"2017 Eurovision" Genel Bilgiler ve Yorum Konusu

Tzira

Emekli
Reaksiyon puanı
2,714
Puanı
280
Ben hiç doğru düzgün takip edemiyorum temsilcilerin seçilmelerini filan, ancak tesadüfen görürsem. Bütün temsilciler belli olunca hepsinin bir arada olduğu bir post hazırlamak gerekir.

gözlemci

Favori Üye
Reaksiyon puanı
12,604
Puanı
861
Yine tek tesellimiz kardeş ülke Azerbaycanın galibiyetle ayrılması temennisidir .

Ahmed

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
15,997
Puanı
1,060
Ukrayna ile savaş halinde olmasına rağmen Rusya bu yıl katılıyor ve şarkısı bugün yayınlandı.

Tek Ermesintan şarkısı kaldı, herkes açıklamış oldu.

Tzira

Emekli
Reaksiyon puanı
2,714
Puanı
280
Rusya'nın bu seneki taktiği ilginç. Takip edenler bilir, son senelerde Rusya ne zaman sahneye çıksa veya oylamada yüksek puan alsa seyirciler tarafından yuhlanıyordu, bunun da en büyük nedeni Rusya'nın LGBT bireylere karşı tutumu. 2015'teki yarışmayı izleyenler Rus şarkıcının durumunu hatırlarlar herhalde, oylama sırasında Conchita Wurst şarkıcıya moralman destek olmak özellikle onun yanına gidip oturmuştu bu yüzden. Malum, Ukrayna ile savaş halinde oldukları halde bu sene katılmışlar, ancak dediğim gibi taktikleri için. Sempatik ve engelli bir kızcağızla katılıyorlar, bunun birçok kişiye göre de nedenlerinden biri performans sırasındaki yuhlamaları azaltmak. Engeli olan bir bireyi yuhlamak hoş karşılanmaz. Bu arada Gürcistan 2008'de, Polonya da 2015'te engelli bireylerle katılmışlardı ve finalde 12-25 bandında yer almışlardı, bakalım Rusya ne yapacak?

Ahmed

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
15,997
Puanı
1,060
Rusya'nın bu seneki taktiği ilginç. Takip edenler bilir, son senelerde Rusya ne zaman sahneye çıksa veya oylamada yüksek puan alsa seyirciler tarafından yuhlanıyordu, bunun da en büyük nedeni Rusya'nın LGBT bireylere karşı tutumu. 2015'teki yarışmayı izleyenler Rus şarkıcının durumunu hatırlarlar herhalde, oylama sırasında Conchita Wurst şarkıcıya moralman destek olmak özellikle onun yanına gidip oturmuştu bu yüzden. Malum, Ukrayna ile savaş halinde oldukları halde bu sene katılmışlar, ancak dediğim gibi taktikleri için. Sempatik ve engelli bir kızcağızla katılıyorlar, bunun birçok kişiye göre de nedenlerinden biri performans sırasındaki yuhlamaları azaltmak. Engeli olan bir bireyi yuhlamak hoş karşılanmaz. Bu arada Gürcistan 2008'de, Polonya da 2015'te engelli bireylerle katılmışlardı ve finalde 12-25 bandında yer almışlardı, bakalım Rusya ne yapacak?
Daha şarkı çikar çikmaz Eurovision fani kankam var ayni yorumu yapti Rusya için. Haklisin tek nedeni o dediyin
Zaten her türlü ilk 10 olur Ruslar.
Bu arada ben mesela bu kadar geç açiklayinca şarkilarini, böyle galibiyet için gelirler sanmıştım. Düşman ülkede kazanmak degisik olsa gerek. :D ama zayif gelmisler hatta son yillarda en zayif. daha iyi şarki seslendire bilirdi özürlü kardeşimiz.

Ermeniler 18 mart gecikme ile açiklayacaklar, çok merak ediyorum onları.

Tzira

Emekli
Reaksiyon puanı
2,714
Puanı
280
Daha şarkı çikar çikmaz Eurovision fani kankam var ayni yorumu yapti Rusya için. Haklisin tek nedeni o dediyin
Zaten her türlü ilk 10 olur Ruslar.
Bu arada ben mesela bu kadar geç açiklayinca şarkilarini, böyle galibiyet için gelirler sanmıştım. Düşman ülkede kazanmak degisik olsa gerek. :D ama zayif gelmisler hatta son yillarda en zayif. daha iyi şarki seslendire bilirdi özürlü kardeşimiz.

Ermeniler 18 mart gecikme ile açiklayacaklar, çok merak ediyorum onları.

Herkes öyle düşünmüş zaten, Ekşi Sözlük'te birisi aynı şeyi yazmış Rusya için. :) Evet özellikle geçen seneden sonra zayıf ama en azından final görür bence, finalde gerilerde bitirir ama. Belki de galibiyet istemedikleri için ortalama bir şarkı yolladılar. :D

Valla geçen yıl Ermenistan'ın performansı iyiydi, bu sene nasıl olur bir fikrim yok.

Ahmed

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
15,997
Puanı
1,060
Ve tek şarkısını açıklamayan ülke olan düşman Ermenistan da yayınladı şarkısını.

Artsvik Harutyunyan - Fly with me

İyrenc ötesinde olmuş, 2011 sonrası 2. kez finala çıkmayacaklar bence.
2014 ve 2016 şarkıları çok iyiydi oysaki.

@BesaleT @Tzira

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,673
Puanı
1,061
Ve tek şarkısını açıklamayan ülke olan düşman Ermenistan da yayınladı şarkısını.

Artsvik Harutyunyan - Fly with me

İyrenc ötesinde olmuş, 2011 sonrası 2. kez finala çıkmayacaklar bence.
2014 ve 2016 şarkıları çok iyiydi oysaki.

@BesaleT @Tzira
Kele kele(Qele Qele'de olabilir :D) diye bir şarkıları vardı bi onu sevmiştim zaten genel olarak zayıflar. :D

Ahmed

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
15,997
Puanı
1,060
Kele kele(Qele Qele'de olabilir :D) diye bir şarkıları vardı bi onu sevmiştim zaten genel olarak zayıflar. :D
Qele Qele evet 2008 şarkısı o zirve idi zaten katıldıkları en iyisi. O kız baya ünlü şarkıcı ülkelerinde Sirusho. :D

-potterhead-

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,768
Puanı
460
Şarkıların hepsini dinledim. Genel olarak zayıf bir sene olmuş bence. Kendimce ilk 10'um:
1) Fransa
2) İtalya
3) Danimarka
4) İsveç
5) Belçika
6) Azerbaycan
7) Avustralya
8) Bulgaristan
9) İsviçre
10) Makedonya