🌍 bazinga ile Sanal Dünya Turu - 4. Bölüm: Stockholm 🇸🇪

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Pandemi günlerindeki sanal dünya turumuza son sürat devam ediyoruz. Chicago, Kiev ve Vancouver'ın ardından dördüncü durağımız @hayret bi şey'in isteği ve Fav10.net İsveç temsilcisi @Dosi'nin onayıyla İsveç'in başkenti Stockholm...

İsveç, forumda bir temsilcimizin de bulunması avantajıyla az çok tanıdığımız bir ülke. Fakat yine de bazı temel bilgileri paylaşmakta fayda var... Bugün hala krallık olarak yönetilen İsveç'te kralın yetkileri tahmin edeceğiniz şekilde sembolik diyebileceğimiz düzeyde. 1800'lerin başından beri savaşlardan uzak kalmayı başaran İsveç, 1905 yılında Norveç ile kurulan birliklerinin dağılması sonucu bugünkü yapısına kavuşmuş...

450.000 kilometrekareyi geçen yüz ölçümüyle İsveç, Fransa ve İspanya'nın ardından Avrupa Birliği'nin yüzölçümü açısından en büyük üçüncü ülkesi konumunda. Nüfus açısından ise 10 milyon civarındaki nüfuslarıyla sıralamada çok daha gerideler. Nüfus yoğunluğu özellikle kuzey kısmında oldukça düşük. Nüfus güneydeki büyük kentlerde yoğunlaşmış durumda. Tıpkı birazdan bahsedeceğimiz başkent Stockholm gibi...

İskandinav ülkelerinin yaşam standartları açısından ne kadar gelişmiş olduğunu bugün artık bilmeyen yok. Tüm dünyanın gıpta ile baktığı ülkelerden biri de İsveç. Fakat İsveç'in bu ününün ülkeyi kötü yönde etkilemeye başladığı söylenebilir. Ülkenin Avrupa'nın en çok mülteci çeken yerlerinden birine dönüşmesi İsveç için şu anki ender problemlerinden biri. Bu durum suç oranlarının da bir miktar artışına sebep olmaya başlamış. Fakat bu hala İsveç'in dünyanın en güvenli ülkelerinden biri olduğu gerçeğini değiştirmiyor...

Stockholm Harita.jpg

Stockholm'e gelecek olursak... Ülkenin güney doğusu denilebilecek bir konumda yer alan Stockholm, 2 milyon civarı nüfusuyla Göteborg ve Malmö'nün çok önünde ülkenin en kalabalık şehri konumunda. Baltık Denizi'nin kıyısında bulunan ülke pek çok adadan oluşuyor. Eğer Stockholm'den yeterince keskin gözlerle bakabilirseniz Finlandiya, Rusya, Estonya, Letonya, Litvanya, Polonya gibi pek ülkeyi görebilmeniz mümkün...

Stockholm, sadece dünyanın en gelişmiş başkentlerinden biri değil aynı zamanda turizm açısından da ilgi çekici bir şehir. Öyle ki İskandinavya'nın en çok turist çeken şehri konumunda. Şehrin doğal güzellikleri ve tarihi yapıları bir yana turistlerin dikkatini çekebilecek pek çok kaliteli müze de insanları şehre çağırıyor... İsterseniz şehrin bu cazibe noktalarından bazılarını mercek altına almaya başlayalım...

Vasa Müzesi​

1628 yılında İsveç donanmasına ait güçlü bir gemi olması planlanan Vasa gemisi talihsiz şekilde ilk seferinde batmış. Kazadan 333 yıl sonra kurtarılan gemi, bugün türünün dünyadaki tek örneği. Bu müze de bu gemiyi tüm ihtişamıyla ziyaretçilere sunma konusunda hayli başarılı. Öyle ki şehrin en popüler turist destinasyonu durumunda...

Vasa Muzesi.jpg

Stockholm Old Town​

Gamla Stan Adası olarak da bilinen eski şehir merkezi 17. ve 18. yüzyıldan kalma tarihi binalara ev sahipliği yapıyor ve şehrin bugün hala en ilgi çekici noktalarının başında geliyor...

Stockholm Old Town - 2.jpg

Stockholm Old Town - 1.png

Monteliusvagen​

Bir yürüyüş yolu olan bu seyir noktasından şahane Stockholm manzaraları yakalamak mümkün...

