🥇 2021 | Fav10 Yılın Trendleri

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Yanlış mı hatırlıyorum sizde 1 hafta normal 1 haftayı kapsıyordu ve ayrı ayrı 2-3 yarışmacı yarışıyordu. Yani her yarışmacı için ayrı konu açmıyordunuz. :A

MS'de 1 haftada 4 konu falan açılıyordu çünkü hem 1 hafta 3 günü kapsıyordu, hem de sonuçlar için ayrı bir konu açılıyordu. Yani konular bölünüyordu. Bundan dolayı ki MS daha kısa sürmesine rağmen listeye daha çok konu sokmuş. :A

Yanlış anlaşılmasın bu arada, yarışmaları birbiriyle kıyaslamıyorum. Sadece format farklılığından dolayı yanlış bir kıyaslama olduğunu söylüyorum. :A
Bende diyorum ki daha tek bir yarışmacı varken bile MS konusunu geçiyorduk, haftada 2-3 konu kalabalığı yapmamak için tek bir konu olmasını istemişti @xdragxx yoksa listede VMYM olarakta bir sürü konu olurdu ama öyle olsun istemedik :A

Ayrıca özellikle son haftalarda kendi yarışmamızdan çok MS'de yorum yazıyorduk :A
------

Klasik bir Survivor konusu ve klasik bir zirve, şaşırmadın değil mi? :A @Dosi
O olmasada yine zirveymişim :A
Bu sene Survivor çok daha iyi gider :A

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,831
Puanı
1,060
Yanlış mı hatırlıyorum sizde 1 hafta normal 1 haftayı kapsıyordu ve ayrı ayrı 2-3 yarışmacı yarışıyordu. Yani her yarışmacı için ayrı konu açmıyordunuz. :A

MS'de 1 haftada 4 konu falan açılıyordu çünkü hem 1 hafta 3 günü kapsıyordu, hem de sonuçlar için ayrı bir konu açılıyordu. Yani konular bölünüyordu. Bundan dolayı ki MS daha kısa sürmesine rağmen listeye daha çok konu sokmuş. :A

Yanlış anlaşılmasın bu arada, yarışmaları birbiriyle kıyaslamıyorum. Sadece format farklılığından dolayı yanlış bir kıyaslama olduğunu söylüyorum. :A
@Dosi nin de dediği gibi haftada tek bir konu açılmasına rağmen VMYM damga vurmuş MS gibi her yarışmacıya ayrı konu açılsaydı bu listede MS'nin zerresini göremezdik. :A

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Bende diyorum ki daha tek bir yarışmacı varken bile MS konusunu geçiyorduk, haftada 2-3 konu kalabalığı yapmamak için tek bir konu olmasını istemişti @xdragxx yoksa listede VMYM olarakta bir sürü konu olurdu ama öyle olsun istemedik :A

Ayrıca özellikle son haftalarda kendi yarışmamızdan çok MS'de yorum yazıyorduk :A
------

O olmasada yine zirveymişim :A
Bu sene Survivor çok daha iyi gider :A
MS'nin son haftalarda tadı kaçmıştı zaten, o zamanlar geçmişsinizdir bir şey diyemem. Zaten en çok hit alan konular ilk haftaların konusu olmuş. Sizin en çok hit alan konu 50k görüntülenme alırken MS'nin ki 40k görüntülenme almış. Ama dediğim gibi format farklılığı var. MS çok daha kısa bir zaman dilimini kapsıyor. :A

@Dosi nin de dediği gibi haftada tek bir konu açılmasına rağmen VMYM damga vurmuş MS gibi her yarışmacıya ayrı konu açılsaydı bu listede MS'nin zerresini göremezdik. :A
MS gibi her yarışmacıya ayrı konu açılsaydı bu sefer doğal olarak yorum sayısı ve görüntülenme sayısı yarıya düşerdi. :A

Neyse yarışmaları birbiriyle yarıştırmaya gerek yok diye düşünüyorum, çocukça bir şey. :A

• Güldürdün
Reactions: serhatt and Dosi

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Ya neyin kıyası bu :A Yarışmanın teki nerdeyse tüm forumun yarış başladığı an mesaj attığı bir yarışma teki yarışan bir kişinin yazdığı ve diğer izleyicilerin katıldığı bir yarışma...
Ayrıca @Dosi'nin dediği gibi zaten Vmym bir yarışması yetiyordu çoğu zaman Ms'yi geçmeye. Öyle biri 50 sayfa diğeri 51 sayfa falan sürse ok da arada 2-2.5 kat fark oluyordu çoğu zaman zaten :A
Ms de iyi bir yarışma tabii ki listeye girdiği için tebrik ederim ama ben içinde olduğum için demiyorum bu sene özelinde Vmym, Ms'den her anlamda daha başarılı bir format oldu. En azından bizim yarışmada kimsenin kalbi kırılmadı ya da sayfalarca uzun uzun gereksiz tartışmalar olmadı bariz durumlarda bile.

