Netflix 13 Reasons Why - Dizi Yorumları

mrt-06

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
636268249942475577-2052136067-13-reasons-why-serie-de-tv-sou_ruqf.jpg

Popüler internet kanalı Netflix'in sevilen dizisi 13 Reasons Why (Ölmek İçin 13 Sebep) yayınlandı!

Dizinin kadrosunda Dylan Minnette, Katherine Langford, Christian Navarro, Alisha Boe, Miles Heizer gibi isimler yer alıyor. 17 yaşındaki lise öğrencisi Hannah Baker bir süre önce canına kıymıştır. Ortada geçerli bir neden yok gibidir, ailesi ise şoktadır. Lisenin öğrencilerinden Clay Jensen, bu olayın üstünden bir süre geçtikten sonra kapısının önünde bir kutu buluyor. Kutunun içinden eski usül kasetler çıkıyor...

Bölüm yorumlarınızı bu başlık altından yapabilirsiniz...

1593108628205.png

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x1 1x2 1x3

İlgi çekici bir dizi. Biraz ağır tempoda ilerlese de kendisini izlettiriyor.

Hannah'ya aşık oldum. :love1: Dizinin en büyük mantık hatası okulda Jennifer'ın Hannah'dan daha güzel bulunması. Yani göz var izan var. Böyle bir şey olabilir mi? :):)

İkinci bölüm üç bölüm arasında en iyisiydi. İzledikçe yorumlamaya devam ederim. :):)

7/10 8+/10 8/10

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Dizi çok iyi başladı ama sonlara doğru bunu devam ettiremedi. Tam olarak nerede kırıldı anlayamadım ancak bazı şeyler beklediğiniz gibi gitmedikçe kırılma başlıyor sanırım. Yani demek istediğim ben Hannah'ın geçerli bir sebepi olduğuna inanarak izlemeye başladım. Öyle de başladı ancak öyle devam edemedi. Bir yandan da düşününce intihara geçerli bir sebep bulunamaz herhalde. Birisi a olayına karşı intihar ederek tepki verir, diğer kişi depresyona girerek. O yüzden diziyi bu tarafından eleştiremeyiz.

Kurgu olarak başarılı bir dizi. Fikir de güzel, kitaptan uyarlamaymış. Ayrıca intihar sahnesi çok başarılıydı. Ekrandan gözlerinizi ayırmak zorunda kalıyorsunuz.

Ayrıca kendini izlettiren bir dizi. Hem Hannah'ın sebeplerini hem de Clay'in neden kasetlerde olduğunu merak ediyorsunuz.
>_<
Clay orada olmayı hak etmiyor. Bunu zaten kasette de söyledi Hannah. Ayrıca Zach tamamen suçsuz. Sheri zaten eve gidelim ararız diyor. Justin iyi bir insan ama Bryce'a katlanmak zorunda hissediyor, ona muhtaç çünkü. Courtney babaların gay. Elbette istemezler senin lezbiyen olmadan zorbalık yaşamanı ancak ailen arkanda olacaktı, fazla abarttın. Ryan'ın şiiri gerçekten severek yayınladığını düşünüyorum. Marcus hıyarlık yaptı ancak Hannah seni bir saat bekleten kişiye fazla müsamaa gösteriyorsun. Ayrıca bırak seni kolay sansın, elde edemedi ki seni? Tyler'ın yaptığı kötü bir şey. Alex'in yaptığı da kötü bir şey. Ancak yaşanan diğer bütün her şey bu listenin sonucu değil. Gelelim asıl suçluya: Bryce. İki kıza tecavüz ediyor dizide. Ancak Hannah kızım sen hatalısın.Önce Jessica'ya tecavüzünü sessizce izledin hiçbir şey yapmadın. Milete laf atıyorsun ama önce kendine bakman gerekti. Daha sonra Bryce'ın evine hiçbir şey olmamış gibi gittin. Soyundun ve tecavüze teslim oldun. O sahnede çığlık vs atmadın/atamadın. Ha Bryce şerefsizin önde gideni zaten de.

