🟡🔴 Galatasaray - Genel Sohbet & Transfer Konusu | ⭐️⭐️⭐️⭐️

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
GS tarihinde bu tarz travma pek yok bu Billong yangını ondan. Alışık olmadıkları bir hayal kırıklığı var sonuç olarak da gereksiz işler peşinde camia. Mayıslar bizimdir, winnerız bilmem neyiz diye bir hafta kafa şişirip şampiyonluk gelmeyince bu durumlara düştüler. Averaj ile şampiyonluk kaybetmek feci koyar adama normal karşılanmalı. :D
O maçın gecesinde "Bir Galatasaraylı olarak Beşiktaş'ı tebrik ederim." diyerek şampiyonluğun haberini veren adamlardan 2-3 tane deli olanı gitti kuyuya taş attı, diğerleri de ardından gitti. Lan hani Beşiktaş hak ediyordu? "Biz neden Beşiktaş'ın oynadığı oyunun çeyreğini bile oynayamıyoruz. 😭 " diyip Fatih Terim'e sallayan adamlar şimdi gelmiş "Kupamızı verin. 😡" diyor. He canım, al bak kupa. 10-15 puan fark yemediği için her gün yatıp kalkıp şükretmesi gereken adamlar saçma sapan işlerin peşine düşüp şampiyonluğu kovalamaya çalışıyorlar.

Bu, delinin kuyuya taş atıp başkalarını da peşinden sürüklemesi olayı FB ve BJK için de geçerli olurdu. Bu ayrı konu.

Bu yıl travma yaşadığımızı sanmıyorum, travma biz şampiyonluk yarışında öndeyken kaybetseydik olurdu Ya da 1-0 kazansak bile şampiyon olabilecekken kazanamayınca olurdu. O yüzden üzgünüm Denizli, Bursa faciası, 11-12 ve hatta Sivas maçı travması gibi bir olay bile olmadı GS adına. Sivas’ı kazansaydınız averaja bakılmaksızın şampiyon olacaktınız, hem de bizim gibi bir senenin ardından değil; 8 senenin ardından. 8 senedir şampiyon olamayıp da ligin bitimine son iki maç kala Sivas maçını kendi evinizde kaybettiğiniz için şampiyonluğu vermek bu sezon yaşanan en büyük travma oldu Lig’de ve bu yüzden bunu boşuna rakip takıma itmeye çalışarak acıyı hafifletmek lüzumsuz. :A

Ve Mayıs’lar tam olarak Galatasaray’ındır bunu bu sezon da gördük. Ligin bitimine son 3 maç kala 6 puan geriden gelen takım rakiplerin ve rakip taraftarların yüreğini ağzına getirdi ya 2-3 gol daha atıp şampiyon olurlarsa diye. O kadar geriden gelip de averajla kaybetmek de bir başarıdır, yaşatılan o korku ve stres de; bunu kabullenmek gerek.

Gol averajı kasmak 3 puan almak kadar kolay bir şey değil hele ki sezon boyunca 3’den fazla gol yememiş defansif bir takıma karşı. Elbette 2 gol daha atabilseydik burukluğu var ama hepsi de bu, çünkü başta da dediğim gibi asıl travma 1-0 kazanıp şampiyon olabilmek varken onu eliyle itmek olurdu. Hatayspor olayında ise az bile ses çıkardık. Şöyle bir düşününce, eğer Beşiktaş değil de Galatasaray Hatay’ı 7-0 yenseydi ve gol averajıyla şampiyon olsaydı? Hiç şüphe yok ki çok daha fazla kafa şişireceklerdi tıpkı Ankaragücü olayında olduğu gibi. O halde oyunu kurallarına göre oynamaktan zarar gelmez. Kimse bir şey çıkmayacağını biliyor, maksat Ankaragücü olaylarına karşı bu kez de bizim ses çıkarabilmiş olmamız. Gerçi adam gibi yönetim yok ki ses çıksın...
Dayı sen ne diyorsun ya. 5 yıl önce Yetenek Sizsiniz Türkiye isimli yarışmada "Ben çok beğendim ama hayır." diyerek yarışmacıları eleyerek para kazanan birine, üstelik sezon boyunca 13-14 futbolcuyla oynayan adama şampiyonluk verdiniz. Ne winner GS'si, ne winner Terim'i, ne Mayıs'ı. Futbol oynamak, maç kazanmak sadece mayıs ayına girilince aklına gelen büyük takım mı olur, ne saçma bir şey bu. Bu düşünce tarzı = Fenerbahçe'nin büyüklüğü kupa ile ölçülemez = şerefli üçüncülük/ikincilik.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Şu Onyekuru olayı cidden şaka gibi ve şaka maka 2.Ribery travması olacak bizim için hem de bu kez göz göre göre... 4.3 Milyonu verip almıyorlar, resmen kulübe ihanet ediyorlar! Bunlardan hesap soracak, ihraç edecek bir adam çıkmazsa vah halimize yazıklar olsun...

