2015 Oscar Ödülleri Kazananları Belli Oldu!

cevaa

Emekli
Reaksiyon puanı
4,420
Puanı
911
Gece 2.30'a kadar izleyebildim ancak :D Kırmızı halıda en dikkat çeken isim Dakota Johnson'dı bence kırmızı elbisesiyle müthiş ötesiydi :D Marion Cotillard'da acayip güzeldi :D

Ödül törenininde 1.30 saatini şimdi tekrarında izledim :D Neil Patrick Harris reyizin ilk baştaki müzikali çok iyiydi :D Ayrıca @OzaN Andy Samberg'in şarkı söylediği yerde süperdi, şarkı daha da süperdi :D

Onun dışında bizim reyizlerden kimseyi göremedim izlediğim sürece :D Bale, Depp, DiCaprio, Pitt, Clooney, Downey Jr. bunlar gelmedilermi acaba ?

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Yine bir ödül gecesinde bilgisayar başında uyuya kalmayı başardım. :D İşin kötü tarafı tam da önemli ödüllerin olduğu zaman uyumuş olmam. :(

Ödüllerin çoğu beklendik yerlere gitmiş, pek sürpriz olmamış. En İyi Yönetmen Ödülü'nün Boyhood'a gideceğini düşünüyordum ama yanılmışım. Yanılmama sevindim. :D Aynı şekilde En İyi Film Ödülü'nü Birdman'in almasına da sevindim.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,822
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
@OzaN en iii yardimci erkek doğru mu. J.K. Simmons almadı mi. (b)
Evet o aldı nasıl yanlış yazmışım bilmiyorum. :(

Gece 2.30'a kadar izleyebildim ancak :D Kırmızı halıda en dikkat çeken isim Dakota Johnson'dı bence kırmızı elbisesiyle müthiş ötesiydi :D Marion Cotillard'da acayip güzeldi :D

Ödül törenininde 1.30 saatini şimdi tekrarında izledim :D Neil Patrick Harris reyizin ilk baştaki müzikali çok iyiydi :D Ayrıca @OzaN Andy Samberg'in şarkı söylediği yerde süperdi, şarkı daha da süperdi :D

Onun dışında bizim reyizlerden kimseyi göremedim izlediğim sürece :D Bale, Depp, DiCaprio, Pitt, Clooney, Downey Jr. bunlar gelmedilermi acaba ?

Hiçbirinin işi yoktu bu sene. Gelmemişlerdir. :)

Yine bir ödül gecesinde bilgisayar başında uyuya kalmayı başardım. :D İşin kötü tarafı tam da önemli ödüllerin olduğu zaman uyumuş olmam. :(

Ödüllerin çoğu beklendik yerlere gitmiş, pek sürpriz olmamış. En İyi Yönetmen Ödülü'nün Boyhood'a gideceğini düşünüyordum ama yanılmışım. Yanılmama sevindim. :D Aynı şekilde En İyi Film Ödülü'nü Birdman'in almasına da sevindim.
Nasıl başarıyorsun, ilginç. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,822
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Gecenin en iyi karesi. :D

B-hk87XIQAAn5ii.jpg:large

gundix123

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,284
Puanı
459
Evet o aldı nasıl yanlış yazmışım bilmiyorum. :(

Hiçbirinin işi yoktu bu sene. Gelmemişlerdir. :)

Nasıl başarıyorsun, ilginç. :D
Uzanarak izlediğimden oluyor sanırım. :D Ama gecenin öncesinde uyuyamamıştım onun da etkisi oldu herhalde. :D

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,822
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Uzanarak izlediğimden oluyor sanırım. :D Ama gecenin öncesinde uyuyamamıştım onun da etkisi oldu herhalde. :D
Öyleyse olabilir. :D

Önceden uyumak lazım ya yoksa zor oluyor baya. Dayanabilsen bile "bitse de gitsek" havasında oluyorsun ister istemez. :):)

@berkann en iyi film ödülünü görebildin mi merak ettim. :D

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,193
Puanı
1,061
Birdman için sevindim, ama Boyhood için daha bir sevindim. Başka bir yılda olsa aday dahi olamayacak Patricia kazandı, ama olsun. Inarritu da (bireysel olarak) 3 ödül birden alarak gecenin yıldızlarından biri oldu.

Oyunculuk dalındaki 3 ödüle de gayet sevindim. Redmayne ve Simmons daha ilk adaylıklarında ödül aldılar, ama Moore'a 5. adaylıkta ödül almak kısmet oldu. :)

Özgün senaryoda Budapest Hotel'i bekledim, ama Birdman'in kazanması da yüksek ihtimaldi zaten. Imitation Game ise tahmin ettiğimiz gibi uyarlama senaryoyu aldı.

Whiplash ve The Grand Budapest Hotel teknik ödüllerin çoğunu süpürmüş. Alexander Desplat'in sonunda ödül almasına da çok sevindim bu arada.