Ekşide yazmışlar asıl sebepler Jessica'nın hayatında diye. Gerçekten asıl mağdur o. Erkek arkadaşın liste yapacak seni en kötü göt seçecek; yakın arkadaşını en iyi göt. Erkek arkadaşının en yakın arkadaşı sana tecavüz edecek ve buna erkek arkadaşınla eski arkadaşın Hannah karşı çıkmayacak.
8/10

@OzaN Hannah çok güzel cidden. Ama Jennifer daha havalı okulda çünkü o ponpon kız. :/

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
@berkann

Sezonu bitirmeyenler bakmasın.
Bence dizinin tutması o durumdan dolayı. Yani olayları çok insani şekilde ele almışlar, şuan bence sen tarafsız taraftan o şekilde görüyorsun.

Bir kız var ve sürekli kötü şeyler eklenerek devam ediyor, ve bu kendi hayatlarımızı düşünürsek normalde tepki vermeyeceğiz şeylere bazen tepki verebiliyoruz, doymuşluktan dolayı. Bu olayda da öyle kız o kadar dolmuş ki beyni artık neyin iyi neyin kötü olduğuna karar veremeyip koruma moduna almış kendini, haklı olarak. Bence yönetmen çok acayip şekilde insan yaşamının dibini görmüş.

Zach'te ki olayda burdan kaynaklanıyor. Kız kimse güvendiyse kıza kötülük etti, şöyle kızın tarafından düşünürsek biri daha edecek diyebiliriz. Yönetmen işin içine Zach'in tarafını katınca bende de öyle bir şüphe oluştu dedim Zack ne alaka, ama kızın tarafından bakınca durum tam tersi ve Zach için arkadaş çevresi kurbanı diyebiliriz.

Ryan'ın yaptığı ne kadar kendince doğru olsada etkileri çok yüksek düzeyde oldu, kıza etkileri bence çok büyük oldu, intiharda çok aşırı yeri olmasada kıza iyi bir darbe vurdu bence.

Courtney'in tepkisinide haklı sayabilirim.Marcus benim gözümde dayaklık bir insan,o konuda ki Hannah'ın hatalı olduğu kısmına katılıyorum ama ister istemez Hannah'a karşı bir sempati oldu yani kız tutunacak bir dal isterken Marcus gibi bir dallamaya denk geldi, dışarıdan düzgün duran adamlardan korkucaksın demek ki.

Şöyle bir bakınca çok fazla değişken var ortada, yani kendi hayatlarımızda da karşı tarafın ne düşündüğünü bilmiyoruz ve bu bilinmezlik paranoyaya sürüklüyor, dizide biraz olsun karşı tarafın ne yaptığımı görmek bize biraz düşünce değişikliği kattı bence.

Ve ayrıyeten uzun zamandır haz aldığım ilk dizi oldu diyebilirim.

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
İzleyen bukadar varmıydı :eek:
Ben de bu hafta izleyeyim @destere 'nin yüzde 3'ü ile birlikte Netflix keyfi yapayım :X

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,673
Puanı
1,061
1x1
1.bölüm beni sardı valla ilk olarak netflix zorunlu reklamında görmüştüm facebook'da merak uyandırıcıydı Hannah sonra yorumları okudum ve izlemeye karar verdim. İlk bölümde sardı baya konu enteresan ve ilgi çekici üstüne de senaryo da merak uyandırıcı sonları severim bu da tam öyle olmuş. Gençlik dizisi, gizem var dolayısıyla izlenmeli. :)

8/10

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
@berkann

Sezonu bitirmeyenler bakmasın.
Bence dizinin tutması o durumdan dolayı. Yani olayları çok insani şekilde ele almışlar, şuan bence sen tarafsız taraftan o şekilde görüyorsun.

Bir kız var ve sürekli kötü şeyler eklenerek devam ediyor, ve bu kendi hayatlarımızı düşünürsek normalde tepki vermeyeceğiz şeylere bazen tepki verebiliyoruz, doymuşluktan dolayı. Bu olayda da öyle kız o kadar dolmuş ki beyni artık neyin iyi neyin kötü olduğuna karar veremeyip koruma moduna almış kendini, haklı olarak. Bence yönetmen çok acayip şekilde insan yaşamının dibini görmüş.

Zach'te ki olayda burdan kaynaklanıyor. Kız kimse güvendiyse kıza kötülük etti, şöyle kızın tarafından düşünürsek biri daha edecek diyebiliriz. Yönetmen işin içine Zach'in tarafını katınca bende de öyle bir şüphe oluştu dedim Zack ne alaka, ama kızın tarafından bakınca durum tam tersi ve Zach için arkadaş çevresi kurbanı diyebiliriz.

