11 Mart 2020 Çarşamba Reyting Sonuçları

Bu akşam ne izleyeceksiniz/izlediniz?

• Kullanılan toplam oy
    20

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Hayat Bilgisi ile karşılaştıranlar... Sonuçlara baksınlar, kötü senaryo, kötü oyunculuklar, kutsal bir meslek olan öğretmenliği bu şekilde gösterilmesi... Sonuç ortada. :)
Öğretmenlik kutsal falan değil şu düşünceden vazgeçilmesi lazım artık. Evet çok iyi öğretmenlerimiz var ama bir yanda da öğrencilerini döven, psikolojik veya fiziksel şiddet uygulayanlar da var. Bu dizideki öğretmen de öğrencilerin doğru yolu göstermeye çalışıyor tartışmalı bir yöntemle de olsa. Yani katil veya terörist değil ama öyle bir propaganda yapılıyor ki altında yatan mesajı kimse fark etmiyor. Ayrıca Hayat Bilgisi bir komediydi bu dizi tür bakımından da çok farklı bir iş ve kıyaslanmaları saçma.

• Beğendim
Reactions: Hazem

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Bu adamı oyuncu diye karşıma getirmeyin. Hala iyi oyuncu olduğunu savunanlar var, kardeşim kabullenin işte kimse sevmiyor bu adamı. Reytingi yok. :X
Evet evet kimse sevmiyor. Zaten kimse sevmediği için 3 yıl önce final yapan Poyraz Karayel hala akıllarda. Kimse sevmediği için o kadar ödül aldı. Kimse sevmediği için tüm sosyal medya adamın bu dizideki performansının ne kadar iyi olduğundan bahsedenlerle dolu haklısın. Tamam sevme de bari kimse sevmiyor gibi aklın almayacağı şeyler söyleme rica ediyorum. :)

DR

Favori Üye
Reaksiyon puanı
10,016
Puanı
1,061
Öğretmen 3 reyting ile başlayıp bu reytingleri alsaydı herkes "Woooowww" derdi.

Az reyting almamış ki. İşte İlker Kaleli ve Ceren sayesinde ilk bölüm meraktan izlenmiş olabilir de şu an bile reytingler çok iyi bence.

• Beğendim
Reactions: Aserat

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,792
Puanı
1,061
Öğretmenlik kutsal falan değil şu düşünceden vazgeçilmesi lazım artık. Evet çok iyi öğretmenlerimiz var ama bir yanda da öğrencilerini döven, psikolojik veya fiziksel şiddet uygulayanlar da var. Bu dizideki öğretmen de öğrencilerin doğru yolu göstermeye çalışıyor tartışmalı bir yöntemle de olsa. Yani katil veya terörist değil ama öyle bir propaganda yapılıyor ki altında yatan mesajı kimse fark etmiyor. Ayrıca Hayat Bilgisi bir komediydi bu dizi tür bakımından da çok farklı bir iş ve kıyaslanmaları saçma.
Öğretmen demedim dikkat edersen, "öğretmenlik" dedim. Öğretmen deseydim dediğin bir şeyler ifade edebilirdi ama öğretmenlik bir meslek grubu ve tabii ki kutsal bir meslek.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060
Yine reytinglere göre iyi oyuncu/kötü oyuncu değerlendirmesi yapılmış, vallahi muazzam. :A

• Güldürdün
Reactions: Aserat

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Yine reytinglere göre iyi oyuncu/kötü oyuncu değerlendirmesi yapılmış, vallahi muazzam. :A
O hesapla Burak Özçivit Türkiye'nin en iyi oyuncusu oluyor herhalde. :A Adam her bölüm döktürüyor ve 7 küsür reytinge rağmen reytingi yok diye eleştiriliyor şaka gibi. Herkes tabii ki sevmek zorunda değil bu konuda bir itirazım yok ama o mesajdaki hangi argümanı tutsan elinde kalıyor.

