İzmir Marşına Küfreden Ebubekir Öztürk Payitaht Abdülhamid Kadrosundan Çıkarıldı!

FaJi

Banlı
Reaksiyon puanı
1,295
Puanı
195
Atatürk'e sevmeyebilirsiniz ama ona saygısızlık yapanlar sadece ona değil 1.Dünya Savaşında, Kurtuluş Savaşında şehit olanlara da saygısızlık ediyorlar.
Ülkeyi tek bir yumruk haline getirip komuta ederek savaşı kazandıran adama saygınız yok mu? İzmir Marşı deyince aklınıza sadece Atatürk mü geliyor? Bu marşa hakaret şehitlerimize de hakarettir.
Ayrıca çağın teknolojisini yobaz fikirlerle yakalayamayıp İngiliz, Fransız ve diğer avrupalı ülkelere maskara eden Osmanlı yöneticilerine lafınız yok mu? Zamanında ve şu an başımıza ne geldiyse bu düşünce yapısından geldi. İtilaf devletleri İstanbul'u işgali ettiği zaman Mustafa Kemal de sadece namaz kılıp Allahtan bir mucize mi bekleseydi. ...

Bu Ebubekir adlı şahsında ne mal olduğu belli. Fazla konuşmaya gerek yok. Arkadaş ortamımda bile konuşturmadım bugün. Değersiz iktidar yalakası kaypak herifin teki.

Aserat

Süper Mod.
Reaksiyon puanı
63,084
Puanı
1,061
Kolpaçino'yu hiç izlemedim, ama arada bu adama denk gelmiştim. Zaten itici bir duruşu vardı, demek ruhu da pismiş. Aslında söylemek isteyeceğim çok şey var da bu beyin yoksunu için zaman harcamaya değmez.

Bu arkadaşın yaptığı hoş birşey değil tamam eyvallah da sen İzmir Marşını abartırsan, İstiklal Marşının bile önüne koyarsan doğanın kanunları gereği etki tepkiyi doğurur ve böyle reaksiyonlar gelişebilir. Her zaman söylerim benim tek marşım vardır o da İstiklal Marşı.
Kimse İzmir Marşı'nı İstiklal Marşı'nın önüne koymuyor, bu düşünceye nereden vardın anlamadım. Buradaki mesele bir millet için önem taşıyan bir marşa küfredilmesi ve ne olursa olsun karşı çıkılmalı.

batuhankaralar

Favori Üye
Reaksiyon puanı
16,638
Puanı
1,061
Meselenin aslını paylaşınca da; yok ben Sözcü okumam, Hürriyet okumam.... Bu gazeteler yandaş işadamlarının oluşturduğu havuz parasıyla alınan Sabah'tan daha mı güvensiz? :)

Ulan İzmir'de ninelerimize tecavüz ediyorlardı, Yunanlar her tarafı yakıp yıkıyorlardı. Atatürk Anadolu'dan insanları örgütleyerek Afyonkarahisar'dan itibaren diriliş mücadelesi başlatarak Yunanları denize döktü. Buna mı karşı çıkıyorsunuz, vicdansızlar.

İnsanı yeminle kızdırıyorsunuz, nasıl vicdansız adamlarsınız bilemiyorum.
İşte en basitinden tarihi anlatan güvenilir kitaplara şöyle göz ucuyla baksalar, en kötü Vatanım Sensin falan izleseler bir şeyler kapacaklar da bağışıklık izin vermiyor :D

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
Bir milli marşlarımızı ayırmadığımız kalmıştı. Ayırın efendiler ayırın, yazılıyor her şey.

denizz19

Emekli
Reaksiyon puanı
63,583
Puanı
1,061
Böyle zibidilere prim vermeye gerek yok. Reklamın iyisi kötüsü olmaz dedikleri şey bu olsa gerek. :)

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
Bugun askeriyede sertap erenerle hadise arasinda izmir marşıda çaldı @xemrexxx @Çiğdem- @papuleo @destere @vadikızı @Dosi @mrt-06 @Harunnn60 ve @Yiğitt (Askerde eglenemedin la burdakiler disko yapiyor :A :F )
Demek araya izmir marsini koymalarinin sebebi bu olaymis bende diyorum ne mana normalde hep türk popunu sırasıyla dinlerdik :F
Gerçeklerin bir gün mutlaka gün yüzüne çıkma gibi kötü bir huyu vardır kardeşim.