Ryan'ın yaptığı ne kadar kendince doğru olsada etkileri çok yüksek düzeyde oldu, kıza etkileri bence çok büyük oldu, intiharda çok aşırı yeri olmasada kıza iyi bir darbe vurdu bence.

Courtney'in tepkisinide haklı sayabilirim.Marcus benim gözümde dayaklık bir insan,o konuda ki Hannah'ın hatalı olduğu kısmına katılıyorum ama ister istemez Hannah'a karşı bir sempati oldu yani kız tutunacak bir dal isterken Marcus gibi bir dallamaya denk geldi, dışarıdan düzgün duran adamlardan korkucaksın demek ki.

Şöyle bir bakınca çok fazla değişken var ortada, yani kendi hayatlarımızda da karşı tarafın ne düşündüğünü bilmiyoruz ve bu bilinmezlik paranoyaya sürüklüyor, dizide biraz olsun karşı tarafın ne yaptığımı görmek bize biraz düşünce değişikliği kattı bence.

Ve ayrıyeten uzun zamandır haz aldığım ilk dizi oldu diyebilirim.

Hoşgeldin öncelikle. :D

Haklısın kız için olaylar üst üste geliyor. Bir yandan haklı ama diğer yandan da atıyorum sana insanlar darbe vuruyorlar işte yüzde onluk; yirmilik falan. Artık sen yüzde doksan sekiz dolmuşsun ve o son yüzde ikilik darbeyi vuranla, yüzde on beşlik darbeyi vuranı aynı kefeye koyamazsın.

Ayrıca Hnnah da kötülük yapıyor dizide. Aslında bu dizi için iyi bir şey Hannah ak; diğerleri kara değil. Ama 13 kaset ve Hannah'ın suçunu sıralarsam: Bryce > Hannah > Diğerleri. her ne olursa olsun Jennifer tecavüze uğrarken bir şekilde ses çıkarmalıydı.

Marcus iyi birine benziyordu cidden. :D Courtney abarttı ya. Kızın babaları gay. Tamam adının lezbiyen olarak duyulmasını istemez ama gidip de tüm 'suçu' Hannaya atmak ne?
Alex'in kendini vurmasına ne diyorsun? Gitti gül gibi çocuk. :'(

Asıl benim anlamadığım şey; kasetler elden ele veriliyorsa ve Clay'e güvenemiyorlarsa kim Clay'e kasete veriyor ki? Acaba Tony mi vermişti ona kaseti?

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x4

İyi bölümdü yine.

Tyler ne şerefsizmişsin.

Bu arada Amerika'da niye perde kullanmıyor insanlar, çok garip. :D

8/10

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
7a023df3509f825228fcd2ad04e1c20026d1fd67.jpg

Popüler internet kanalı Netflix'in yeni dizisi 13 Reasons Why yayınlandı!

Dizinin kadrosunda Dylan Minnette, Katherine Langford, Christian Navarro, Alisha Boe, Miles Heizer gibi isimler yer alıyor.
bundan bir ay önce ilk bölümü izlemiştim güzel bir diziydi hele bir hannah muhteşemdi harikaydı :) ama konu başlığı açılmadığı için devamını izlemeyi unutmuştum karambole gelmişti arada bir ay geçince belli bir soğuma yaşadık diziye karşı yinede şu yüzde 3 ü bir bitirdikten sonra devam edebilirim diziye zaten hannahı görünce tekrar ısınmam uzun sürmeyecektir :)
birde bu diziyi bir kamyon dolusu arkadaş izliyormuş @Forumdash :) sende şok olmadınmı :) bunca insan sessiz izliyormuş demek biz isyan etmesek sessiz takılmaya devam edecekler :)

hannah yorumlarına birebir katılıyorum @OzaN :))

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
Hoşgeldin öncelikle. :D

Haklısın kız için olaylar üst üste geliyor. Bir yandan haklı ama diğer yandan da atıyorum sana insanlar darbe vuruyorlar işte yüzde onluk; yirmilik falan. Artık sen yüzde doksan sekiz dolmuşsun ve o son yüzde ikilik darbeyi vuranla, yüzde on beşlik darbeyi vuranı aynı kefeye koyamazsın.