Monteliusvagen - 1.jpg
Monteliusvagen - 2.jpg

Kungliga Djurgården​

Çok sayıda adadan oluşan Stockholm'ün en güzel adalarından biri de burası. Adanın üzerinde pek çok farklı ilgi çekici nokta mevcut...

Kungliga Djurgården - 1.jpg

Stockholm City Hall​

Şehrin en ünlü binalarından biri şüphesiz bu tarihi bina. Binanın en ünlü yanlarından biri de her yıl ünlü Nobel Ödülü'nün burada sahibini buluyor oluşu...

Stockholm City Hall.jpg

Prins Eugens Waldemarsudde​

Bir dönem Prens Eugen'in evi olan bina bugünlerde ilgi çekici bir sanat müzesi...

Prins Eugens Waldemarsudde.jpg

Skogskyrkogården​

Turistik rota olarak mezarlık gezmek biraz tuhaf gözüksede UNESCO tarafından dünya kültür mirasının bir parçası olarak görülen bu mezarlık Stockholm'ün önemli noktaları arasında...

Skogskyrkogården.jpg

Hallwyl Museum​

Ülkenin en önemli müzelerinden biri olan bu müze pek çok tarihi esere ev sahipliği yapıyor...

Hallwyl Museum.jpg

Strandvagen​

Şehrin en ünlü caddelerinden biri, şahane bir manzaraya tanıklık etmenizi sağlıyor...

Strandvagen.jpg
Strandvagen - 2.jpg

Army Museum​

Eğer İsveç tarihine meraklıysanız bu müze size göre olabilir. Savaş müzesi olarak tasarlanan müze, şehrin turistler için cazibe noktalarından biri...

Army Museum.jpg

Medeltidsmuseet​

İsveç tarihi meraklıları için Orta Çağ dönemini esas alan bu müze de türünün iyi örneklerinden biri...

Medeltidsmuseet.jpg

Fotografiska Stockholm​

Şahane bir fotoğraf arşivine sahip müze aynı zamanda konumu ve içindeki manzaralı restoranı nedeniyle de çok ünlü...

Fotografiska Stockholm.jpg

ABBA The Museum​

İsveç'in müzik dünyasına en önemli katkılarından olan ABBA'ya müze yapılmasından doğal şey olmasa gerek. Gitmeden önce bir tur Mamma Mia izlemekte fayda var...

ABBA The Museum.jpg

Stockholms Stadsbibliotek​

Şehrin ana merkezinin biraz uzağındaki halk kütüphanesi hem içeriği hem mimarisiyle bir hayli ünlü...

Stockholms Stadsbibliotek.jpg

Skansen​

1891 yılında kurulan bu köy dünyanın ilk açık hava müzelerinden biri olarak kabul ediliyor. İçeriğinde çok sıra dışı şeyler bulunmasa da doğayla iç içe güzel vakit geçirme imkanı vaat ediyor. Şehrin yerlilerinin de favori yerlerinden...

Skansen.jpg

Kungstradgarden Park​

Şehrin önemli etkinlik alanlarından biri olan bu parkta hayat hep hareketli...

Kungstradgarden Park.jpg

Nobel Prize Museum​

Stockholm'ün Nobel'in kenti olduğundan bahsetmiştik. Bu müze de Nobel Ödülü'nün tarihi ve ödülü kazananlarla ilgili önemli bilgiler sunuyor...

Nobel Prize Museum.jpg

Şehirle vedalaşmadan önce Stockholm denilince akla ilk gelen şeylerden biri olan Stockholm sendromundan da bahsedelim. 1973'teki bir soygun sırasında rehinenin soyguncuya duygusal bağ beslemesinden ortaya çıkan bu terim, bugün psikolojide kabul gören genel bir tabir haline geldi ve benzer durumlar için sıklıkla kullanılmakta...

Stockholm, Avrupa'nın en güzel şehirlerinden bir tanesi ve kesinlikle görülmeye değer bir şehir. En az iki günlük bir gezi planı yapmakta fayda var.

Siz Stockholm'e gitmek ister miydiniz? Stockholm denilince aklınıza neler geliyor? En çok hangi kısımları ilginizi çekti ve nerelerini görmek isterdiniz?

