22 Ekim 2015 Perşembe Reyting Sonuçları

utawleee

Favori Üye
Reaksiyon puanı
145
Puanı
144
Ya Allah aşkına mesele hükümete yakınlıksa ATV den önce TrTnin reytingleri yükselmeli. Su complo teorilerinizden gına geldi artık. Bence bu sezon acayip ve şüpheli bir çıkış yapan varsa o da kara sevdadir. Dizide hiç bir özellik yok. Çiftler uyumsuz,konu klişe,sosyal medyada yorumlar hep kotu direk geldi 4.59 total reytingle siftah yaptı sonraki haftada hemen poyrazı devirip total 6.76ya yükseldi yine bir o kadar AB ve abc1 de aldı.dizinin netten izlenme oranları dusuk sosyal medyada somera da rağbet yok ama maşallah reytingler havada.olabilecek en fazla şey deneklerin bir kısmının değişmesidir. Ee fox izleyen kesimin deneği olunca tarafsız atvcilerden sectin mi sikeli? Bu nasıl hükümetin isiyse fox ana haber dokturuyor. Bende fox haber nasıl bu kadar alıyor diye sasiryorum.turk ve musluman bir ülkede en çok abdnin haberleri izleniyor? Bunun yanında atvnin tutan dizlerinin reytinglerini şişme olup olmadigini çevremizdeki ilgiden anlayabilirsiniz. Sadece forumda değil her yerde kç,eşkıya konuşuluyor.sosyal medyada takipleri ve izlenmeleri güzel. Diğer dizileri zaten bunlar kadar değil ortalama reyting alıyor.ve onlarda o reytingleri hakediyor. Hakketen atvnin bu sezonki projelerinin hiçbirisi için kötü diyemezsiniz. Star tvnin pek cok dizis i tutmuş durumda hatta hala reytinglerde atvden öndedir. Kimse star tvbye ve onun bir anda ciddi çıkış yapmış kiralık aşk ve kara sevdasına laf etmiyor.Yanı boşuna nefes tuketiyorsunuz. ATV için söylediğiniz şeyler daha önceki yıllarda başka kanallar için de geçerliydi ama sizin sevdiğiniz kanllar olduğu için bu tarz yorumlar yapmıyordunuz. Kvp ye gelince kanal D de reyting düşüşü yaşaması ATV yda showa geçerse yükselir meselesi aynen @vadikızı nin abisinin verdiği tepkiye benzer bir tepkyle alakalı. Turkiyedeki kvpyi izleyen grup büyük ölçüde akpci sonrada mhpci gruptur. Chpliler falan izlemez. Bundan ötürü Kvp seyircisi de kanal D yı genel olarak sevmez. O yüzden kvp kanal D de reyting dususu yaşıyor diğer kanallara geçse bu tepki ortadan kalakacak belki 9 lara ulaşacaktır reytingi. Bunun yanında kanal D de kvpye pek iyi bakmıyor. Yanlış stratejiler uyguluyor. Velhasıl cidden artık her sabah reyting sayfasının altında aha bak gordun mu ATV yine iyi reyting almış, şike var şike muhabbetlerini gormekten biktim ve bıktık. Şuan ATV öyle bir gözünüze batar olmuski 4 reyting alsa bile "aha bak şike var demiştim ben sana hep hükümetin oyunları bunlar" modundasiniz. Sanki 4-5 reyting almak çok zormus gibi. Eskiden 4-5 reyting alan diziler ilk 10a giremiyordu. Ne reyting alan diziler gorduk. Belli bir kesime hitap edecek az buçuk adam akıllı proje yapıp doğru günde yayınlarsan zaten 4-5 reyting kolayca alınır.
Sözlerinin altına rahatlıkla imzamı atarım bir ikincisi atv dizilerinden sadece suan iki tanesi yüksek reyting aliyo abartılacak bir şey kanaatimce boş yere çene yoruyoruz

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,688
Puanı
1,061
ATV benim düşünceme de ters bir kanal ama adamlar sağlam diziler yaptılar şimdi haklarını yemeyelim. :) Bu oranlar hakedilmiştir.