Her şeyi çalma konusunda üstlerine yok. Hiç sevmesemde rakibi kendi silahıyla vurmak bazen gerekiyor.

Murat Bardakçı, 'Sakın ola ki İzmir Marşı’nı küçümsediğimi düşünmeyin; eser bizim “marş” kavramımıza tıpatıp uyan bir bestedir, melodisi güzeldir, kıvraktır, basittir ve herkes tarafından rahatça okunabilecek şekildedir.

Gazetelerde günlerdir bu marş hakkında haberler çıkıyor ve eserin 1876 ile 1950 arasında yaşamış İzzeddin Hümayi Elçioğlu’nun bestesi olduğu söyleniyordu...

Mesele de işte burada: İzmir Marşı zannedildiği gibi Millî Mücadele yahut Cumhuriyet dönemi eseri değildir, daha eskidir, halis muhlis imparatorluk devrine aittir, yani mehter gibi bir Osmanlı marşıdır!

Marşın bugün elimizde eski senelerden kalmış elyazması tek bir notası bile yoktur; 40’lı ve 50’li senelerdeki şapirograf tekniği ile basılmış notalarda da eserin ismi “İzmir” değil, “Kafkasya Marşı”dır, zaten geçmişte “İzmir’in dağlarında çiçekler açar” değil, “Kafkasya dağlarında çiçekler açar” diye terennüm edilmiştir, “Kafkasya”nın yerini “İzmir”in alması çok sonralarıdır.'

ENVER PAŞA ve ORDUSUNA ithafen yazılan asıl marş olan KAFKASYA MARŞI'nın sözleri,

Kafkasya dağlarında çiçekler açar
Altın güneş orda, sırmalar saçar.
Bozulmuş düşmanlar hep yel gibi kaçar
Kader böyle imiş ey garip ana
Kanım helâl olsun güzel vatana.
Kafkasya dağlarında oturdum kaldım
Sehit olanları deftere yazdım
Öksüz yavruları ben bağrıma bastım
Türk oğluyum ben ölmek isterim
Toprak diken olsa yatağım yerim
Allah'tan utansın dönenler geri
Kanım helâl olsun güzel vatana
Kafkasya dağlarına bomba koydular
Türk'ün sancağını öne koydular
Şanlı zaferlerle düşmanı boğdular

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
Gerçeklerin bir gün mutlaka gün yüzüne çıkma gibi kötü bir huyu vardır kardeşim.

Her şeyi çalma konusunda üstlerine yok. Hiç sevmesemde rakibi kendi silahıyla vurmak bazen gerekiyor.

Murat Bardakçı, 'Sakın ola ki İzmir Marşı’nı küçümsediğimi düşünmeyin; eser bizim “marş” kavramımıza tıpatıp uyan bir bestedir, melodisi güzeldir, kıvraktır, basittir ve herkes tarafından rahatça okunabilecek şekildedir.

Gazetelerde günlerdir bu marş hakkında haberler çıkıyor ve eserin 1876 ile 1950 arasında yaşamış İzzeddin Hümayi Elçioğlu’nun bestesi olduğu söyleniyordu...

Mesele de işte burada: İzmir Marşı zannedildiği gibi Millî Mücadele yahut Cumhuriyet dönemi eseri değildir, daha eskidir, halis muhlis imparatorluk devrine aittir, yani mehter gibi bir Osmanlı marşıdır!

Marşın bugün elimizde eski senelerden kalmış elyazması tek bir notası bile yoktur; 40’lı ve 50’li senelerdeki şapirograf tekniği ile basılmış notalarda da eserin ismi “İzmir” değil, “Kafkasya Marşı”dır, zaten geçmişte “İzmir’in dağlarında çiçekler açar” değil, “Kafkasya dağlarında çiçekler açar” diye terennüm edilmiştir, “Kafkasya”nın yerini “İzmir”in alması çok sonralarıdır.'