• Beğendim
Reactions: Cervantes and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Ya neyin kıyası bu :A Yarışmanın teki nerdeyse tüm forumun yarış başladığı an mesaj attığı bir yarışma teki yarışan bir kişinin yazdığı ve diğer izleyicilerin katıldığı bir yarışma...
Ayrıca @Dosi'nin dediği gibi zaten Vmym bir yarışması yetiyordu çoğu zaman Ms'yi geçmeye. Öyle biri 50 sayfa diğeri 51 sayfa falan sürse ok da arada 2-2.5 kat fark oluyordu çoğu zaman zaten :A
Ms de iyi bir yarışma tabii ki listeye girdiği için tebrik ederim ama ben içinde olduğum için demiyorum bu sene özelinde Vmym, Ms'den her anlamda daha başarılı bir format oldu. En azından bizim yarışmada kimsenin kalbi kırılmadı ya da sayfalarca uzun uzun gereksiz tartışmalar olmadı bariz durumlarda bile.
Yarışmamıza ayrıca bir vakayı 'çözmüştük' onu da es geçmeyelim :A
@Cervantes gibi kaliteli bir üyeyide foruma kazandırdık. VMYM sayesinde forumda kalıcı oldu.
Yarışmanın şüphesiz en güzel yanıda @Tolstoyevski 'nin vesilesi ve katkıları ve ayrıca @Yakamoz-Asi 'nin katkıları ile de reelde bağış yapılan yerler oldu. Anlamı büyük olan bir süreç oldu.

Angelica

Favori Üye
Reaksiyon puanı
57,093
Puanı
1,060
Yarışmamıza ayrıca bir vakayı 'çözmüştük' onu da es geçmeyelim :A
@Cervantes gibi kaliteli bir üyeyide foruma kazandırdık. VMYM sayesinde forumda kalıcı oldu.
Yarışmanın şüphesiz en güzel yanıda @Tolstoyevski 'nin vesilesi ve katkıları ve ayrıca @Yakamoz-Asi 'nin katkıları ile de reelde bağış yapılan yerler oldu. Anlamı büyük olan bir süreç oldu.

Ne vakaydı amaa :A :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
İlk paragrafa katılıyorum, iki yarışmanın da kıyaslanması saçma ve gereksiz. :A

İkinci paragrafa ise katılmıyorum, arada aşırı fark var gibi konuşmuşsun fakat konuların görüntülenme sayısına bakarsak pek bir fark yok. İlk 10'da 4 tane VMYM konusu, 3 tane MS konusu var. İlk 50'de 20'ye yakın MS konusu var. Yılın en çok görüntülenen ve konuşulan 50 konusunun neredeyse yarısını oluşturan bir yarışma hakkında @serhatt objektif olmayan bir yorum yaparak küçümsediği için durumu anlatmaya çalıştım. :A

Ayrıca yarışma içi çıkan huzursuzluklar ayrı bir şey, ben format bakımından konuşuyorum. :A

• İlginç
Reactions: serhatt

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Kicktipp içinde ayrı parantez açalım. Forumda dizi ve yarışmalar haricinde spora önem verildiğinin kanıtı. Buna vesile olmakta güzel :bhr: @Tolstoyevski
Tabi @Araf 'ın konusuda bu konuda bir örnek.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Kicktipp içinde ayrı parantez açalım. Forumda dizi ve yarışmalar haricinde spora önem verildiğinin kanıtı. Buna vesile olmakta güzel :bhr: @Tolstoyevski
Tabi @Araf 'ın konusuda bu konuda bir örnek.
Bayrağı sen teslim alacaksın yarın keyifli ve bol rekabetli bir ikinci yarı olur umarım :bhr: :Z

• Harika

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
İlk paragrafa katılıyorum, iki yarışmanın da kıyaslanması saçma ve gereksiz. :A

İkinci paragrafa ise katılmıyorum, arada aşırı fark var gibi konuşmuşsun fakat konuların görüntülenme sayısına bakarsak pek bir fark yok. İlk 10'da 4 tane VMYM konusu, 3 tane MS konusu var. İlk 50'de 20'ye yakın MS konusu var. Yılın en çok görüntülenen 50 konusunun neredeyse yarısını oluşturan bir yarışma hakkında @serhatt objektif olmayan bir yorum yaparak küçümsediği için durumu anlatmaya çalıştım. :A