Animasyon dalında HTTYD 2'nin kazanmaması sürpriz oldu. Bence çok yüreğe dokunan bir hikayesi vardı ve hak ediyordu. Big Hero 6 da iyiydi, ama ejderhalar kadar değil. Uyku getiren Ida da maalesef ödül aldı.

Teknik dallardaki ödülleri de genel olarak beğendim açıkçası. Patricia Bilmemne haricinde herkes aldıkları ödülleri hak etmişti. Tüm kazananları tebrik ediyor ve 2014 faslını da böylece kapatıyorum. Oscar'lı kardeşlerimize hayatlarında başarılar. :X

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,331
Puanı
1,059
@destere kaybolmussun. :( @kaan955 @OzaN mobil arda bilgilendiriN.:(
4 e kadar oturdum yeterli zaten görmek istediklerimi gördüm :))
marion cotilard harikaydı
dakota muhteşemdi :)

ödül törenine sıra gelince uyku bastı:)

Boyhood un yardımcı kadın oyuncu haricinde boşa kürek çekmesi işin en güzel tarafı :)
Bir diğer gereksiz çöp film American sünepe nin yine havayı alması mutlu etti beni :)

Birdman i kutluyorum her ne kadar aklımda etkileyici bir sahnesi (emma stone un gözleri hariç :) ) olmasada boyhood u beşe katlar yinede :)
patricia arguatte yatsın kalksın filmin şişirilmesine dua etsin yoksa o ödülü o iticilikle zor alırdı , yardımcı kadın oyuncuda çarpıcı bir isim yoktu sadece biraz keira birazda emma vardı gerisi boş..

en iyi kadın oyuncuda julianne moore haketti her türlü, ben marion un kazanmasını istiyordum ama olsun marion daha önce almış nasıl olsa bu sefer moore mutlu olsun
en iyi erkek oyuncuda kazananı pek sevmedim ama o listede işte bu olsun dediğim bir isimde yoktu bu sene .

the grand budapest hotel irili ufaklı üç beş ödülle ayrılmış güzelde olmuş bu seneki en ilginç yapımlardan biriydi

en iyi yabancı filmde ida yı forumda pek kimse beğenmesede ben sevmiştim güzel filmdi heleki o intihar sahnesi harikaydı? kazanması güzel olmuş yalnız ordada benim desteklediğim film tangerines ti , tangerines harikaydı muhteşemdi kazanması lazımdı ama olmadı yinede bu seneki en iyi filmdi diyebilirim ..

Gecenin en iyi karesi. :D

B-hk87XIQAAn5ii.jpg:large

ödül töreninin en güzel ikilisiydi sanırım :)

Son düzenleme:

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,331
Puanı
1,059
Ünlü aktör Sean Penn’in, Oscar töreninde en iyi direktör ödülünü vermek için çıktığı sahnede, ödülü kazanan Meksika asıllı direktör Alejandro Gonzalez Inarritu için yaptığı ırkçı olarak nitelendirebilecek soğuk şaka törene gölge düşürdü.
Oscar´ ı kazanan Alejandro Gonzalez Inarritu için: “Kim bu ….’na buraya gelmesi için yeşil kart verdi” diyen Sean Pean’ in bu tatsız şakasından sonra salonda bulunan davetliler şok oldu . Amerika ´da ve dünyanın dört bir tarafında televizyon başındaki özellikle Latin kökenli izleyiciler sosyal medya üzerinden Sean Pean´ i ağır bir dil ile eleştirdiler.

Ödülü, Sean Penn ´ in elinden alan ünlü direktör Alejandro Gonzales Inarritu yaptığı konuşmanın sonunda, Meksika´lı olmaktan gurur duyduğunu ve ödülü ülkesine ve dünyanın dört bir köşesinde yaşayan Latinlere ithaf ettiğini söyledi.

-----------------------------------------

aslı astarı şakaymış, sosyal medya heryerde ergenlerele dolu bunada tepki gösteriyorlarsa diyecek başka bişey yok :)

96e1b65ffdba89212cd8b52a6ca7a422.gif

merly teyzeden sevinç gösterisi :)
yalnız benim gözüm sağa kayıyor , bir lopez gördüm sanki ? :)

Son düzenleme:

sokak sanati

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,064
Puanı
1,061
Bende her haber sitesinde Sean Penn'in lafını görüyorum. Çok güzel söylemiş bence. İnce bir şaka yapmış.:X

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,331
Puanı
1,059
fft16_mf3585181.Gif

eddie redmayne heyecandan heykelciği kendine saplayacak nerdeyse :)

fft16_mf3585181.Gif

Danger UA!