ENVER PAŞA ve ORDUSUNA ithafen yazılan asıl marş olan KAFKASYA MARŞI'nın sözleri,

Kafkasya dağlarında çiçekler açar
Altın güneş orda, sırmalar saçar.
Bozulmuş düşmanlar hep yel gibi kaçar
Kafkasya dağlarında oturdum kaldım
Sehit olanları deftere yazdım
Öksüz yavruları ben bağrıma bastım
Türk oğluyum ben ölmek isterim
Toprak diken olsa yatağım yerim
Allah'tan utansın dönenler geri
Kanım helâl olsun güzel vatana
Kafkasya dağlarına bomba koydular
Türk'ün sancağını öne koydular
Şanlı zaferlerle düşmanı boğdular
İşin garibi de bu cenahın Enver Paşa'ya lanetler okuyor olması :))))) Ulan biz hava savunma sistemimizi acaba ne zamana bitiririzin derdindeyiz adamlar bir marş için adam kesecek nerdeyse :A Her zaman diyorum vizyon önemli bir şey :)

papuleoo

Tecrübeli Üye
Reaksiyon puanı
11,301
Puanı
710
İşin garibi de bu cenahın Enver Paşa'ya lanetler okuyor olması :))))) Ulan biz hava savunma sistemimizi acaba ne zamana bitiririzin derdindeyiz adamlar bir marş için adam kesecek nerdeyse :A Her zaman diyorum vizyon önemli bir şey :)
En büyük sıkıntı onlar için I. Dünya savaşında savaşanlar veya Kurtuluş Savaşı sırasında savaşanlar önemli değil. Tek gerçek Kemal Atatürk. Kimsede yanlış anlamasın her güzel şeyi ona uyarlamaya çalışmalarına bir itirazım yok ama gerçekler ortada olduğu halde bu neyin tartışmasıdır. Herhalde Enver Paşa onlar için yok hükmünde.

Son zamanlarda çok şükür ki bir kesim korkmadan bir şeyler açıklayabiliyor. Şahsen doğru olan ne varsa açıklansın, bu Osmanlı içinde geçerli varsa yanlışlar gün yüzüne çıkarılmalı. Misal Lozan'ın gizli metni var mı, Kemal Atatürk'ün gizli vasiyeti var mı, Yavuz Sultan Selim'in Alevi Katliamı var mı, Osmanlıdaki kardeş katli ile ilgili her şey tek tek açıklansın, açıklansın ki bizde bir. şeyler öğrenelim. Olmadı halka da arşivleri açsınlar biz girelim.

İnşallah bir gün Arşivleri de açarlar. O zamn bazı şeyler gün yüzüne çıkacaktır Allah'ın izniyle.

Doğu

Favori Üye
Ölümsüz Üye
Reaksiyon puanı
20,686
Puanı
860
En büyük sıkıntı onlar için I. Dünya savaşında savaşanlar veya Kurtuluş Savaşı sırasında savaşanlar önemli değil. Tek gerçek Kemal Atatürk. Kimsede yanlış anlamasın her güzel şeyi ona uyarlamaya çalışmalarına bir itirazım yok ama gerçekler ortada olduğu halde bu neyin tartışmasıdır. Herhalde Enver Paşa onlar için yok hükmünde.

Son zamanlarda çok şükür ki bir kesim korkmadan bir şeyler açıklayabiliyor. Şahsen doğru olan ne varsa açıklansın, bu Osmanlı içinde geçerli varsa yanlışlar gün yüzüne çıkarılmalı. Misal Lozan'ın gizli metni var mı, Kemal Atatürk'ün gizli vasiyeti var mı, Yavuz Sultan Selim'in Alevi Katliamı var mı, Osmanlıdaki kardeş katli ile ilgili her şey tek tek açıklansın, açıklansın ki bizde bir. şeyler öğrenelim. Olmadı halka da arşivleri açsınlar biz girelim.

