AT TV FF Üyeleri Bir Arada (Değil) 2020 - 1. Bölüm

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Oyuncular:
@bazinga
@Bully

Creator:
@emreemreu

Writer:
@Araf

Productor:
@Araf
@emreemreu

OzaN'ın oğlu Ufuk corona virüs sebebiyle Mart ayının sonlarına doğru hastaneye kaldırılmış, yaşam mücadelesini kaybetmişti ve yaşam mücadelesini kaybettiğin sadece yedi yaşındaydı. Ufuk hayatının baharında mücadelesini dışarıya çıktıktan sonra sosyal mesafeye dikkat etmediğinden ötürü kaybetmişti. OzaN, üyelerin taziye dileklerini kabul etmiş, sonrasında üç ay boyunca ne aramış, ne de sormuştu. İçine kapanmıştı; sadece oturup yemek yiyor, kimseyle konuşmuyor, bazen dizi ve filmlere dalıp gidiyordu. Acısı tazeydi daha, geçmemişti. Üyelerin de canına tak etmişti bu durum, ziyaretine gelip kapısını çalanlar olmuştu. Bu kez kapıyı çalan Bully'dir ve Bully, OzaN'ı hayata döndürmeye kararlıdır.

Kapı çalar ama @bazinga duymazdan gelmektedir. Bully sert darbelerle kapıyı kırarcasına vurur.
@Bully: Aç kapıyı artık kardeşim, dünya değişti, tamam oğlunu kaybettin de, kendini kaybetme artık. Aç artık, dön aramıza. Açmazsan vurmaya devam edeceğim.

@bazinga dayanamaz bu çağrılara ve kapıyı açar. Hüzünlüdür ve aralarında muhabbet başlar.
@Bully: Oh be, hele şükür. Sonunda döneceksin sanırım aramıza. Kardeşim hayat böyle geçmez, kendini kapattın, dünyadan soyutladın. Tamam, dayanılmaz bir acın var da, artık dön aramıza. Yüzün gülsün biraz.
@bazinga: Biliyorum, hatalar yaptım, her şeyi içime attım. Bu virüs belası benim içimi acıttı, canımı, canımdan gideni aldı. Mahvoldum, kahroldum.
@Bully: Bu virüs sanırım seni edebiyat yapan biri haline getirdi. Tamam, canından canını aldı da, şair mi yaptı seni bu virüs?
@bazinga: Biraz öyle oldu sanırım. Eee anlat bakalım, ben yokken neler oldu?
@Bully: Ne olsun işte, herkes ayrı alemde. @Sherlock ve @MEnes virüsten sonra kendini kaybetti. En son bilgisayar ekranına bakmaktan gözlük takmaya başlamıştı.
@bazinga: Şaşırmadım, @MEnes'i anlıyorum da, @Sherlock'tan bu kadarını beklemiyordum.
@Bully: İşin ilgincini söyleyeyim, @xdragxx en son "Tyler Durden'im ben" diye etrafta dolanıyordu. En son dövüş kulübünün kurallarını saymaya çalışıyordu ama birinci kuraldan sonrasını getiremedi.
@bazinga: Hayret, spor dışında bir şeyle ilgilendiğini bilmiyordum.
@Bully: Tabii yeni üyelerimiz de var, aylardır evde tıkılı kaldığı için onların aktifliğini göremedin. @The_Erinch var, görünce "Ramiz Dayı" diyesi geliyor insanın. @Emre Ozansoy var, o da Ezel'in Ömer hali gibi; saf, temiz, çalışkan, dürüst. @Tolstoyevski de Ezel olmuş hali. İnceden inceye laf sokar, entelektüel birikimini ortaya koyar.
@bazinga: Peki ya @mrt-06 ve @xBUGRAx ne alemde?
@Bully: Birisi Afet Güçverir sevdalısı, birisi de Fox. Hiç değişmedi.
@bazinga: Peki ya kızlar?
@Bully: @Dosi geveze oldu çıktı, @vadikızı ismini değiştirip @Angelica yaptı, @Çiğdem'i gören yok. Eskisi kadar kendini belli etmiyor, şu sıralar çok sessiz.
@bazinga: O kadar çok şey birikmiş ki her şey o kadar zamandır, o kadar çok şey değişmiş ki, sor sor bitmiyor.
@Bully: Yeni yeni isimler dahil olur mu dersin, bir araya yeni yeni isimler gelir mi dersin?
@bazinga: Bilemiyorum Altan, pardon @Bully.
@Bully: Bekleyip göreceğiz.
@bazinga: Tekrar toplanalım; aynı mekanda, yüz yüze ve uzun uzun. Esprili sohbetli, ne dersin?
@Bully: Corona var.
@bazinga: Sosyal mesafeli bir sohbet düzenleniriz sosyal medyada, sorun değil.
@Bully: O zaman ekibi sosyal medyalı bir toplantı ayarlarım, gelmek isteyen kendini belli eder ve benimle iletişime geçer.