Ayrıca Hnnah da kötülük yapıyor dizide. Aslında bu dizi için iyi bir şey Hannah ak; diğerleri kara değil. Ama 13 kaset ve Hannah'ın suçunu sıralarsam: Bryce > Hannah > Diğerleri. her ne olursa olsun Jennifer tecavüze uğrarken bir şekilde ses çıkarmalıydı.

Marcus iyi birine benziyordu cidden. :D Courtney abarttı ya. Kızın babaları gay. Tamam adının lezbiyen olarak duyulmasını istemez ama gidip de tüm 'suçu' Hannaya atmak ne?
Alex'in kendini vurmasına ne diyorsun? Gitti gül gibi çocuk. :'(

Asıl benim anlamadığım şey; kasetler elden ele veriliyorsa ve Clay'e güvenemiyorlarsa kim Clay'e kasete veriyor ki? Acaba Tony mi vermişti ona kaseti?

Hoşbulduk. :D

Bitirmeyen tıklatmasın.
Yani koyamayız ama bir yerden sonra kimin en büyük darbeyi koyduğu farketmiyor ya? :D Genelde bir bakarsak en büyük tepkiyi en son %100'ü gördüren yemez mi normalde de :D

Hannahta az zilli değil orası doğru tabi. Şöyle birşey var. Önce ilk hatasından dolayı, Clay ile ilişkiye giremiyor ya, bir şoka giriyor kız farkettiysende kitlenmiş vaziyette zaten orda, Jessica'nın durum için biraz tölere edilebilir bir ayrıntı dediğim. Tabi ki büyük hata var ama şoktaydı yani ne bileyim kılıf uyduramadım şuan. :D

Courtney garip bir kızdı ama gerçekten, şöyle ailesinede bakarsak kızı odun gibi yetiştiriyorlardı, yani illa başarılı olmak modundaydı. Eşciselliğinona zorluk çıkartıcağını düşünüp iş yaptı, çocuk bunlar zaten. Kocaman dediğimiz ota şeye ayaklanma çıkartan Zach bile annesinin yanında kül dökmüş kediye dönüyordu gördüysen zaten.

Alex'e gelen geçen vuruyordu zaten. :D

Hiç aklıma gelmemişti ama şöyle kontrol mekanizması olsaydı eğer o kaset 2. kişiye varmadan yokedilirdi. :D Bence tüm işlemleri zorlaya zorlaya Tony kontrol etti, zaten tony'e dokunamama sebepleri buydu bence en başta.

Ben en çok jeff'e üzüldüm ya adamın dibiydi koca yürekli insan. :( :D

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Hoşbulduk. :D

Bitirmeyen tıklatmasın.
Yani koyamayız ama bir yerden sonra kimin en büyük darbeyi koyduğu farketmiyor ya? :D Genelde bir bakarsak en büyük tepkiyi en son %100'ü gördüren yemez mi normalde de :D

Hannahta az zilli değil orası doğru tabi. Şöyle birşey var. Önce ilk hatasından dolayı, Clay ile ilişkiye giremiyor ya, bir şoka giriyor kız farkettiysende kitlenmiş vaziyette zaten orda, Jessica'nın durum için biraz tölere edilebilir bir ayrıntı dediğim. Tabi ki büyük hata var ama şoktaydı yani ne bileyim kılıf uyduramadım şuan. :D

Courtney garip bir kızdı ama gerçekten, şöyle ailesinede bakarsak kızı odun gibi yetiştiriyorlardı, yani illa başarılı olmak modundaydı. Eşciselliğinona zorluk çıkartıcağını düşünüp iş yaptı, çocuk bunlar zaten. Kocaman dediğimiz ota şeye ayaklanma çıkartan Zach bile annesinin yanında kül dökmüş kediye dönüyordu gördüysen zaten.

Alex'e gelen geçen vuruyordu zaten. :D

Hiç aklıma gelmemişti ama şöyle kontrol mekanizması olsaydı eğer o kaset 2. kişiye varmadan yokedilirdi. :D Bence tüm işlemleri zorlaya zorlaya Tony kontrol etti, zaten tony'e dokunamama sebepleri buydu bence en başta.