İnşallah bir gün Arşivleri de açarlar. O zamn bazı şeyler gün yüzüne çıkacaktır Allah'ın izniyle.
Kesinlikle. Arşivlerin açılmadığı bir ülkede tarih biliminin esamesi okunmaz. Sonra mesnetsiz iftiralar atan tipleri görünce ağlıyorlar. Eee kardeşim doğrusunu söyle de bilelim ortalık beşinci sınıf tarihçilere kalmasın? :) İçi dolu konuşan adamları da iktidar yalakası diye yaftalıyorlar. Zihinlerdeki bu korumacılığı, bu putçuluğu yıkacağız. Öyle ya da böyle yıkacağız. :)

38AhmetKK

Favori Üye
Reaksiyon puanı
645
Puanı
216
Bu tip gerici Insanlari bu Marsta rahatsiz eden tek sey "Yasa Mustafa Kemal Pasa Yasa" sözleridir. Yunani denize döktügümüz destanin marsina bile dil uzatabilen cibilliyetsiz insanlar var iste.

Komutanlarin hükümdarlarin "Sultan Xy cok yasa" denilmesinden rahatsiz olmayanlarin, "Yasa Mustafa Kemal Pasa Yasa" sözünden rahatsiz olmasi ikiyüzlülüktür.

Yok efendim neymis "Enver Pasanin diger pasalarin hakki yeniyormus". Peki o vakit Istanbulun Fethinden bahsederkende neden en cok Fatih Sultan Mehmetten bahsedilir diger Pasalar Kumandanlar yok hükmündedir?

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

yatutarsa

Favori Üye
Reaksiyon puanı
13,224
Puanı
1,060
İzmir Marşı'nın aslının Kafkasya Marşı olduğunu elektriği keşfetmiş gibi sunmak... :( Marşın ne zaman kime yazıldığı, orijinal olup olmadığı önemli değil. İnsanlar "bakın ne kadar orijinal bir marş" demiyor zaten. Ayrıca marşın daha eski olması değerinden bir şey kaybettirmez. Gelin dürüst olalım. Derdiniz marşın Cumhuriyet dönemi eseri olmaması mı yoksa içindeki Atatürk vurgusu mu? Videodaki zatın değiştirdiği yere bakarsak da asıl sorunun ne olduğunu görüyoruz gerçi.

Keith Long

Favori Üye
Reaksiyon puanı
29,548
Puanı
1,061
Web Sitesi
acadebi.com
Pelikancılar İzmir Marşı'nın hikayesini bilmiyorlar ki. Yandaş Sabah gazetesi okuyup A Haber izleyince tarihten siyasetten bihaber olmaları doğal tabii ki. :)

Gerçi Atatürk'ü hatırlatan her şeyden nefret ediyorlar...

Atatürk, İngiliz ve Fransızlar başta olmak üzere İşgalçi güçleri hezimete uğratıp içerde de şeriatı kaldırarak çağdaş-laik bir devlet kurdu. Bugün Irak, İran, Suriye değilsek yatıp kalkıp dua edin, nankörlük yapmayın.

Reisiniz daha Salih Müslim'e laf anlatamıyor, açıp okuyun Atatürk kimleri dize getirmiş. Cahillik başa bela yeminle. :)
Sihirli hayatlarda 19 mayıs özel bölümünde Atatürk olmasaydı ne olurdu ama ohal var diye osmanlıyı aşk batırdı Amerikanın sonu aşktan olucak Osmanlıyı aşk bitirdi aşk düzelticek vişnenin lafı @sürgünüm

BesaleT

Emekli
Reaksiyon puanı
5,739
Puanı
1,061
Bu arkadaşın yaptığı hoş birşey değil tamam eyvallah da sen İzmir Marşını abartırsan, İstiklal Marşının bile önüne koyarsan doğanın kanunları gereği etki tepkiyi doğurur ve böyle reaksiyonlar gelişebilir. Her zaman söylerim benim tek marşım vardır o da İstiklal Marşı.
Abi kendiniz atıp kendiniz inanıyorsunuz kendine Türk diyen hiçbir insan evladı İstiklal Marşı'nın önüne koymaz İzmir Marşı'ını veya diğer marşlarımızı yok öyle bir şey nerenizden çıkarıyorsunuz bunları...