Son olarak sizi şahane bir 4K drone turuyla baş başa bırakalım. Sonraki şehirlerde görüşmek üzere...

@Tolstoyevski @Dosi @Gerekli24 @Sherlock @MasacRE @hayret bi şey @Aserat @12.Adam @The_Erinch @seyfullXh @xdragxx @BARON男爵 @Billy Kane @mrt-06 @Zeyno45 @kerem @slhttnmtl @Maskeli Fedai @MEnes @pompy @mesmeso @emreemreu @Doğan @phoebebuffay @Emre Ozansoy @Gizmen @781Ens @Turkuazz @cehennet @Angelica

Not: Önceki bölümlerde yorum yazıp reaksiyon bırakanlar abone kabul edilip etiketlenmektedir. Siz de yorum yapıp, reaksiyon göstererek abone olabilirsiniz...

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Vay başkentimize sıra gelmiş :bhr:
Öncelikle İstanbul gibi Stockholm da bir türlü gezemediğim bir şehir. Bize biraz uzak ama ilerde bir tur yapmayı planlıyorum. Zamanı geldi artık.

Stockholm özellikle manzara olarak Göteborg'dan daha güzel bir şehir. Ulaşım olarak orası metroları ile, biz ise tramvaylar ile meşhuruz.
Yalnız şöyle bakındığımda Göteborg'da gezilecek yerler Stockholm'e göre daha ilgi çekici geliyor bana. Daha burda bile görmediğim bir çok yer mevcut. Bizde de baya müzeler var. Çok müze meraklısı değilim ama ABBA müzesini görmek isterim. Şöyle biraz bakındım, ABBA müzesine giriş ve Skansen'e giriş aşağı yukarı aynı fiyat :A
Aslında Skansen güzel bir havada tercih edilse temiz hava eşliğinde güzel bir tur olur.
Eline sağlık @bazinga harika bir konu olmuş yine ve güzel bilgilere yer verilmiş.

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Vay başkentimize sıra gelmiş :bhr:
Öncelikle İstanbul gibi Stockholm da bir türlü gezemediğim bir şehir. Bize biraz uzak ama ilerde bir tur yapmayı planlıyorum. Zamanı geldi artık.

Stockholm özellikle manzara olarak Göteborg'dan daha güzel bir şehir. Ulaşım olarak orası metroları ile, biz ise tramvaylar ile meşhuruz.
Yalnız şöyle bakındığımda Göteborg'da gezilecek yerler Stockholm'e göre daha ilgi çekici geliyor bana. Daha burda bile görmediğim bir çok yer mevcut. Bizde de baya müzeler var. Çok müze meraklısı değilim ama ABBA müzesini görmek isterim. Şöyle biraz bakındım, ABBA müzesine giriş ve Skansen'e giriş aşağı yukarı aynı fiyat :A
Aslında Skansen güzel bir havada tercih edilse temiz hava eşliğinde güzel bir tur olur.
Eline sağlık @bazinga harika bir konu olmuş yine ve güzel bilgilere yer verilmiş.
Göteborg'u da merak ettim sen böyle diyince. :A İki şehir arası mesafe kaç saat?

Gittiğinde konuya yeni katkılar bekliyoruz o zaman senden. :A

• Güldürdün
Reactions: Dosi

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Göteborg'u da merak ettim sen böyle diyince. :A İki şehir arası mesafe kaç saat?

Gittiğinde konuya yeni katkılar bekliyoruz o zaman senden. :A
Direk SS ile göstereyim mesafeyi :A
Hızlı tren ile 3 buçuk saat ama değişiyor. Araba ile gitmek daha yorucu oluyor. Gittiğimde hızlı tren kullanırım. Foto çekmeyi seviyorum. Katkı sağlarım umarım :A
Göteborg'u yapmayı düşünmüyorsan bir ara yapayım olmadı. Galerimde de bol bol foto mevcut :A Google artı şahsi fotoları paylaşırım

IMG_20210529_165325.jpg

• Harika
Reactions: bazinga

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,933
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com
Özellikle mimarisiyle içimizi açan muhteşem bir şehir... Yine gıpta edilesi bir konu için emeğine sağlık @bazinga insan efkarlanıyor fakat...