Harunnn60

Emekli
Reaksiyon puanı
44,757
Puanı
1,061
trt nin değiştirilmesine gerek mi var trt yönetimi istediği sürece dizi devam eder lelyla ile mecnun 2 reyting altı ortlaması ve içindeki muhalif göndermelere rağmen 3 sezon devam etti :))
bnm anlamadıpğım geçen sene kiraz mevsimini aşk yenideni zirveye çıakran izleyiciye noldu ülekde nüfus mu değişti bir anda yoksa önceden seçtikleri denekler mi yanlıştı her türlü bir yanlış var ortada:) oktay kaynarca edhoya gelene kadar buna benzer 3-4 dizide oynadı hepsi erken final oldu reytingsizlikten hem de edho kadar iyi kadrolara sahip olmalarına rağmen:))) bir anda uçtu edho

Bence abartıyorsun kendin Atv dizilerinin bazılarını izliyorsun sonra birde deneklerin değiştiğine inanıyorsun. :) Forumda da baya ilgi var. :)

Gelelim Fox'a onunda dizilerinin düşmesi senaryo ile alakalı.

2013 : Star
2014 : Fox
2015 : Atv'nin yılı olacak. Bu tamamen kanal ile alakalı. Kanal çok doğru diziler seçti ve meyvesini yiyor şuan.

Sizin yaptığınıza bir örnek vereyim hani başarısız bir çocuk bir dersten iyi not alır ama Hoca kopya çektiğini düşünür sizde o mantıktasınız. Çünkü kanala güveninizi kaybetmişsiniz. :)

Siyasi bir düşünceleri bırakalım tarafsız olalım benceç.
Kırgın Çiçekler, EDHO, Kara Ekmek, Anneler bunların hepsine ilgi var. :)
Buna rağmen yok denek değişti demek çok saçma bence. :)

tolgab

Emekli
Reaksiyon puanı
6,692
Puanı
560
Analar ve Anneler iyi başlamış tebrikler diziye. Perşembe günümü Kösem'e ayırdığım için izlemedim.

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,209
Puanı
1,059
canım trt hükümetin resmen kanalı oldu ratinglere önem bile vermiyorlar bence

takas atv deyken vadinin ratingi neydi allah aşkına senaryoyu bilmiyormusun sen
hükümete yakın değilmiydi senaryo allah aşkına söyle öyle değilmiydi
vadi her zaman doğru bildiğini anlatır olayları kendi bakış açısıyla izleyiciye aktarır kim nasıl anlarsa
vadinin reytingi hep yüksektir göründüğünden çok daha yüksektir bunu hep söylerim 20 reytingleri geçerkende öyledir 15-18 alırkende öyledir bugün 6 reyting alırkende bu böyledir
atv de normal reytingler alıyorduk diğer dizileri sürünüyordu
bırakın bu boş işleri adamlar bu yıl iyi hazırlandılar
fox geçen yıl boş dizilerler ortalığı dağıttı

HarzeM

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,471
Puanı
250
canım trt hükümetin resmen kanalı oldu ratinglere önem bile vermiyorlar bence

takas atv deyken vadinin ratingi neydi allah aşkına senaryoyu bilmiyormusun sen
hükümete yakın değilmiydi senaryo allah aşkına söyle öyle değilmiydi
yani trt diğer kanallara göre daha toleranslı ama artık trt de reytingleri çok önemsiyor.eski trt yok artık. reyting yarışında ön sıralara geçmek için elinden geleni yapıyor. öyle olmasa her hafta diriliş yine birinci! vs paylaşımlar yapmazlardı. en ufak başarı alsın hemen yayınlıyorlar bu sadece aman bizede reyting gelsin para kazanalım meselesi değilki para dertleri olmasada yaptığımız yapımlar izlensin dertleri var. ee reytinglerini daha yüksek gösterseler ister istemez diziportlarda daha çok adları geçecek dizileri daha çok tanınacak,sonra reytingleri iyi olan bir dizi yeni seyirci çeker. seyirci reyting sonuçlarını gördüğünde "aa bu neymiş iyi reyting alıyor bir izleyeyim" der. birçok seyircinin psikolojisinde reytingi çok olan dizi normalden dha kaliteli gelir ona. trt para için yapmasada dizilerinin izlenirliğini arttırmak için elinde böyle bir fırsat olsa elbette değerlendirir ve reytinglerini yüksek gösterir. trt de olsa elinde böyle bir şans varsa elinin tersiyle itmez. reytingleri yüksek gözükse fenamı, kaybetdeceği bir şey yok kazanacağı ise diğer kanallar kadar muhtaç olmasada reklam,para ,ün, kalite algısı...neyse benim görüşüm bunlar. çok yazdım. cansın ablam :bhr: seni seviyorum Allaha emanet ol.