Ayrıca yarışma içi çıkan huzursuzluklar ayrı bir şey, ben format bakımından konuşuyorum. :A
Son cümlene cevap vereyim öncelikle format bakımından tabii ki bakılır ama format yürütürlürken çıkan tatsızlıklar da yarışmayı etkileyen bir durumdur.
Aşırı fark var şundan var çünkü hitten ziyade ben mesaj sayısı olarak yazdım onu. Ayrıca önemli olan ilk 10. Bizim 20 yarışmamız yok ki ilk 50'de 20 yarışma sokalım :A
Benim ve diğer arkadaşların demek istediği şu. Sen diyorsun ya siz haftalık olarak açtınız ondan geçtiniz biz de diyoruz ki öyle bir şey yok. Yarışma konusunu açıp üstüne 1 yarışmacı yarıştığı zaman da %80 oranında rakip yarışmayı geçtik zaten. Arada bu kadar fark olmazdı da atıyorum 10-15 sayfa fark olurdu ama yine fark olurdu. Her hafta 3 yarışmacı da yarışmadı ayrıca 2 yarışmacının yarıştığı da oldu. Yani senin dediğin gibi her yarışmacıya farklı konu açsak o zaman mesaj sayısında yine zirvede biz olurduk.
Hit konusuna gelecek olursak bir zahmet 20 üstü yarışmacının yarıştığı, 20 üstü kişinin de jüri olduğu bir yarışma hit alsın dimi :A Biz sanki haftalık konu açtığımız zaman 7 gün hit alıyorduk. 2-3 gün aktifti konu @Dosi daha iyi bilir de Ms de zaten en az 2 gün aktif olmuyor muydu?
@serhatt evet bir tık abartılı yazmış olabilir ama sonuç ortada genel olarak geçtik yani :A Haftalık dediğin zaman sanki 7 gün yarışıyorduk anlamı çıkıyor da arada çok da fark yoktu.

• İlginç
  • Beğendim
Reactions: serhatt and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Son cümlene cevap vereyim öncelikle format bakımından tabii ki bakılır ama format yürütürlürken çıkan tatsızlıklar da yarışmayı etkileyen bir durumdur.
Aşırı fark var şundan var çünkü hitten ziyade ben mesaj sayısı olarak yazdım onu. Ayrıca önemli olan ilk 10. Bizim 20 yarışmamız yok ki ilk 50'de 20 yarışma sokalım :A
Benim ve diğer arkadaşların demek istediği şu. Sen diyorsun ya siz haftalık olarak açtınız ondan geçtiniz biz de diyoruz ki öyle bir şey yok. Yarışma konusunu açıp üstüne 1 yarışmacı yarıştığı zaman da %80 oranında rakip yarışmayı geçtik zaten. Arada bu kadar fark olmazdı da atıyorum 10-15 sayfa fark olurdu ama yine fark olurdu. Her hafta 3 yarışmacı da yarışmadı ayrıca 2 yarışmacının yarıştığı da oldu. Yani senin dediğin gibi her yarışmacıya farklı konu açsak o zaman mesaj sayısında yine zirvede biz olurduk.
Hit konusuna gelecek olursak bir zahmet 20 üstü yarışmacının yarıştığı, 20 üstü kişinin de jüri olduğu bir yarışma hit alsın dimi :A Biz sanki haftalık konu açtığımız zaman 7 gün hit alıyorduk. 2-3 gün aktifti konu @Dosi daha iyi bilir de Ms de zaten en az 2 gün aktif olmuyor muydu?
@serhatt evet bir tık abartılı yazmış olabilir ama sonuç ortada genel olarak geçtik yani :A Haftalık dediğin zaman sanki 7 gün yarışıyorduk anlamı çıkıyor da arada çok da fark yoktu.
@phoebebuffay neden bu kadar diretiyor anlamadım. Saçma deyip kıyas işine kendi girdi :A varsın @serhatt öyle desin. Yarışma sahipleri yazsa neyse. Daha yarışmalar başlayacağı zamanda yarışma sahipleri dışında MS diğerini ezecek gibi mesajlar atanlarda olmuştu :A

Neyse gelelim hit mevzusuna. MS sonradan oy oranlarına bakılıp daha çok tıklanan bir format. Bizim yarışma ise anlık bir yarışma, o an taze taze yorumlar okunur.
50 bin deyip duruyor ama haftalık oranı şuraya paylaşayım (bizim konular mesaj çok yazıldığı için kimse sonradan tek tek okumaz uzun süre sonra)

Haftalık olarakta baya fark atmışız. Dediğim gibi bizim yarışma daha çok anlık ilgi gören yarışma.
IMG_20220102_123730.jpg

• Güldürdün
Reactions: serhatt and xdragxx

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,218
Puanı
1,060
İki yarışmada sizlerin yıllar önce bulduğu ve yarıştığı etkinlikler değil mi?
Kıyaslamansı ve ötekileştirme yapılmasına gerçekten üzüldüm..