İsveç zaten @Dosi sayesinde ve ortak tanıdıklar-uzaktan akrabalar sayesinde bir hayli tanıdığım memleket haline geldi. Ama beni en çok çeken şeyi, ikliminin soğukluğu... Umarım eskisi gibi soğuk cennet olarak kalmaya devam eder.

Mimarisi çok hoşuma gidiyor, Göteborg'ta da böyle Stockholm'da de böyle çok düzenli, geometrik ve harika bir mimarisi var. Binalar sanki kurallara göre yapılıyor, rastgele bina dikmek yasak sanki. Rengarenk pırıl pırıl... Halbuki İstanbul'un kendisi bütün İsveç'e bedel ama ama işte mahvedilmiş mimarisi, kötü şehir yönetimi derken ne yazık ki biz İstanbul'un hakkını veremiyoruz... Bu yüzden kendi şehirlerinin hakkını veren memleketleri, halkları ayrıca kutluyorum. Keşke bizim de böyle sistemli bir mimarimiz olsa, binaları görür görmez "burası İstanbul" diyebilsek...

Kungstradgarden Park'daki ağaçlar da muhteşemmiş :eek:

• Harika
  • Beğendim
Reactions: bazinga and Dosi

BARON疼痛

Favori Üye
Reaksiyon puanı
4,434
Puanı
409
Müzeler efsaneymiş özellikle o gemi çok iyi duruyor o gemiyi yakından görmek isterdim,diğer yandan mezarlık korkutucu duruyor,yalan yok ilk 2-4 saniyede romantik bir yer sandım okumaya başlamadan :X :X

Genel anlamda temiz güzel bir şehir ama o kadar ilgi çekici değil.

• Beğendim

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Özellikle mimarisiyle içimizi açan muhteşem bir şehir... Yine gıpta edilesi bir konu için emeğine sağlık @bazinga insan efkarlanıyor fakat...

İsveç zaten @Dosi sayesinde ve ortak tanıdıklar-uzaktan akrabalar sayeKungsträdgårdensinde bir hayli tanıdığım memleket haline geldi. Ama beni en çok çeken şeyi, ikliminin soğukluğu... Umarım eskisi gibi soğuk cennet olarak kalmaya devam eder.

Mimarisi çok hoşuma gidiyor, Göteborg'ta da böyle Stockholm'da de böyle çok düzenli, geometrik ve harika bir mimarisi var. Binalar sanki kurallara göre yapılıyor, rastgele bina dikmek yasak sanki. Rengarenk pırıl pırıl... Halbuki İstanbul'un kendisi bütün İsveç'e bedel ama ama işte mahvedilmiş mimarisi, kötü şehir yönetimi derken ne yazık ki biz İstanbul'un hakkını veremiyoruz... Bu yüzden kendi şehirlerinin hakkını veren memleketleri, halkları ayrıca kutluyorum. Keşke bizim de böyle sistemli bir mimarimiz olsa, binaları görür görmez "burası İstanbul" diyebilsek...

Aslında yazılışı Kungsträdgården :A @bazinga
Bu da bizim mahalleden benzer bir ağaç var. Aslında başka bir mekanda çektiğim vardı ama 5000 foto var galerimde. Bulamadım ilk etapta :A bununla idare et.
IMG_20210529_172255.jpg

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Direk SS ile göstereyim mesafeyi :A
Hızlı tren ile 3 buçuk saat ama değişiyor. Araba ile gitmek daha yorucu oluyor. Gittiğimde hızlı tren kullanırım. Foto çekmeyi seviyorum. Katkı sağlarım umarım :A
Göteborg'u yapmayı düşünmüyorsan bir ara yapayım olmadı. Galerimde de bol bol foto mevcut :A Google artı şahsi fotoları paylaşırım

Ekli dosyayı görüntüle 103049
3.5 saat iyiymiş. Eğer bir gün İsveç'e gidersem ki gitmek isterim ikisini arka arkaya sıralayabilirim. :A Malum girmesi kolay bir ülke değil girmişken tam gezmek lazım. :A

Göteborg konusunu senden bekliyoruz. Şehrin tecrübelisi varken bize söz düşmez. :A Zaten benim elimde sırada bekleyen onlarca şehir var. :A

