🇹🇷 Koronavirüs (COVID-19) - Türkiye'den Son Gelişmeler | Genel Yorum Konusu ☣️ | #MaskeTak 😷 / #AşıOl 💉

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,280
Puanı
1,060
ÜLKEMİZDE SON DURUM!

EpxguXOXIAY4lGe
Maşallah 2 günde eridi vaka sayosı...

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Vaka, hasta ve ağır hasta sayısı düşüşe devam ediyor. Maalesef vefat sayısı hala yüksek, bir müddet daha zirveyi görüp aşağı doğru ivme yaşayacak gibi.

Tedbirlerin etkisini göstermeyeceğini düşünen var mıydı? Örneğin bizim Ankara AVM, kafe, restoran şehridir. Özellikle kışın soğukta başka alternatif yok. Haliyle insanlar hep bu noktalarda buluşuyordu. Eee hepsi kapanıp oturulacak yer kalmayınca buluşmalar, dışarı çıkmalar da minimuma indi. Haliyle vaka sayısı da azaldı, tüm ülkeye de yansıdı bu durum. Eskiye oranla maske ve mesafenin öneminin daha fazla farkındayız. Ek olarak virüs geçirip antikor oluşturanlar da çoğalmaya başlayınca haliyle vakalar düşüşe geçti. Bir de aşılanma başlarsa artık rahatız demektir. :X

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,280
Puanı
1,060
Vaka, hasta ve ağır hasta sayısı düşüşe devam ediyor. Maalesef vefat sayısı hala yüksek, bir müddet daha zirveyi görüp aşağı doğru ivme yaşayacak gibi.

Tedbirlerin etkisini göstermeyeceğini düşünen var mıydı? Örneğin bizim Ankara AVM, kafe, restoran şehridir. Özellikle kışın soğukta başka alternatif yok. Haliyle insanlar hep bu noktalarda buluşuyordu. Eee hepsi kapanıp oturulacak yer kalmayınca buluşmalar, dışarı çıkmalar da minimuma indi. Haliyle vaka sayısı da azaldı, tüm ülkeye de yansıdı bu durum. Eskiye oranla maske ve mesafenin öneminin daha fazla farkındayız. Ek olarak virüs geçirip antikor oluşturanlar da çoğalmaya başlayınca haliyle vakalar düşüşe geçti. Bir de aşılanma başlarsa artık rahatız demektir. :X
Düşmesi normal bir sonuç
Yazdan öncede düşmüştü..Verdikleri rakamlarda 600 kadar inmişti vaka sayısı...

Önemli olan sonrası... Doğru aşılama yada ilaç neyse artık... Bu olmadıkça...bu oranları korumak için ömür billah yasak olması gerekir.

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Düşmesi normal bir sonuç
Yazdan öncede düşmüştü..Verdikleri rakamlarda 600 kadar inmişti vaka sayısı...

Önemli olan sonrası... Doğru aşılama yada ilaç neyse artık... Bu olmadıkça...bu oranları korumak için ömür billah yasak olması gerekir.
Ben aşılama çalışmalarının planlı bir şekilde yürütüleceğini düşünüyorum, Sağlık Bakanı ve Bilim Kurulu'na güveniyorum yani. Aşılamanın bir an önce yapılıp eski günlere (tam eski olmasa bile cafelerin, restoranların açıldığı; tiyatro, konser gibi etkinliklerin yapıldığı maskeli günlere) dönmemiz temennimiz. Çarkın dönmesi için mecbur yani bu durumlar. Benden, senden ziyade hükümet ve tüm dünya ülkeleri de bunu istiyordur zaten bir an önce...

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

DarkLegenD

Favori Üye
Reaksiyon puanı
19,277
Puanı
1,060
Web Sitesi
www.cizikdvdkasetleri.com
Ben aşılama çalışmalarının planlı bir şekilde yürütüleceğini düşünüyorum, Sağlık Bakanı ve Bilim Kurulu'na güveniyorum yani.
Zorla yazdırıyorlarsa bu mesajları sana, söyle bize yardıma gelelim, polisi falan arayalım.

