3. Tur - En Özlenilen Dizi 7. Grup

Hangi 2 dizi üst tura yükselsin?

• Kullanılan toplam oy
    33
  • Anket kapatılmış .

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
utan utan, nasıl bekletip izlememişsin, işte kan dondurucu olay asıl budur :eek: @MEnes

Yok manga spoi olur diye zamanı gelince anime olarak izlemek istiyorum. MEnes'i hayal kırıklığına uğrattım bu konuda A
İlk sezonu ile 2. sezonu arasında 4 yıl fark var. Türkiye'deyken izlemeyi çok istedim ama bir türlü gelmedi yeni sezon sonra yurt dışına taşındım vs. kaynadı arada işte. :A

Seni anlıyorum seyretmesi okumaktan daha zevkli olabilir ama animelerin çoğu mangalardan uyarlanıyor ve mangası daha kaliteli, açıklayıcı ve derli toplu olabiliyor çünkü animeye uyarlarken uzamasın diye mangadaki bazı konuları kesebiliyorlar.

Misal D.Gray-man'in 2. sezonu için o kadar çok bekledim ki. Mangakası trafik kazası geçirmişti ve ikinci sezon animesi tam 9 yıl aradan sonra çıktı. Bende o ara mangadan devam etmiştim. O yüzden bu konuda @MEnes'e hak veriyorum. :D

• Beğendim
Reactions: MEnes and Dosi

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,595
Puanı
1,060
Animesini bitir ve durmayıp mangadan devam edip güncele gel. Shingeki no Kyojin destanıyla ilgili animesini izleyen herkese tek tavsiyem budur... :A

Hoşgeldin bu arada, bayaaa uzaklaşmışsın fark edildi bu durum. :D
Anladığım kadarıyla animesi mangası kadar detaylı değil ve konu atlaması yaşanacak ama 4. sezonun animesi çıkmayacak diye biliyorum ben. :A

Hoş buldum, evet iş güç, yurtdışı, sağlık sorunları olunca ara verdim. :D Bu kadar fark edileceğini tahmin etmiyordum. :A

• Beğendim
Reactions: MEnes

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Anladığım kadarıyla animesi mangası kadar detaylı değil ve konu atlaması yaşanacak ama 4. sezonun animesi çıkmayacak diye biliyorum ben. :A

Hoş buldum, evet iş güç, yurtdışı, sağlık sorunları olunca ara verdim. :D Bu kadar fark edileceğini tahmin etmiyordum. :A
Ya aslında SNK'da animesi ile mangası arasında ana konu olarak uçurum yok. Hikaye günün sonunda aynı noktaya varıyor, yani konu atlaması olmuyor. Ama dediğin gibi bazı detayları es geçebiliyorlar animede. Veya kurguda değişikliğe gidip mangadaki gibi karışık işlemek yerine daha anlaşılabilir hale getiriyorlar animede. Bu gibi değişiklikler olmasına rağmen animesi çok kaliteli. SNK bunu çok iyi başarıyor, mangadaki kaliteyi animesinde de yakalıyor, o yüzden çok popüler zaten. 4.sezon yani final sezonu 2020 sonbaharda gelecek. :D

Anladım iş güç ayrı problem, sağlık sorunları ayrı problem tabi, ciddi bir şey değildir umarım. :D Yani detaylı bakan insanlar birileri ara verince bunu fark eder elbette. :A

• Beğendim
Reactions: kerem