Şimdiden Onyekuru'nun hesabı yapılmaya başlanmış. Trabzonspor'a Uğurcan artı bir miktar para karşılığında takas edilme teklifi vb... TS olmazsa FB her türlü devreye girer, o girmezse BJK kapar... Allah kahretsin göz göre göre böyle bir adamı 4.3 Milyon uğruna kaptırıyoruz hem de. Kamp yemiş, sezon başı hazır ve daha 23-24 yaşında bir adamı en az 3-4 katı değere satabilecekken ileride, satmasan bile takıma çok büyük katkıları olacakken üstünü çizmek... Adam devre arası geldi 6 ay futbol oynamadan, ayağının tozuyla 9-10 gole doğrudan katkısı oldu. Hangi akla hangi mantıkla üstünü çizersiniz? Resmen kabus gibi bir yönetim...

• Güldürdün
  • Olmamış
Reactions: 12.Adam and xdragxx

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Şu Onyekuru olayı cidden şaka gibi ve şaka maka 2.Ribery travması olacak bizim için hem de bu kez göz göre göre... 4.3 Milyonu verip almıyorlar, resmen kulübe ihanet ediyorlar! Bunlardan hesap soracak, ihraç edecek bir adam çıkmazsa vah halimize yazıklar olsun...

Şimdiden Onyekuru'nun hesabı yapılmaya başlanmış. Trabzonspor'a Uğurcan artı bir miktar para karşılığında takas edilme teklifi vb... TS olmazsa FB her türlü devreye girer, o girmezse BJK kapar... Allah kahretsin göz göre göre böyle bir adamı 4.3 Milyon uğruna kaptırıyoruz hem de. Kamp yemiş, sezon başı hazır ve daha 23-24 yaşında bir adamı en az 3-4 katı değere satabilecekken ileride, satmasan bile takıma çok büyük katkıları olacakken üstünü çizmek... Adam devre arası geldi 6 ay futbol oynamadan, ayağının tozuyla 9-10 gole doğrudan katkısı oldu. Hangi akla hangi mantıkla üstünü çizersiniz? Resmen kabus gibi bir yönetim...
Onyekuru senin abarttığın kadar bir futbolcu değil :A 2.Ribery falan olmaz merak etme :A İnşallah biz de o topa girmeyiz.

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Onyekuru senin abarttığın kadar bir futbolcu değil :A 2.Ribery falan olmaz merak etme :A İnşallah biz de o topa girmeyiz.
Katılmıyorum, Süper Lig adına abartılacak kadar iyi bir futbolcu hele 4.3 milyona daha iyisini bulamayız ama neyse :A

• Olmamış
Reactions: 12.Adam

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Halil alırım daha iyi :A Klasik sezonun 3-5 maçında parlayan sonrasında da vasat performans gösteren kanat işte .A
Halil'le mevkileri ve görevleri aynı değil tam ve Halil için 10 istiyorlar zaten :A

18-19 şampiyonluğunun mimarlarındandır Onyekuru, son 2 sezondur ligin ilk yarısı orada ikincisi yarısı burada göçebe halde dolaştığı için tam performansı almak mümkün olmadı o yüzden hele bir sezon başı kampı yemiş ve tüm sezon oynamış olarak görelim, o zaman daha net belli olur bir kez daha ak mı kara mı :A

• Güldürdün
  • Olmamış
Reactions: 12.Adam and xdragxx

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi

Çok ama çok yazık... PTT Liginden adamlara bile 3-4 milyon istendiği, Diagne'yi 10 küsüre aldığımız ortamda 4.3 Milyona böyle bir adamın bonservisini kaçırdık. Göçebe haliyle 9-10 gole katkı yapmış, bir sezon boyunca baştan sona oynasa değerini en az 2'ye katlayıp yine satılırdı gerekirse...