• Beğendim
Reactions: Sherlock

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
:A

EMe46-2XYAAMGI0.jpg
Kimsenin ahı kimsede kalmıyor...
MV5BY2IxOGM5ZmUtZjVlOC00ZmE5LWE1MGEtMzgzZjczZWYyNzEzXkEyXkFqcGdeQXVyNDg4MjkzNDk@._V1_SX1777_CR...jpg

@Aserat

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Yine haklı konuşmuşum🙄
@MEnes daha izlemedi diye. Ya diğerleri gibi 2. veya 3. bölümden sonra düşerse :T: :A

@Aserat bu reytingi dizinin bu oranlarını senaryosuna bağlarlar ama haftaya aman olmasında sert düşüş olursa İlker'e bağlarlar :A :A
Önümüzde Mucize Doktor örneği var, çok tempolu gidecek gibi duruyor dizi sezon sonuna kadar. Düşmeyi bırak artar haftaya muhtemelen. :A
Kurşun gibi olmasında. Dur hele 3. böümde hâlâ bu oranda olursa ve bu sezon biteceği kesinleşirse izlerim :Z
@MEnes @Aserat

Aserat

Konu Sahibi
Süper Mod.
Reaksiyon puanı
62,793
Puanı
1,061
Karakteri gereği bu dizideki en büyük görev ona düşüyor, şahsen daha önce hiçbir dizisini izlememiş biri olarak ilk kez ilk bölümünü ve izledim ve karakterini iyi yansıtmadığını, doğru dürüst bile ağlayamadığını, kendini kanıtlayacağı en iyi yerde hayal kırıklığına uğradığından bahsettim. Demek ki seyirci de bunu farketmiş ki ikinci bölümünü izlemeye bile gerek duymamışlar. Buda onun oyunculuğunu kötü olduğunu göstermiş oluyor. :)

Tekrar ediyorum, İlker Kaleli kötü bir oyuncu. Akisini iddia edenler de bugün cevabını almış oldu. :)
Aksine bu reytinglerin büyük kısmı onun gerçekçi oyunculuğundan, karakterine olan adanmışlığından, inandırıcılığından ve kanının son damlasına kadar oynamasından geliyor. Hafta boyunca aldığı övgü yorumlarını tekrar paylaşmaya gerek duymuyorum bile. :)

Dediğim gibi sev sevme onunla ilgilenmiyorum ama adamın oyunculuğunu reyting üzerinden değerlendirirsen ve son cümlendeki gibi bir yorum yaparsan bunu eleştiririm. Aynı şey senin sevdiğin bir oyuncuya söylense ve onun dizisi de bu duruma düşse karşı çıkacak biri olmana rağmen reyting düşük (oysa değil) = kötü oyuncu gibi bir sonuca varabilmene inanamıyorum. Reyting düşerse senaryodan veya yanlış yayın stratejileri sonucu düşer oyuncular yüzünden değil. :)

• Beğendim
Reactions: Sherlock and Hazem

MEnes

Moderatör
Reaksiyon puanı
19,073
Puanı
860
Yine haklı konuşmuşum🙄

@MEnes @Aserat
Reytinglerin düşmesi dizinin kalitesinin arttığını gösterir bir bakıma. Yani buna takılmıyorum ben. :A Çünkü bu ülkede en çok reyting alan diziler ortadayken çok da reytinge takılmamak gerek. Leyla ile Mecnun 1 reyting alıyordu, ötesi yok bu işin. :A Ha yapımcı reytinge takılır elbette ya da para kazanmak ve yayında kalabilmek için elbette reyting gerekir ama seyirci o kadar çöp ki ne kadar kaliteli iş yaparsan yap olmuyor, izlemiyor. O yüzden benim izlediğim dizilerin reytinglerinin düşük olması tamamen buna delalet... :A

