🌍 bazinga ile Sanal Dünya Turu - 4. Bölüm: Stockholm 🇸🇪

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
@Dosi sana demiştim ya İsveç Avrupa'da gelmek isteyeceğim son ülkelerden biri olur diye vazgeçtim :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi and bazinga

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
@Dosi sana demiştim ya İsveç Avrupa'da gelmek isteyeceğim son ülkelerden biri olur diye vazgeçtim :A
Sen ülkeme oy vermediğinde sana kapımız kapalı dediğimde havalı konuşmuştun :A

Göteborg'un konusu açıldığında bakalım bizim şehrimizde beğenilecek mi. En güzel manzaraları eklerim :A

• Sinir Bozucu
Reactions: xdragxx

slhttnmtl

Favori Üye
Reaksiyon puanı
24,020
Puanı
1,060
Eline sağlık @bazinga, Stockholm sanırım en çok ilgimi çeken şehir oldu. :A Bir gün gitmeyi çok isterim. Özellikle Stockholm Old Town ve Strandvagen daha çok ilgimi çekti.

Bir kere Dosi'yle konuşunca burayı ismime benzettiğinden ne zaman adını duysam aklıma ilk kendim geliyor. :A

• Harika
  • Güldürdün
Reactions: bazinga and Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Bu arada @bazinga Strandvägen ve Monteliusvägen olarak ekleme yapabilirsin :A okurken ä harfi e olarak okunuyor. Noktasız hali konuda olduğu için eminim herkes haliyle a diye okumuştur. Diğerleri düzgün. Son kontrolü yaptım :A

Konuda bahsi geçen bir konuya deyinmek istiyorum. Suç oranları son senelerde evet yükseldi ve tabiki sebebi yabancıların (mülteci vs. çoğalması)
Suç oranlarının en fazla olduğu şehir ise Malmö (3. büyük şehrimiz). Malmö demişken orda rahatlıkla Danimarka'yı görebildiğimizide belirtmem gerekir. Aslında mesafe 27 km hava mesafesi olarak. Araba ile 40 dakika, hızlı tren ile 12 dakika.
Söz konusu diğer ülkem olunca nasılda çenem açıldı :A

• Beğendim
Reactions: bazinga

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,715
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Bu arada @bazinga Strandvägen ve Monteliusvägen olarak ekleme yapabilirsin :A okurken ä harfi e olarak okunuyor. Noktasız hali konuda olduğu için eminim herkes haliyle a diye okumuştur. Diğerleri düzgün. Son kontrolü yaptım :A

Konuda bahsi geçen bir konuya deyinmek istiyorum. Suç oranları son senelerde evet yükseldi ve tabiki sebebi yabancıların (mülteci vs. çoğalması)
Suç oranlarının en fazla olduğu şehir ise Malmö (3. büyük şehrimiz). Malmö demişken orda rahatlıkla Danimarka'yı görebildiğimizide belirtmem gerekir. Aslında mesafe 27 km hava mesafesi olarak. Araba ile 40 dakika, hızlı tren ile 12 dakika.
Söz konusu diğer ülkem olunca nasılda çenem açıldı :A
Boşver ya senden başka kimse anlamıyor aradaki farkı. :A

Suç oranıyla ilgili bilgiyi senin de teyit etmene sevindim. Malmö için verdiğin ekstra bilgiler için de teşekkürler. :Z Mülteciler en çok Malmö'de mi peki ülke sınırı olduğu için?

• Beğendim
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,896
Puanı
1,060
Boşver ya senden başka kimse anlamıyor aradaki farkı. :A

Suç oranıyla ilgili bilgiyi senin de teyit etmene sevindim. Malmö için verdiğin ekstra bilgiler için de teşekkürler. :Z Mülteciler en çok Malmö'de mi peki ülke sınırı olduğu için?
Yarın öbür gün gelirseniz telafuzu doğru yapın diye dedim :A
Mültecileri tam olarak bilmiyorum ama Malmö'de diğer şehirlere göre dah fazla yabancılar kalıyor ve haliyle onların bulundukları bölgelerde suç oranı çok fazla.
İsveçin genelinde de nüfusun %25ini yabancılar oluşturuyor ve bunların %19'u İsveç dışında doğan kişiler.

• Beğendim

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
56,990
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
İkinci ve üçüncü bölümleri unutmuşum, bugün bu bölüm ile birlikte okudum. Emeğine, eline sağlık @bazinga :bhr: Çok iyi bir etkinlik oldu forumda. :Z

Vasa Müzesi'nde ki gemi baya ilginç. Aklıma Barbaroslar geldi. :A Eğer gitme şansım olsaydı oraya kesinlikle giderdim Army Museum ile birlikte.

Skogskyrkogården'da bir mezarlık için çok garip bir görünüşte, merak ettiğim bir diğer yer oldu. Medeltidsmuseet'da baya ilgi çekici gözüküyor buradan.

Tekrardan eline sağlık. :bhr:

• Harika
Reaksiyon puanı
8,677
Puanı
860
Foruma aktif giriş yapamasam da mobilden takip ediyordum. ok güzel bir konu olmuş @bazinga :) Hatta isteğimi dikkate alıp konusunu hazırladığın için teşekkür ederim 🙏

Favori yerlerim birbirinden alakasız ama Skogskyrkogården ve Fotografiska Stockholm oldu. Gitmek nasip olur inşallah bir gün :X

• Harika