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
3,713
Puanı
560
Ünlü aktör Sean Penn’in, Oscar töreninde en iyi direktör ödülünü vermek için çıktığı sahnede, ödülü kazanan Meksika asıllı direktör Alejandro Gonzalez Inarritu için yaptığı ırkçı olarak nitelendirebilecek soğuk şaka törene gölge düşürdü.
Oscar´ ı kazanan Alejandro Gonzalez Inarritu için: “Kim bu ….’na buraya gelmesi için yeşil kart verdi” diyen Sean Pean’ in bu tatsız şakasından sonra salonda bulunan davetliler şok oldu . Amerika ´da ve dünyanın dört bir tarafında televizyon başındaki özellikle Latin kökenli izleyiciler sosyal medya üzerinden Sean Pean´ i ağır bir dil ile eleştirdiler.

Ödülü, Sean Penn ´ in elinden alan ünlü direktör Alejandro Gonzales Inarritu yaptığı konuşmanın sonunda, Meksika´lı olmaktan gurur duyduğunu ve ödülü ülkesine ve dünyanın dört bir köşesinde yaşayan Latinlere ithaf ettiğini söyledi.

-----------------------------------------

aslı astarı şakaymış, sosyal medya heryerde ergenlerele dolu bunada tepki gösteriyorlarsa diyecek başka bişey yok :)

96e1b65ffdba89212cd8b52a6ca7a422.gif

merly teyzeden sevinç gösterisi :)
yalnız benim gözüm sağa kayıyor , bir lopez gördüm sanki ? :)
Inarritu'yla Sean Penn yakın arkadaş zaten Sean Penn Hollywood'daki en anti-milliyetçi adamlardan biri.Onlarda böyle şakalar çok normal ergenler saçmalıyor.:D

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
@OzaN Twitter'dan birkaç yoruma baktım da Neil Patrick'in sunumu pek beğenilmemiş gibi sence nasıldı :D

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
En iyi yönetmen ve en iyi görüntü yönetmenliğini kesinlikle The Grand Budapest kazanmalıydı. Hadi film çok iyi olunca yönetmeni de araya katarsınız anlarım da hangi mantık Birdman 'in görüntü yönetmenliğinin Büyük Budapeşte' den daha iyi olduğunu söyler?

Birdman'in görüntü kalitesi iyi olsa da hiç şüphesiz Büyük Budapeşte Oteli, görüntü yönetmenliği konusunda başyapıt denilecek işe imza attı. Neyse .

En iyi oyuncu ödülünü keşke Michael Keaton alsaymış.

En iyi görsel efekt dalında Kaptan Amerika ve Galaksinin Koruyucuları filmleri daha iyiydi.

Whiplash aldığı ödülleri sonuna kadar haketmiş. Kült bir film sonuçta. Bundan 100 yıl sonra bile bilinecek düzeyde.

Son olarak Yahudi lobisi yine iş başı yapmış İda ile! Kış Uykusu'nun hakkını yediler.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,822
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
En iyi yönetmen ve en iyi görüntü yönetmenliğini kesinlikle The Grand Budapest kazanmalıydı. Hadi film çok iyi olunca yönetmeni de araya katarsınız anlarım da hangi mantık Birdman 'in görüntü yönetmenliğinin Büyük Budapeşte' den daha iyi olduğunu söyler?

Birdman'in görüntü kalitesi iyi olsa da hiç şüphesiz Büyük Budapeşte Oteli, görüntü yönetmenliği konusunda başyapıt denilecek işe imza attı. Neyse .

En iyi görsel efekt dalında Kaptan Amerika ve Galaksinin Koruyucuları filmleri daha iyiydi.

Whiplash aldığı ödülleri sonuna kadar haketmiş. Kült bir film sonuçta. Bundan 100 yıl sonra bile bilinecek düzeyde.

Son olarak Yahudi lobisi yine iş başı yapmış İda ile! Kış Uykusu'nun hakkını yediler.
Grand Budapest Hotel'in görüntü yönetmenliği daha mı iyiydi tartışılır ama Birdman'in de görüntüleri çok iyiydi. Farklı çekim teknikleriyle ilginç görüntüler sundu. Zaten yıl içinde görüntü yönetmenliğiyle ilgili her türlü ödülü aldı. The Grand Budapest Hotel de çok iyiydi o konuda o ayrı tabii. :)

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,331
Puanı
1,059

bence tangerines in hakkı yendi :) ida muhteşem değildi ama iyi filmdi heleki o intihar sahnesi muhteşemdi :) ama bir tangerines yapmazdı o filme haksızlık yaptılar .. kış uykusu güzeldi ama diyaloğların aşırı uzunluğu biraz sıkmıştı filmi, birde şu para yakma olayı pek olmamıştı .. ama tangerines te tek hatalı sahne bulamadım harikaydı... tabi bu yorum bana göre bir yorumdur herkes aynı fikirde olmayabilir :)

Forum İstatistikleri

Konular
170,458
Kullanıcılar
8,420
Son Üye
Sailormoon