Öğretmen'in ilk bölümünün bu kadar yüksek almasına o yüzden çok şaşırmıştım. Çünkü kurgusu ve çekim kalitesini ve senaryo içeriğini düşününce çok da yüksek reyting alma olasılığı olan bir iş gibi durmuyordu. Ki bu bölümde düşmesi de bununla alakalıdır büyük ihtimal. Seyirci meraktan bakmıştır ama çok da kendilerine uygun bir iş olmadığını anlamıştır ve bırakmıştır. Ki dizi gerçekten oldukça başarılı. Ben erken de bitse, reytingi de düşse sonuna kadar izlemeye devam edeceğim... :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Reytinglerin düşmesi dizinin kalitesinin arttığını gösterir bir bakıma. Yani buna takılmıyorum ben. :A Çünkü bu ülkede en çok reyting alan diziler ortadayken çok da reytinge takılmamak gerek. Leyla ile Mecnun 1 reyting alıyordu, ötesi yok bu işin. :A Ha yapımcı reytinge takılır elbette ya da para kazanmak ve yayında kalabilmek için elbette reyting gerekir ama seyirci o kadar çöp ki ne kadar kaliteli iş yaparsan yap olmuyor, izlemiyor. O yüzden benim izlediğim dizilerin reytinglerinin düşük olması tamamen buna delalet... :A

Öğretmen'in ilk bölümünün bu kadar yüksek almasına o yüzden çok şaşırmıştım. Çünkü kurgusu ve çekim kalitesini ve senaryo içeriğini düşününce çok da yüksek reyting alma olasılığı olan bir iş gibi durmuyordu. Ki bu bölümde düşmesi de bununla alakalıdır büyük ihtimal. Seyirci meraktan bakmıştır ama çok da kendilerine uygun bir iş olmadığını anlamıştır ve bırakmıştır. Ki dizi gerçekten oldukça başarılı. Ben erken de bitse, reytingi de düşse sonuna kadar izlemeye devam edeceğim... :A
Reytingin düsmenin tek sebebi sensin :A geçen hafta daha izlemeden o yüksek oran geldi. Sen izledin düştü :A ama tabi 6-7 reytingede sanki 2-3 almış gibi davranıyoruz ama Benim Adım Melek'e yapılan haksizlıktan dolayi(fotosunu sildiler:T) bundan dolayı bende lafımi attim @Sherlock ve @Aserat a :A

Forumdash

Favori Üye
Reaksiyon puanı
38,907
Puanı
1,060
Yine haklı konuşmuşum🙄

@MEnes @Aserat
Ben de mi eleştirilerimi toplasam acaba:F Gerçi tartişma taa fragmanıyla başlamişti şimdi onları aıklayıp yeniden tartişma çıkarmim. En iyisi en son en yeni yorumumum paylaşayım:A

En azından izlemeden eleştiri yapmayın diyenelere de gelsin:A Balığın baştan kokoşu
Yok cok izleyemedim malasef. Fragmanda azcık LCDP'ye benzettim. Oraya cadir filan kurulmuş. Ama malasef o heycanı alamadım diziden. Zaten cocuk oyuncular başta olmak üzere oyunculuklar çok kötü. Yçnetmen kesinlikle değişmeli. Belki oyuncukları iyidir aslında:F

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Ben de mi eleştirilerimi toplasam acaba:F Gerçi tartişma taa fragmanıyla başlamişti şimdi onları aıklayıp yeniden tartişma çıkarmim. En iyisi en son en yeni yorumumum paylaşayım:A

En azından izlemeden eleştiri yapmayın diyenelere de gelsin:A Balığın baştan kokoşu
Ortam gergin, bencede rahat dur :A

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,262
Puanı
1,060
Kuruluş Osman yükselişe geçmiş. Bölüm mükemmeldi. :)

TRT'de devam etseydi dizi A/B grubunda da 13-14 alırdı bence. :)

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,536
Puanı
1,060
Kuruluş'un bir anda böyle yükselmesi, Öğretmenin ise böyle düşmesi insanın aklına hile olduğunu getiriyor :A

Melek iyi gitmiş 2. sezonu görür rahatla.

Doğduğun Ev Kaderindir de iyi gidiyor o da 2. sezonu görür rahatla.

Zemheri için yorum yok...