"2017 Eurovision" Genel Bilgiler ve Yorum Konusu

Ahmed

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060
image.jpg

2016 Eurovision Şarkı Yarışması'nda Ukrayna'nın temsilcisi Jamala'nın seslendirdiği "1944" adlı şarkının 534 puanla birinci olmasıyla Ukrayna, 2005 yarışmasından sonra ikinci kez yarışmaya ev sahipliği yapacak.

2017 yarışmasının yarı finalleri 9,11 ve finali 13 Mayıs 2017 olarak belirlendi.

43 ülke yarışmaya katılacağını açıklamıştır. Portekiz ve Romanya bir yıllık aradan sonra yarışmaya geri döndüklerini açıklamışlardır.

Azerbaycan geçtiğimiz yılların aksine temcilsini mart ayında değil aralık ayından açıkladı. Azerbaycanı Dihaj sahne ismiyle Diana Hajiyeva temsil edecek.

Diana Hajiyeva:
f31b7d17020469.562b4a32900da.jpg

Yarışma başkent Kiev'de Kongre Merkezinde düzenlenecek:

1024px-Международный_Выставочный_Центр_(Киев).JPG

2017 Yarışmasının Ülkeler Haritası

ESC_2017_Map.svg.png

mor - Katılımcı ülkeler
sarı - Önceki yıllarda katılan, 2017'de çekilen ülkeler

yeşil - Şarkıcısını ve ya şarkısını belirleyen ülkeler

Yarışma ile ilgili yorumlarınızı bu konu altından yapabilirsiniz.

MayısKralı

Emekli
Reaksiyon puanı
11,795
Puanı
710
Eskiden çok ilgiyle takip ederdim ancak şu an çokta önemli olduğunu düşünmüyorum. Hiç bir değişiklik yok hatta streste yaşamıyoruz. Ve yarışmada kendini bozdu bence eskiden 4-5. sıralarda olan ülkelerin şarkılarını bile açar dinlerdik, şimdi 1. olan bile o kadar güzel değil. :(

mesmeso

Moderatör
Reaksiyon puanı
9,607
Puanı
860
Eskiden çok ilgiyle takip ederdim ancak şu an çokta önemli olduğunu düşünmüyorum. Hiç bir değişiklik yok hatta streste yaşamıyoruz. Ve yarışmada kendini bozdu bence eskiden 4-5. sıralarda olan ülkelerin şarkılarını bile açar dinlerdik, şimdi 1. olan bile o kadar güzel değil. :(

Geçen senekini ben epey bir süre izlemiştim. Şarkının sözleri ve koreografisi çok güzeldi. Mesela şu an aklıma geldi ve tekrardan açmaya gidiyorum :A

MayısKralı

Emekli
Reaksiyon puanı
11,795
Puanı
710
Geçen senekini ben epey bir süre izlemiştim. Şarkının sözleri ve koreografisi çok güzeldi. Mesela şu an aklıma geldi ve tekrardan açmaya gidiyorum :A

Geçen senekini bende sevmiştim ve şu an bende dinliyordum ama kastettiğim 2014 yılındaki çok kötüydü. 2015'te kim kazanmıştı onu bile bilmiyorum. :A

Ahmed

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
16,027
Puanı
1,060

Komşu Gürcistan açıklamış. @Tzira
Ben baya beğendim, çok iyi olmuş. Nasıl bir sırada yer alır bilmem ama güzel yapmışlar gürciler.
Dünya sorunlarına, savaşlara değinilmiş hatta arkadaki ekranda Türkiye ile ilgili bir kaç defa görüntü geçiyor.
Şarkı sözleri ile uyumlu olmuş. :)

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,926
Puanı
1,060
Isvec inanılmaz önem veriyor bu yarışmaya ve haftalarca yarışma düzenleniyor. her hafta belirli sayida sarkilar 1 ust tura geçiyor ve finalinde kazanan eurovisiona gitmeye hak ediyor. yeni ve eski sanatcıların katılımıyla oluyor. Kazananda juri ve halk tarafından seçiliyor.
Eurovision zamanida programlari var tek tek ülkelerin şarkilarini tanitip değerlendirme yapıyorlar.
Yarışma günü hayat duruyor :A
gunlercede okullarda ögrenciler yarışmanın muhabbetini yapar :D