Ahmed

Emekli
Reaksiyon puanı
15,997
Puanı
1,060
AVRUPA'DA SON DURUM!

Fransa son 24 saat içerisinde 41.622 yeni kroonavirüs vakası ve 186 yeni ölüm bildirdi. Bu salgın başlangıcından bu yana bir Avrupa üleksinde görülen en yüksek günlük vaka sayısı oldu.

İtalya, son 24 saat içerisinde 16.079 yeni koronavirüs vakası ve 136 yeni ölüm bildirdi. Bu salgın başlangıcından bu yana görülen en yüksek günlük vaka sayısı oldu.

Hollanda, son 24 saat içerisinde 9.271 yeni koronavirüs vakası ve 46 yeni ölüm bildirdi. Bu salgın başlangıcından bu yana görülen en yüksek günlük vaka sayısı oldu.

Belçika son 24 saatte 13.227 yeni koronavirüs vakası ve 50 yeni ölüm bildirdi. Bu salgın başlangıcından bu yana görülen en yüksek günlük vaka sayısı oldu.

Polonya son 24 saat içerisinde 12.107 koronavirüs vakası ve 168 yeni ölüm bildirdi. Bu salgın başlangıcından bu yana bildirilen en yüksek günlük vaka ve ölüm sayısı oldu.
Avrupanın diğer küçük ülkelerinde de durum çok vahim. Özellikle Çekya 10 bin üzeri günlük vaka bildirmişti birkaç gün önce, bugün de 8 bin vaka çıkmış. İsviçre, Slovakya, Slovenya, Hırvatistan, Gürcistan ve Bosnia da nüfusuna göre aşırı yüksek vaka sayıları bildirmeye başladı.

• Üzücü
Reactions: Yiğitt

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Avrupanın diğer küçük ülkelerinde de durum çok vahim. Özellikle Çekya 10 bin üzeri günlük vaka bildirmişti birkaç gün önce, bugün de 8 bin vaka çıkmış. İsviçre, Slovakya, Slovenya, Hırvatistan, Gürcistan ve Bosnia da nüfusuna göre aşırı yüksek vaka sayıları bildirmeye başladı.
Durumlar kötüye gidiyor, aşıdan da haber yok hala. Bu kış zor geçecek maalesef...

• Üzücü
Reactions: Ahmed

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
FRANSA'DA SON DURUM!

- Sınırlarını koronavirüs salgını nedeniyle kapattı.

- 30 Ekim 2020 tarihinden itibaren ülke genelinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

- Liseler ve Üniversiteler koronavirüs salgını nedeniyle kapatıldı. İlköğretim seviyesinde ise hibrit eğitim altyapısı oluşacak şekilde eğitim faaliyetleri yapılacak.

- Marketler ve Eczaneler haricinde tüm işletmelerin faaliyetleri durduruldu.

Fransa son 24 saat içerisinde 36437 yeni vaka, 244 yeni ölüm bildirdi. Bu salgın başlangıcından bu yana bir Avrupa ülkesinde görülen en yüksek günlük vaka sayısı oldu.

Son düzenleme:

Tolstoyevski

Konu Sahibi
Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
the-irishman-de-niro.jpg

kerem

Favori Üye
Reaksiyon puanı
28,586
Puanı
1,060
2 Kasım'dan itibaren tekrar karantinaya alınıyoruz sanırım, tedbirler sıkı ama hala kurallara uymayanlar var. Onlar kurallara uysa zaten bir pürüz çıkmayacaktı. Spor salonunda bile maske takmak zorunda bırakılıyoruz, yıldım artık.

• Üzücü
Reactions: Hazem

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Avrupa'da mantıklı kararlar gelmeye devam ediyor...
İsveç hariç.
Kim daha doğru kararlar veriyor bilmiyorum. Biz artık alıştık.
Sadece ilk belli olduğu dönem lise ve Üniversite online olmuştu ama Ağustos ayında normal vaktinde açıldı okullar ve bu sene kısıtlama yok (sadece bazı liseler 1 hafta ev, 1 hafta okul)
İlkokul asla kısıtlamaya gitmedi.
Maske zorunluğu yok, zaten 10 kişiden en fazla 1 tanesinde maske görürsün. Spor kısımları da geçenlerde kısıtlama yerine gevşemeye gidilip 300 kişi olunabilir denildi.

Bu arada yaz öncesi günlük 60-100 küsür ölüm olurdu ama son 1 aydır 3-10 arası değişmekte. Stockholm yeniden artışlar olmuş baya ama buna rağmen hiç bir şekilde panik içinde olan kimse yok.
Alışveriş mağazaları tıklım tıklım olmaya devam.

• Üzücü
Reactions: Tolstoyevski

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İsveç hariç.
Kim daha doğru kararlar veriyor bilmiyorum. Biz artık alıştık.
Sadece ilk belli olduğu dönem lise ve Üniversite online olmuştu ama Ağustos ayında normal vaktinde açıldı okullar ve bu sene kısıtlama yok (sadece bazı liseler 1 hafta ev, 1 hafta okul)
İlkokul asla kısıtlamaya gitmedi.
Maske zorunluğu yok, zaten 10 kişiden en fazla 1 tanesinde maske görürsün. Spor kısımları da geçenlerde kısıtlama yerine gevşemeye gidilip 300 kişi olunabilir denildi.