• Güldürdün

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
3.5 saat iyiymiş. Eğer bir gün İsveç'e gidersem ki gitmek isterim ikisini arka arkaya sıralayabilirim. :A Malum girmesi kolay bir ülke değil girmişken tam gezmek lazım. :A

Göteborg konusunu senden bekliyoruz. Şehrin tecrübelisi varken bize söz düşmez. :A Zaten benim elimde sırada bekleyen onlarca şehir var. :A
Yolun düşerse muhakkak bilgi için danış bana (daha buralardaysak) . Ekonomik olarak en uygun hangi avantajlardan yararlanabilirsin aktarım Göteborg için. Stockholm içinde bilgi araştırmam zor olmaz :A
Konuyu açarsam orda da deyinmeye çalışırım gerçi :A

• Harika

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com

İsveç zaten @Dosi sayesinde ve ortak tanıdıklar-uzaktan akrabalar sayesinde bir hayli tanıdığım memleket haline geldi. Ama beni en çok çeken şeyi, ikliminin soğukluğu... Umarım eskisi gibi soğuk cennet olarak kalmaya devam eder.

Şehirle ilgili dediğin hemen her şeye katılıyorum.

Zaten büyük şehirlerin çoğu mimariye çok önem veriyorlar. Sıradan apartman binalarına bile hayranlıkla bakıyorum çoğu zaman. Sonra İstanbul'a dönüşte gelişigüzel yapılmış binalar yığını. :( İstanbul gelişmişlik düzeyi yüksek bir ülkenin elinde olsaydı şu ankinden çok daha değerli ve tüm dünyanın büyük hayranlıkla baktığı bir yer olurdu maalesef. Umarım bundan sonra daha iyi sahip çıkmayı başarabiliriz ve en azından şimdiki konumunu koruyabiliriz...
------

Yolun düşerse muhakkak bilgi için danış bana (daha buralardaysak) . Ekonomik olarak en uygun hangi avantajlardan yararlanabilirsin aktarım Göteborg için. Stockholm içinde bilgi araştırmam zor olmaz :A
Konuyu açarsam orda da deyinmeye çalışırım gerçi :A
Teşekkürler, inşallah düşer yolum da şu sıralar hiçbir yere düşmüyor maalesef yolum. :A

Aslında yazılışı Kungsträdgården :A @bazinga
Bu da bizim mahalleden benzer bir ağaç var. Aslında başka bir mekanda çektiğim vardı ama 5000 foto var galerimde. Bulamadım ilk etapta :A bununla idare et.
Ekli dosyayı görüntüle 103051
Bizde o harfler yok. :A

Dosi

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
107,932
Puanı
1,060
Teşekkürler, inşallah düşer yolum da şu sıralar hiçbir yere düşmüyor maalesef yolum. :A

Bizde o harfler yok. :A
İşte kopyala yapıştır diye yazdım :A
İnşallah olur. Amerika'ya bile gitmişsin. İsveç içinde düzenli bir işin varsa bunu beyan ettiğinde zorluk çıkarmamaları gerekir :A vizeyi genelde buraya gelip kalırlar korkusu ile zorluk çıkarmaktalar :A

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İşte kopyala yapıştır diye yazdım :A
İnşallah olur. Amerika'ya bile gitmişsin. İsveç içinde düzenli bir işin varsa bunu beyan ettiğinde zorluk çıkarmamaları gerekir :A vizeyi genelde buraya gelip kalırlar korkusu ile zorluk çıkarmaktalar :A
Vize işlerini bir şekilde hallederim bence de asıl sorunumuz malum pandemi şu an. :A Pandemiden sonra sırada bekleyen daha öncelikli ülkeler de var, bu etkinliğe devam ettiğim sürece daha da artacak muhtemelen sıradakiler. :A

• Güldürdün

xdragxx

Emekli
Reaksiyon puanı
28,367
Puanı
1,060
Eline sağlık @bazinga çok detaylı ve eğlenceli bir içerik olmuş. Adamların resmen boş müzesi yokmuş vallaha gitsem 1-2 gün müzelerden çıkmazdım herhalde :A
Bunun yanında mimarileri de bizim buraya göre çok çok üstün. Geçmiş dönemdeki yapılarını harika bir şekilde korumuşlar.

