseydik adamı.
Çiğdem: Of Zeynep sen de yani. Onun halini görünce mahvoldum. Hepsi benim yüzümden.
Melek: Senin yüzünden falan değil. Belli ki olmayacakmış, geç olmadan anlamışlar işte.
Çiğdem: Yemekte çok iyi görünüyorlardı. Kendime hayrım olmadığı gibi diğer çiftlerin arasına da girmeye başladım.
Zeynep: Yeter artık, üzme kendini başkalarının derdi yüzünden. İki medeni insan, otururlar anlaşırlar; anlaşamazlarsa da önlerine bakarlar.
Çiğdem: Haklısın galiba...
Zeynep: Çiğdem, aslında benim senden bir şey istemem lazım. Şu bizim...

(Derken Çiğdem bir anda lavaboya kusar. Kızlar ne olduğunu anlamamıştır.)

Zeynep: Çiğdem, iyi misin? Hastaneye gidelim mi?
Çiğdem: İyiyim, gerek yok... (tekrar kustuktan sonra) Ufak bir bulantı işte.
Melek: İyi falan değilsin, şu haline bak.
Zeynep: Kız yoksa? Sen? Selim? O gece?
Çiğdem: Saçmalama Zeynep, ne alakası var?
Zeynep: İyi düşün Çiğdem, o gece korundunuz mu?
Çiğdem: Hamile falan değilim ben, saçma sapan konuşma!
Zeynep: Bunu anlamanın tek bir yolu var...

11 Haziran Pazar, 11:35
(Öte yandan yaşananları şirkettekilerden duyan Selim ise Esra'nın evine gelmiştir. Çalmaya hazırlanırken kapının açık olduğunu fark edip içeri girer.)

Selim: Esra?

(Selim etrafı kontrol ederken yukarıdan bir ses duyar ve kendini üst kata atar ve Esra'nın yere çöküp ağladığını fark eder.)

Selim: Esra, iyi misin? Dün gece olanları şirkettekilerden duydum, nasıl öğrenmişlerse artık.
Esra: (ağlamaktan rimeli akmıştır) Biliyor musun Selim, bir şeylerin ters gideceği belliydi. İşim, nişanlım, param, beni seven bir sürü insan var. Ama onların elinden kayıp gitmesi için birkaç dakika yetti.
Selim: Esra, korkutuyorsun beni. Yaşadıklarınızı duydum, gerçekten çok zor. Ama bu halde olmana izin vermem.
Esra: Selim, lütfen yorma kendini benim için. Sevgilinin kulağına gider şimdi.
Selim: Çiğdem mi? Onunla ilişkimiz çoktan bitti, inan bana.

(Selim, Esra'yı banyoya götürüp kafasını ıslatır. Kendine geldikten sonra çıkarıp odasına yerleştirir.)

Selim: Biraz uyu, kendine gel. Ufak bir işi hallettikten sonra döneceğim.
Esra: Senin gibi bir dostum olduğu için çok şanşlıyım.

(Çiğdem elinde hamilelik testini tutmakta, Zeynep ve Melek de çıkan sonuca hayretle bakmaktadır.)

Çiğdem: Hamileyim!
Zeynep: Korunmazsanız böyle olur işte.
Çiğdem: Zeynep, kamu spotu gibi konuşma. Belki bir yanlışlık olmuştur.
Zeynep: Yanlışlık falan yok, kabak gibi hamilesin işte.
Çiğdem: (yüksek sesle) Hamileyim! BEN HAMİLEYİM!

(Ufak bir sevinç faslının ardından kızların aklında tek bir soru vardır: Bunu Selim'e nasıl söyleyeceklerdir? Derken kapı çalar. Selim dün yaşananlardan sonra bir kez daha Çiğdem'in kapısında belirmiştir.)

Selim: Konuşmamız lazım Çiğdem...

6. BÖLÜM SONU

Turkuazz

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,201
Puanı
860
O kadar tartışmadan Yusuf Esra ayrılığı oldu.bu olanlardan sonra Yusuf Amerika'ya dönme kararı almış oldu..Çiğdem bu olanlardan Esrayla konuşmak istedi ama Yusuf buna lüzum yok dedi..Çiğdem olanları Zeynep ile Meleke anlatmış oldu.Selim Esranın yanında olup ona destek oldu..Oldukça karışık bir olmuş..emeğine sağlık @Aserat bakalım öbür bölümler nasıl olacak:)

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,939
Puanı
1,061
O kadar tartışmadan Yusuf Esra ayrılığı oldu.bu olanlardan sonra Yusuf Amerika'ya dönme kararı almış oldu..Çiğdem bu olanlardan Esrayla konuşmak istedi ama Yusuf buna lüzum yok dedi..Çiğdem olanları Zeynep ile Meleke anlatmış oldu.Selim Esranın yanında olup ona destek oldu..Oldukça karışık bir olmuş..emeğine sağlık @Aserat bakalım öbür bölümler nasıl olacak:)
Öbür bölümler diye bir şey yok gelecek hafta son. :A

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,356
Puanı
1,061
Ellerine sağlık Ortalama devam etmiş. :) Geçen bölüm şaha kalkmıştın. :A o Di Caprio falan muhabbetleri yazarken hiç fazla çocuksu gelmedi mi? :D Normalde dizilerde de oluyor ama. Bekledim belki hamile çıkmaz şaşırtırsın bizi diye. Olmadı tabi ki. :A Çiğdem evi basıcak içerde Selim kızla görmesi dışında daha özgün bir senaryo yazdığını düşünüyorum. :A
Emeğine sağlık. :) @Aserat

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,939
Puanı
1,061
Ellerine sağlık Ortalama devam etmiş. :) Geçen bölüm şaha kalkmıştın. :A o Di Caprio falan muhabbetleri yazarken hiç fazla çocuksu gelmedi mi? :D Normalde dizilerde de oluyor ama. Bekledim belki hamile çıkmaz şaşırtırsın bizi diye. Olmadı tabi ki. :A Çiğdem evi basıcak içerde Selim kızla görmesi dışında daha özgün bir senaryo yazdığını düşünüyorum. :A
Emeğine sağlık. :) @Aserat
Çoğu tespitin doğru çıkmayacak en azından bunu söyleyebilirim. Ayrıca çocuksu kısmını anlayamadım pek. :A

S.G.A.T.

Favori Üye
Reaksiyon puanı
8,356
Puanı
1,061
Çoğu tespitin doğru çıkmayacak en azından bunu söyleyebilirim. Ayrıca çocuksu kısmını anlayamadım pek. :A
Di Caprio kadar yakışıklı. :A Okuldayken kullanıyordu bizim kız sınıf arkadaşları. :D O günleri hatırlattığın için ayrıca teşekkürler. :A

dizi kolik

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,417
Puanı
1,059
Artık okuyup yorum yapsanız diyorum. :A @Çiğdem- @dizi kolik
Geçen okumuştum ama yorum yapmayı unutmuşum. :X Arada kaynamış herhalde. :F

Geçen bölüme göre tempoyu düşük buldum. Konu açısından bir önceki bölüm sanırım dizinin en beğendiğim bölümüydü. :X Bu da güzel olmuş aslında ama konu açısından tatmin etmedi beni. Neyse bakalım finalde neler olacak? :X