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Benim kısmım normal :A
Hoşuna gitti yani Erdal Bakkal gibi olmak. :A

357420fbffa0d9c2afec90835ece7e08.jpg

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Niye dram ile başladın @Araf :(
Sonraları iyi olmuş. Demek çok geveze görünüyorum artık :eek:

Bu arada ne aceleniz vardı, hemen tanıtım ile ard arda olmamalıydı. Daha orada konuşuyorduk :S Haziranda başlardınız.

@Aserat kapamadığına sevinir :A reytingi böldüler bugün açarak :eek: @emreemreu

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,945
Puanı
1,061

Bu arada ne aceleniz vardı, hemen tanıtım ile ard arda olmamalıydı. Daha orada konuşuyorduk :S Haziranda başlardınız.

Ben boşuna demiyorum eTV diye ama dinleyen yok ki. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Elinize sağlık, güzel bir başlangıç bölümü olmuş. Lakin Ozan'ın çocuğu detayı üzdü, hüzünlü bir hikaye bence komediden ziyade...
Teşekkürler. Aslında @emreemreu çocuk detayında fazla durdu. Bende kamu spotu gibi bir bölüm olsun dedim, gündemi malzeme ettik biraz senaryoya, çocuk gitti de neyse, daha iyi oldu sanki. Çöküşten yükselişe bir @bazinga çıkar ortaya. :)

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Çok derin başlamış bölüm ya.... ne kadar acımasızzzzzsınnn @Araf
Emeğine sağlık :ok:

Kendimi görmekte süpriz oldu,teşekkürler :cool:
Teşekürler.

Biraz acımasız olmak gerekiyor, zirveden yükselişe bir @bazinga izleyeceğiz belki de. Ramiz Dayı detayı hoşuna gitmiştir. :D

• Harika
Reactions: The_Erinch

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060

Pilot bölüm olsun diye böyle oldu. Sonda da "kimler olacak" tarzı bir detay ekledim. Olmak isteyen ayrıca yazabilir. :D

• Beğendim
Reactions: Dosi

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Belki de çocuk ölmemiştir gençler bi sakin :A
Öldü ne yazık ki, toprağa gömüldü. Belki şizofren yaparız @bazinga'yı, çocuğunu görür durur. Aslında güzel detay ha. Çocuğunu görür ve çocuğu yaşaması için iyi bir detay olur. Kimse göremez gördüğünü ama o gördüğünü sanır. Belki yaparım böyle. :D

• Güldürdün
Reactions: xdragxx

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,931
Puanı
1,060
Pilot bölüm olsun diye böyle oldu. Sonda da "kimler olacak" tarzı bir detay ekledim. Olmak isteyen ayrıca yazabilir. :D
Beni zaten almışsınız programa ama olay şu: Yazları kanal etiketinde yayınlanan yapımları Aserat ayrıyetten reyting sisteminden hesap ediyor. Pazartesi yayınlanan yapımlar Pazara kadar haliyle gerek harika/beğenme gerekse görüntülenme olarak reyting sistemine dahil oluyor. Eğer free takılacaksanız istediğiniz şekilde ilerlersiniz.
Yinede çok erken açtınız😊

• Beğendim
Reactions: Araf

Araf

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
23,220
Puanı
1,060
Beni zaten almışsınız programa ama olay şu: Yazları kanal etiketinde yayınlanan yapımları Aserat ayrıyetten reyting sisteminden hesap ediyor. Pazartesi yayınlanan yapımlar Pazara kadar haliyle gerek harika/beğenme gerekse görüntülenme olarak reyting sistemine dahil oluyor. Eğer free takılacaksanız istediğiniz şekilde ilerlersiniz.
Yinede çok erken açtınız😊
Bu aslında esas bölüm değil, pilot bölüm. O kadar da önemli değil yani reyting. Sherlock'un 0. bölüm olması gibi düşün, öyle bölüm bu. :D