Bu adam TS-BJK hele FB'ye giderse çok üzülürüm. Bizim son şampiyonluğumuzun Feghouli ile birlikte baş kahramanıydı. Terim neden bu kadar sessiz bilmiyorum, eğer cidden denildiği gibi Terim tarafından üstü çizilmişse Terim'in de vizyonu yavaştan yavaşa kapanmış demektir kulüp adına. Terim'in basın açıklamasında verdiği sözler vardı bu adama karşı, bu kadar sessiz kalması ilginç. Gerçi alınsın dese yönetim yine inadına almayacak ama en azından bileceğiz kim ak kim kara.

Şu an kulübün üzerinde karabasan var adeta, gelecek inanılmaz karanlık. 6 adayın 6'sını toplasak o koltuğa hafif kalır, kimlere kaldı hangi şartlara kaldı koskoca kulüp vah...

• Olmamış

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Resmen işgal altındayız ve bu işgal bir süre daha devam edecek gibi.. Şardan en güçlü aday gözüküyor şu aşamada ve Cengiz yönetiminin fiili devamı denilebilir. İşgal ve kaos günlerinde bile yine şampiyonluk şansımız var ama huzur yok, neşe yok. Taraftar alımları başlarsa, her maç yüksek sesle yönetim istifa sesleriyle yankılanacak Arena...

Keşke Burak Elmas kazansa, taraftarların çoğunluğu onu istiyor ama kurulda pek şansı yok 5'li seçimde. Oylar çok bölünecek ve en büyük pasta Adnan Polat - Mustafa Cengiz destekli Şardan yönetimine gidiyor...

Mustafa Cengiz, Dursun Özbek'ten dahi daha nefret edilen bir başkan olarak geride kaldın. Gelmiş geçmiş en kötü en nefret edilen yönetim.. Yarın Onyekuru'nun bonservis süresi doluyor ve 4.3 milyona böyle bir adamı kaçırıyoruz, ne desek artık az kalır...

• Olmamış

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
FFP tamamen kalktığına göre artık bu sezon şampiyonluk kadrosu kurma sezonudur. Öyle bir kadro kurulmalı ki 2-3 sene ligi domine edebilmeli tıpkı 2017'de kurulan kadro gibi.

Her şeyden önce 9594023304. kez diyorum bu konuda fakat şu Onyekuru'yu artık alın. Senelerdir göçebe bir oraya bir buraya olmuyor. Adam kendisine o denli ayıp edilmesine rağmen, Podolski'lerin bile doğum gününün kutlandığı GS hesabında kendisinin doğum gününün bile kutlanmamış olmasına rağmen ve Monaco'yu o kadar kez karşısına almasına rağmen yine de GS'den vazgeçmiyor. Olympiyacos'un teklifini reddedip GS eşofmanıyla antrenman yapıyor... Sadece kalitesinden, hızından vb. dolayı değil, GS'ye olan sadakatinden dolayı da taraftarca çok seviliyor. Adam gerçekten büyük Galatasaray'lı. Ayağının tozuyla gösterdiği performans, istatistik bile ortalama üstüyken. Bu yaşta bu kalitede bir adamı göz göre göre kaçırmak şaka gibi..

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Eveet... Dünkü yıllların verdiği yükü üzerimizden atmanın ve kurtulmanın etkisiyle yaşanan sevincin ardından şimdi istediğimiz noktaya geldik.... Ben bu noktayı uzun zamandır istiyordum ama artık şartlar oluştu.

Öncelikle bu hafta için, büyük ihtimalle yarın İmparator'un Dönüşü gerçekleşecek ve Florya teslim edilecektir.

Daha sonra belli başlı transferler açıklanacak. Sözleşmeler uzatılacaktır. Onyekuru, Arda, Donk ile yola devam edilir gibi. Gedson'un tekrar kiralanabileceğini düşünüyorum şu şartlar altında. Sağlam fakat ucuz bir stoper transferi, Feghouli'nin yerini dolduracak gerçek bir kanat-10 numara arası... Ve asıl olarak 10 numara bir transferle bu işin üstesinden gelebiliriz. Halil'i de tekrar kadroya katabilirsek çilek olur...