İzmir Marşı'nın hikayesi? LOL :A
Çalıntı bir marşın davasını güdüyorlar ya cahillik paçalardan akıyor :A

Buyrun orjinalini dinleyin de kültürlenin;
Ha Kafkasya ha İzmir'in dağı küfür var küfür vatanına küfür ediyor adam cahillik paçadan akıyor diyeceğine çalıştır şu saksıyı.

Tolstoyevski

Emekli
Reaksiyon puanı
39,932
Puanı
1,061
Web Sitesi
www.ataturkungencligehitabesi.com

Kesinlikle. Arşivlerin açılmadığı bir ülkede tarih biliminin esamesi okunmaz. Sonra mesnetsiz iftiralar atan tipleri görünce ağlıyorlar. Eee kardeşim doğrusunu söyle de bilelim ortalık beşinci sınıf tarihçilere kalmasın? :) İçi dolu konuşan adamları da iktidar yalakası diye yaftalıyorlar. Zihinlerdeki bu korumacılığı, bu putçuluğu yıkacağız. Öyle ya da böyle yıkacağız. :)

Adam, ülkenin kurucu liderinin validesine hakaret edilmesine çok şükür son zamanlarda korkmadan açıklama yapabiliyorlar diyor. Gerçekten sizler sayesinde midem bulanmaya başladı, ama öyle olsun. Madem putları yıkmak için yola çıkmışsınız, tek tek yıkılacak zihindeki o karanlık putlar elbette. Benim bir huyum vardır, bana bir yaklaşana ben beş yaklaşırım, benden bir uzaklaşana ben on beş uzaklaşırım. Yani bundan kasıt düşüncelerimiz elbette. Ben elimden geldiğince ılımlı olmaya, değerlere saygı duymaya çalışıyorum. Ama siz böyle ayrımcı, kışkırtıcı, kutuplaştırıcı ifadelerde bulundukça ben kendi kendime soruyorum, neden ben de onların görüşlerine saygı duyayım ki onlar duymuyorken? Hee, elbette ülkenin ezici çoğunluğu bu iki zıt görüşü bir potada eritip sentez düşünceye ulaştığı için ikisini de savunuyor, fakat herkes öyle değil. Sizler ve sizin gibiler sayesinde muhafazakar ve laikçi diye insanlar ayrışmaya başladı. Bu konuda mesela, hiçbir neden yokken durduk yere sırf içinde "Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa" geçiyor diye hazmedemediğiniz İzmir Marşı'nı, eşi benzeri olmayan milli marşımızla kıyaslayıp İzmir Ma da kim oluyormuş benim tek Marşım var gibi saçma sapan bir ifadede bulundunuz, yetmedi yok Kafkasya yok Enver Paşa bilmem ne bilmem ne. Yahu aslı Kafkasya Marşı olsa ne yazar? Leyla ile Mecnun mesnevisinin yazarı kimdir? Kim bilir? Fakat hepimizin aklına Fuzuli gelir, halbuki Fuzuli den önce onlarca Leyla ile Mecnun mesnevisi yazılmış. Fuzuli sadece nazire yapmış bu mesneviye. Ama en güzel nazire onun olduğu için halk arasında bu kabul görmüş, orijinal olmasa da o kabul görmüş. İzmir Marşı da bir naziredir ve halk arasında bu kabul görmüş bu kalıplaşmış, gerisi teferruattır. Hayır bir de sanırsınız adamların her şeyi orijinal, Dombıra gibi tıpkı.

Yani demek istediğim şu, Atatürk'e ve validesine edilen hakaretlere verdiğiniz yarım ağız tepkimsiler olsun, bu konudaki hareketleriniz olsun tüm samimiyetimle söylüyorum ki sizin muhafazakar değerlerinize olan saygımı on kat öldürdü. Bana saygı duymayana ben niye duyayım? Eğer gelip de tüm samimiyetinizle bu olayların yanlışlığını dile getiren şeyler söyleseydiniz çok farklı olurdu durum, ama anladım ki ülkenin kurucu liderine ve validesine edilen hakaretlere içten içe sevinecek kine bürünmüşsünüz. Eyvallah.. Aym be aym şem be şem. :)