🇹🇷 Koronavirüs (COVID-19) - Türkiye'den Son Gelişmeler | Genel Yorum Konusu ☣️ | #MaskeTak 😷 / #AşıOl 💉

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,100
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
Son Dakika: İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine PCR Testi konulu yeni bir genelge gönderdi.

Başta öğretmenler olmak üzere eğitim personeli, kantin çalışanları ile öğrenci servislerinin şoför ve rehber personeli gibi öğrencilerle bir araya gelecek görevlilerden aşı olmamış ya da daha önce hastalık geçirmemiş olanlardan, haftada 2 kez PCR testi ile taranmaları istenecek. İşlemler kayıt altında tutulacak.

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,100
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
E-ItvSzWUAwBugZ

emreemreu

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
6,296
Puanı
1,060
3 gündeki 2. doz yükselme oranı %1 bile değil. Haritayı 2. doza göre şekillendirseler Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu baştan aşağıya kıpkırmızı olacak. Korkunç bir cehalet.
Turuncu olan yerlerde 15-20 gün içinde mavi olacaktır ve bu seferde 2. doz haritası gelebilir sağlık bakanlığı tarafından.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Aşı gibi bir çözüm var, en azından büyük ölçüde koruduğunu görüyoruz. Antikor düzeyleri, hastane ve yoğun bakım durumları da aşıyı destekler nitelikte. Bu durumda kapanmanın ve kapatmaların gereksiz olduğunu düşünüyorum. Öğrenciler okullarına, üniversitelerine kavuşmalı artık. Aşıyı teşvik çalışmaları da devam etmeli. Sağlık Bakanlığı'nın yatan hasta ve yoğun bakım hastalarının aşı durumunu kamuoyu ile paylaşması gerektiğini düşünüyorum. Hem soru işaretlerimiz azalır, hem de aşı olmayanları da teşvik eder.

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,100
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
SON DAKİKA!

YÖK Başkanı:
"Salgının seyrini önceden bilmediğimiz için yüz yüze eğitim esnasında, online eğitim de yapılabilecek."

YÖK: "1,5 yıllık aradan sonra üniversitelerde buluşuyoruz!"

Milli Eğitim Bakanı Özer: "Okullarımız bu süreçte son kapatılan ve ilk açılan yerler olmalıdır."

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Vaka sayısı 17-24 bin arası takılı kaldı, gidip geliyor. Artık düşürmeye başlamamız lazım, eğitimin devamı için şart ama okulların açılması ve yazın bitmesiyle büyükşehirlerin de dolmaya başlaması daha da yükseltebilir riski taşıyor. Bakalım Ekim ayı nasıl olacak? Vefat sayısını azaltmak önceliğimiz olmalı, aşının önemi...

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,439
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Vaka sayısı 17-24 bin arası takılı kaldı, gidip geliyor. Artık düşürmeye başlamamız lazım, eğitimin devamı için şart ama okulların açılması ve yazın bitmesiyle büyükşehirlerin de dolmaya başlaması daha da yükseltebilir riski taşıyor. Bakalım Ekim ayı nasıl olacak? Vefat sayısını azaltmak önceliğimiz olmalı, aşının önemi...
Aşı önemli @Yiğitt biontech önemli

bazinga

Admin
Reaksiyon puanı
49,739
Puanı
1,060
Web Sitesi
izleryazar.com
İnsanların akıllanması için illa bu kadar vefat mı olması gerekliydi? Millet hemen zamanında aşı olsa bu kadar yüksek vefat sayılarını hiç görmeyecektik...