Şahsen Seri'yi bile Taylan'a tercih ederim. Taylan'ı keşke 10 milyon civarına da olsa satabilsek ve yerine daha sağlam ayaklı bir isim alabilsek. O bölgede Taylan kaldığı sürece hep bir muamma olacağız...

Şu tabloya baktığımızda 92 senesinden bu yana en fazla 3 sene beklemişiz şampiyonluk için, 2010'larla birlikte ise bu sayı 2'ye inmiş ve en fazla 2 sene şampiyon olamadığımız olmuş. Sadece bu tablodan dolayı değil, Burak Elmas yönetimiyle birlikte oluşan taraftar-yönetim-teknik ekip birliğiyle birlikte 2021-22 şampiyonu biz olacağız.

115823567_3705585736125063_9019871917331322275_n.jpg

12.Adam

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,295
Puanı
1,060
Eveet... Dünkü yıllların verdiği yükü üzerimizden atmanın ve kurtulmanın etkisiyle yaşanan sevincin ardından şimdi istediğimiz noktaya geldik.... Ben bu noktayı uzun zamandır istiyordum ama artık şartlar oluştu.

Öncelikle bu hafta için, büyük ihtimalle yarın İmparator'un Dönüşü gerçekleşecek ve Florya teslim edilecektir.

Daha sonra belli başlı transferler açıklanacak. Sözleşmeler uzatılacaktır. Onyekuru, Arda, Donk ile yola devam edilir gibi. Gedson'un tekrar kiralanabileceğini düşünüyorum şu şartlar altında. Sağlam fakat ucuz bir stoper transferi, Feghouli'nin yerini dolduracak gerçek bir kanat-10 numara arası... Ve asıl olarak 10 numara bir transferle bu işin üstesinden gelebiliriz. Halil'i de tekrar kadroya katabilirsek çilek olur...

Şahsen Seri'yi bile Taylan'a tercih ederim. Taylan'ı keşke 10 milyon civarına da olsa satabilsek ve yerine daha sağlam ayaklı bir isim alabilsek. O bölgede Taylan kaldığı sürece hep bir muamma olacağız...

Şu tabloya baktığımızda 92 senesinden bu yana en fazla 3 sene beklemişiz şampiyonluk için, 2010'larla birlikte ise bu sayı 2'ye inmiş ve en fazla 2 sene şampiyon olamadığımız olmuş. Sadece bu tablodan dolayı değil, Burak Elmas yönetimiyle birlikte oluşan taraftar-yönetim-teknik ekip birliğiyle birlikte 2021-22 şampiyonu biz olacağız.

115823567_3705585736125063_9019871917331322275_n.jpg
1957 ve 57-58 sezonları buhar olup uçtu mu?

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
Say bakalım Beşiktaş'ın kaç şampiyonluğu var listede? :A
O BJK lehine yapıla haksızlık, bir haksızlık başka haksızlıkla örtülemez. :A Zaten yayıncı kuruluşu gelirleri 1959 sonrası üzerinden hesaplanıyordur, gerekirse BJK’nin 2 şampiyonluğu alınır ama Fener’e o yıldızlar verilemez. Tekrar aynı şampiyonluk tartışmalarına girmeye gerek yok sonuca varamayacağımız için ama 59 öncesi ile 59 sonrası elma ile armuttur hepsi bu. :A

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
O BJK lehine yapıla haksızlık, bir haksızlık başka haksızlıkla örtülemez. :A Zaten yayıncı kuruluşu gelirleri 1959 sonrası üzerinden hesaplanıyordur, gerekirse BJK’nin 2 şampiyonluğu alınır ama Fener’e o yıldızlar verilemez. Tekrar aynı şampiyonluk tartışmalarına girmeye gerek yok sonuca varamayacağımız için ama 59 öncesi ile 59 sonrası elma ile armuttur hepsi bu. :A
İşinize gelmeyince elma armut :A 2030'da futbol değişse 2030 öncesi çöpe atacaz yani güzelmiş :A
Tüm Avrupa salak tek biz zekiyiz dimi herkes 1900'lerden itibaren saysın tek bizim ülkede 1959 sonrası sayılsın. Adınız gibi biliyorsunuz durumun saçmalığını ama işinize gelmiyor işte :A