Şaşırarak okudum yorumları.....

• Beğendim
Reactions: Angelica

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060

Ötekileştirme yaptığımı düşünmüyorum o yarışma da başarılı diye hakkını verdim zaten.

• Beğendim

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060

Biri Güneşinoğlu'nun foruma kazandırdığı efsane yarışma, diğeri de @xdragxx 'in foruma kazandırdığı özelikle bu sene çok ses getiren yarışma. Kıyas işine girenlere cevap yazdım ben. Ötekeliştirme yapan yok.
MS oldukça iyi bir yarışma ki forumda arkadaşlıklar kurmam vesile olan bir yarışmaydı. Son sezon fiyasko oldu o ayrı (tutumları diyorum)

• Beğendim
Reactions: xdragxx

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,218
Puanı
1,060
Ötekileştirme yaptığımı düşünmüyorum o yarışma da başarılı diye hakkını verdim zaten.

Biri Güneşinoğlu'nun foruma kazandırdığı efsane yarışma, diğeri de @xdragxx 'in foruma kazandırdığı özelikle bu sene çok ses getiren yarışma. Kıyas işine girenlere cevap yazdım ben. Ötekeliştirme yapan yok.
MS oldukça iyi bir yarışma ki forumda arkadaşlıklar kurmam vesile olan bir yarışmaydı. Son sezon fiyasko oldu o ayrı (tutumları diyorum)
İkinizde aslında benim dediğime gelmişiniz işte..
İki yarışmada bu forumun etkinliği, ikiside uzun vadeli, düzenleyenin yoğun efor, emek harcadığı etkinlikler...
Ben kıyaslanmalarını doğru bulmuyorum.

Konu neden buralara gelmiş onuda anlamadım.
İkiside kendi adıma keyif aldığım iki etkinlikti.

• Beğendim
Reactions: Angelica

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
İkinizde aslında benim dediğime gelmişiniz işte..
İki yarışmada bu forumun etkinliği, ikiside uzun vadeli, düzenleyenin yoğun efor, emek harcadığı etkinlikler...
Ben kıyaslanmalarını doğru bulmuyorum.

Konu neden buralara gelmiş onuda anlamadım.
İkiside kendi adıma keyif aldığım iki etkinlikti.
Ben tabloyu görüp yorum bile yazmadım ki zaten :A
Sadece yanlış bir algı vardı o yüzden mesaj yazdım. Haftalık değil tek yarışmacı üzerinden de gitsek yine de Vmym listede daha üst sırada olurdu diyoruz sadece.

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,218
Puanı
1,060
Ben tabloyu görüp yorum bile yazmadım ki zaten :A
Sadece yanlış bir algı vardı o yüzden mesaj yazdım. Haftalık değil tek yarışmacı üzerinden de gitsek yine de Vmym listede daha üst sırada olurdu diyoruz sadece.
Üst yada alt... Forumu ayaklandıran, başarılı bir etkinlikti VYM o yüzden sıralamadan bağımsız zaten tebriği hakediyorsunuz 👍👍

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Yani uzun bir yorum yazmıştım aslında ama tartışmayı devam ettirmemek için sildim. Ben iki yarışmayı kıyaslamıyorum, burada bazı kişisel durumlardan dolayı sıfır objektif yapılan yorumları karşı yapılan kıyaslamanın ve yaratılan algının da yanlışlığını anlatmaya çalıştım. İki programda başarılı olup enlere damga vurmuş, niye ötekini küçümsemeye çalışırsınız ki. :A

Neyse isteyen istediği gibi algı yaratmaya çalışsın, ben karışmıyorum artık. :A

• Olmamış
Reactions: serhatt

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Yani uzun bir yorum yazmıştım aslında ama tartışmayı devam ettirmemek için sildim. Ben iki yarışmayı kıyaslamıyorum, burada bazı kişisel durumlardan dolayı sıfır objektif yapılan yorumları karşı yapılan kıyaslamanın ve yaratılan algının da yanlışlığını anlatmaya çalıştım. İki programda başarılı olup enlere damga vurmuş, niye ötekini küçümsemeye çalışırsınız ki. :A

Neyse isteyen istediği gibi algı yaratmaya çalışsın, ben karışmıyorum artık. :A
Sadece @serhatt bir yorum yaptı. Sonraki mesajlar senin yorumundan dolayı yazıldı ama. Çoğul yazıp biz başlatmışız imasında bulunmuşsun :A

• Beğendim
Reactions: serhatt and xdragxx