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
134,115
Puanı
1,061
Bence abartıyorsun kendin Atv dizilerinin bazılarını izliyorsun sonra birde deneklerin değiştiğine inanıyorsun. :) Forumda da baya ilgi var. :)

Gelelim Fox'a onunda dizilerinin düşmesi senaryo ile alakalı.

2013 : Star
2014 : Fox
2015 : Atv'nin yılı olacak. Bu tamamen kanal ile alakalı. Kanal çok doğru diziler seçti ve meyvesini yiyor şuan.

Sizin yaptığınıza bir örnek vereyim hani başarısız bir çocuk bir dersten iyi not alır ama Hoca kopya çektiğini düşünür sizde o mantıktasınız. Çünkü kanala güveninizi kaybetmişsiniz. :)

Siyasi bir düşünceleri bırakalım tarafsız olalım benceç.
Kırgın Çiçekler, EDHO, Kara Ekmek, Anneler bunların hepsine ilgi var. :)
Buna rağmen yok denek değişti demek çok saçma bence. :)
denek değişmedi de geçtiğimiz 2-3 yıl edho gibi bir dizi neden tutmadı kaçak vardı o da bir edho kadar değildi :))) ay neyse uzatmaya gerek yok

HarzeM

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,471
Puanı
250
la o zaman fetüş amcayla can ciğer kuzu sarmasıydılar aç bak 2012 sonuna ka bakanlar paralelli terelelli saçmalık yok öyle bişi diyolla:))))
evet canciğerlerdi ama hiçte reytingler hükümetin elinde değildi yani. gerçi paralelin elinde miydi onuda bilmem ama trtnin, atvnin 2010-11 lerde reytingleri malum.demekki o sıralarda hükümet cenahından akpci kanalların dizisini yükseltmeye yönelik bir girişim olmadı.

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
134,115
Puanı
1,061
evet canciğerlerdi ama hiçte reytingler hükümetin elinde değildi yani. gerçi paralelin elinde miydi onuda bilmem ama trtnin, atvnin 2010-11 lerde reytingleri malum.demekki o sıralarda hükümet cenahından akpci kanalların dizisini yükseltmeye yönelik bir girişim olmadı.
zaten tns 2012 de gelmedi mi :))) hükümetle fetüş amca aynı şeydi o zamanlar şimdi nedense hem fox hem kanal d hem stv çakılıyor ne tesadüf herhalde 3ü de geçen sene bildikleri dizi işinibu sene unuttu :)

HarzeM

Favori Üye
Reaksiyon puanı
2,471
Puanı
250
zaten tns 2012 de gelmedi mi :))) hükümetle fetüş amca aynı şeydi o zamanlar şimdi nedense hem fox hem kanal d hem stv çakılıyor ne tesadüf herhalde 3ü de geçen sene bildikleri dizi işinibu sene unuttu :)
neyse herkes yeterince konuştu fikir ve fikirlerine destekleyen deliller sundu. benim pek çok delilim de çürütülemedi yani:A. 10 delil sayıyom hasbel kader birine yarım yamalak karşılık veriyorsunuz:A. bu hamur çok su götürür. önceden star tv geçen sene fox bu senede atv seneye kim olur Allah bilir. her sene şüpheci yorumlar gelir bazen benden de gelebilir.normaldir. konuda yeterince fikir beyan ettim. daha fazla yoruma lüzum görmüyorum çokta önemli bir konu değil . her sene geçen muhabbetler. yorumlarımı reha muhtarın o efsane haber kapanışıyla kapatıyorum. elveda gençler. her nerede yaşıyor ve yaşatılıyorsanız.:F