• Harika

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Şehrin sokakları, yolları, mimarı yapıları muazzammış. Drone videosunu hayranlıkla izledim. Stockholm'un bu kadar güzel bir şehir olduğunu bilmiyordum. Açıkçası Kuzey ülkeleri arasında Norveç ve İzlanda'ya gitmek istemişimdir hep ama bu konu biraz fikrimi değiştirdi sanırım. Stockholm sokaklarında, parklarında gezip yürümek; bir kahve molası ile iç ısıtmak çok güzel olurdu. Bazı görüntüler Beyoğlu'nu andırdı bana bu arada. :A

İsveç'in bu kadar büyük bir ülke olduğunu bilmiyordum. Danimarka'nın 10 katından fazlaymış yüzölçümü olarak. :oops: Sayende yine kültür ve bilgi seviyemiz arttı, teşekkürler @bazinga :A

Norveç hakkında az buz bir bilgiye sahip biri olarak Norveç > İsveç ama Stockholm >>> Oslo diyebiliriz diye düşünüyorum. :A

• Harika

bazinga

Konu Sahibi
Admin
Reaksiyon puanı
49,735
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
Eline sağlık @bazinga çok detaylı ve eğlenceli bir içerik olmuş. Adamların resmen boş müzesi yokmuş vallaha gitsem 1-2 gün müzelerden çıkmazdım herhalde :A
Bunun yanında mimarileri de bizim buraya göre çok çok üstün. Geçmiş dönemdeki yapılarını harika bir şekilde korumuşlar.
Müzeleri gerçekten epey kaliteli. Çok abartmamak için bazılarını konuya eklemediğim halde böyle. :A

Şehrin sokakları, yolları, mimarı yapıları muazzammış. Drone videosunu hayranlıkla izledim. Stockholm'un bu kadar güzel bir şehir olduğunu bilmiyordum. Açıkçası Kuzey ülkeleri arasında Norveç ve İzlanda'ya gitmek istemişimdir hep ama bu konu biraz fikrimi değiştirdi sanırım. Stockholm sokaklarında, parklarında gezip yürümek; bir kahve molası ile iç ısıtmak çok güzel olurdu. Bazı görüntüler Beyoğlu'nu andırdı bana bu arada. :A

İsveç'in bu kadar büyük bir ülke olduğunu bilmiyordum. Danimarka'nın 10 katından fazlaymış yüzölçümü olarak. :oops: Sayende yine kültür ve bilgi seviyemiz arttı, teşekkürler @bazinga :A

Norveç hakkında az buz bir bilgiye sahip biri olarak Norveç > İsveç ama Stockholm >>> Oslo diyebiliriz diye düşünüyorum. :A
Doğrusu ben de Stockholm'ün bu kadar şahane bir şehir olduğunu bilmiyordum. Tahmin ettiğimden çok daha güzelmiş. İstek sıralamamda biraz yukarılara yükseldi gibi. Oslo hakkında da neredeyse hiçbir şey bilmiyorum onu da araştırmak için sabırsızlanıyorum, fakat biraz daha sırasını beklemesi gerek. :A

phoebebuffay

Favori Üye
Reaksiyon puanı
5,789
Puanı
559
Doğrusu ben de Stockholm'ün bu kadar şahane bir şehir olduğunu bilmiyordum. Tahmin ettiğimden çok daha güzelmiş. İstek sıralamamda biraz yukarılara yükseldi gibi. Oslo hakkında da neredeyse hiçbir şey bilmiyorum onu da araştırmak için sabırsızlanıyorum, fakat biraz daha sırasını beklemesi gerek. :A
Program şehir formatında ilerliyor ama Oslo yerine direkt Norveç'i ele alırsak ortaya görsel şölen niteliğinde bir konu çıkabilir. :A

• Güldürdün

mrt-06

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
59,811
Puanı
1,061
Eski çağları oldukça yansıtan bir yapısı var özellikle şurası çok dikkatimi çekti. Harika bir atmosferi var gibi. Emeğine sağlık.. @OzaN

O renkli binaların kaynağı burasıymış demek ki, ben daha çok Latin tarzı sanıyordum. :A

Skogskyrkogården​

Turistik rota olarak mezarlık gezmek biraz tuhaf gözüksede UNESCO tarafından dünya kültür mirasının bir parçası olarak görülen bu mezarlık Stockholm'ün önemli noktaları arasında...

• Harika