Ben en çok jeff'e üzüldüm ya adamın dibiydi koca yürekli insan. :( :D

yani evet bardağı taşırana bağırır edersin ama intihar etmezsin. :D gerçi zaten Bryce tecavüz etmeseydi belki de intihar etmezdi. Ki o olayda da adamı bile bile gitmemeliydi evine. Abi git mis gibi Clay var seni de seviyor, iyi biri de. .ss

Clayle ilişkiye giremedikleri sahne cidden yaşadıklarının etkisiydi.

Hannaha aşık mı oldun ya? :D o olayda çok çok haksız.

Alexe üzüldüm ben ya. :/

Jeff de iyi çocuktu cidden. Claye epey yardımı dokunuyordu. :D

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
bundan bir ay önce ilk bölümü izlemiştim güzel bir diziydi hele bir hannah muhteşemdi harikaydı :) ama konu başlığı açılmadığı için devamını izlemeyi unutmuştum karambole gelmişti arada bir ay geçince belli bir soğuma yaşadık diziye karşı yinede şu yüzde 3 ü bir bitirdikten sonra devam edebilirim diziye zaten hannahı görünce tekrar ısınmam uzun sürmeyecektir :)
birde bu diziyi bir kamyon dolusu arkadaş izliyormuş @Forumdash :) sende şok olmadınmı :) bunca insan sessiz izliyormuş demek biz isyan etmesek sessiz takılmaya devam edecekler :)

hannah yorumlarına birebir katılıyorum @OzaN :))
Aynen şaşirdim :Futandıran gizli zevkler gibi :A hayır ben öyle şeyler izlemem :F

cookies

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
18,793
Puanı
1,060
Zaten intihara meyilliyim bu daha da sürükler diye izlemiyorum.Sonra gidip intihar ederim Dünyada ilk diye haber olup rezil olurum falan :(

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
1x5

Güzel bölümdü yine. Hannah muhteşemsin ya. İmkansız aşk dedikleri bu, kız ölmüş gitmiş ne desek boş. Finalde umarım Hannah'ı üzen herkesin cehennemde yanma görüntülerini izleriz. :(

9/10

Titanium

Favori Üye
Reaksiyon puanı
3,698
Puanı
461
yani evet bardağı taşırana bağırır edersin ama intihar etmezsin. :D gerçi zaten Bryce tecavüz etmeseydi belki de intihar etmezdi. Ki o olayda da adamı bile bile gitmemeliydi evine. Abi git mis gibi Clay var seni de seviyor, iyi biri de. .ss

Clayle ilişkiye giremedikleri sahne cidden yaşadıklarının etkisiydi.

Hannaha aşık mı oldun ya? :D o olayda çok çok haksız.

Alexe üzüldüm ben ya. :/

Jeff de iyi çocuktu cidden. Claye epey yardımı dokunuyordu. :D

Sezonsonu
İşin asıl çılgın tarafı, parayı kaybetmeseydi, bryce'nin partisine gitmezdi. :D O değilde çok çılgın durumlar. :D O an ödeme denk gelmese veya o telefon denk gelmese bunların hiçbiri olmayacaktı sanki. :D

Ya şöyle bişi var Hannah gerçekten sempatik bir kız ama aşık olmadım açıkcası. :D

berkann

Favori Üye
Reaksiyon puanı
6,728
Puanı
1,060
Sezonsonu
İşin asıl çılgın tarafı, parayı kaybetmeseydi, bryce'nin partisine gitmezdi. :D O değilde çok çılgın durumlar. :D O an ödeme denk gelmese veya o telefon denk gelmese bunların hiçbiri olmayacaktı sanki. :D

Ya şöyle bişi var Hannah gerçekten sempatik bir kız ama aşık olmadım açıkcası. :D

Yok ya o artık kadere/tesadüfe girer. :D Hannah o partiye gitmekle her türlü suçlu, zaten kendisi de kabul ediyor.

Güzel kız cidden ama eğğğlenilecek kız. :A

destere

Favori Üye
Reaksiyon puanı
41,332
Puanı
1,059
@Tolstoyevski beni konuya etiketleyen olmamış demişsin etiketleyelimde günah bizden gitsin :) artık bu etiketten sonra sende hannah ın peşine düşersin :) zaten dizide bir hannah var gerisi boş :)