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
134,115
Puanı
1,061
neyse herkes yeterince konuştu fikir ve fikirlerine destekleyen deliller sundu. benim pek çok delilim de çürütülemedi yani:A. 10 delil sayıyom hasbel kader birine yarım yamalak karşılık veriyorsunuz:A. bu hamur çok su götürür. önceden star tv geçen sene fox bu senede atv seneye kim olur Allah bilir. her sene şüpheci yorumlar gelir bazen benden de gelebilir.normaldir. konuda yeterince fikir beyan ettim. daha fazla yoruma lüzum görmüyorum çokta önemli bir konu değil . her sene geçen muhabbetler. yorumlarımı reha muhtarın o efsane haber kapanışıyla kapatıyorum. elveda gençler. her nerede yaşıyor ve yaşatılıyorsanız.:F
ne delil sundun göremedim galiba tns de çalışıyon da bize denek listesini sundun farklı yılların :))) elveda:D

Billy Kane

Emekli
Reaksiyon puanı
17,835
Puanı
1,061
vadi kötü durumda. kösem gelene kadar totali 8'e yükseltmeli ama zor gibi.

analar ve anneler'den beklentim büyüktü, tahmin ettiğim oranlarda başlamış. aşk-ı memnu'dan sonra perşembeye sağlam bir drama geldiğini düşünüyorum. haftaya ab'de açık ara zirvede yer alır. kösem'in işi zorlaşıcak. :Z

maral'a geçmiş olsun. acun bugüne o ses türkiye'yi getirmeli bir darbede acun vursun kösem'e. :kiki:

inadına aşk 4'ten düşmediği sürece bugün için yeterli olur.

asla vazgeçmem total ve abc1'de gayet iyi gidiyor. kösem gelene kadar totali 5 çıkarsa çok daha iyi olur. :Z

eğlendirme dairesi'nin ilk 20'ye giremiceni ve ikinin altında bi oran bekliyordum. maçla aynı saatte başlayıp aynı saatte bitti ona rağmen ab'de fena gitmemiş.

son çıkış yine vasat. ekranda kesinlikle olması gereken dizilerden. trt arkasında duruyor ama dahada durmalı. :(

takas

Favori Üye
Reaksiyon puanı
51,209
Puanı
1,059
analar ve anneler kösem falan bizi zerre etkileyemez ki bu 2 dizininde uzun vadede tutmayacağını düşünüyorum
biz yeter ki kanal değiştirelim o zaman bunlar bizim özetimizle yarışacak pozisyona gelirler

beyazsoy

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,169
Puanı
1,059
Atv nin her dizisi iyi başlıyor da yukselebiliyor mu. Geçen hafta kara sevda anlardan yüksek başladı. Ve ikinci hafta çok yükseldi. Ama atv nin sadece bubsezon başlayan eşkiya d. H.o yukselebildi.

Denekler değişti daha öncede yazdım. Günlük dizilerin reyting düştü. Romantik komrdiler o kadar reyting alamaz oldu. Yani normal duruma geldik. İyi dizi yükseliyor reyting alıyor olay bu kadar . Atv ye yapılan bir ayrım yok.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,877
Puanı
1,061
Analar ve Anneler aslında beklediğim gibi başlamış, boş gündü. :D İzleyeceğim bölümü birazdan bende. :Z :bhr:

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,827
Puanı
1,061
Ayla Algan Vadi'ye transfer olmuş bu arada. :)

Eğlendirme Dairesi çökmüş dün denk geldim de kadroda çok iyi oyuncular var ama skeçler güldürmüyor fazla uzatıyorlar. Star bu programı hafta sonu haber öncesi de denemeli bitirmeden. :)

xemrexxx

Favori Üye
Reaksiyon puanı
134,115
Puanı
1,061
vadinin reytinglerini görünce @Çiğdem- :A
CR9YYm-U8AA_ABk.png