Bu arada yaz öncesi günlük 60-100 küsür ölüm olurdu ama son 1 aydır 3-10 arası değişmekte. Stockholm yeniden artışlar olmuş baya ama buna rağmen hiç bir şekilde panik içinde olan kimse yok.
Alışveriş mağazaları tıklım tıklım olmaya devam.
Dış ülkelere kapalı mısınız, seyahat yasağı var mı yani? Günlük 3-10 arası ölüm sayısı çok pozitif bir tablo gibi gözüküyor.

• Beğendim
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Dış ülkelere kapalı mısınız, seyahat yasağı var mı yani? Günlük 3-10 arası ölüm sayısı çok pozitif bir tablo gibi gözüküyor.
O düşük rakamlar nedeni ile kısıtlamalar gelmiyor galiba.

Hayır seyahat yasağı yok, sadece başka ülkeler sınırı kapatıyorlar. Şuan Almanya ve Danimarka kapattı sınırı ama aylardır açık hava yolları ve hatta bu aralar isveçliler sıcak ülkelere yolculuk yapmakta. Medyadan okuyup duruyorum.

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
O düşük rakamlar nedeni ile kısıtlamalar gelmiyor galiba.

Hayır seyahat yasağı yok, sadece başka ülkeler sınırı kapatıyorlar. Şuan Almanya ve Danimarka kapattı sınırı ama aylardır açık hava yolları ve hatta bu aralar isveçliler sıcak ülkelere yolculuk yapmakta. Medyadan okuyup duruyorum.
Nasıl bu kadar düşük kalabiliyor o zaman bu rakamlar? :D Gerçekten çok ilginç.

• Beğendim

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Nasıl bu kadar düşük kalabiliyor o zaman bu rakamlar? :D Gerçekten çok ilginç.
Tek açıklaması yaz öncesi ölenlerin çoğu yaşlıydı çünkü.
Şimdi bir kaç ilginç tablo paylaşacağım.
Ölenlerin yaş ortalama tablosu bu ama zaten yaza kadar 5000 ölümü çoktan geçmiştik bile
IMG_20201029_184645.jpg

Bu da gün gün gösteren tablo (hafta sonlarını açıklamıyorlar artık)
Rekor 185 ölümdü 21 Nisan'da
IMG_20201029_184949.jpg

Ve bu da bulaşma tablosu, dün rekor olmuş (bu tabloyu yeni farkettim, eskiden paylaşılmazdı)
IMG_20201029_185108.jpg

@Tolstoyevski @Yiğitt

• Beğendim
Reactions: Yiğitt and bazinga

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,676
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Tek açıklaması yaz öncesi ölenlerin çoğu yaşlıydı çünkü.
Şimdi bir kaç ilginç tablo paylaşacağım.
Ölenlerin yaş ortalama tablosu bu ama zaten yaza kadar 5000 ölümü çoktan geçmiştik bile
Ekli dosyayı görüntüle 94401

Bu da gün gün gösteren tablo (hafta sonlarını açıklamıyorlar artık)
Rekor 185 ölümdü 21 Nisan'da
Ekli dosyayı görüntüle 94402

Ve bu da bulaşma tablosu, dün rekor olmuş (bu tabloyu yeni farkettim, eskiden paylaşılmazdı)
Ekli dosyayı görüntüle 94403
@Tolstoyevski @Yiğitt
Sağlık sisteminiz ve insanların genel dirençleri yüksek seviyede demek ki. Refah düzeyi yüksek bir ülke oluşunuzla doğrudan ilgisi olsa gerek.

Fakat sizde de bir yükseliş grafiği başlamış tüm dünyada olduğu gibi...

• Beğendim

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,776
Puanı
1,060
Sağlık sisteminiz ve insanların genel dirençleri yüksek seviyede demek ki. Refah düzeyi yüksek bir ülke oluşunuzla doğrudan ilgisi olsa gerek.

Aynen, artış çok fazla ama ölümün az oluşu umut verici. Havalar son 2 haftadır tam soğudu. Bu hafta da tatil var okullarda. İşte bu hafta tatiller geziler yapılmakta. Kasım ortası daha da artış olabilir. Bu dönem okullarda kısıtlamalar gelmez çünkü ilk dönemin bitmesine az kaldı sayılır.

Sherlock

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
47,672
Puanı
1,060

Aynen, artış çok fazla ama ölümün az oluşu umut verici. Havalar son 2 haftadır tam soğudu. Bu hafta da tatil var okullarda. İşte bu hafta tatiller geziler yapılmakta. Kasım ortası daha da artış olabilir. Bu dönem okullarda kısıtlamalar gelmez çünkü ilk dönemin bitmesine az kaldı sayılır.
İnsanlar bilinçli, refah seviyesi yüksek, açıklanan rakamlar doğru... Gel yakalım... @Maskeli Fedai