The_Erinch

Favori Üye
Reaksiyon puanı
31,280
Puanı
1,060
Ben aşılama çalışmalarının planlı bir şekilde yürütüleceğini düşünüyorum, Sağlık Bakanı ve Bilim Kurulu'na güveniyorum yani. Aşılamanın bir an önce yapılıp eski günlere (tam eski olmasa bile cafelerin, restoranların açıldığı; tiyatro, konser gibi etkinliklerin yapıldığı maskeli günlere) dönmemiz temennimiz. Çarkın dönmesi için mecbur yani bu durumlar. Benden, senden ziyade hükümet ve tüm dünya ülkeleri de bunu istiyordur zaten bir an önce...
Bende senin gibi düşünmek istiyorum , pozitif,olumlu ama yaşadığım ülkede ki yaşadıklarım....Senin kadar temiz düşünmemi engelliyor.

Yoksa okadar çok istiyorum ki eskiye dönmeyi Yiğitcim.

Hayatımız belli üçgenlere sıkıştı kaldı.....
Umarım en kısa zamanda tarihin tozlu raflarında... gelecekte anlatılacak bir olay olarak rafa kalkar ...

• Beğendim
Reactions: Yiğitt

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Zorla yazdırıyorlarsa bu mesajları sana, söyle bize yardıma gelelim, polisi falan arayalım.
Mesajı yazarken senin laf sokacağından o kadar emindim ki zaten. :A

Bende senin gibi düşünmek istiyorum , pozitif,olumlu ama yaşadığım ülkede ki yaşadıklarım....Senin kadar temiz düşünmemi engelliyor.

Yoksa okadar çok istiyorum ki eskiye dönmeyi Yiğitcim.

Hayatımız belli üçgenlere sıkıştı kaldı.....
Umarım en kısa zamanda tarihin tozlu raflarında... gelecekte anlatılacak bir olay olarak rafa kalkar ...
Şubat ayıyla beraber kontrol sağlanır, eskiye döneriz diye tahmin ediyorum inşallah. :X

• Beğendim
Reactions: The_Erinch

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
Fahrettin Koca açıklama yapıyor!

Fahrettin Koca: "Türkiye'de milyon/nüfus başına vefat sayısı 216'ya ulaştı."
------

SON DAKİKA!

Türkiye'de 752 gönüllüde uygulanan Çin CoronaVac aşısının etkililik oranı %91,25 olarak hesaplandığı açıklandı. Aşı, pazar gecesi yola çıkıyor...

Son düzenleme:

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,437
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Fahrettin Koca açıklama yapıyor!

Fahrettin Koca: "Türkiye'de milyon/nüfus başına vefat sayısı 216'ya ulaştı."
------

SON DAKİKA!

Türkiye'de 752 gönüllüde uygulanan Çin CoronaVac aşısının etkililik oranı %91,25 olarak hesaplandığı açıklandı. Aşı, pazar gecesi yola çıkıyor...
irlanda farklı aşı isteyebilir belki @Yiğitt

Yiğitt

Emekli
Reaksiyon puanı
45,870
Puanı
1,061
SON DAKİKA!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Pazartesi günü 4,5 milyon doz Çin aşısı gelecek. Aşılama çalışmasını sağlık çalışanlarından başlatacağız.”

Emre Ozansoy

Moderatör
Reaksiyon puanı
57,096
Puanı
1,060
Web Sitesi
twitter.com
SON DAKİKA!

Fahrettin Koca:
Yurtdışı tedbirleri artırıyoruz. 28 Aralıktan itibaren yurtdışından ülkemize hava yoluyla, 30 Aralıktan itibaren kara yoluyla gelen her yolcunun, Son 72 saat İçinde yapılmış negatif PCR test sonucu ibraz etmesi zorunlu olacak. Aksi durumda ülkeye girişlerine izin verilmeyecektir.

• Harika
Reactions: serhatt

serhatt

Moderatör
Reaksiyon puanı
62,968
Puanı
1,060
SON DAKİKA!

Fahrettin Koca:
Yurtdışı tedbirleri artırıyoruz. 28 Aralıktan itibaren yurtdışından ülkemize hava yoluyla, 30 Aralıktan itibaren kara yoluyla gelen her yolcunun, Son 72 saat İçinde yapılmış negatif PCR test sonucu ibraz etmesi zorunlu olacak. Aksi durumda ülkeye girişlerine izin verilmeyecektir.
Çok şükür, umarım mutasyonlu kimse giremez ülkeye.

• Beğendim
Reactions: Emre Ozansoy